Τεστ Προσωπικότητας

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Screenshot_20210404_145111_com.android.chrome.jpg

Κρίμα κι ήθελα να φτάσω το 2100 :/
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Χμμ στο κομμάτι του extrovert μάλλον πέφτει λίγο έξω. Θα το έβαζα 50%-50% . Κατά τα άλλα 99% on point.
1617541196133.png
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
1617548748661.png
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Έκανα το τεστ προσωπικότητας με τα μπαρμπαδελάκια.
prosopikotita.png

link

Story time:
Που λέτε, εγώ στο δημοτικό ήμουν πάρα πολύ κοινωνικό παιδάκι, με πολλούς φίλους, παρέες, ξεφαντώματα, ενέργεια! Το σπίτι μου δεν με έβλεπε ποτέ γιατί συνεχώς έτρεχα, έπαιζα μπάλα, βόλει, πήγαινα βόλτες με ποδήλατο, κλπ.
Ξαφνικά, μού τα 'σκασε η εφηβεία, που συνέπεσε με την οικονομική κρίση, οπότε στο γυμνάσιο (2009-2012) πραγματικά υπέφερα, γιατί έπρεπε να αντιμετωπίσω όλες τις αλλαγές που υφίσταντο το σώμα μου και η προσωπικότητά μου, και συνάμα να αλλάξω ολόκληρη την κοσμοθεωρία μου, καθώς ο τρόπος ζωής της οικογένειάς μου άλλαξε άρδην. Τα χρόνια του γυμνασίου ήταν πραγματικά ένα μεγάλο χτύπημα στον ψυχισμό μου, γιατί κλείστηκα στον εαυτό μου και μείωσα πάρα πολύ τις κοινωνικές συναναστροφές μου. Αυτό έκανε τρομερή εντύπωση σε όλους τους ανθρώπους που με γνώριζαν, γιατί ξαφνικά το ζωηρό και γεμάτο ενέργεια παιδί, έγινε ένας σοβαρός και συνεσταλμένος έφηβος (--->τέρμα φλώρος :P).
Από το λύκειο και μετά, κάθε φορά που άλλαζα κοινωνικό περιβάλλον (μετάβαση στο λύκειο, στο πανεπιστήμιο, στον στρατό, στο εργασιακό περιβάλλον), προσπαθούσα να γίνομαι ολοένα και καλύτερος, σκεπτόμενος πάντα την θετική έκβαση των πραγμάτων. Έτσι, άρχισα να ανοίγομαι περισσότερο, ώστε να αποκτήσω μία πλούσια κοινωνική ζωή, να αντιμετωπίζω με χαμόγελο τα προβλήματά μου, να μιλάω με κόσμο που απλώς συναντώ στον δρόμο κλπ. Και μπορώ να πω ότι αυτό πήγε καλά στο πανεπιστήμιο.
Η περίοδος που ένιωσα ξανά αυτή την ζωηράδα και την κοινωνικότητα της παιδικής μου ηλικίας ήταν όταν πήγα στον στρατό. Ο στρατός με βοήθησε αρκετά να κοινωνικοποιηθώ, να μάθω να μη φοβάμαι την έκθεση, να λέω την γνώμη μου, να κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα. Κι επειδή όλοι ήμασταν σε μία παρόμοια φάση της ζωής μας, φαινόταν κάπως ότι συναγωνιζόμαστε σε όνειρα, φιλοδοξίες, κλπ. Θα μπορούσε να ήταν ραγδαία η εξέλιξη της κοινωνικής μου ζωής, αν το τέλος του στρατού δεν συνέπιπτε με την πρώτη καραντίνα. Αλλά δεν παραπονιέμαι, γιατί και οι ατυχίες μέσα στη ζωή είναι και επιπλέον είχα ζήσει ήδη μία παρόμοια φάση κρίσης, που με λύγισε περισσότερο, άρα τώρα ήμουν πιο δυνατός για να αντιμετωπίσω την νέα κατάσταση.
Για να καταλήξω κάπου (:P), θυμάμαι όταν έκανα παρόμοια τεστάκια όταν ήμουν 14-15-16 ετών, που ακόμη παρέμενε το συστατικό του introvert/εσωστρεφούς ατόμου, που φοβόταν να ζήσει τη ζωή, που έβαζε πολλά πρέπει και στεγανά. Κι αυτό με πείραζε και με επηρέαζε πάρα πολύ, γιατί αυτό δεν ήμουν εγώ... Γι' αυτό και τώρα χαίρομαι που σε πολλά τέτοια test έχει επιστρέψει η εξωστρέφειά μου και που κι εγώ ο ίδιος είμαι εντάξει με τον εαυτό μου πια :D

Long story short: Προσπάθησα πολύ όλα αυτά τα χρόνια να αποκτήσω τα social skills και την ενέργεια που είχα σαν μικρό παιδάκι. Είναι κρίμα να αφήνουμε τον (συνήθως) έφηβο εαυτό μας να μας στερεί τις χαρές τις ζωής, γιατί θέλει να δείξει έναν "μικρομέγαλο" τρόπο σκέψης. Η κάθε στιγμή μετράει, είτε είναι θετική, είτε αρνητική. Από όλες τις εμπειρίες της ζωής μας μαθαίνουμε κάτι :happy:
Να ψάχνετε πάντα το παιδί που κρύβετε μέσα σας, γιατί είναι ο καθρέφτης του πραγματικού εαυτού σας! :happy:
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μιας και έτυχε να κάνω το bdsm test:
== Results from bdsmtest.org ==
98% Dominant
86% Degrader
84% Brat tamer
68% Owner
67% Master/Mistress
67% Rigger
61% Sadist
61% Non-monogamist
59% Voyeur
53% Experimentalist
45% Primal (Hunter)
41% Vanilla
38% Exhibitionist
30% Degradee
28% Daddy/Mommy
22% Masochist
13% Slave
12% Ageplayer
7% Switch
4% Pet
4% Rope bunny
0% Brat
0% Primal (Prey)
0% Boy/Girl
0% Submissive
Δεν βρέθηκα προ εκπλήξεως ομολογώ :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν είναι τεστ προσωπικότητας ακριβώς αλλά έχει σχετικά δυνατά psychometrics (για όσους ενδιαφέρονται). Κατηγοριοποιεί τις δυνατότητες μας και το τεστ βρίσκει το πιο δυνατό μας σημείο, μετά το top 5 κοκ.

Το δικό μου νούμερο 1 δυνατό χαρακτηριστικό:
Prudence
TEMPERANCE
Being careful about one's choices; not taking undue risks; not saying or doing things that might later be regretted.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Perspective
Your top strength is Perspective which means you see the big picture, and people come to you for advice or counsel. You are insightful, and you have a way of looking at the world that helps make sense of things.
Kinda knew that.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ψιλό χαζό τεστάκι αλλά είναι στο pop culture εδώ και καιρό, προσωπικά το βρίσκω χαριτωμένο.
Υπάρχουν 5 διαφορετικά love languages (acts of service, receiving gifts, quality time, words of affirmation, physical touch) με τα οποία θέλουμε να εκφράζουμε και να λαμβάνουμε αγάπη. Το τεστ δεν κατηγοριοποιεί τον συμμετέχοντα σε ένα συγκεκριμένο love language αλλά του βγάζει μια λίστα που διαβαθμίζει την προτίμησή του για την κάθε υποκατηγορία.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ψιλό χαζό τεστάκι αλλά είναι στο pop culture εδώ και καιρό, προσωπικά το βρίσκω χαριτωμένο.
Υπάρχουν 5 διαφορετικά love languages (acts of service, receiving gifts, quality time, words of affirmation, physical touch) με τα οποία θέλουμε να εκφράζουμε και να λαμβάνουμε αγάπη. Το τεστ δεν κατηγοριοποιεί τον συμμετέχοντα σε ένα συγκεκριμένο love language αλλά του βγάζει μια λίστα που διαβαθμίζει την προτίμησή του για την κάθε υποκατηγορία.
Screenshot_2022-08-01-11-47-35-498_com.android.chrome.jpg
Απ ότι φαίνεται κάποιον προτιμώ τον ποιοτικό χρόνο και τις πράξεις. Βέβαια, νομίζω ότι και η φυσική επαφή είναι κάτι που μ αρέσει αλλά τα δύο πρώτα είναι by far πιο σημαντικά
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,440 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Απ ότι φαίνεται κάποιον προτιμώ τον ποιοτικό χρόνο και τις πράξεις. Βέβαια, νομίζω ότι και η φυσική επαφή είναι κάτι που μ αρέσει αλλά τα δύο πρώτα είναι by far πιο σημαντικά
Μα ναι, το τεστ δεν σε βάζει σε κατηγορίες. Δηλαδή δεν σημαίνει πως δεν εκφράζεσαι με τα υπόλοιπα love languages. Απλά τα υπόλοιπα τα προτιμάς λιγότερο συγκριτικά με τα άλλα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μα ναι, το τεστ δεν σε βάζει σε κατηγορίες. Δηλαδή δεν σημαίνει πως δεν εκφράζεσαι με τα υπόλοιπα love languages. Απλά τα υπόλοιπα τα προτιμάς λιγότερο συγκριτικά με τα άλλα.
Η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά touchy άνθρωπος ειδικά με τις ερωτικές μου σχέσεις (στα νιάτα μου ίσως το παρακανα, πλέον είμαι αρκετά διακριτική 😛). Απλά κάνοντας το τεστ καταλαβαίνω ότι ναι μεν αποζητώ την σωματική επαφή αλλά μπροστά στα άλλα τη θεωρώ λιγότερο σημαντική. Αλλά ναι εννοείται ισχύει αυτό που λες
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Untitled.png


Πολλές ίδιες ερωτήσεις, προσπαθεί προφανως να έχιε καλύτερο δείγμα για να βγάλει συμπέρασμα, αλλά...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top