Τα ελαττώματα της γυναίκας

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα της γυναίκας ;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Να βρίζει

  • Να λέει ψέματα

  • Να στήνει στα ραντεβού

  • Να είναι ατημέλητη

  • Να μην είναι έξυπνη

  • Να μην έχει κοινωνική συνείδηση

  • Να είναι ωραιοπαθής

  • Να ξοδεύει συνεχώς χρήματα

  • Να μην κρατά τις υποσχέσεις της

  • Να είναι ανοικοκύρευτη

  • Όλα τα παραπάνω

  • Άλλο...

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν είναι "έξυπνη" θα σου πει αυτό που θέλει ευθέως κι εγκαίρως (σχέση ή σεξ)...κι αν έχει κάνει κάποιο λάθος στα "θέλω" της (γιατί π.χ. είσαι η πρώτη ή μια από τις πρώτες της σχέσεις και δεν έχει δοκιμάσει πολλά πράγματα, είναι μικρή κ.λπ.) θα φροντίσει να το διορθώσει άμεσα, δε θα συνεχίσει π.χ. τη σχέση για κάνα χρόνο ή και χρόνια μέχρι να σου πει αυτό για το οποίο έκανε λάθος!:rolleyes:
Νομίζω πως εξιδανικεύεις την κατάσταση αλλά δε θα διαφωνήσω. Μακάρι να υπάρχουν και τέτοιες γυναίκες.

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις με αυτό...υπάρχει άνθρωπος που π.χ. θα ήθελε στη ζωή του κάτι που τον κάνει π.χ. 1 φορά χαρούμενο ενώ μπορεί να διεκδικήσει και να έχει κάτι άλλο που μπορεί να τον κάνει 10 φορές χαρούμενο;!
Ασφαλώς ρε Jade, το ζούμε καθημερινά! Οι άνθρωποι πολλές φορές επιλεγουμε τις πρόσκαιρα καλές επιλογές αντί για τις δύσκολες που μακροπρόθεσμα είναι πολύ πιο ιδανικές. Απλό παράδειγμα: οι άνθρωποι που είναι υπέρβαροι συνεχίζουν και τρώνε ανθυγιεινά ενώ με γυμναστικη και διατροφή θα μπορούσαν να ζήσουν μια πολύ πιο καλύτερη και χαρούμενη ζωή. Τώρα σκέψου σε κάτι πιο παρορμητικό, όπως για παράδειγμα ο έρωτας, τότε είναι που το μυαλό θολώνει και σίγουρα δεν σκέφτεσαι με βάση τη λογική αλλά με βάση το συναίσθημα και φυσικά τις ορμόνες. Λίγοι είναι αυτοί που την έχουν πατήσει με τοξικούς ανθρώπους απλά και μόνο επειδή δεν ήθελαν να δουν τα σημάδια;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Προφανώς. Αυτό μπορεί να το κάνει για πολλούς λόγους, όπως το να φοβάται να διεκδικήσει το 10χ, να μην γνωρίζει ότι υπάρχει το 10χ ή ότι αυτό είναι που την κάνει χαρούμενη πραγματικά, να έχει μια ψευδή αίσθηση της ευτυχίας λόγο social conditioning κτλ. Όλα αυτά δεν έχουν να κάνουν με την ευφυΐα καθώς είναι πράγματα που τα παρατηρούμε και σε ανθρώπους που βγάζει μάτι ότι είναι έξυπνοι. Αυτά έχουν να κάνουν περισσότερο με την ψυχική ωριμότητα που έχει το άτομο και με τις ικανότητες ενδοσκόπησης. Πιθανώς να υπάρχει correlation με την ευφύια αλλά δεν είναι σίγουρα 1 προς 1.

Άλλο το "θέλω", άλλο το "τι κάνω γι' αυτό που θέλω"...το ότι ένας "πολύ έξυπνος άνθρωπος" (όπως έγραψε και ο Γιάννης, στον οποίο πήγαινε και η απάντηση) συμβιβάζεται με κάτι "λιγότερο" απ' αυτό που θέλει και δεν κυνηγάει το "καλύτερο" για τους λόγους που αναφέρεις (και πολλούς ακόμη) δε συνεπάγεται ότι έπαψε να το θέλει...το θέλει και το παραθέλει!;)
Αλλά το "καλύτερο" έχει πόνο και λίγοι άνθρωποι έχουν μάθει να τον αντέχουν και να τον επιδιώκουν...γι' αυτό και λίγοι άνθρωποι είναι πραγματικά ευτυχισμένοι και "πλήρεις"!
Νομίζω πως εξιδανικεύεις την κατάσταση αλλά δε θα διαφωνήσω. Μακάρι να υπάρχουν και τέτοιες γυναίκες.
Φυσικά και υπάρχουν...και το πόση προσοχή, ευθύτητα, ειλικρίνεια και γενικότερα "αξία" θα μας δώσουν δεν έχει να κάνει μόνο με τις ίδιες αλλά κυρίως με το πόση και τι αξία έχουμε και προβάλλουμε εμείς οι ίδιοι!;)

Υ.Γ. Δεν πιάνω το δεύτερο σκέλος του μηνύματός σου για να μη γράφω τα ίδια πράγματα 2 φορές...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλο το "θέλω", άλλο το "τι κάνω γι' αυτό που θέλω"...το ότι ένας "πολύ έξυπνος άνθρωπος" (όπως έγραψε και ο Γιάννης, στον οποίο πήγαινε και η απάντηση) συμβιβάζεται με κάτι "λιγότερο" απ' αυτό που θέλει και δεν κυνηγάει το "καλύτερο" για τους λόγους που αναφέρεις (και πολλούς ακόμη) δε συνεπάγεται ότι έπαψε να το θέλει...το θέλει και το παραθέλει!;)
Αλλά το "καλύτερο" έχει πόνο και λίγοι άνθρωποι έχουν μάθει να τον αντέχουν...γι' αυτό και λίγοι άνθρωποι είναι πραγματικά ευτυχισμένοι και "πλήρεις"!

Δεν διαφωνώ, απλά αυτό δεν έχει σχέση με την ευφυΐα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ, απλά αυτό δεν έχει σχέση με την ευφυΐα.
Γιατί δεν έχει σχέση;
Μια έξυπνη και ευφυής γυναίκα δεν σημαίνει ότι θα πάρει σωστή απόφαση για σχέση στη ζωή της.
Διαφωνώ...το πολύ πολύ να κάνει κάποιο λάθος (ανθρώπινο είναι) και να παρασυρθεί κάποια στιγμή στη ζωή της, για κάποιο σύντομο χρονικό διάστημα!
Αλλιώς δεν είναι ούτε "έξυπνη" ούτε "ευφυής" (με βάση την περιγραφή που έδωσα πριν 2-3 μηνύματα)...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Το θρεντ αυτό αρχίζει να με κουλουριάζει τόσο πολύ σαν εκείνο το βράδυ που χα πάρει Τρεμπόν να ξεμπλοκάρουν τα πνευμόνια και μου κανε σπαστικό βήχα και έκλαιγα στο κρεβάτι να σταματήσει για να αναπνεύσω.

Χάκερ και Γιάννη, είστε πιο ανεπίτρεπτα λάθος κι από λεσβιακό "ψαλίδιασμα" ανάμεσα σε δυο πρώτες ξαδέρφες που βρίσκουν η μια την άλλη χοτ εν σέξι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Καθόλου λυπηρό δεν είναι. Για κανέναν. Ούτε για μας τους άντρες που καταστρεφόμαστε τρέχοντας πίσω από ανάξιες γυναίκες, ούτε για τις γυναίκες που καταστρέφονται και τρέχουν πίσω από ανάξιους άντρες.

Που για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, δεν είναι πάντα ανάξιοι και ανάξιες όσοι μας καταστρέφουν. Αυτοί παίζουν το παιχνίδι τους. Εμείς τι κάνουμε σαν άντρες και γυναίκες που μπλέκουμε μαζί τους.

Κάποια βίδα είναι χαλαρή για να κάνει ο άλλος ή η άλλη ανόητες επιλογές. Αυτό δεν είναι λυπηρό, είναι red flag που όμοιό του δεν έχει ξαναδεί ο κόσμος. Δεν είναι καλή, σου φαίνεται καλή. Ανόητη είναι αν επιλέγει έτσι και δεν θες να φέρεις την ανόητη στη ζωή σου.

Όπου βλέπετε τέτοια σκηνικά στο αντίθετο φύλο, δε θέλουν λύπηση και σώσιμο, θέλουν φτύσιμο.

Καλά λέει ο φιλτατος. Ετσι ειναι, εσυ που τις ξέρεις ρε χάκερ και εισαι σιγουρος πως αξιζουν κάτι καλυτερο;

Το 2016 ειχα γνωρισει μια κ αμεσως καταλαβα οτι η κοπελα πρέπει να ειναι μεγαλο ψωνιο και ηλιθια. Προσφατα την ειδα με εναν φιλο μου να καθεται με το αγορι της και μου λεει ο φιλος "Ψωνισε απο σβερκο...." λέω ποιος απο τους 2; γιατι και αυτη ειναι..... γάμησετα.

Λέει αυτος που βγαινει ειναι κατηγορουμενος για απατη-υπεξαιρεση και πολλά άλλα.

Οκ του λέω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Θες να μας πεις που είναι το λάθος;

Έχεις δει τη μάνα μου όταν έμπαινε στο σπίτι μου όταν ήμουν 20 χρονών και δεν ήξερε από που να το πιάσει να το καθαρίσει έτσι στάβλο που το είχα; Κάπως έτσι είναι και τα λάθη σας στο συγκεκριμένο θέμα. Θέλω να τα πιάσω αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοαγγίξω.

Για να σου δώσω ένα hint πάντως ακολουθεί edit

Οι απόψεις και των δυο σας κάνουν cater στις ανάγκες της μέσης πειραγμένης μπεμπέκας την οποία αντιμετωπίζετε τελείως συγκαταβατικά, συγχωρητικά σχεδόν ως άλλοι απολογητές της.

Και κυρίως αυτή η στάση δεν σέβεται ούτε καν στο ελάχιστο τις πραγματικές γυναίκες που είχαν τα κότσια να είναι ξεκάθαρες και να βάλουν το μυαλό τους να λειτουργήσει, αντί να μπουν κι αυτές στη λογική "είμαι όμορφη άρα είμαι βραβείο".

Κι άλλες είναι όμορφες, αλλά είναι και πανέξυπνες και δε σου ζαλίζουν τ αρχίδια, from day 1.

Το ταίρι σου το θες ξύπνιο. Γλυτώνεις πολλά δράματα έτσι.-
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Η αντοχή στον πόνο εξαρτάται από την επιθυμία ενός ανθρώπου να πετύχει κάτι. Δεν έχει σχέση με τη ευφυΐα του.
Δεν πρέπει να είσαι ευφυής π.χ. για ν' αντιληφθείς ότι κάτι που έχεις, μια κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι κ.λπ. δεν είναι αυτό ή αυτή που πραγματικά θες κι ότι για ν' αποκτήσεις αυτό που θες ή να φτάσεις εκεί που θες πρέπει να πονέσεις;
...κι από λεσβιακό "ψαλίδιασμα" ανάμεσα σε δυο πρώτες ξαδέρφες που βρίσκουν η μια την άλλη χοτ εν σέξι.
Μ' έφτιαξες τώρα!:P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πρέπει να είσαι ευφυής π.χ. για ν' αντιληφθείς ότι κάτι που έχεις, μια κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι κ.λπ. δεν είναι αυτό ή αυτή που πραγματικά θες κι ότι για ν' αποκτήσεις αυτό που θες ή να φτάσεις εκεί που θες πρέπει να πονέσεις;

Μ' έφτιαξες τώρα!:P

Οχι. Το μόνο που χρειάζεται είναι να γνωρίζεις ότι υπάρχει άλλη καλύτερη κατάσταση και να επιθυμείς την άλλη κατάσταση περισσότερο από αυτήν που έχεις.
Έχεις δει τη μάνα μου όταν έμπαινε στο σπίτι μου όταν ήμουν 20 χρονών και δεν ήξερε από που να το πιάσει να το καθαρίσει έτσι στάβλο που το είχα; Κάπως έτσι είναι και τα λάθη σας στο συγκεκριμένο θέμα. Θέλω να τα πιάσω αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοαγγίξω.

Για να σου δώσω ένα hint πάντως ακολουθεί edit

Οι απόψεις και των δυο σας κάνουν cater στις ανάγκες της μέσης πειραγμένης μπεμπέκας την οποία αντιμετωπίζετε τελείως συγκαταβατικά, συγχωρητικά σχεδόν ως άλλοι απολογητές της.

Και κυρίως αυτή η στάση δεν σέβεται ούτε καν στο ελάχιστο τις πραγματικές γυναίκες που είχαν τα κότσια να είναι ξεκάθαρες και να βάλουν το μυαλό τους να λειτουργήσει, αντί να μπουν κι αυτές στη λογική "είμαι όμορφη άρα είμαι βραβείο".

Κι άλλες είναι όμορφες, αλλά είναι και πανέξυπνες και δε σου ζαλίζουν τ αρχίδια, from day 1.

Το ταίρι σου το θες ξύπνιο. Γλυτώνεις πολλά δράματα έτσι.-

Δεν μπορώ να μιλήσω για τον Τζονυ αλλά αυτά που γράφεις δεν έχουν σχέση με εμένα και αυτά που είπα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Οχι. Το μόνο που χρειάζεται είναι να γνωρίζεις ότι υπάρχει άλλη καλύτερη κατάσταση και να επιθυμείς την άλλη κατάσταση περισσότερο από αυτήν που έχεις.
Το αναφέρεις λες και η "καλύτερη κατάσταση" για τον καθένα αναρτάται στις μικρές αγγελίες!:rolleyes:
Όχι ρε φίλε, αντίληψη (που είναι παράγωγο της ευφυίας) για τέτοια πράγματα λίγοι άνθρωποι έχουν...κι ακόμη λιγότεροι τολμούν!
Και όχι, η "επιθυμία" από μόνη της, όπως είπα και πιο πριν (και συμφώνησες) ΔΕΝ είναι αρκετή για να σε σηκώσει απ' τον καναπέ και να σε βάλει στην επίπονη διαδικασία...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι είναι αυτό που σε κανει να σηκωθείς από τον καναπέ και να κοπιασεις για κάτι που θέλεις αν όχι η επιθυμία να το αποκτήσεις;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Τι είναι αυτό που σε κανει να σηκωθείς από τον καναπέ και να κοπιασεις για κάτι που θέλεις αν όχι η επιθυμία να το αποκτήσεις;
Η παραδοχή ότι αυτό που έχεις δεν είναι αυτό που πραγματικά θες όσο κι αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο, η αποδοχή ότι η διαδικασία που θ' ακολουθήσεις για ν' αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες θα πονέσει, η αποδοχή της πιθανότητας να μην καταφέρεις τελικά ν' αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες κι ας πόνεσες κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ.
Όλα αυτά απαιτούν (μεταξύ άλλων) και ευφυία...αν η επιθυμία ήταν αρκετή από μόνη της τότε σχεδόν όλοι οι άνθρωποι γύρω μας θα είχαν ακριβώς αυτό που θέλουν, θα ζούσαν ακριβώς όπως θέλουν κ.ο.κ.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η παραδοχή ότι αυτό που έχεις δεν είναι αυτό που πραγματικά θες όσο κι αν προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο, η αποδοχή ότι η διαδικασία που θ' ακολουθήσεις για ν' αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες θα πονέσει, η αποδοχή της πιθανότητας να μην καταφέρεις τελικά ν' αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες κι ας πόνεσες κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ.

Κοίτα, σε γενικές γραμμές αυτά που γράφεις είναι οι λεπτομέρειες της πράξης οι οποίες πολύ μικρή σχέση έχουν με τα κίνητρα που ωθούν έναν άνθρωπο στην αλλαγή. Τα κίνητρα των ανθρώπων είναι δύο, η επιθυμία και η αποστροφή. Όσο λογικός, έξυπνος και αντιληπτικός και αν είναι κάποιος δεν πρόκειται να κάνει κάτι το οποίο δεν θέλει. That's just not how people work. Τις επιθυμίες τις νιώθεις, δεν τις σκέφτεσαι. Ένας άνθρωπος αν νιώσει ισχυρή επιθυμία για μια κατάσταση θα βρει τρόπο να φτάσει εκεί. Οι άνθρωποι που τα παρατάνε ή αρκούνται σε αυτά που έχουν είναι διότι επιθυμούν την παρούσα κατάσταση περισσότερο από την μελλοντική.

Υπερεκτιμάς πολύ την ευφύια και υποτιμάς πολύ την ωμή θέληση που πηγάζει από την γνήσια επιθυμία.

Όλα αυτά απαιτούν (μεταξύ άλλων) και ευφυία...αν η επιθυμία ήταν αρκετή από μόνη της τότε σχεδόν όλοι οι άνθρωποι γύρω μας θα είχαν ακριβώς αυτό που θέλουν, θα ζούσαν ακριβώς όπως θέλουν κ.ο.κ.

Ναι, θα το έκαναν εάν όντως η επιθυμία τους για την επόμενη κατάσταση ήταν μεγαλύτερη από την επιθυμία τους για την άνεση και το οικείο. Στις περισσότερες περιπτώσεις δεν είναι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,336 μηνύματα.
Δεν μπορώ να μιλήσω για τον Τζονυ αλλά αυτά που γράφεις δεν έχουν σχέση με εμένα και αυτά που είπα.


Λογικό να πεις κάτι τέτοιο καθώς πουθενά δεν έγραψες "α ωραία φέρτε μου μια ηλίθια να της κάνω τον Μρ. Σερβιέτο". Προφανέστατα.

Όμως όταν χρειάζεστε 5-6 ποστ από έναν άνθρωπο να σας μιλήσει για την ευφυία σε μια γυναίκα κι ακόμα ρωτάς, ε είσαι ευάλωτος ως άνδρας. Δεν σου λείπει μυαλό καθόλου, μα καθόλου. Ούτε και του Γιάννη. Αν μη τι άλλο είστε από τους πιο τετράγωνους άντρες εδω μέσα. Και μακράν πιο ήπιοι από μένα.


Αλλα όταν σου λέει ο άλλος "έξυπνη γυναίκα", πρέπει να το πιάνεις σε κλάσματα δευτερολέπτου. Ηξερα τι εννοεί ο Τζακ πριν καν αναλύσει την "εξυπνάδα" σε επόμενο ποστ του. Προφανώς ο άνθρωπος έχει σοβαρή εμπειρία.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλα όταν σου λέει ο άλλος "έξυπνη γυναίκα", πρέπει να το πιάνεις σε κλάσματα δευτερολέπτου. Ηξερα τι εννοεί ο Τζακ πριν καν αναλύσει την "εξυπνάδα" σε επόμενο ποστ του. Προφανώς ο άνθρωπος έχει σοβαρή εμπειρία.

Καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο Jack, η δική μου ένσταση ήταν άλλη. Ο Jack αναφέρεται σε αυτό που λέμε high value woman. Γυναίκα που είναι σίγουρη για τον εαυτό της, κατανοεί την αξία της, έχει boundaries, ξέρει τι ψάχνει και πως να το βρίσκει ή να το ξεσκαρτάρει κ.ο.κ. γι αυτό και έγραψα ότι δεν διαφωνώ με αυτά. Η δική μου ένσταση είναι πως αυτά δεν πάνε πακέτο με την ευφυΐα και ούτε η έλλειψη της είναι απαγορευτικό στοιχείο. Αυτά μπορεί να τα έχει και μια χαζούλα αν αποτελούν γνήσιες επιθυμίες της και γνωρίζω τέτοιες γυναίκες. Αυτά δεν είναι δύσκολο να αποκτηθούν αν έχεις μέσα σου την επιθυμία που σε οδηγεί στο να τα αποκτήσεις. Δεν είναι phd στην αστροφυσική. Γι αυτό και σου έγραψα ότι αυτά που λες δεν έχουν σχέση με αυτά που λέω.

Εγώ ψήφισα σαν το μεγαλύτερο το να μην είναι έξυπνη η άλλη με την κυριολεκτική σημασία της λέξης. Brain power. Για τον απλούστατο λόγο ότι ποτέ δεν ταίριαξα και δεν μπόρεσα να συνενοηθώ με μη έξυπνους ανθρώπους. Οι συζητήσεις μας είναι βαρετές και προτιμώ να είμαι μόνος μου παρά να είμαι μαζί τους. Συν το ότι το να έχεις σχέση με κάποια που δεν στροφάρει σου δημιουργεί και εσένα πρακτικά προβλήματα στην πορεία ιδιαίτερα αν είσαι παντρεμένος μαζί της.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Η δική μου ένσταση είναι πως αυτά δεν πάνε πακέτο με την ευφυΐα και ούτε η έλλειψη της είναι απαγορευτικό στοιχείο. Αυτά μπορεί να τα έχει και μια χαζούλα αν αποτελούν γνήσιες επιθυμίες της και γνωρίζω τέτοιες γυναίκες. Αυτά δεν είναι δύσκολο να αποκτηθούν αν έχεις μέσα σου την επιθυμία που σε οδηγεί στο να τα αποκτήσεις.

Όχι Τόλη, αυτά είναι αδύνατο ν' αποκτηθούν από μια "χαζούλα" η οποία κινείται μόνο με βάση τις επιθυμίες της...στην αρχή θα θέλει π.χ. εσένα γιατί είσαι ωραίος γκόμενος, μετά θα θέλει έναν 45-50χρονο γιατί έλειπε συνέχεια ο πατέρας απ' το σπίτι όταν ήτανε μικρή, μετά θα θέλει έναν φουκαρά να "παρηγορηθεί" από το αδιέξοδο με τον 45-50χρονο κ.λπ.
Ο τύπος γυναίκας στον οποίο αναφέρεσαι είναι αυτός ο οποίος στα καλά καθούμενα κι εκεί που εσύ νομίζεις ότι όλα βαίνουν καλώς στη σχέση θα έρθει και θα σου πει (μετά από μήνες, χρόνο ή και χρόνια, ανάλογα με το πόσο συχνά αλλάζουν οι "επιθυμίες" της) ότι "ξέρεις κάτι, δεν ταιριάζουμε, θέλω να χωρίσουμε"...κι αυτό ΑΝ τύχει κι έχει έμφυτη την ανάλογη ευθύτητα για να στο πει...γιατί οι περισσότερες το δείχνουν με άλλους τρόπους!:rolleyes:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top