Τα ελληνικά νησιά που έχετε επισκεφτεί

Ποιά ελληνικά συμπλέγματα νησιών έχετε επισκεφθεί;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μήλος ...... καταπληκτικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
:upside:Πολλά....:upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εχω παει :

1-Στην Κερκυρα!
2-Στην Λευκαδα!
3-Στην Θασο(3 φορες)!
4-Στην Σαμοθρακη!
5-Στην Αμμουλιανη(7 φορες)!
6-Στον Πορο!
7-Στις Σπετσες!
8-Στην Σκοπελο!
9-Στην Σκιαθο(μονο πατησα με τα δυο μου ποδια(σταση πλοιου))!
10-Στην Ευβοια(μετραει για νησι)!

Για σχολιασμους....!
16 χρονων ειμαι και πηγα σε 10 νησια(σε καποια περισσοτερες απο 2 φορες)
Σε ολα ηταν απλα υπεροχα!

Μακαρι να επαναληφθει καποτε αυτος ο κυκλος διακοπων και σε αλλα νησια...!

:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ρόδος(το βάζω πρώτο επειδή είναι το αγαπημένο μου:P)
Σκιάθος
Σύρος
Τήνος
Μύκονος
Κέρκυρα
Λευκάδα
Ιθάκη
Κεφαλλονιά
Σύμη
Εύβοια(την ξέρω σα 2η πατρίδα μου,ειδικά τη βόρεια).
Κέρκυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Κερκυρα
Λευκαδα
Ιθακη
Κεφαλλονια
Σκορπιος (Του Ωνασση αν κ δν επιτρεπεται η προσβαση σ ολο τ νησι)
Ζακυνθος
Σκιαθος
Σκοπελος
Θασος
Ευβοια
Ναξος
Παρος
Σιφνος
Μηλος
Κιμωλος

Αχ Ελλαδα μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
πω πω ζηλεύω......:worry:
Εγώ έχω πάει στη Πάτμο και στη Σύρο. Καλά και στη Λέσβος, αλλά δε πιάνεται γιατί εδώ ζω.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
  • λευκαδα
  • παρο
  • σαμο
  • σκορπιος
  • μυκονο
  • κεφαλονια
  • ζακυν8ο
  • ευβοια
  • κερκυρα
  • ικαρια
  • παξοι
  • αντιπαρο
και σε λιγο καιρο με το καλο και κρητη!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ρόδο, Νίσυρο, Σύμη, Καστελόριζο, Κρήτη, Σαντορίνη, Πάρο, Αντίπαρο και Νάξο!

Ελπίζω να μην ξέχασα κανένα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Όλα τα Επτάνησα (Κεφαλλονιά, Κέρκυρα, Λευκάδα, Ζάκυνθο, Παξούς και Κύθηρα), όλα τα νησια του ΒΑ Αιγαίου (Χίος, Ψαρά,Μυτιλήνη, Λήμνο, Σάμο,Ικαρία (λείπει ο Άη-Στράτης)),Κρήτη, από Σποράδες (Σκιάθο και Σκύρο), από Κυκλάδες (Σύρο,Τήνο,Μύκονο,Πάρο, Νάξο,Σαντορίνη,Άνδρο), όλα του Αργοσαρωνικού (Αίγινα, Αγκίστρι,Πόρο, Υδρα, Μέθανα, Σπέτσες και Σαλαμίνα), Εύβοια και από Δωδεκάνησα ΤΙΠΟΤΑ.

Είμαστε ταξιδιάρηδες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἰόνια νησιά:

Κεφαλλονιά (σχεδὸν ὁλόκληρη πλὴν Ληξουρίου)
Ζάκυνθος (ὄχι μεγάλο μέρος της, περισσότερο κοντὰ στὴν πρωτεύουσα του νησιοῦ)
Λευκάδα (πρωτεύουσα, Νυδρί, περιήγηση στὸ Σκορπιό, παραλία «κάθισμα»)
Ἰθάκη (ἤμουν πολὺ μικρὸς, δὲ θυμᾶμαι πολλά. Εἴχαμε ἐπισκεφθεῖ πάντως ἕνα πολὺ ὡραῖο μοναστῆρι, τὴν Παναγία τῶν «Καθαρῶν»

Νησιὰ Ἀργοσαρωνικοῦ

Πόρος (σύντομη ἐκδρομὴ μὲ τὸ σχολεῖο καθὼς καὶ 15 μέρες στὸ ὁμώνυμο Κ.Ε. τοῦ ναυτικοῦ. Δὲν μπορῶ νὰ πῶ ὅτι γύρισα τὸ νησί...)

Νησιὰ Ἀνατολικοῦ Αἰγαίου

Χίος (Βροντάδο καὶ Χίος καὶ κάποιες γύρω περιοχές. Δυστυχῶς δὲν τὸ γύρισα...)

Δωδεκάνησα

Ῥόδος (οὐσιαστικὰ τὴ Ῥόδο τὴν εἶδα μόνο μία ἡμέρα ὅταν πῆγα νὰ πάρω τὸ ἀπολυτήριο τοῦ ναυτικοῦ. Τὸ μόνο ποὺ ἔκανα ἦταν μιὰ καλὴ περιήγηση στὴν παλιὰ πόλη καὶ τὶς γύρω περιοχές)

Κάρπαθος (8 μῆνες θητεία στὸ ἀνεμοδαρμένο αὐτὸ νησί. Προφανῶς λόγῳ ἀνωτέρας βίας δὲ γύρισα μεγάλο μέρος του ἀλλὰ μόνο τὴν περιοχὴ ἀνάμεσα σὲ Πηγάδια-Μενετὲς-Ἀρκάσα, ὅλα αὐτὰ στὸ νότιο ἄκρο τοῦ νησιοῦ)

Κρήτη

Τὴ γύρισα σχεδὸν ὁλόκληρη ἐκτὸς ἀπὸ τὸ νομὸ Χανίων ὅπου πῆγα μόνο στὰ Χανιὰ. Φωτογραφίες ἀπὸ τὸ ταξίδι μου ὑπάρχουν σὲ ἄλμπουμ στὸ προφίλ μου...

Δυστυχῶς δὲν ἔχω ἐπισκεφθεῖ ἀκόμη τὶς Κυκλάδες καὶ τὶς Σποράδες καὶ τὸ θέλω πολύ. Ἐπίσης τὸ ἔχω καημὸ νὰ ἐπισκεφθῶ τὴ Λέσβο καθὼς καὶ τὴν Κέρκυρα ἐνῷ κάποια μέρα θὰ προσπαθήσω νὰ γυρίσω τὴν Κάρπαθο πρᾶγμα τὸ ὁποῖο δὲν κατάφερα λόγῳ τῆς στρατιωτικῆς θητείας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
  • Κρήτη
  • Εύβοια
  • Σκιάθος
  • Μήλος
  • Αστυπάλαια
  • Ρόδος
  • Αίγινα
  • Πόρος
  • Σαλαμίνα
  • Ύδρα
  • Σπέτσες
Αυτά τα ολίγα! Ελπίζω με τα χρόνια να αυξάνεται ο κατάλογος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Από Αργοσαρωνικό όλα:

  • Σαλαμίνα
  • Αίγινα
  • Αγκίστρι
  • Πόρος
  • Ύδρα
  • Σπέτσες

Από Κυκλάδες:

  • Μήλος
  • Πάρος
  • Νάξος
  • Σαντορίνη
Επίσης:

  • Χίος
  • Κως
  • Ρόδος
  • Πάτμος
  • Λέρος
  • Νίσυρος
  • Κάλυμνος
  • Τήλος
  • Κεφαλονιά
  • Κέρκυρα
  • Σκιάθος
Ίσως και σε άλλα, που δεν θυμάμαι τώρα.
(Α, και Κρήτη που υπηρέτησα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ἰόνια νησιά:

Κεφαλλονιά (σχεδὸν ὁλόκληρη πλὴν Ληξουρίου)
Ζάκυνθος (ὄχι μεγάλο μέρος της, περισσότερο κοντὰ στὴν πρωτεύουσα του νησιοῦ)
Λευκάδα (πρωτεύουσα, Νυδρί, περιήγηση στὸ Σκορπιό, παραλία «κάθισμα»)
Ἰθάκη (ἤμουν πολὺ μικρὸς, δὲ θυμᾶμαι πολλά. Εἴχαμε ἐπισκεφθεῖ πάντως ἕνα πολὺ ὡραῖο μοναστῆρι, τὴν Παναγία τῶν «Καθαρῶν»

Νησιὰ Ἀργοσαρωνικοῦ

Πόρος (σύντομη ἐκδρομὴ μὲ τὸ σχολεῖο καθὼς καὶ 15 μέρες στὸ ὁμώνυμο Κ.Ε. τοῦ ναυτικοῦ. Δὲν μπορῶ νὰ πῶ ὅτι γύρισα τὸ νησί...)

Νησιὰ Ἀνατολικοῦ Αἰγαίου

Χίος (Βροντάδο καὶ Χίος καὶ κάποιες γύρω περιοχές. Δυστυχῶς δὲν τὸ γύρισα...)

Δωδεκάνησα

Ῥόδος (οὐσιαστικὰ τὴ Ῥόδο τὴν εἶδα μόνο μία ἡμέρα ὅταν πῆγα νὰ πάρω τὸ ἀπολυτήριο τοῦ ναυτικοῦ. Τὸ μόνο ποὺ ἔκανα ἦταν μιὰ καλὴ περιήγηση στὴν παλιὰ πόλη καὶ τὶς γύρω περιοχές)

Κάρπαθος (8 μῆνες θητεία στὸ ἀνεμοδαρμένο αὐτὸ νησί. Προφανῶς λόγῳ ἀνωτέρας βίας δὲ γύρισα μεγάλο μέρος του ἀλλὰ μόνο τὴν περιοχὴ ἀνάμεσα σὲ Πηγάδια-Μενετὲς-Ἀρκάσα, ὅλα αὐτὰ στὸ νότιο ἄκρο τοῦ νησιοῦ)

Κρήτη

Τὴ γύρισα σχεδὸν ὁλόκληρη ἐκτὸς ἀπὸ τὸ νομὸ Χανίων ὅπου πῆγα μόνο στὰ Χανιὰ. Φωτογραφίες ἀπὸ τὸ ταξίδι μου ὑπάρχουν σὲ ἄλμπουμ στὸ προφίλ μου...

Δυστυχῶς δὲν ἔχω ἐπισκεφθεῖ ἀκόμη τὶς Κυκλάδες καὶ τὶς Σποράδες καὶ τὸ θέλω πολύ. Ἐπίσης τὸ ἔχω καημὸ νὰ ἐπισκεφθῶ τὴ Λέσβο καθὼς καὶ τὴν Κέρκυρα ἐνῷ κάποια μέρα θὰ προσπαθήσω νὰ γυρίσω τὴν Κάρπαθο πρᾶγμα τὸ ὁποῖο δὲν κατάφερα λόγῳ τῆς στρατιωτικῆς θητείας...
Πετρη...ξεχασες την Πελοπονησο...:P
Εγω τωρα και που δεν εχω παει...:hmm:
Αργοσαρωνικος....(ολος πλην Σαλαμινας....ζεν εχω κανει Ναυτικο:/:)
Κυκλαδες(Ανδρο:inlove:,Τηνο:inlove:,Μυκονο:inlove:την εναλλακτικη ομως ...οχι κοσμοπολιτικη,Αντιπαρο:inlove:,Ναξο:inlove:,Μηλο (μπλιαξ....:sick:)
Κρητη (Νομο Λασιθιου ,Χανια,Ρεθυμνο)....μετριες εντυπωσεις γενικα ....:/:
Ευβοια (ειδικα Βορεια..:inlove:)
Χιος :inlove:
Ικαρια:inlove: :inlove: :inlove:
Σποραδες (Σκιαθος, Σκοπελος ,Αλονησος ):)
Ιονια νησια (Λευκαδα πολλα .....απειρα like....:inlove:,Κεφαλονια, Ζακυνθος,Κερκυρα...:/:)
Ελαφονησος....Λατρεια....:inlove:
Αμουλιανη....:)
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και Πελοπονησο καλε....:D
τωρα αν ξεχασα και κανενα....:/::(
Να το....τη Ροδο ξεχασα και ειναι ωραια η ατιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
  • Σαλαμίνα
  • Αίγινα
  • Αγκίστρι
  • Πόρος
  • Σπέτσες
  • Νάξος
  • Μυτιλήνη
  • Τήνος
  • Ζάκυνθος
  • Γαλατάς
  • Εύβοια
Στα περισσότερα όμως ήμουν μικρή και δεν τα θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Οινούσσες. Πολύ μακρυά, στου διαόλου τη μάνα, ένα βήμα από Τουρκία, λίγος κόσμος και καλός, αρκετοί εφοπλιστές, 999 κάτοικοι το 2001. Ελπίζω του χρόνου το Σεπτέμβρη να πάω. Αλλιώς Ιθάκη. Τις Κυκλάδες τις θεωρώ φριχτές, με εξαίρεση ίσως τη Σαντορίνη.

Οινούσσες


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εύβοια - πατρίδα ( βόρεια :D )
Σκιάθο-Σκόπελο (γειτονιά :P ) , Υδρα και Λευκάδα με γονείς μικρή σε όλα
Α! ..Και Κύπρο ( τέλεια :D )

Δεν έτυχε να πάω σε άλλα δυστυχώς, όμως θα το επιδιώξω σίγουρα στο μέλλον :D (από τώρα σκέφτομαι το επόμενο καλοκαίρι που μου υποσχέθηκε μια καλή μου φίλη πως θα πάμε Κυκλάδες! Βασικά ελληνικό νησί να ναι και όποιο να ναι δε με πειράζει λέω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Οινούσσες. Πολύ μακρυά, στου διαόλου τη μάνα, ένα βήμα από Τουρκία, λίγος κόσμος και καλός, αρκετοί εφοπλιστές, 999 κάτοικοι το 2001. Ελπίζω του χρόνου το Σεπτέμβρη να πάω. Αλλιώς Ιθάκη. Τις Κυκλάδες τις θεωρώ φριχτές, με εξαίρεση ίσως τη Σαντορίνη.

Οινούσσες

Πως και πήγες εκεί; Χιώτης;
Όμορφο νησί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τις Κυκλάδες τις θεωρώ φριχτές, με εξαίρεση ίσως τη Σαντορίνη.

Λίαν ἀμφιλεγόμενη θέση (δὲν ἔχω ἐπισκεφθεῖ πάντως κάποιο νησὶ τῶν Κυκλάδων γιὰ νὰ ἔχω δική μου ἄποψη). Ἐπειδὴ λοιπὸν ἡ θέση αὐτὴ εἶναι ἀμφιλεγόμενη, καλὸ θὰ ἦταν νὰ μπῇς στὴ διαδικασία νὰ τὴν τεκμηριώσῃς περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το Λαγονήσι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ιόνια Νησιά, Νησιά Β. Αιγαίου, Δωδεκάνησα
Tα έχω γυρίσει είναι πολύ ωραία όπως και όλη η υπόλοιπη Ελλάδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top