Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χμμ..Θριλερ..
Ο πριγκηπας του σκοτους μ αρεσε πολυ (του Καρπεντερ)
Εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες κλασσικα!freddy 4ever!
απο καινουργιες το the ring
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν εκτώς απο τα κλασικά σιριαλ κίλερ μαγιερς και τζάισον και φρέντι πάμε σε κάτι μη σιριαλ πάλι κλασικό, επαυλη, λάμψη 7 ημέρες ζωής.

Σύντομα θα έχω λίστα με τα καλύτερα όπως εγώ τα κρίνω, έχω δεί ότι κεικλωφορεί μέχρι τώρα, πρέπει να γράψω τίτλους και δεν θυμάμε ποιες είναι ποιές έτσι θα έχω τα καλύτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πω ρε μανια!Την καταληλη στιγμη το ξεθαψες!

Την Τεταρτη ειπαμε να μαζευτουμε ολη η παρεα και να κανουμε μαραθονια θριλερ! Θελουμε ομως πολυ harcore ταινιες και b-movies. Οσο πιο πολυ αιμα και φοβος απο την μια και οσο πιο γελιο απο την αλλη. εχετε κατι να προτινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Την Τεταρτη ειπαμε να μαζευτουμε ολη η παρεα και να κανουμε μαραθονια θριλερ! Θελουμε ομως πολυ harcore ταινιες και b-movies. Οσο πιο πολυ αιμα και φοβος απο την μια και οσο πιο γελιο απο την αλλη. εχετε κατι να προτινετε;

Δεν είναι hardcore είναι όμως η καλύτερη b-movie ever :P

The Blairwitch Project
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Όσο για τα θρίλερ που μου άρεσαν:

1.Suspiria (1977)
2.Psycho (1960)
3.Don't Look Now (1973)
4.Peeping Tom (1960)
5.The Exorcist (1973)
6.The Birds (1963)
7.The Omen (1976)

Kαι απο πιο καινούρια:

1.Oldboy (2003)
2.The Silence of the Lambs (1991)
3.Hannibal (2001)
4.Red Dragon (2002)
5.Se7en (1995)

Eίναι κι άλλα πολλά αλλά δεν μπορώ να τα κατατάξω στα θρίλερ άσχετα που τα δηλώνει έτσι το imdb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Η "Λάμψη" του Κιούμπρικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Η "Λάμψη" του Κιούμπρικ...

Το ξέχασα αυτό :P

Και το Shawshank Redemption έχω ξεχάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Κλασικα το Σε βλεπω 1,2,3:worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ξέχασα ΤΟ απόλυτο θρίλερ:

ΤΗΕ CUBE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και το Shawshank Redemption έχω ξεχάσει
Ε δε θα το λεγα και θριλερ αυτο...

Συμπληρωνω και το Memento στη λιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ε δε θα το λεγα και θριλερ αυτο...

Συμπληρωνω και το Memento στη λιστα.

Ε και εγώ δεν θα έλεγα το Memento θρίλερ :P

Είναι μπέρδεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εχει thrill ομως. To Shawshank ειναι drama. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν είδα αν αναφέρθηκαν όλα τα Scream (1-2-Scr3am). Επίσης, όλα τα ..of the Dead (όχι το Shawn, τα του Ρομέρο) είναι επικά, νομίζω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To memento φυσικα και ανηκει και στην κατηγορια των θριλερ.;)
Το Shawsank Redemption απο την αλλη δεν ειναι Thriller ταινια.
Ταινιαρα,αλλα οχι thriller.:)
(Γενικοτερα παντως πολλοι (οχι απο εδω γιατι δεν εχω δει α προτεινομενα εργα) οταν βαζουν στο μυαλο τους την λεξη htriller αυτοματα σκεφτονται σκηνες απο εργα horror κατι που ειναι τελειως διαφορετικο.Συνηθως τα horror ειναι thriller, ενω το αντιθετο δεν ιχυει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δεν ξέρω :P Πάντα είχα πρόβλημα να ξεχωρίσω τα θρίλερ και το μέταλ απο το χαρντ ροκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
lol

Οπως το λεει ο Μαριος ειναι. Το θριλερ δεν ειναι τρομου απαραιτητα. Μπορει να χει απλα αγωνια και σασπενς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top