Τα επαγγέλματα των στεκιτών!

Τι επαγγέλεστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Τεχνολογικό επάγγελμα (πχ ηλεκτρολόγος, πληροφορικάριος, τεχνικός)

    Ψήφοι: 43 23.9%
  • Νομικά (πχ δικηγόρος, δικαστής)

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Χρηματοοικονομικά (πχ λογιστής)

    Ψήφοι: 8 4.4%
  • Καλλιτεχνικό επάγγελμα (πχ web designer, γραφίστας, αρχιτέκτονας, ζωγράφος, διακοσμητής)

    Ψήφοι: 22 12.2%
  • Χωρίς ειδίκευση (πχ σερβιτόρος, delivery, promotion, φυλλάδια)

    Ψήφοι: 4 2.2%
  • Επιχειρηματίας

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Μαθητής

    Ψήφοι: 24 13.3%
  • Ιατρικά - Παραιατρικά

    Ψήφοι: 19 10.6%
  • Τίποτα απολύτως

    Ψήφοι: 5 2.8%
  • Δεν ξέρω (!)/Δεν απαντώ (γιατί καλέ?)

    Ψήφοι: 1 0.6%
  • Γεωπονικά επαγγέλματα

    Ψήφοι: 2 1.1%
  • Media

    Ψήφοι: 3 1.7%
  • Ιδ. υπάλληλος γενικής φύσεως (πχ γραμματέας)

    Ψήφοι: 15 8.3%
  • Θετικες επιστήμες (πχ μαθηματικός, φυσικός)

    Ψήφοι: 9 5.0%
  • Θεωρητικές επιστήμες (πχ φιλόλογος, θεολόγος)

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Παιδαγωγικά (πχ νηπιαγωγός, δάσκαλος σε δημοτικό σχολείο)

    Ψήφοι: 9 5.0%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αφου έφαγα 18 χρόνια σε παιδικούς σταθμούς τώρα ψάχνω για δουλεία!

Σοβαρά;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Σοβαρά κούκλα μου και η απόλυση ήρθε τόσο ύπουλα που δεν μπόρεσα να κάνω και τίποτα.Βλέπεις ο παιδικός σταθμός πουλήθηκε και εγώ το ζώο δούλευα τόσα χρόνια χωρίς ένσημα γιατί δεν ήθελα το ΙΚΑ,πρωτιμούσα το δημόσιο του μ@@@@ που την έκανε και αύτος,ησύχασα πάντως από αυτόν και έχω μείνει με τα 3 παληκάρια μου.Πάντως πιστεύω πως ότι γίνετε στη ζωή μας γίνετε πάντα για καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Σοβαρά κούκλα μου και η απόλυση ήρθε τόσο ύπουλα που δεν μπόρεσα να κάνω και τίποτα.Βλέπεις ο παιδικός σταθμός πουλήθηκε και εγώ το ζώο δούλευα τόσα χρόνια χωρίς ένσημα γιατί δεν ήθελα το ΙΚΑ,πρωτιμούσα το δημόσιο του μ@@@@ που την έκανε και αύτος,ησύχασα πάντως από αυτόν και έχω μείνει με τα 3 παληκάρια μου.Πάντως πιστεύω πως ότι γίνετε στη ζωή μας γίνετε πάντα για καλό!

Μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερή, καθώς η απόλυση ήρθε σχετικά νωρίς. (είσαι 40) Φαντάσου να ερχόταν όταν θα ήσουν κανα πενηντάρι. Τότε θα ήταν πολύ πιο δύσκολο να βρείς δουλέιά. ;) Όσο μεγαλώνει κάποιος όλο και πιο δύσκολα βρίσκει δουλειά. Σου εύχομαι να αποκατασταθείς σύντομα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλίτα της γειτονιάς

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γλωσσολόγος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Υποψήφια άνεργη μ' αυτό που επέλεξα να ακολουθήσω ως επάγγελμα!!! :P

Τελείωσα φιλολογία πριν 1,5 χρόνο και τώρα τελειώνω το μεταπτυχιακό μου (το ίδιο το μεταπτυχιακό μου το ξέρει όμως;;; ) στην εφαρμοσμένη γλωσσολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
τώρα τελειώνω το μεταπτυχιακό μου (το ίδιο το μεταπτυχιακό μου το ξέρει όμως;;; ) στην εφαρμοσμένη γλωσσολογία.

Σ'αρέσει η γλωσσολογία; Πραγματικά συγχαρητήρια...εγώ δεν την άντεχα με τίποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλίτα της γειτονιάς

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γλωσσολόγος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σ'αρέσει η γλωσσολογία; Πραγματικά συγχαρητήρια...εγώ δεν την άντεχα με τίποτα!!!

Ναι... είναι το μόνο που γούσταρα από τη σχολή ουσιαστικά, το μόνο που με εκανε να μην χάσω το ενδιαφέρον μου...! Το μόνο καλό είναι ότι μπορώ να συνεχίσω αυτό που γουστάρω... αλλά απο επαγγελματική αποκατάσταση... δυσκολα τα πράγματα!!!

Συνάδελφος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σχεδόν...είμαι της ειδικής αγωγής και είχαμε γλωσσολογία... Αφου το μάθημα με ανοιχτό βιβλίο και το πέρασα με 7! Δεν το μπορούσα, πραγματικά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλίτα της γειτονιάς

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γλωσσολόγος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σχεδόν...είμαι της ειδικής αγωγής και είχαμε γλωσσολογία... Αφου το μάθημα με ανοιχτό βιβλίο και το πέρασα με 7! Δεν το μπορούσα, πραγματικά :redface:

Σε καταλαβαίνω... την πρώτη γλωσσολογία πεισματικά δεν την εδωσα στο εξάμηνο ως αντίδραση.... αλλά μετά έλεγα: θελω κι άλλο, θέλω κι άλλο!! :D τέλος πάντωωωωωων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Σας ομιλεί μία υποψήφια, άνεργη επισης, προς το παρόν, ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΣ, αποφοιτήσασα εδώ και ενα χρόνο από το πανεπιστήμιο Αιγαίου, που οδεύει προς τα βασανιστήρια του επερχόμενου ΑΣΕΠ στα τέλη του χρόνου :book: :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
:) Θα σου μιλήσω λιγό από πείρα και εγω νηπιαγωγός έχω τελειώσει αλλά μπορείς για εξάσκηση ή για το χαρτζιλίκι σου να κρατήσεις κάποιο παιδάκι.Πάντως αν θες μπες και στο www.xe.gr.είναι η χρυσή ευκαιρία και θα δεις οτι ζητούνται νηπιαγωγοί από ιδιωτικούς παιδικούς σταθμούς,αλλά θα βρεις και αγγελίες για φύλαξη,εγώ απλώς για αυτούς θεωρούμε πολύ μεγάλη,με πολλά παιδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Καλημέρα popi! Καλέ αν περίμενα να διοριστώ για να πιάσω δουλειά....:whistle:
Μέχρι στιγμής έχω φυλάξει -προσέξει-διαβάσει (όλα μαζί) 4 παιδιά απο ηλικιας νηπιαγωγείου μέχρι δημοτικό. Στο Πανεπιστήμιο επίσης για χαρτζιλίκι διάβαζα ένα παιδάκι δημοτικού. Και αν προσθέσω το ντάντεμα που έχω κάνει σε πολλά ξαδελφάκια μου, μπορώ να πω ότι παράπονο δεν έχω! Βέβαια το να διοριστείς και να έχεις μια μόνιμη θέση πλέον είναι όνειρο για τον καθένα. Γι' αυτό και απο τις αρχές του μήνα αυτού δεν έψαξα δουλεειά, ενώ μου έτυχε, για να στρωθω στο διάβασμα.
Πάντως σε ευχαριστώ για το λινκ που μου δίνεις. Θα το κοιτάξω! Αν και έχω καταλήξει σε ένα συμπέρασμα, στο οποίο πιστεύω οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν: Αν δεν έχεις μέσον, ακόμη και για να δουλέψεις σε ιδιωτικό, τζίφος η υποθεση. Είχα στείλει σε τρια νηπιαγωγεία βιογραφικά και είχα περάσει αυτοπροσώπως να με δουν...ακόμη περιμένω τηλέφωνο να με ειδοποιήσουν!!! Η κατάσταση είναι απελπιστική πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τώρα,μόνο που εγώ τελείωσα το 1986,οπότε τα πράγματα ήταν σίγουρα πιο εύκολα.Κάτι ακόμα, όλοι θέλουν στη δουλεία τους κοπέλες που να έχουν κάτι από μοντέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Ε τώρα τα άκουσα και τα είδα όλα :mad:
Αν θέλουν "μοντέλες" ας παίρνουν "μοντέλες" τότε...ελπίζω τουλάχιστον να έχουν μυαλό και να κάνουν σωστά και δημιουργικά την δουλειά τους...να έχουν κέφι και να ασχολούνται πραγματικά με τα παιδιά...

Πάντα υπάρχει και η προοπτική του να ανοιξεις δικό σου κτίριο, αν φυσικά υπάρχει το κεφάλαιο :worry: , εκτός αν μπλέξεις με δάνεια κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popi

Νεοφερμένος

Η popi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
:redface: Το μόνο σίγουρο είναι πως τα περισσότερα παιδιά απλώς πηγαίνουν στις σχολές που πέρασαν.Εσύ το ξέρεις ότι η δουλεία του εκπαιδευτικού είναι λειτούργημα αυτά τα παιδία μας τα εμπιστεύονται για να τα προσέξουμε με αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...και υποστηρίζω απο την αρχή σχεδόν των σπουδών μου ότι απο μας εξαρτάται το πως θα λάβει το παιδί την πρώτη μάθηση. Οι νηπιαγωγοί, όπως πλέον έχουν καθιερωθει τα πράγματα στην συγχρονη εποχη, είναι υπεύθυνοι για τις πρώτες γνώσεις που θα πάρει τοπαιδί και χτιζει τις βάσεις πάνω στις οποίες θα στηριχτεί η μετέπειτα εκπαίδευσή του. Δεν είναι τυχαίο ότι εκτός απο γλώσσα-γραφή, μαθηματικά-αρίθμηση/πράξεις και καλλιτεχνικές δραστηριότητες, έχουν πια ενσωματώσει περιβαλλοντική εκπαίδευση, αγωγή υγείας, ηλεκτρονικούς υπολογιστές και τόσα άλλα για την πλήρη κάλυψη όλων των τομέων ανάπτυξης.

Τώρα με το νέο σύστημα (βάση 10) πιστεύω θα φτιάξουν τα πράγματα στον χωρο της εκπαίδευσης...ή τουλάχιστον θέλω να πιστεύω...Καλό είναι να κατασταλάζουμε όλοι σε αυτό που πραγματικά θέλουμε να κάνουμε ως επάγγελμα στο μέλλον και όχι να το κάνουμε καταναγκαστικά, επειδή έτυχε και μπήκαμε στην οποιαδήποτε σχολή
Χαίρομαι τα παιδιά που προσπαθούν μία και δύο και τρεις για να περάσουν στην σχολή που θέλουν..στην σχολή που είναι το "ψώνιο" τους (με την καλή φυσικά έννοια) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γραματέας σε κατασκευαστική εταιρεία, είμαι το δεξί χέρι του μεγάλου στο γραφείο και πραγματικά δεν είναι ότι καλύτερο, όλα περνάνε απο τα χέρια μου μιας και είμαι η μόνη εργαζόμενη στο γραφείο, ότι θέλει ακούγετε συνεχώς Μαρίνα που είναι αυτό, Μαρίνα που είναι το άλλο:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ειμαι στο δημοσιο...το γραφει και το προφιλ μου αλλωστε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μάλλον εγώ κατατάσσομαι στα τεχνολογικά. Σε κατασκευαστική εταιρία δεν δούλεψα, αλλά όλο με τέτοιες συνεργάζομαι. Τους έχω πελάτες.:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάλλον εγώ κατατάσσομαι στα τεχνολογικά. Σε κατασκευαστική εταιρία δεν δούλεψα, αλλά όλο με τέτοιες συνεργάζομαι. Τους έχω πελάτες.:beer:

Κρίμα που δέν είσαι ρόδο, θα συνεργαζόμασταν και θα σε έβλεπα και λίγο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RENEGADE

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έχω τελειώσει ναυπηγική στο ΤΕΙ Αθήνας και δουλεύω σαν ωρομίσθιος καθηγητής στον ΟΑΕΔ Σκαραμαγκά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top