Τα αδέρφια μας

Πόσα αδέρφια έχετε;
Results are only viewable after voting.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)
  • 1

• 2

• 3+

• Κανένα

• Δεν επιθυμώ να απαντήσω

hameleon

New member

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Εγώ μικρή είχα φανταστικές φίλες, επειδή ήθελα αδελφάκια .. <3
Να σου δώσω τα δικά μου;:)θα πήξεις να σιδερώνεις πουκάμισα να τους πλένεις ρούχα και να φτιάχνεις καφέδες:loltooth:
Ντάξει πέρα απο την πλάκα είναι σημαντικό κομμάτι τα αδέρφια στη ζωή των ανθρώπων.Ακόμα και όταν δεν ταιριάζεις σαν προσωπικότητα μαζί τους ,η αγάπη που νιώθεις είναι πολύ δυνατή...

sophie_96

Well-known member

Η sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,166 μηνύματα.
Να σου δώσω τα δικά μου;:)θα πήξεις να σιδερώνεις πουκάμισα να τους πλένεις ρούχα και να φτιάχνεις καφέδες:loltooth:
Ντάξει πέρα απο την πλάκα είναι σημαντικό κομμάτι τα αδέρφια στη ζωή των ανθρώπων.Ακόμα και όταν δεν ταιριάζεις σαν προσωπικότητα μαζί τους ,η αγάπη που νιώθεις είναι πολύ δυνατή...
Καλησπέρα <3
έλα κουβεντούλα να σου πω, ιστορίες από τις φανταστικές μου φίλες :dance3:

Και δεν μου τα δίνεις, αν και θα προτιμούσα πιο μικρά από εμένα :P βέβαια και 2 χρόνια μεγαλύτερα, δεν θα έλεγε όχι , χιχιιχ !

Όντως είναι πολύ δυνατή σχέση :redface: <3

hack3r

Well-known member

Ο Τολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,607 μηνύματα.
Εγώ έχω και αδερφό και αδερφή και τα δυο μικρότερα και μπορώ άνετα να πω πως η σειρά με την οποία θα γεννηθείς παίζει τεράστιο ρόλο στο τι θα συναντήσεις στην οικογένεια και στην μετέπειτα πορεία σου γενικότερα. Τα πρωτότοκα παιδιά γενικότερα τραβάνε όλα τα ζόρια και όλες οι μαλακίες των γονέων συνήθως τείνουν να στρέφονται πάνω τους. Βλέπω πολλά πράγματα που κάνει ο αδερφός μου (π.χ. τσιγάρο) τα οποία αν έκανα εγώ θα γινόταν μεσανατολικό. Τα expectations είναι επίσης στο Θεό. Ως εκ τούτου τα πρώτα παιδιά συνήθως γίνονται πιο φιλόδοξα και με αυξημένο αίσθημα ευθύνης και ενοχών όταν αποτυγχάνουν. Τα μεσαία παιδιά προσπαθούν να αποσπάσουν την προσοχή των γονέων η οποία συνήθως πέφτει στο πρώτο και στο τελευταίο παιδί. Ως εκ τούτου γίνονται people pleasers αλλά και πιο αυτόνομα. Αυτή είναι η αδερφή μου. Από πάντα η μάνα μου περηφανευόταν ότι η αδερφή μου διάβαζε μόνη της και όντως το έκανε. Όταν ήταν πρώτη δημοτικού διόρθωνε την ορθογραφία τη δική μου που ήμουν έκτη. Όταν ήμουν μικρός μέχρι τα 7-8 ίσως και παραπάνω τη ζήλευα και την πείραζα. Παίζει να τις έχω αφήσει παιδικά τραύματα. Το μικρό παιδί είναι το χαιδεμένο και αυτό που την βγάζει λάσκα, καθώς οι γονείς έχουν εξαντλήσει τα κόμπλεξ στο μεγάλο. Ως εκ τούτου το τελευταίο παιδί είναι χαλαρουίτα και δεν παίρνει στα σοβαρά και πολλά. Σημαντικό προτέρημα για την ζωή.

Αυτά τα είχα διαβάσει κάπου, κάποτε σε ένα βιβλίο ψυχολογίας και δεν ξέρω αν ισχύουν γενικότερα αλλά στην δική μου περίπτωση είναι ακριβώς.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια