Τί είναι αυτό που το λένε Αγάπη;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Νομίζεις. :hehe: Εάν κάποιος ερωτικός σύντροφος είναι εξαρτημένος από το ταίρι του, τότε θα θέσει τις ανάγκες του συντρόφου του ως πρώτες και πιο σημαντικές, και στη συνέχεια θα σκεφτεί τις δικές του. Για παράδειγμα, μπορεί η γυναίκα να θέλει να κάνει καριέρα και να μετακομίσει σε άλλη χώρα και ο άντρας της, ενώ είναι σε δουλειά που τον καλύπτει, να ξενιτευτεί και αυτός γιατί η γυναίκα τού είπε πως αν δεν πάει μαζί της, τότε θα χωρίσουν.

Υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα από την ζωή. Δεν υπάρχει περίπτωση ένα εξαρτημένο/συνεξαρτώμενο άτομο να μην αντιμετωπίσει δυσκολίες και στις άλλες είδους ανθρώπινες σχέσεις.

χαχαχα ναι σιγα μη μου κανει εκβιασμο εμενα η άλλη κ την ακολουθησω κιολας.

Οχι. Αμα θελετε αντρες με προσωπικοτητα αυτα δεν παίζουν. Αυτα ειναι διληατα σε στυλ "μεγαλε ή παμε και μενουμε οπου σου πω εγω ή αντε γεια." Όχι.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειπα οτι θα ειναι το αυτοκινητο χαλασμενο καιρο. Απλα με προβληματιζει η εμμονη σου οτι κάποιος δεν ειναι ελευθερος να κάνει και κάτι αλλο.... να παει το ξαδερφο του στο γιατρο... να πάει τη μανα του για ψώνια (λεμε τωρα) ακομη και 1 φορα την εβδομάδα ρε φιλε μπορει ο αλλος να θέλει να το κανει κ ολες τις υπολοιπες μέρες να ειναι με τη κοπελα του. Δε καταλαβαινω γιατι αυτα αποτελουν προβληματα σου ειπα για μενα δεν θα ηταν... θες να πάς κοπελα μου να δεις το πατέρα σου ωραια πηγαινε λειψε κ ενα απογευμα λειψε κ ολοκληρη ημέρα δεν εχω προβλημα. Ολο τον υπολοιπο καιρο μαζι θα ειμαστε ή θα κανονισουμε.

Γενικα δεν με θεωρω δυσκολο σαν ανθρωπο στην συμβιωση. Ασχετα του τι εχω δειξει εδω μεσα με αρκετους τσακωμους.

Τι σχέση έχουν αυτά με τις πραγματικές ανάγκες που λέγαμε;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζεις. :hehe: Εάν κάποιος ερωτικός σύντροφος είναι εξαρτημένος από το ταίρι του, τότε θα θέσει τις ανάγκες του συντρόφου του ως πρώτες και πιο σημαντικές, και στη συνέχεια θα σκεφτεί τις δικές του. Για παράδειγμα, μπορεί η γυναίκα να θέλει να κάνει καριέρα και να μετακομίσει σε άλλη χώρα και ο άντρας της, ενώ είναι σε δουλειά που τον καλύπτει, να ξενιτευτεί και αυτός γιατί η γυναίκα τού είπε πως αν δεν πάει μαζί της, τότε θα χωρίσουν.

Υπάρχουν πάρα πολλά παραδείγματα από την ζωή. Δεν υπάρχει περίπτωση ένα εξαρτημένο/συνεξαρτώμενο άτομο να μην αντιμετωπίσει δυσκολίες και στις άλλες είδους ανθρώπινες σχέσεις.
Συμφωνώ !
Η περίπτωση όμως αυτό το άτομο το οποίο λεμε ότι είναι εξαρτημένο από το σύντροφό του ,να βρει μαζί με αυτόν μια μέση λύση ώστε να καλύπτονται και οι δύο στην κοινή τους συμβίωση δεν παίζει ?
Μπορεί να μην καλύπτετε στο 100 % ο καθένας ,αλλά να βρεθεί μια μέση λύση που να μην αναβάλλεται ή να αναιρείται τελείως καμία επιθυμία του άλλου .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Τι σχέση έχουν αυτά με τις πραγματικές ανάγκες που λέγαμε;

Δεν λέγαμε , έλεγες. Ο καθενας θα ορισει τι ειναι αναγκη για εκεινον και αν το ταιρι του τον σέβεται και τον θέλει ευτυχισμενο θα τον αφησει να ζει με το τροπο του. Εγω ειπα κ πριν πως αν η κοπελα μου ελεγε οτι θέλει καθε μεσημερι να τρωει με τη μαμα της κ να πηγαινει στο πατρικο της δεν θα της έλεγα κουβεντα... ετσι εχει μαθει απο μικρη ετσι γουσταρει να κάνει ας το κάνει. Απλα τα πράγματα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχα ναι σιγα μη μου κανει εκβιασμο εμενα η άλλη κ την ακολουθησω κιολας.

Οχι. Αμα θελετε αντρες με προσωπικοτητα αυτα δεν παίζουν. Αυτα ειναι διληατα σε στυλ "μεγαλε ή παμε και μενουμε οπου σου πω εγω ή αντε γεια." Όχι.
Εδώ δεν χωράνε απόλυτες απόψεις νομίζω όταν μιλάμε για ουσιαστικές σχέσεις συμβιώσεις .
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εσυ δεν καταλαβαίνεις ακόμα το νόημα όσων λεω, γιατί πάντα με ρωτάς τι είναι καλό και τι είναι κακό και τι πρέπει να κάνει κάποιος. Είσαι ακόμα στο λεβελ 1, αλλά θα μάθεις.:kissing:
Εγώ πιστεύω ότι θες απλά να διαφωνείς με όλους απλά πρέπει να ξέρω αν θα σε παίρνω στα σοβαρά ή όχι :hug:
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ !
Η περίπτωση όμως αυτό το άτομο το οποίο λεμε ότι είναι εξαρτημένο από το σύντροφό του ,να βρει μαζί με αυτόν μια μέση λύση ώστε να καλύπτονται και οι δύο στην κοινή τους συμβίωση δεν παίζει ?
Μπορεί να μην καλύπτετε στο 100 % ο καθένας ,αλλά να βρεθεί μια μέση λύση που να μην αναβάλλεται ή να αναιρείται τελείως καμία επιθυμία του άλλου .
Αυτό, το να βρεθεί μία μέση οδός, δεν πιστεύω πως είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων. Θα έλεγα ότι είναι το πιο σωστό.

Παιδιά, δεν είμαι ψυχολόγος. Το λέω για να μη νομίζετε ότι ακούτε καμιά γνώμη ειδικού. :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν λέγαμε , έλεγες. Ο καθενας θα ορισει τι ειναι αναγκη για εκεινον και αν το ταιρι του τον σέβεται και τον θέλει ευτυχισμενο θα τον αφησει να ζει με το τροπο του.

Αφού πριν λίγο είπες αυτό: "Δεν ειπα οτι δεν καταλαβαινουμε ως ανθρωποι ποτε κάποιο χρειαζεται βοηθεια....".

Εγω ειπα κ πριν πως αν η κοπελα μου ελεγε οτι θέλει καθε μεσημερι να τρωει με τη μαμα της κ να πηγαινει στο πατρικο της δεν θα της έλεγα κουβεντα... ετσι εχει μαθει απο μικρη ετσι γουσταρει να κάνει ας το κάνει. Απλα τα πράγματα.

Ε καλά. Κλασικό παράδειγμα μαμακίασης. Τι "κάθε μεσημέρι" ρε παιδιά! :loltooth:

Τέτοιοι άνθρωποι δε λένε να το πάρουν χαμπάρι ότι πλέον μεγάλωσαν. Αλλά, αν θέλουν να μείνουν για πάντα στη φάση της παιδικής ηλικίας, είναι επιλογή και δικαίωμά τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Αυτό, το να βρεθεί μία μέση οδός, δεν πιστεύω πως είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων. Θα έλεγα ότι είναι το πιο σωστό.

Παιδιά, δεν είμαι ψυχολόγος. Το λέω για να μη νομίζετε ότι ακούτε καμιά γνώμη ειδικού. :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αφού πριν λίγο είπες αυτό: "Δεν ειπα οτι δεν καταλαβαινουμε ως ανθρωποι ποτε κάποιο χρειαζεται βοηθεια....".



Ε καλά. Κλασικό παράδειγμα μαμακίασης. Τι "κάθε μεσημέρι" ρε παιδιά! :loltooth:

Τέτοιοι άνθρωποι δε λένε να το πάρουν χαμπάρι ότι πλέον μεγάλωσαν. Αλλά, αν θέλουν να μείνουν για πάντα στη φάση της παιδικής ηλικίας, είναι επιλογή και δικαίωμά τους.

Οχι ειναι υπερβολή να πιστευεις οτι επειη κάποιος θα φάει μετους γονεις του ενα Σαββατο μεσημερι ειναι μαμάκιας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τον Τσιτσιπα τον μανατζαρει ο πατερας του ελεος. Kαι αυτος μαμακιας ειναι ;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό, το να βρεθεί μία μέση οδός, δεν πιστεύω πως είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων. Θα έλεγα ότι είναι το πιο σωστό.

Παιδιά, δεν είμαι ψυχολόγος. Το λέω για να μη νομίζετε ότι ακούτε καμιά γνώμη ειδικού. :lol:
Να ξέρεις οι απόψεις των απλών ανθρώπων έχουν περισσότερο ενδιαφέρων από τη ψυχολόγων καμιά φορά 😉

Και όμως είναι και έχω πάρα πολλά παραδείγματα από ζωές καθημερινών ανθρώπων !
Ειναι το νούμερο ένα δείγμα συνεξαρτημενων ανθρώπων που ζουν για πολλά χρόνια μαζί ,έχουν καταφέρει να καλύπτουν τις ανάγκες τους για παράλληλες σπουδές ,ταξίδια και γενικά ότι θελήσει ο καθένας από την πλευρά του και είναι καθαρά προς προσωπική εξέλιξη και συναισθηματική του κάλυψη πέραν του ερωτικού .
Δεν υπάρχει πιο ερωτικό πράγμα σε μια μακροχρόνια σχέση να βλέπεις τον σύντροφό σου να εξελίσσεται παράλληλα με εσένα !

Να ξέρεις πως ο άνθρωπος όταν θέλει βρίσκει πάρα πολλές επιλογές ώστε μαζί με τα δικά του θέλω να ικανοποιούνται και του σύντροφο του .
Το μόνο που αρκεί είναι η θέληση και
το μόνο που το εμποδίζει είναι ο εγωισμός .
Κάπου εκεί υπάρχει η μέση λύση !
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Να ξέρεις οι απόψεις των απλών ανθρώπων έχουν περισσότερο ενδιαφέρων από τη ψυχολόγων καμιά φορά 😉

Και όμως είναι και έχω πάρα πολλά παραδείγματα από ζωές καθημερινών ανθρώπων !
Ειναι το νούμερο ένα δείγμα συνεξαρτημενων ανθρώπων που ζουν για πολλά χρόνια μαζί ,έχουν καταφέρει να καλύπτουν τις ανάγκες τους για παράλληλες σπουδές ,ταξίδια και γενικά ότι θελήσει ο καθένας από την πλευρά του και είναι καθαρά προς προσωπική εξέλιξη και συναισθηματική του κάλυψη πέραν του ερωτικού .
Δεν υπάρχει πιο ερωτικό πράγμα σε μια μακροχρόνια σχέση να βλέπεις τον σύντροφό σου να εξελίσσεται παράλληλα με εσένα !

Να ξέρεις πως ο άνθρωπος όταν θέλει βρίσκει πάρα πολλές επιλογές ώστε μαζί με τα δικά του θέλω να ικανοποιούνται και του σύντροφο του .
Το μόνο που αρκεί είναι η θέληση και
το μόνο που το εμποδίζει είναι ο εγωισμός .
Κάπου εκεί υπάρχει η μέση λύση !

Εσενα ποια η τοποθετηση σου στα παραπανω ; κάποιος ή κάποια που ενω εχει σχέση και σου πει οτι θέλει μια φορα τη βδομάδα να πηγαινει στο πατρικο της να βλέπει τους γονεις της θεωρειται μαμακιας ;
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι ειναι υπερβολή να πιστευεις οτι επειη κάποιος θα φάει μετους γονεις του ενα Σαββατο μεσημερι ειναι μαμάκιας.
Ρε Devil εσύ είπες παραπάνω:

"Εγω ειπα κ πριν πως αν η κοπελα μου ελεγε οτι θέλει καθε μεσημερι να τρωει με τη μαμα της κ να πηγαινει στο πατρικο της δεν θα της έλεγα κουβεντα... ετσι εχει μαθει απο μικρη ετσι γουσταρει να κάνει ας το κάνει. Απλα τα πράγματα".

:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να ξέρεις οι απόψεις των απλών ανθρώπων έχουν περισσότερο ενδιαφέρων από τη ψυχολόγων καμιά φορά 😉

Και όμως είναι και έχω πάρα πολλά παραδείγματα από ζωές καθημερινών ανθρώπων !
Ειναι το νούμερο ένα δείγμα συνεξαρτημενων ανθρώπων που ζουν για πολλά χρόνια μαζί ,έχουν καταφέρει να καλύπτουν τις ανάγκες τους για παράλληλες σπουδές ,ταξίδια και γενικά ότι θελήσει ο καθένας από την πλευρά του και είναι καθαρά προς προσωπική εξέλιξη και συναισθηματική του κάλυψη πέραν του ερωτικού .
Δεν υπάρχει πιο ερωτικό πράγμα σε μια μακροχρόνια σχέση να βλέπεις τον σύντροφό σου να εξελίσσεται παράλληλα με εσένα !

Να ξέρεις πως ο άνθρωπος όταν θέλει βρίσκει πάρα πολλές επιλογές ώστε μαζί με τα δικά του θέλω να ικανοποιούνται και του σύντροφο του .
Το μόνο που αρκεί είναι η θέληση και
το μόνο που το εμποδίζει είναι ο εγωισμός .
Κάπου εκεί υπάρχει η μέση λύση !

Γιατί είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων η κοινή εξέλιξη του ζευγαριού; Μια χαρά φυσιολογικό μου ακούγεται. Και σωστό, αν με ρωτάς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Ρε Devil εσύ είπες παραπάνω:

"Εγω ειπα κ πριν πως αν η κοπελα μου ελεγε οτι θέλει καθε μεσημερι να τρωει με τη μαμα της κ να πηγαινει στο πατρικο της δεν θα της έλεγα κουβεντα... ετσι εχει μαθει απο μικρη ετσι γουσταρει να κάνει ας το κάνει. Απλα τα πράγματα".

:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατί είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων η κοινή εξέλιξη του ζευγαριού; Μια χαρά φυσιολογικό μου ακούγεται. Και σωστό, αν με ρωτάς.

Διορθωση το δευτερο ισχυει ενα Σαββατο μεσημερι ή Κυριακη.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διορθωση το δευτερο ισχυει ενα Σαββατο μεσημερι ή Κυριακη.

Αφού ρωτάς την άποψή μου, εμένα δε θα με πείραζε. Στην τελική, αυτά είναι θέματα του ζευγαριού. Αν τα βρίσκουν, όλα οκ.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τόσο αστείο πραγματικά που η Felid έχει πλασει απλά μια πραγματικότητα στο κεφάλι της όπου κάποια πράγματα είναι φυσιολογικά και σωστά και τα υπόλοιπα λάθος και αφύσικα ενώ ταυτόχρονα αδυνατεί να καταλάβει ότι το ίδιο ακριβώς πράγμα όλοι κάνουν όλοι υπόλοιποι άνθρωποι και αυτός είναι και ο λόγος που δεν υπάρχει τίποτα αντικειμενικα σωστό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Αφού ρωτάς την άποψή μου, εμένα δε θα με πείραζε. Στην τελική, αυτά είναι θέματα του ζευγαριού. Αν τα βρίσκουν, όλα οκ.

Το καθε μεσημερι εννοειται οτι ειναι υπερβολή. Απορω που δεν καταλαβες οτι έγραψα λάθος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι τόσο αστείο πραγματικά που η Felid έχει πλασει απλά μια πραγματικότητα στο κεφάλι της όπου κάποια πράγματα είναι φυσιολογικά και σωστά και τα υπόλοιπα λάθος και αφύσικα ενώ ταυτόχρονα αδυνατεί να καταλάβει ότι το ίδιο ακριβώς πράγμα όλοι κάνουν όλοι υπόλοιποι άνθρωποι και αυτός είναι και ο λόγος που δεν υπάρχει τίποτα αντικειμενικα σωστό.

Ντάξει λέει τη γνώμη της οπως όλοι μας.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το καθε μεσημερι εννοειται οτι ειναι υπερβολή. Απορω που δεν καταλαβες οτι έγραψα λάθος.

Ε δεν είμαι στο μυαλό των άλλων ανθρώπων. :wizard: Αντιθέτως, δίνω σημασία στα λεγόμενα/γραφόμενά τους. :spasiklas:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσενα ποια η τοποθετηση σου στα παραπανω ; κάποιος ή κάποια που ενω εχει σχέση και σου πει οτι θέλει μια φορα τη βδομάδα να πηγαινει στο πατρικο της να βλέπει τους γονεις της θεωρειται μαμακιας ;
Μόνο μια ?
Και παραπάνω αν ειδικά οι άνθρωποι είναι σε προχωρημένη ηλικία ή έχουν κάποιες περισσότερες ανάγκες .
Και καθημερινά αν ήταν επιτακτική ανάγκη ,προς θεού τι συζητάμε τώρα ?

Αυτό θα έλεγα και αν δεν είχα και τις άριστες σχέσεις εγώ μαζί τους ..
Εκείνος είναι το παιδί τους και ότι αισθάνεται θα κάνει .

Τι πάει να πει μαμακιας τελικά ?
Αν ενδιαφέρεται για την υγεία των γονιών του ?
Αν αισθάνεται εκείνος καλά με τον να περνάει να τους λέει ένα γεια και να διαπιστώνει και ο ίδιος αν ειναι καλά στην υγεία τους και ασφαλείς γιατί δεν μπορεί πλέον να είναι εκεί συνέχεια εφόσον έχει δικο του σπίτι ?

Ο άνθρωπος που είμαι μαζί του δεν φύτρωσε κάπου ..

Κάποια μάνα τον γέννησε και κάποιος πατέρας δούλεψε παρά πολύ για τον κάνει αυτό που αγαπώ και θαυμάζω εγώ αυτή την στιγμή .

Λες να είμαι τόσο αχάριστη που να απαιτώ γνωρίζοντας εμένα να ξεχάσει εκείνους ?
Αν το έκανε μάλλον δεν θα ήταν ο άνθρωπος μου ...

Άσε εγώ ανήκω σε άλλη κατηγορία ,ίσως επειδή έχω και παιδιά και βλέπω τα πράγματα πολύ διαφορετικά ..

Πολλές φορές μου έρχεται στο μυαλό η μάνα μου που μου έλεγε δεν θα κάνεις δικά σου παιδιά τότε θα καταλάβεις πολλά ...
Ε πλέον ήρθε η ώρα και κατάλαβα 😉
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τόσο αστείο πραγματικά που η Felid έχει πλασει απλά μια πραγματικότητα στο κεφάλι της όπου κάποια πράγματα είναι φυσιολογικά και σωστά και τα υπόλοιπα λάθος και αφύσικα ενώ ταυτόχρονα αδυνατεί να καταλάβει ότι το ίδιο ακριβώς πράγμα όλοι κάνουν όλοι υπόλοιποι άνθρωποι και αυτός είναι και ο λόγος που δεν υπάρχει τίποτα αντικειμενικα σωστό.

Teach me senpai.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,608 μηνύματα.
Και καθημερινά αν ήταν επιτακτική ανάγκη ,προς θεού τι συζητάμε τώρα ?

Έλα ντέ. Δεν θα την χάσεις την αγαπημενη σου το βράδυ... μαζι θα ξαπλωσετε. ;)
Αυτό θα έλεγα και αν δεν είχα και τις άριστες σχέσεις εγώ μαζί τους ..
Εκείνος είναι το παιδί τους και ότι αισθάνεται θα κάνει .

Τι πάει να πει μαμακιας τελικά ?
Αν ενδιαφέρεται για την υγεία των γονιών του ?
Αν αισθάνεται εκείνος καλά με τον να περνάει να τους λέει ένα γεια και να διαπιστώνει και ο ίδιος αν ειναι καλά στην υγεία τους και ασφαλείς γιατί δεν μπορεί πλέον να είναι εκεί συνέχεια εφόσον έχει δικο του σπίτι ?

Ο άνθρωπος που είμαι μαζί του δεν φύτρωσε κάπου ..

Ελα ντε... δεν φυτρωσε απο μονος του.
Κάποια μάνα τον γέννησε και κάποιος πατέρας δούλεψε παρά πολύ για τον κάνει αυτό που αγαπώ και θαυμάζω εγώ αυτή την στιγμή .
+1
Λες να είμαι τόσο αχάριστη που να απαιτώ γνωρίζοντας εμένα να ξεχάσει εκείνους ?
Αν το έκανε μάλλον δεν θα ήταν ο άνθρωπος μου ...

Άσε εγώ ανήκω σε άλλη κατηγορία ,ίσως επειδή έχω και παιδιά και βλέπω τα πράγματα πολύ διαφορετικά ..

Πολλές φορές μου έρχεται στο μυαλό η μάνα μου που μου έλεγε δεν θα κάνεις δικά σου παιδιά τότε θα καταλάβεις πολλά ...
Ε πλέον ήρθε η ώρα και κατάλαβα 😉

Εγω δεν θα ειχα προβλημα ρε συ και κολλητη να ηταν με τη μάνα της. Δεν εχω κολληματα με αυτα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατί είναι δείγμα συνεξαρτώμενων ανθρώπων η κοινή εξέλιξη του ζευγαριού; Μια χαρά φυσιολογικό μου ακούγεται. Και σωστό, αν με ρωτάς.
Κάτσε γιατί με μπέρδεψε λιγάκι τώρα ..

Ο σκοπός που σου έκανα την ερώτηση είναι ότι διαπίστωσα μέσα από τις απαντήσεις σου τον απόλυτο τρόπο που εκφράζουσουν για τα άτομα που δηλώνουν συναισθηματική συνεξαρτηση .
Ότι κάτι έχουν ..δεν είναι φυσιολογικό και κάτι ίσως υποβόσκει ..
Ότι βάζουν σε δεύτερη μοίρα τα δικά τους θέλω για να ακολουθήσουν του συντρόφου τους ...

Κάνω λάθος ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top