Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Ψεύτης

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Τσιγκούνης

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Πνεύμα αντιλογίας

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ατημέλητος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βωμολόχος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ασυνεπής

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πολυλογάς

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Ξερόλας

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Μαμάκιας

    Ψήφοι: 17 20.2%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Άλλο...

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 5 6.0%

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
έστω ότι ένας άνδρας 35 ετών επιλέγει να μένει με τους γονείς του. δεν τους ακούει σε τίποτα και είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει.
Αν τρώει από το φαγητό της μαμάς, καθαρίζει το δωμάτιο του η μάνα του, οι γονείς του πληρώνουν λογαριασμούς κτλ δεν θεωρείτε αρνητικό στα μάτια μιας γυναίκας?

δλδ το να μην δίνεις λογαριασμό στους δικούς σου το τί ώρα βγαίνεις σε βγάζει από το πλαίσιο του μαμάκια?
εγω δεν το βλέπω έτσι. ο πλήρης απογαλακτισμός απο τους γονείς είναι μια κατάκτηση που συμβαίνει μόνο όταν φεύγεις από την κοινή στέγη και αναλαμβάνεις υποχρεώσεις

δεν το κερδίζει κάποιος αυτό με το να λέει απλά αντιδραστικά στους δικούς του θα έρθω σπίτι ότι ώρα γουστάρω.
αυτα τα οσφρίζονται οι ώριμες γυναίκες καλύτερα και από Κ9

δεν θα πείτε ποτέ α αυτός είναι μαμάκιας γιατί αυτο θα ήταν πολύ αγενές για τον πολιτισμό μας...θα πείτε δεν είναι έτοιμος για κάτι σοβαρό, δεν μου κάνει το κλικ κτλ
τα συν και πλην που καθορίζουν το ποιος θα κάνει το κλικ μπαίνουν ασυνείδητα

η έννοια του μαμάκια όπως την περιγράφεται εσείς είναι ακραία και σπάνια περίπτωση άνδρα που δεν έχει καμία ελπίδα
ο devil περιέγραψε κάποιον που απλά μένει με τους δικούς του
και ναι πιστεύω οτι και μόνο αυτό καθ αυτό επιδρά αρνητικά.


αν ρωτήσουμε τις γυναίκες τι θέλουν σε έναν άντρα συνήθως λένε:
να είναι καλός μαζί μου
να έχει χιούμορ
να με βλέπει σαν την βασίλισσά του.

και τα 3 είναι ψέματα. αυτό που πραγματικά θέλουν έιναι:
να είναι οικονομικά ανεξάρτητος και απογαλακτισμένος
να πηγάζει δύναμη και σταθερότητα
να μην είναι εύκολα χειραγωγήσιμος απο εκείνες και να έχει ισχυρή άποψη

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ (ειδικά με την τελευταία παράγραφο) εκτός απ' την περίπτωση ένας άντρας να έχει ηλικιωμένους γονείς και να τους "γηροκομεί" όπως λέμε. Δηλαδή; Να νοικιάζει ένα μεγάλο σπίτι που θα έχει δωμάτιο για τους γονείς του, θα πληρώνει εκείνος τους λογαριασμούς και με τις συντάξεις θα καλύπτει την ιατροφαρμακευτικη τους περίθαλψη και, αν δεν προλαβαίνει λόγω δουλειάς να φροντίζει και το σπίτι, φέρνει και μια καθαρίστρια μια στο τόσο και κάνει τη γενική καθαριότητα. Τώρα άμα ρίξει κι η μάνα του ένα φαΐ στην κατσαρόλα ή ένα σφουγγάρισμα για να μην κάθεται όλη μέρα, δεν τρέχει και κάτι. Θα τον προτιμούσα από έναν άντρα που έστειλε τους δικούς στο γηροκομείο και αράζει σ' ένα δυάρι μόνος του με τις γκόμενες και τα φιλαράκια του, κι ας ξέρει να μαγειρεύει και να καθαρίζει καλύτερα απ' τον άλλο.

Και για να το συνδέσω και με ένα σχόλιο του hack3r που συμφωνώ απόλυτα, στην περίπτωση που λέω εγώ ο αρχηγός του σπιτιού πια είναι ο γιος. Ο πατέρας έχει γεράσει και δεν έχει τον λόγο πουθενά πλέον, εκεί είναι η διαφορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές συμφωνώ (ειδικά με την τελευταία παράγραφο) εκτός απ' την περίπτωση ένας άντρας να έχει ηλικιωμένους γονείς και να τους "γηροκομεί" όπως λέμε. Δηλαδή; Να νοικιάζει ένα μεγάλο σπίτι που θα έχει δωμάτιο για τους γονείς του, θα πληρώνει εκείνος τους λογαριασμούς και με τις συντάξεις θα καλύπτει την ιατροφαρμακευτικη τους περίθαλψη και, αν δεν προλαβαίνει λόγω δουλειάς να φροντίζει και το σπίτι, φέρνει και μια καθαρίστρια μια στο τόσο και κάνει τη γενική καθαριότητα. Τώρα άμα ρίξει κι η μάνα του ένα φαΐ στην κατσαρόλα ή ένα σφουγγάρισμα για να μην κάθεται όλη μέρα, δεν τρέχει και κάτι. Θα τον προτιμούσα από έναν άντρα που έστειλε τους δικούς στο γηροκομείο και αράζει σ' ένα δυάρι μόνος του με τις γκόμενες και τα φιλαράκια του, κι ας ξέρει να μαγειρεύει και να καθαρίζει καλύτερα απ' τον άλλο.

Και για να το συνδέσω και με ένα σχόλιο του hack3r που συμφωνώ απόλυτα, στην περίπτωση που λέω εγώ ο αρχηγός του σπιτιού πια είναι ο γιος. Ο πατέρας έχει γεράσει και δεν έχει τον λόγο πουθενά πλέον, εκεί είναι η διαφορά.

Εσυ δηλαδη θα δεχοσουν να μεινετε μαζι και στο αλλο δωματιο πχ ή στο ισογειο να ειναι οι γονεις ;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Καμία βασικά δεν θα ήθελε να είναι κάποιος τεμπελχανάς και για αυτό να ζει με τους γονείς του ή να να είναι σε στυλ λίγο μεροκάματο από δω λίγο από εκεί και στο μεσοδιάστημα ξυνόμαστε και μας πλένει το βρακί η μαμά. Τώρα άμα δεν τον φτάνουν σε εισόδημα και ζει με τους δικούς του, είναι άλλη ιστορία. Οπότε και η ανεξαρτησία δεν λέει και κάτι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιλάμε βέβαια και για κάποια ηλικία, γιατί ο μέσος όρος ηλικίας θεωρώ ότι είναι πεσμένος εδώ και μιλάμε όλοι σαν παππούδες . Ο 25άρης μπορεί και να σπουδάζει ακόμα .

Και κάτι άσχετο, ανεξαρτησία μπορεί να επιτευχθεί και με την βοήθεια των γονιών , οπότε μην παριστάνουμε όλοι τους ανεξάρτητους γόηδες αν έχουν τσοντάρει οι γονείς .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Ο πατέρας μπορείς επίτηδες να προσθαπει να κρατήσει τον γιο σε κατάσταση αδυναμίας αν είναι ανασφαλης λόγο ζήλιας κτλ.
Σε όλα συμφωνώ όσα είπες και μπράβο για την ανάλυση αυτή, είναι τρομερά ακριβής και πετυχημένη. Μόνο σε αυτό θα εκφράσω αμφιβολίες. Θεωρώ οτι ο πατέρας που δεν αφήνει τον γιο του να "αντρωθεί" και να παίρνει αποφάσεις για τη ζωή του το κάνει επειδή ως χαρακτήρας ο ίδιος είναι χειριστικός και ξερόλας και δεν ανέχεται το γεγονός κάποιος άλλος (ακόμα κι ο γιος του) να κάνει άλλα πράγματα από αυτά που ο πατέρας θεωρεί σωστά. Δε νομίζω οτι είναι αδυναμία ή ζήλεια, είναι απλά λόγω εγωκεντρικού και κακού χαρακτήρα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε όλα συμφωνώ όσα είπες και μπράβο για την ανάλυση αυτή, είναι τρομερά ακριβής και πετυχημένη. Μόνο σε αυτό θα εκφράσω αμφιβολίες. Θεωρώ οτι ο πατέρας που δεν αφήνει τον γιο του να "αντρωθεί" και να παίρνει αποφάσεις για τη ζωή του το κάνει επειδή ως χαρακτήρας ο ίδιος είναι χειριστικός και ξερόλας και δεν ανέχεται το γεγονός κάποιος άλλος (ακόμα κι ο γιος του) να κάνει άλλα πράγματα από αυτά που ο πατέρας θεωρεί σωστά. Δε νομίζω οτι είναι αδυναμία ή ζήλεια, είναι απλά λόγω εγωκεντρικού και κακού χαρακτήρα.

Σωστό και αυτό και ίσως πιο spot on από την ζήλια, αλλά έχω δει προσωπικά και την ίδια την ζήλια. Να κάνει κάτι πχ. Ο πατέρας, να παίρνει τον γιο να μάθει κι αυτός, να δείχνει έφεση γι αυτό το πράγμα ο γιος και πατέρας μετά να τον αποκοβει για να μην τον ξεπεράσει.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Εγω ειχα έναν φιλο και ειχα παρατηρησει πως παντα μου λεγε να βγουμε και έφερνε και την άλλη. Αντε μονο αν πηγαινα σπιτι του να τα λεγαμε μονοι μας....
Αυτό είναι κάτι που παρατήρησα κι εγώ τα τελευταία χρόνια που οι φίλοι και συγγενείς παντρεύτηκαν και πραγματικά με εξοργίζει και το θεωρώ τελείως κατινίστικο να σού λέει ο άντρας σου οτι θα πάει καφέ με το φίλο του και να χώνεσαι κι εσύ μαζί. Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό κι όσες φορές ο άντρας μου πάει για καφέ με φίλο ή συγγενή και έρχεται κι η γυναίκα του, τσαντίζομαι πολύ. Κάποιες φορές μού λέει ο άντρας μου "θα βγω με τον τάδε, θες να έρθεις;" και του λέω "όχι καλέ, βγείτε εσείς, να πείτε τα δικά σας, μπορεί να θέλει να σού πει για τη γυναίκα του ή κάτι προσωπικό του", και μετά μαθαίνω οτι έχει χωθεί κι η γυναίκα αυτουνού μαζί. Αυτό πραγματικά δε θα καταλάβω ποτέ γιατί το κάνουν οι άνθρωποι. Όπως κι εγώ όταν βγω με τις ξαδέλφες μου δε θα φωνάξω τον άντρα μου ούτε θέλω τους δικούς τους άντρες μαζί αφού εμείς θα πούμε τα προσωπικά μας, τα γυναικεία μας κλπ. Γενικά είμαι έτη φωτός από τα παραδοσιακά ζευγάρια και αυτό κακοφαίνεται σε κάποιους αλλά δεν πειράζει, ξυδάκι. Εγώ θα κάνω τη ζωή μου όπως τη θέλω. Τρέχουν να δείξουν τι; οτι ο τάδε είναι καπαρωμένος και να μην τον λιγουρεύονται οι άλλες στο μαγαζί; Μα πόση ξεφτίλα; Βρε αν θέλει να στα φορέσει θα στα φορέσει και στην εκκλησία να είναι που λέει ο λόγος! (σόρρυ, πορώθηκα :P)
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Πόσο συμφωνώ Himela!!!
Ένας πρώην μου ήθελε συνέχεια να τον ακολουθώ στις συναντήσεις με δικά του άτομα και αν έλεγα όχι, θύμωνε και μαλώναμε, αν πήγαινα, βαριόμουν παρα πολύ. (Εννοείται ότι δεν κράτησε πολύ η όλη ιστορία για πολλούς λόγους)
Αλλά νομίζω ότι ήθελε να δείξει ότι έχει κοπέλα ή/και να εχει τον έλεγχο για το πού βρίσκομαι. Αυτό που τα ζευγάρια είναι αυτοκόλλητα ποτε δεν το κατάλαβα. Ο καθένας είναι αυθύπαρκτη προσωπικότητα, είτε είναι μόνος, είτε σε σχέση, είτε σε γάμο.
Μπράβο που δεν έπεσες στην παγίδα που πέφτει άθελα ή με τη θέλησή της η πλειοψηφία, ενώ είσαι παντρεμένη. Αηδιάζω με τα ζευγάρια που έχουν απωλέσει την προσωπικότητά τους για να δείξουν ότι είναι ένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Αυτό είναι κάτι που παρατήρησα κι εγώ τα τελευταία χρόνια που οι φίλοι και συγγενείς παντρεύτηκαν και πραγματικά με εξοργίζει και το θεωρώ τελείως κατινίστικο να σού λέει ο άντρας σου οτι θα πάει καφέ με το φίλο του και να χώνεσαι κι εσύ μαζί. Εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό κι όσες φορές ο άντρας μου πάει για καφέ με φίλο ή συγγενή και έρχεται κι η γυναίκα του, τσαντίζομαι πολύ. Κάποιες φορές μού λέει ο άντρας μου "θα βγω με τον τάδε, θες να έρθεις;" και του λέω "όχι καλέ, βγείτε εσείς, να πείτε τα δικά σας, μπορεί να θέλει να σού πει για τη γυναίκα του ή κάτι προσωπικό του", και μετά μαθαίνω οτι έχει χωθεί κι η γυναίκα αυτουνού μαζί. Αυτό πραγματικά δε θα καταλάβω ποτέ γιατί το κάνουν οι άνθρωποι. Όπως κι εγώ όταν βγω με τις ξαδέλφες μου δε θα φωνάξω τον άντρα μου ούτε θέλω τους δικούς τους άντρες μαζί αφού εμείς θα πούμε τα προσωπικά μας, τα γυναικεία μας κλπ. Γενικά είμαι έτη φωτός από τα παραδοσιακά ζευγάρια και αυτό κακοφαίνεται σε κάποιους αλλά δεν πειράζει, ξυδάκι. Εγώ θα κάνω τη ζωή μου όπως τη θέλω. Τρέχουν να δείξουν τι; οτι ο τάδε είναι καπαρωμένος και να μην τον λιγουρεύονται οι άλλες στο μαγαζί; Μα πόση ξεφτίλα; Βρε αν θέλει να στα φορέσει θα στα φορέσει και στην εκκλησία να είναι που λέει ο λόγος! (σόρρυ, πορώθηκα :P)
Δεν φταιει αυτός εγώ έφταιγα που πηγαινα. Και όπως είπες και εσυ δεν μπορουσαμε να πουμε προσωπικη κουβέντα ήταν κ η αλλη μαζί. Πας μια δυο βλέπεις ότι συνεχιζεται το μοτίβο δε ξαναπάς απλά. Του δίνεις κ του άλλου να καταλάβει ότι αυτό που γίνεται δεν είναι ωραίο. Τώρα 1 φορά το χρόνο να μη βγει για ένα ποτο η ένα καφέ με ένα φιλο επειδή έχει σχέση ήμαρτον. Υπερβολές είναι αυτά κ οι υπερβολές δεν είναι ωραίο πραγμα. Παν μέτρον ΑΡΙΣΤΟ.

Οχι να τσακωθείς απαραίτητα απλά δεν ξαναπάς σε τέτοια.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Δεν φταιει αυτός εγώ έφταιγα που πηγαινα. Και όπως είπες και εσυ δεν μπορουσαμε να πουμε προσωπικη κουβέντα ήταν κ η αλλη μαζί. Πας μια δυο βλέπεις ότι συνεχιζεται το μοτίβο δε ξαναπάς απλά. Του δίνεις κ του άλλου να καταλάβει ότι αυτό που γίνεται δεν είναι ωραίο. Τώρα 1 φορά το χρόνο να μη βγει για ένα ποτο η ένα καφέ με ένα φιλο επειδή έχει σχέση ήμαρτον. Υπερβολές είναι αυτά κ οι υπερβολές δεν είναι ωραίο πραγμα. Παν μέτρον ΑΡΙΣΤΟ.

Οχι να τσακωθείς απαραίτητα απλά δεν ξαναπάς σε τέτοια.
Καλά μπορείς να το εκφράσεις κιόλας διακριτικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Καλά μπορείς να το εκφράσεις κιόλας διακριτικά.

Ε νταξει όταν λες στον άλλο παμε καφέ ποτο κ σου λέει θα έρθει κ η άλλη δυο συμβαίνουν είτε βαριέται να βγείτε μόνοι σας είτε του το χει απαγορευσει η άλλη αλλά από όσο έβλεπα και από φωτο όπου πηγαινε μαζί της πηγαινε οπότε μάλλον τι 2ο σενάριο παιζει σε τέτοιες περιπτωσεις απλά την κάνεις διακριτικά για να μη τσακωθείς κιόλας. Γιατί κ να τσακώνεσαι δε λέει μπορεί κάποια στιγμή στο μέλλον κάποιος να βοηθήσει τον άλλον αν ο αλλος εχει την εντυπωση ότι στο παρελθον τον εκρινες κ του την είπες εκτός του ότι θα προβληματιστει λιγότερο δεν θα σε πηγαινει κιόλας.. Κ ολα αυτα για ηλίθιο λόγο... Στη τελική τι με ενδιαφέρει εμένα αν ο άλλος θέλει να είναι υποχείριο της γκομενας του. Έτσι ηταν κ ένας άλλος φίλος ξεκοψαμε αλλά μετά από καιρό μ στείλε στο γάμο του να παω... Δεν με χάλασε ωραία ήταν. Για αυτό βλέπεις τον άλλον έχει ιδιοτροπίες που δεν μπορείς να ακολουθήσεις διακριτικά από τη πισω πορτα κ αν ποτε έρθει κ σου πει ξέρεις πες μου τι να αλλάξω θα του πεις αδερφέ εδώ έχεις θέμα.... Αλλά μόνο αν ζητήσει τη γνώμη σου. Αυτά
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Με φειδώ παιδιά η κριτική, με φειδώ. Μερικά από αυτά που γράφετε χτυπάνε. :P Συνεχίστε όμως :hi:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Να τα βάλουμε και σε σειρά οι γυναίκες; :clapping:

Ξεκινάω από το χειρότερο , από αυτά που έχει.

Ψεύτης
Ασυνεπής
Τσιγκούνης
Μαμάκιας
Πολυλογάς
Αναποφάσιστος
Ξερόλας
Ατημέλητος
Βωμολόχος
Πνεύμα αντιλογίας
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εσυ δηλαδη θα δεχοσουν να μεινετε μαζι και στο αλλο δωματιο πχ ή στο ισογειο να ειναι οι γονεις ;
Αν οι γονείς ήταν διακριτικοί, καλοί άνθρωποι και δεν μας "ανακάτευαν", τότε ναι. Ή, αν η σχέση ήταν σοβαρή και είχαμε κοινό ταμείο, θα βοηθούσα κι εγώ για να τους νοικιάσουμε ένα σπιτάκι κάπου κοντά, στην ίδια γειτονιά, και να έρχονται κάποιες ώρες μόνο στο δικό μας σπίτι ή να τους επισκεπτόμαστε εμείς τακτικά. Αυτό θα ήταν ιδανικό.

Αλλά αν ήταν καμιά περίεργη μάνα ή πατέρας που νόμιζε ότι κάνει κουμάντο στο σπίτι και γκρίνιαζε, σχολιαζε κλπ, τότε όχι, δε θα άντεχα στο ίδιο σπίτι και θα είχα την απαίτηση/προσδοκία απ'τον σύντροφό μου να βάλει μια τάξη στην όλη κατάσταση πάραυτα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Εσυ δηλαδη θα δεχοσουν να μεινετε μαζι και στο αλλο δωματιο πχ ή στο ισογειο να ειναι οι γονεις ;
Ποτέ. Δεν πάει να ήταν κι ο Μπραντ Πιτ. Πεθερικά στο ίδιο σπίτι (ή σε άλλο όροφο) είναι θάνατος για τη σχέση.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποτέ. Δεν πάει να ήταν κι ο Μπραντ Πιτ. Πεθερικά στο ίδιο σπίτι (ή σε άλλο όροφο) είναι θάνατος για τη σχέση.

Εξαρτάται πάντα από τα πεθερικά. Κι εμείς μέναμε πολύ κοντά με την γιαγιά και θα μπορούσε αν ήθελε να έρχεται κάθε μέρα σπίτι και να ανακατωνει, αλλά ούτε ποτέ ήρθε, ούτε ποτέ είπε κακό λόγο για τη μάνα μου. Υπάρχουν όντως πεθερές κακουργες αλλά και πεθερές που έχουν τις νύφες σαν κόρες τους. Είναι πάντα στον άνθρωπο.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Νομίζω ότι το δέχεσαι αν δεν έχεις άλλη επιλογή ή δεν υπάρχουν χρήματα για κάτι καλύτερο . Επίσης άλλο να είμαστε νιόπαντροι άλλο 60 χρονών
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να τα βάλουμε και σε σειρά οι γυναίκες; :clapping:

Ξεκινάω από το χειρότερο , από αυτά που έχει.

Ψεύτης
Ασυνεπής
Τσιγκούνης
Μαμάκιας
Πολυλογάς
Αναποφάσιστος
Ξερόλας
Ατημέλητος
Βωμολόχος
Πνεύμα αντιλογίας

Εσυ θα προτιμούσες δηλαδή τον μαμακια και τον τσιγγουνη από κάποιον που σε στήνει; :D

Εγώ αν τα ιεραρχουσα θα πήγαιναν κάπως εστι.

Μαμάκιας (Είναι μακράν το χειρότερο γιατί όλοι οι άλλοι μπορούν τουλάχιστο να είναι άντρες ενώ αυτός εξ ορισμού οχι)
Τσιγκούνης
Ψεύτης (ο ψεύτης είναι καλύτερος του τσιγγουνη για αφενός δεν ζεις μέσα στη μιζέρια και αφετέρου μπορεί να μην λέει ψέμματα για κακό)
Αναποφάσιστος
Ασυνεπής
Ξερόλας
Πνεύμα Αντιλογίας
Βωμολόχος
Πολυλογάς
Ατημέλητος
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,022 μηνύματα.
Εσυ θα προτιμούσες δηλαδή τον μαμακια και τον τσιγγουνη από κάποιον που σε στήνει; :D
Αυτός είναι ο ασυνεπής; :D

Άμα κάποιος σε στήνει και σε αφήνει μες στο κρύο ή σου ακυρώνει κάτι τελευταία στιγμή ή σου λέει ''αυτό θα το αναλάβω εγώ '' και δεν το κάνει, θεωρητικά είναι παρτάκιας και δεν τον ενδιαφέρεις. Και ο τσιγκούνης που εξοικονομεί εις βάρος σου είναι παρτάκιας . Ο μαμάκιας δεν είναι απαραίτητα.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Έχει δίκιο η Αύρα! Ο ασυνεπής είναι μεγάλη πληγή, όχι τόσο επειδή σε στήνει σε ραντεβού, αλλά επειδή υπάρχει ασυνέπεια μεταξύ λόγων και έργων. Υπόσχεται πολλά και κάνει λίγα ή τίποτα. Συνήθως δεν είναι εκεί όταν τον χρειάζεσαι, άρα είναι αναξιόπιστο άτομο. Μακριά κι αυτος :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top