Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κυνόδοντας

Πραγματικά μου προκάλεσε ανατριχίλες δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ από την φρίκη :P

σχωράτε με φίλοι της πχιότητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μεγάλη μάπα...άρχισα να βαριέμαι από το πρώτο τέταρτο... :confused:




Και σε δύο φίλους που έδωσα την ταινία,
κάτι τέτοιο μου ανέφεραν.

:hmm:

Ας υποθέσω διαφορετικά γούστα, μάλλον.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Και σε δύο φίλους που έδωσα την ταινία,
κάτι τέτοιο μου ανέφεραν.

:hmm:

Ας υποθέσω διαφορετικά γούστα, μάλλον.

Πιστεύω πως δεν ήταν καλά γυρισμένη (πέρα από την τελευταία σκηνή δεν τρομάζεις). Επίσης βλέποντας την με μία φίλη μου που πιστεύει σε τέτοιες δραστηριότητες παρατήρησα ότι εκείνη είχε κατατρομάξει... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πιστεύω πως δεν ήταν καλά γυρισμένη (πέρα από την τελευταία σκηνή δεν τρομάζεις). Επίσης βλέποντας την με μία φίλη μου που πιστεύει σε τέτοιες δραστηριότητες παρατήρησα ότι εκείνη είχε κατατρομάξει... :confused:


Να σου πω την αλήθεια δεν το συμπέρανα αυτό που αναφέρεις, ( σκηνοθεσία )
άλλωστε η μόνη εμπειρία μου από τέτοιου είδους ταινίες είναι αυτή και το b.w.p.

Τώρα όσο αφορά τα μεταφυσικά να σου πω.

Πρώτα απ'όλα δεν ασχολούμαι με τίποτα που αφορά θρησκείες,παραθρησκείες,
και όλα τα συναφή τους όπως επίσης δεν έχω κανένα άγχος αν υπάρχει τίποτα ή δεν υπάρχει
στην καθημερινότητά μου.

Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως δεν με φοβίζει το υπαρκτό,
δηλ. αν στο επόμενο επεισόδιο της ταινίας εμφανιστεί ένα τέρας ή κάτι άλλο στο πρόσωπο του
κεντρικού ήρωα της ταινίας και εγώ θα ασχοληθώ και θα την αναλύσω όπως τις άλλες,
καστ, σκηνοθέτης, σκηνοθεσία κοκ.

Όσο υπάρχει αυτό το άγνωστο και παράλληλα βέβαια με ικανοποιεί και το όλο στήσιμο
της ταινίας τότε θα συνεχίσει να με συνεπαίρνει, πιστεύω.


Τέλος αυτό που ανέφερα στο προηγούμενό μου ποστ ισχύει 100%
ήταν η μόνη ταινία που με έκανε να κοιτάξω γύρω μου τα τελευταία 20 χρόνια.

Και πίστεψέ με είναι πολύ δύσκολο να συμβεί αυτό.

Τώρα τι άλλο να πω, να πω γούστα; Μάλλον.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Τhe Shining, καταπληκτικός Jack Nicholson και πολύ ωραία, κλασική ταινία, αξίζει να τη δει κανείς.
Επίσης, όλα τα Hannibal με τον Anthony Hopkins, ξεχωρίζει από αυτά το Silence of the Lambs, και το Red Dragon.
Ακόμα μου άρεσε πολύ το Seven, ωραίο concept και καταπληκτικός Pitt.
Και το πιο πρόσφατο Shutter Island ήταν πολύ ωραίο και ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Mirrors!!! Ταινια τρομου...καληηηηη:redface:

Ο Ben Carson (Kiefer Sutherland) παλεύει να πείσει τη γυναίκα του (Paula Patton) πως θ' αλλάξει και πως θέλει να ξαναγυρίσει στο Σώμα. Για του λόγου το αληθές πιάνει δουλειά ως νυχτερινός φύλακας σε αυτό που κάποτε ήταν το μεγαλοπρεπέστερο εμπορικό κέντρο της πόλης. Σήμερα, είναι απλώς ένα καμένο, ανατριχιαστικό κτίριο που στέκεται για να θυμίζει την πυρκαγιά που κόστισε τη ζωή σε αρκετά άτομα. Ο αχανής αυτός χώρος όμως διαθέτει αρκετούς καθρέφτες οι οποίοι εμφανίζουν κάτι περισσότερο από μία απλή αντανάκλαση. Για την ακρίβεια, κάτι δολοφονικότερο και μάλλον κάτι στοιχειωμένο.


https://www.youtube.com/watch?v=tUoyq0yaWUQ


και η κριτικη της...
Το «Mirrors» ακολουθεί κατά πόδας το δρόμο που χαράσσουν καιρό τώρα οι προκάτοχοί του. Διαθέτει μία αναμασημένη αλλά υπό προϋποθέσεις έξυπνη ιδέα και χώρους γυρισμάτων που μπορούν να υποστηρίξουν απειλητική ατμόσφαιρα αλλά σενάριο ανίκανο να προκαλέσει κάτι περισσότερο από μερικά ξαφνιάσματα αποτροπιασμού στηριγμένα στο τρόμαγμα και τα πατροπαράδοτα ηχητικά στριγκλίσματα. Αλλά ακόμα κι ο τόπος στον οποίο ελλοχεύει το κακό είναι πλέον κρυψώνα γνωστή στους ψαγμένους, όπως άλλωστε κι ο τρόπος που επιλέγει να εξαπλώνεται. Από αυτόν που δεν τον πιστεύει κανείς (αλλά δεν παθαίνει τίποτα γιατί είναι συνήθως πρωταγωνιστής), στα παιδιά (που επίσης δεν τα παίρνει κανείς αρχικά στα σοβαρά) κι ύστερα στους υπόλοιπους, αναλώσιμους ή μη. Οι αιτίες του κακού είναι κι αυτές γνωστές. Όπως συμβαίνει σε ταινίες τύπου «Gothika», κάποιο οργισμένο φάντασμα κάνει τη ζημιά. Οπότε τι μένει; Να καμαρώσεις με ανοικτό το στόμα το θανατηφόρο ξεσαγόνιασμα της Amy Smart; Με το ξεσαγόνιασμα (χασμουρητό) του θεατή θα ασχοληθεί ποτέ σοβαρά κανείς;

Εχει γινει απο τις αγαπημενες μου...(αν και σε πολλυς δεν αρεσει...:P)
Ο αγενητος...η αλλιως... the unborn

Υπόθεση: Μια τρομακτική ματιά στη ζωή των αγέννητων, όσων ζουν στο μεταίχμιο... Όταν η ψυχή κάποιου νεκρού είναι πολύ σατανική, λέγεται, πως της απαγορεύεται η είσοδός της στον ουρανό και έτσι αυτή καταδικάζεται σε μια αέναη περιπλάνηση μεταξύ των δύο κόσμων, ψάχνοντας ένα νέο σώμα να αποικήσει. Κάποιες φορές μάλιστα τα καταφέρνει με ολέθριες, για τους ζωντανούς, συνέπειες... Η κατάληψη από πονηρό πνεύμα ονομάζεται ντιμπούκ (dybbuk). Ένα ανάλογο φάντασμα που ζει στο μεταίχμιο και διψά για εκδίκηση, καλείται να αντιμετωπίσει και η Κέισι, η οποία μεγάλωσε μισώντας τη μητέρα της που θεωρεί πως την «εγκατέλειψε», αυτοκτονώντας. Όταν όμως ένα δαιμονικό πνεύμα αρχίζει ξαφνικά να την κατατρέχει και να απειλεί τα αγαπημένα της πρόσωπα, η Κέισι, ζώντας έναν τρομακτικό εφιάλτη, αρχίζει και καταλαβαίνει το λόγο για τον οποίο η μητέρα της, την «άφησε» πρόωρα. Σύμμαχος στην προσπάθειά της νʼαποτάξει το Κακό είναι ο Σέντακ, ο μοναδικός άνθρωπος που μπορεί να το σταματήσει. Έτσι, μαζί, ξετυλίγουν το παρελθόν της, φέρνοντας στο φως καλά κρυμμένα, οδυνηρά, μυστικά σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια να νικήσουν και να εξορκίσουν τα φαντάσματα...

https://www.youtube.com/watch?v=6_JZ4eT8LKk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τα μεταφυσικά μου αρέσουν κι εμένα.
Χθες είδα το Shining. Η ερμηνεία του Nicholson ήταν συναρπαστική! Αν και στο 2ο μισό της η ταινία έκανε κοιλιά και γινόταν βαρετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark vampir

Νεοφερμένος

Η vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τα μεταφυσικά μου αρέσουν κι εμένα.
Χθες είδα το Shining. Η ερμηνεία του Nicholson ήταν συναρπαστική! Αν και στο 2ο μισό της η ταινία έκανε κοιλιά και γινόταν βαρετή.
Τα μεταφυσικά είναι ωραία αλλά και τα φαντασίας με βρικόλακες και άλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
the sixth sense.

μπρρ. τρομάζω εύκολα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Χτες είδα το Halloween 5! Καλό ήταν, αλλά όχι και τόσο τρομακτικό:P
https://www.youtube.com/watch?v=7RJ6bmcNaK0

Έχει δει κανένας το Drag me to hell;:worry:
Κάποιοι φίλοι μου που το είδαν, έκλαιγαν από τον φόβο τους..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το έχω δει εγώ, αλλά όχι και να κλαίω από τον φόβο μου. :hehe:

Νταξ καλούτσικο είναι, δεν με έπεισε. :P
Έχω δει και χειρότερα, αυτό δεν είναι τίποτα...απλά σαν ιδέα φοβίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι φαν των θριλερ,το drag me to hell ήταν οντως τρομακτικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μάλιστα..δηλαδή εγώ που τρομάζω εύκολα, θα μου το συνιστούσατε;:P
Είδα το πρώτο 10λεπτο και τρόμαξα μόνο και μόνο από τους θορύβους:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Πολυ τρομακτικο θεωρω τον Εξορκισμο :'( Ενα μηνα και κατι εκανα να κοιμηθω κανονικα αφου το ειδα .....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί αλλά ρίξτε μια ματιά στο dead silence :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
More at IMDbPro »
The Evil Dead (1981)
https://www.youtube.com/watch?v=Wi6yYitWd3o

Storyline

Five friends go up to a cabin in the woods where they find unspeakable evil lurking in the forest. They find the Necronomicon and the taped translation of the text. Once the tape is played, the evil is released. One by one, the teens are possessed. With only one remaining, it is up to him to survive the night and battle the evil dead.

Ταινία χαμηλού budget την οποία παρακολούθησα μόνος μου , στην διάρκεια των φοιτητικών μου χρόνων ..long years ago..

Παρά το λίγο τραβηγμένο σενάριο .. με μια παρέα φοιτητών να πηγαίνουν να πηγαίνουν μετα απο ένα ατύχημα με το αυτοκίνητο σε ένα άδειο ουσιαστικά σπίτι μέσα στο δάσος , όπου όμως ένας καθηγητής έχει ήδη κάνει επίκληση στα πνεύματα απο το λεγόμενο "βιβλιο των νεκρών" και έχει ανοίξει ουσιαστικά μιά άλλη διάσταση στον τρόμο..
μου έκανε τότε μεγάλη εντύπωση και ακόμη φέρνει ρίγη στην ραχοκοκαλιά μου ..υπόψην συμφωνώ με έναν φίλο που έγραψε πρίν ότι σημασία σε ένα καλό θρίλερ δεν έχουν τα αίματα αλλά το σωστά απρόβλεπτο σενάριο .
Δεν τρομάζω εύκολα ... στο hellraiser ετρωγα κατι με κετσαπ .. μπλιάχ αναίσθητε :whistle:
Η ταινια στην ελλάδα ήρθε με τίτλο το βιβλίο των νεκρών ή νεκρός την αυγή και είχε 2 συνέχειες αργότερα τις οποίες είδα αλλά είναι απλοικές σε σχέση με την πρώτη ταινία , η οποία κυριολεκτικά σε βάζει κατευθείαν στα " βαθιά" ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Alien.. (1979) Ridley Scott
το ειδα προσφατα,,πολλυ ατμοσφαιρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
............Το ''αρωμα'' απο τα καλυτερα θριλερ που εχω δει ...
Η ''Σιωπη των Αμνων'' , προσφατα η εξαιρετικη ταινια ''el secreto en sus ojos'' ,και πολλες αλλες εξισου καλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Είδα πρόσφατα bloody knives and the eyes out 4. Στα ελληνικά έχει μεταφραστεί ματωμένα μαχαίρια βαθιά στο κόκκαλο κα τα μάτια όξω το 4.

Καλό ταινιάκι. Όλοι ψόφησαν στο τέλος. Ωραία πλοκή και ο Adam shifter, εξαιρετικός στο ρόλο του κακού αστυνομικού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top