Τα λόγια τα μεγάλα...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καθημερινά μαθαίνουμε τι σημαίνει αγάπη....
Πιστεύω ότι δεν αγαπάμε μόνο μία φορά....
Αγαπάμε πολλές φορές... απλά κάθε φορά είναι διαφορετικά... τα αισθήματα μας διαφοροποιούνται, μεγαλώνουν, εξιδανικεύονται...
Μόνο όταν έρθει μια νέα αγάπη στη ζωή μας μπορούμε να "ζυγίσουμε" πόσο αγαπούσαμε πραγματικά ή όχι τον άλλον....
Σίγουρα εγώ τουλάχιστον όσες φορές το είπα το πίστευα... ότι αγαπάω... όταν όμως μετά ήρθε μια πιό δυνατή αγάπη είπα ναι... τον αγαπούσα αλλά αυτόν τον αγαπάω αλλιώτικα... ίσως περισσότερο
Προσωπικά αν νιώσω πράγματα για κάποιον που στο μυαλό μου μεταφράζονται με την έννοια της αγάπης το λέω... πάρα πολύ εύκολα... χωρίς φόβο αλλά με πάθος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Kαι καλά να το λένε επειδή ενθουσιάστηκαν, συγχωρείται.
Το τελείως απαράδεκτο που έχω ακούσει (κυρίως για τους άντρες) είναι να το λένε και να λένε συνειδητά ψέματα για να "τους κάτσει η γκόμενα" :sick:

Μόνο αυτός φταίει βρε Λια, γιατί η κοπέλα δηλαδή να περιμένει να ακούσει το σ'αγαπώ για να κάτσει στο άλλο? Έπρεπε να μην παίζει σημασία καθόλου αυτό άλλο το σ' αγαπώ και άλλο το "κάτσιμο" Ντρίν ντριν , κύριε Μπαμπινιώτη έχουμε γεννητούρια... βρήκα καινούργια λέξη

Το (ουσ.) Κάτσιμο. : Η εκούσια αποδοχή σεξουαλικής πράξεως μεταξύ δύο ατόμων ιδίου και και διαφορετικού φύλου. Χρησιμοποιείτε κυρίως απο νεαρές ηλικίες και αποτελεί προπήγιο σχέσης. Συνήθως χρησιμοποιείτε μεσα σε πρόταση που υποδουλώνει πρόταση σεξουαλικής πράξης, παραδείγματα
Δεν μου κάθετε ρε πούσ*** μου!
Να του κάτσω άραγε ?
Και, αν σου κάτσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
.....

Το (ουσ.) Κάτσιμο. : Η εκούσια αποδοχή σεξουαλικής πράξεως μεταξύ δύο ατόμων ιδίου και και διαφορετικού φύλου. Χρησιμοποιείτε κυρίως απο νεαρές ηλικίες και αποτελεί προπήγιο σχέσης. Συνήθως χρησιμοποιείτε μεσα σε πρόταση που υποδουλώνει πρόταση σεξουαλικής πράξης, παραδείγματα
Δεν μου κάθετε ρε πούσ*** μου!
Να του κάτσω άραγε ?
Και, αν σου κάτσει?
:rofl::rofl::rofl:
ΑΜΑΝ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ...ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΔΩ:P:P:P:P

συνεχάω:
Του Κίτσου η μάνα κάθονταν...
Κάτσε κάτω από τη μπάρα
μου 'κατσε στραβή/κουλή/ανάποδα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Μόνο όταν έρθει μια νέα αγάπη στη ζωή μας μπορούμε να "ζυγίσουμε" πόσο αγαπούσαμε πραγματικά ή όχι τον άλλον....
Σίγουρα εγώ τουλάχιστον όσες φορές το είπα το πίστευα... ότι αγαπάω... όταν όμως μετά ήρθε μια πιό δυνατή αγάπη είπα ναι... τον αγαπούσα αλλά αυτόν τον αγαπάω αλλιώτικα... ίσως περισσότερο
Πιστεύω ότι αν κάποιον/α σύντροφο τον/την αγαπάμε το ίδιο με τον/την πρώην τότε πολύ απλά δεν έχουμε ξεπεράσει τον/την πρώην.. μιας ο κάθε άνθρωπος έχει την δικία του ιδιοσυγκρασία και σίγουρα θα τον αγαπήσουμε για διαφορετικούς λόγους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι:D
Σας έχει τύχει να πείτε σ' αγαπώ και να μην τον εννοείτε? Και αν ναι γιατί το είπατε;Πίεση ψυχολογική από την άλλη πλεύρα, λάθος εκτίμηση ή για να κερδίσετε κάτι;
Μέχρι στιγμής δεν έχει τύχει να πω ποτέ τη λέξη ''σ'αγαπώ'' σε κάποιον. Αλλά ξέρω πως αν δε το εννοώ πραγματικά δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να τη πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Να θέσω ενα παρομοιο ερώτημα.......Την λέξη σ'αγαπω την λεμε γιατι ειναι λιγο σπανιο να μένουμε με καποιον αν δεν τον αγαπούσαμε.......:whistle:

αγαπώ =νοιάζομαι ενδιαφερομαι ανησυχώ

Την φραση "ειμαι ερωτευμένος" δεν την χρησιμοποιούμαι σπάνια γιατι ειναι λίγο πιο δυνατή????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν υπάρχει συγκεκριμένος ορισμός για το τι είναι αγάπη ούτε και μπορεί να μετρηθεί σε ποσότητα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν αγαπάς και σε αγαπούν είναι πολύ όμορφα και νιώθεις μια εσωτερική γαλήνη και ευτυχία που δύσκολα μπορεί να περιγραφεί με λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
"Ο αποτελεσματικότερος τρόπος να κάνεις πιστευτό το ψέμα που πρόκειται να πεις είναι να το πιστεύεις και ο ίδιος" (Εξελικτική ψυχολογία)

Δυστυχώς η βιολογία του είδους μας είναι αμείλικτη. Οι άντρες αγαπάνε το βράδυ πριν, αλλά παύουν να αγαπάνε το πρωί μετά. Για τις δύσμοιρες γυναίκες δεν υπάρχει άλλη διέξοδος από τη σχιζοφρένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όταν νιώσω πως πραγματικά αγαπάω κάποιον
μέχρι στιγμής το έχω πει 2 φορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πότε σε μία "τυπική" ερωτική σχέση θεωρείτε ότι έρχεται η ώρα που σταθεροοπιείται ο έρωτας, δένει η αγάπη και συνεπώς, λέγονται τα πιο μεγάλα λόγια;

Λέω τυπική, γιατί μπορεί να τύχει να πέσει κεραυνός και να ειπωθούν λόγια πάθους από τον πρώτο μήνα, έχει τύχει να θέλω να πάω από τον πρώτο μήνα για γάμο... Ή να πρέπει να περάσει καιρός (είτε λόγω απόστασης ή άλλων παραγόντων) ώστε πέρα από το σ'αγαπώ ή το είμαι ερωτευμένος να μιλήσει κανείς για "την πιο μεγάλη αγάπη" και με λέξεις όπως "πάντα", κλπ.

Προσοχή, δε λέω για δεσμεύσεις... Απλά να προσδιορίσουμε τη στιγμή, χρονικά και ποιοτικά, όπου συνειδητοποιείς ότι έχεις κάτι μεγάλο κι ότι θες να κρατήσει για πάντα...

Ελπίζω να έγινα αντιληπτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νομίζω ότι κι εκεί παίζει ρόλο μια σειρά παραγόντων!Πέρα το τι αισθάνεσαι εσύ για το άτομο που έχεις δίπλα σου είναι και τι σου εκπέμπει ο άλλος ώστε να μπορείς να του πεις ότι u're the one and only one for me χωρίς να φρικάρει και να σε κοιτάει με μάτια γουρλωμένα...Πόσο μάλλον να του πεις θέλω να κάνω τα παιδιά σου λέμεεεεεεεεεε!Π.χ. με την πρώτη μου σχέση ήθελα να πω τόσαααααααα πολλάαααα και μέσα στο μήνα - μην πω στην βδομάδα- του είχα κάνει μια ερωτική εξομολόγηση που τα άρλεκιν μπροστά της ήταν μηδαμινά (ναι...ακόμα και για γάμο σκεφτόμουν, άσε που ήθελε κι αυτός να κάνω τα παιδιά του:clapup:)...Αλλά αισθανόμουν ότι το τότε έταιρον ήμυσι δεν θα φρίκαρε και οτι ένιωθε το ίδιο.....Στην τωρινή μου το μόνο που έχω πει είναι ότι τον θέλω πάρα μα πάρα πολυ!Ενώ θέλω να του πώ άλλα τόσα, αλλά επειδή τον ξέρω ως χαρακτήρα δεν χρειάζεται να τον δω να στραβοκαταπίνει και να με κοιτά λες και είδε κανένα ούφο :P Ίσως φταίει (αυτό τώρα μου ήρθε) ότι δεν ξέρω κατά πόσο αυτή η σχέση είναι Η ΣΧΕΣΗ που πάντα αναζητούσα και το "για πάντα" θα πέσει και στους 2 μας λίγο βαρύ...Ίσως γιατί δεν μπορώ να μας φανταστώ για πάντα....:hmm:

Αχ βρε Γιδάκι σε προβληματισμούς με έβαλες νυχτιάτικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Για τα "λόγια τα μεγάλα" δεν υπάρχει "πότε". Σημασία έχει να τα πιστεύει αυτός που τα λέει και να είναι σίγουρος γι αυτα που λέει. Και συνήθως έχουν σημασία όταν αρχίσει να ξεφτίζει ο ενθουσιασμός της αρχής μιας καλής σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Βασικα δεν πιστευω οτι εχει να κανει με συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Παρολο που γενικα, δεν ειμαι ανθρωπος που πολυ πιστευει στα λογια ποσο μαλλον οταν αυτα ερχονται πολυ γρηγορα, υπηρξαν στιγμες που τα ακουσα πολυ συντομα και τα πιστεψα. Ισως να βοηθησε και το οτι υπηρχαν και αντιστοιχες πραξεις.. Δεν ξερω.. Παντως θεωρω πως οταν ειναι αληθινα τα οποια συναισθηματα ειναι καλο να λεγονται (ακομα καλυτερο να δειχνονται) κι ας ειναι πολυ νωρις για "εμας". ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000:
Για τα "λόγια τα μεγάλα" δεν υπάρχει "πότε". Σημασία έχει να τα πιστεύει αυτός που τα λέει και να είναι σίγουρος γι αυτα που λέει. Και συνήθως έχουν σημασία όταν αρχίσει να ξεφτίζει ο ενθουσιασμός της αρχής μιας καλής σχέσης.
Είμαι κατά όλου αυτού, δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λόγια..προτιμώ τις ΜΕΓΑΛΕΣ πράξεις...Και σίγουρα όλα αυτά έρχονται μετά από 6-7 μήνες όταν γνωρίζεις ποιον άνθρωπο έχεις δίπλα σου. Πιο πριν όλα είναι ενθουσιασμός/έρωτας/πάθος..ΒΑΣΙΚΟ στοιχείο είναι το σωστό timing..Εκεί όλα μπορούν να έρθουν πιο γρήγορα..Πολύ βασικό δύο άνθρωποι να έχουν κοινά θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, αλλά τι γίνεται αν εσύ έχεις ήδη αρχίσει να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα (οκ, όχι "θέλω να κάνω τα παιδιά σου", αλλά κάτι πιο μεγάλο από απλά σ' αγαπώ), κι ο άλλος.. δεν; Έχει δίκιο το Χαμστεράκι, το βασικό είναι αυτό, αλλά αν δεν ξέρεις πού βρίσκεται ο άλλος... τι κάνεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Ναι, αλλά τι γίνεται αν εσύ έχεις ήδη αρχίσει να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα (οκ, όχι "θέλω να κάνω τα παιδιά σου", αλλά κάτι πιο μεγάλο από απλά σ' αγαπώ), κι ο άλλος.. δεν; Έχει δίκιο το Χαμστεράκι, το βασικό είναι αυτό, αλλά αν δεν ξέρεις πού βρίσκεται ο άλλος... τι κάνεις;;;
Για μένα δεν κάνεις απολύτως ΤΙΠΟΤΑ!!!!και αυτό δεν το ξέρεις..μπορεί ο άνθρωπος που έχεις δίπλα σου να έχει πολλά περισσότερα πράγματα στο μυαλό του από όλα αυτά που εσύ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι έχει και απλά να μην στα έχει εκφράσει για πολλούς ευνόητους λόγους...;) ;) Γι'αυτό είμαι της άποψης, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΙΕΣΗ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΟΧΙ ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ στον άνθρωπο που αγαπάμε...και φυσικά ΝΑ ΜΗΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ.. ο χρόνος είναι ότι καλύτερο σε μία σχέση που έχει γερές βάσεις..και όλα έρχονται από μόνα τους;) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, καλό μου... Μάλλον αυτό θα κάνω... εμ, εννοώ, θα ήταν καλό να κάνει κανείς...! Εκτός αν "σκάσει" πρώτα... Ή πρέπει να κάνει την αρχή..;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki:
Είμαι κατά όλου αυτού, δεν μου αρέσουν τα μεγάλα λόγια..προτιμώ τις ΜΕΓΑΛΕΣ πράξεις...Και σίγουρα όλα αυτά έρχονται μετά από 6-7 μήνες όταν γνωρίζεις ποιον άνθρωπο έχεις δίπλα σου. Πιο πριν όλα είναι ενθουσιασμός/έρωτας/πάθος..ΒΑΣΙΚΟ στοιχείο είναι το σωστό timing..Εκεί όλα μπορούν να έρθουν πιο γρήγορα..Πολύ βασικό δύο άνθρωποι να έχουν κοινά θέλω.

Δε κατάλαβα που είσαι "κατά" σε αυτά που έγραψα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrJ7000:
Δε κατάλαβα που είσαι "κατά" σε αυτά που έγραψα. :hmm:
Έβαλα κατα λάθος παράθεση το μήνυμά σου!!!:( :redface: :clapup: :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Νι, καλό μου... Μάλλον αυτό θα κάνω... εμ, εννοώ, θα ήταν καλό να κάνει κανείς...! Εκτός αν "σκάσει" πρώτα... Ή πρέπει να κάνει την αρχή..;;;

Βρε γιδάκι μου αν το έχεις πραγματικά ανάγκη να του πεις τι αισθάνεσαι απλά καν' το...Όταν το αναλύουμε μερικές φορές χάνουμε όλη την ουσία :) Και άσε τον εγωισμό στην άκρη όχι να μου το πει πρώτος κλπ...στις σχέσεις δεν βοηθάει αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top