Τι είναι αυτό που κάνει τον Άντρα;

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Θα έρθει μια φορά να νιώσω πως κι εγώ ανήκω κάπου.

Θα γνωρίσω έναν άνθρωπο που λέει ναι και το εννοεί.

Μες στα μάτια να τον βλέπω και να μένω ο εαυτός μου,
να το λέω να το εννοώ πως είναι αυτός ο άνθρωπός μου.

.

Χιμ σου χω ενα νεο! Η Χαρουλα ακομα(!) τον ψαχνει:P:D

Τωρα πρεπει να γραψω κατι ον τοπικ που να το χω σκεφτει κιολας:hmm:

Ε βασικα, για καθεμια ο ανδρας/ανδρας ειναι κατι διαφορετικο. Αλλη τον θελει ετσι αλλη γιουβετσι.
Δε βαριεσαι, υπαρχουν για ολους κατι και καποιος. Οχι οχι αλλα μισα και αηδιες(αγγελε σε βλεπω ετοιμος εισαι να μου χιμηξεις:P) αλλα πως να το κανουμε εγω δεν πιστευω σε αλλα μισα. Τωρα εγω εχω ξαναπει μαρεσει ο ροκ ο τυπος, οπου ροκ εξω απο τα προτυπα της εποχης. Παραπανω λεπτομερειες στο θεμα - ο ιδανικος/των ονειρων η καπως ετσι,:P αν και τετοιοι τυποι δεν ειναι ονειρικοι, υπαρχουν αλλα ψαχνεις στα ψαγμενα για να τους βρεις. Προσωπικα εκει τους βρισκω και λεω '' καλη φαση'', αξιζε τον κοπο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Λιονταρόψυχος, πίσω από μια...οθόνη (πλέον) :cake:
ααα…σαν να λέμε «αντέχουμε, άραγε, έναν άντρα - άντρα στο μουσουνου μας?»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
ο τρόπος που κινείται, που κοιτάει και μιλάει.... ο τρόπος που σου μιλάει, χωρίς λέξεις, απλά με σκέψεις....
το μουστάκι, η κοιλιά, τα ποντίκια και η ουρά....


η πορτοfulham....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ααα…σαν να λέμε «αντέχουμε, άραγε, έναν άντρα - άντρα στο μουσουνου μας?»
Να σου πω....:hmm: η επιλογή της λέξης ήταν εξ αρχής ατυχής! Είναι αυτό που λέμε..."πήγε για μαλλί και ήρθε κουρεμένος" και αυτό διότι, το να ανέχεται (αντέχει) μια γυναίκα έναν άνδρα, μόνο τιμή δεν του προσδίδει κάτι τέτοιο!!!! :eek:

Βέβαια, για κάποιους (άντρες) που θέτουν σαν βάση των σχέσεων τους (με γυναίκες) ένα διαρκή αγώνα επικράτησης και αναμέτρηση δυνάμεων, ποτέ δεν μπορείς να γνωρίζεις! :confused:
'Ετσι κι αλλιώς όμως, εγώ αυτούς δεν τους θεωρώ άνδρες αλλά....κοκοράκια! :boxing::baby:
:lol:

(αγγελε σε βλεπω ετοιμος εισαι να μου χιμηξεις:P)
Δεν ήμουν εγώ ο τύπος στο.....τρένο, στο ορκίζομαι!!!!!!!!!!!:eek:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν ήμουν εγώ ο τύπος στο.....τρένο, στο ορκίζομαι!!!!!!!!!!!:eek:

.


:redface:Τον αλλο Αγγελο εννοουσα:redface:
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
(αγγελε σε βλεπω ετοιμος εισαι να μου χιμηξεις:P
εγω να χιμηξω σε γυναικα?
ποτέ με κακο σκοπο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ε βασικα, για καθεμια ο ανδρας/ανδρας ειναι κατι διαφορετικο.
Δηλαδή τι είναι ο άντρας/άντρας; Όπως λέμε καρέτα καρέτα; Γι' αυτό τείνει να εξαφανιστεί. Γρήγορα στην Greenpeace να οργανώσουμε εκστρατεία διάσωσης. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γι' αυτό τείνει να εξαφανιστεί.
μη γελας.τα σπερματοζωαρια πεφτουν σταθερα στον πολεμο της σημερινης καθημερινοτητας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
μη γελας.τα σπερματοζωαρια πεφτουν σταθερα στον πολεμο της σημερινης καθημερινοτητας..

Κρίμα που δεν υπάρχει ΔΝΤ σπερματοζωαρίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καντε καταθεσεις γιατι χανομαστε..
πρεπει να μη στεγνωσει η αγορα απο ρευστο..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
1.κουβαλαει τα βαρια πραγματα---σακουλες,βαλιτσες-- και δεν τα φορτωνει σε εσενα..
2.σου ανοιγει καμια φορα καμια πορτα..
3.σου λεει που και που: κοριτσαρα μου σημερα θα σε παω στο ''ταδε μαγαζι''...
4.σου λεει οτι εισαι ομορφη με καθε ευκαιρια..
5.δε φοβαται κατσαριδες, αραχνες και τις εξουδετερωνει αλυπητα!!!!!
6.οταν οι κολλητοι του θα του πουνε:''μ@λ...κα αυτη-η κοπελα του- σε εχει βαλει μες το βρακι της'' αυτος θα απαντησει:''ναι,οντως και δεν ξερεις τι ωραια που περναω εκει μεσα!!!!!''
7.δεν σχολιαζει τις σεξουαλικες επιδοσεις της κοπελας με τους κολλητους του...
8.ξερει ποτε να το βουλωσει και να σε αφησει να γκρινιαξεις σα μωρο που εισαι...
9.ξερει ποτε να υψωσει τον τονο της φωνης του για να σταματησεις να γκρινιαζεις--επιτελους-- και να βρει μια λυση στο προβλημα...
10.ε δεν τον ενδιαφερει και πολυ τι θα βαλει..ενα μπλουζακι, ενα τζηνακι,ενα παπυτσακι και κομπλε! αα επισης δεν γνωριζει--εκτος αν ειναι η δουλεια του τετοια---τις τελευταιες τασεις της μοδας....
11.δε βγαζει τα φρυδια του
12.δεν ξυριζει τις γαμπες του.....
13.δεν εχει ανταυγειες...........
ουφ! τα υπολοιπα αλλη φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
1.κουβαλαει τα βαρια πραγματα---σακουλες,βαλιτσες-- και δεν τα φορτωνει σε εσενα..
5.δε φοβαται κατσαριδες, αραχνες και τις εξουδετερωνει αλυπητα!!!!!

Έχω διαβάσει όλα σου τα ποστ από 20 φορές το καθένα και ομολογώ ότι σε ερωτεύτηκα από τη πρώτη στιγμή που σε διάβασα στο φόρουμ. Πίστευα ότι θα γίνονταν κάτι μεταξύ μας. Είχα γράψει και ένα μακροσκελές γράμμα για να σε προσεγγίσω ΑΛΛΑ:

1. Έχω πρόβλημα με τη μέση μου οπότε δεν μπορώ να κουβαλήσω βαλίτσες
5. τα λυπάμαι τα έντομα και δεν τα σκοτώνω

Πραγματικά μόλις τελείωσε ένας μεγάλος έρωτας και είχα σχεδιάσει ένα ρομαντικό μήνα του μέλιτος στην Κένυα με σαφάρι :(

Α! Αυτό που κάνει τον άντρα είναι το κατα πόσο μοιάζει στον Τσακ Νόρρις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
:offtopic:chuck norris rules......yeah.....:strong:....:boxing:....:ropalo:.....:kill:


:bot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
5.δε φοβαται κατσαριδες, αραχνες και τις εξουδετερωνει αλυπητα!!!!!
Πραγματικά, ξενερώνεις όταν φοβούνται τα ζουζούνια… είναι ο ελάχιστος "κίνδυνος" που περιμένεις να αντιμετωπίζει για να σε "προστατέψει".

12.δεν ξυριζει τις γαμπες του.....
Οι ποδοσφαιριστές ξυρίζουν τα πόδια τους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Πραγματικά, ξενερώνεις όταν φοβούνται τα ζουζούνια… είναι ο ελάχιστος "κίνδυνος" που περιμένεις να αντιμετωπίζει για να σε "προστατέψει".
Αν δεν μπορεί να σκοτωσει ενα κουνούπι τι θα σκοτώσει ένα λιοντάρι ; (σε σαφάρι στην Κένυα, λέμε τώρα ;) )
Εγώ πάντως συμφωνώ με όλους τους όρους της συμφορουμίστριας , εκτός απο το καλό ντύσιμο (κασουαλ) που πιστεύω ότι αναδεικνύει τον άντρα. Το κουστούμι ειναι για όσους θέλουν να παραστήσουν τους κυριους, και για τις κηδείες

Οι ποδοσφαιριστές ξυρίζουν τα πόδια τους.;)
Και ο Σβάρτσι τα ξυρίζει όπως και όλοι σχεδόν οι γνωστοί αθλητές που τα δείχνουν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω εχω μια αραχνοφοβια ..τι να κανω? τα σκοτωνω οταν χρειαστει..αλλα αλλο φοβος αλλο φοβια..

στα περισσοτερα απο τα υπολοιπα συμφωνω..
παντως μπορει καποιος να εχει φοβια με καποια εντομα και να μπορει να σκοτωσει ενα λιονταρι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ας το δούμε εξ αντιθέτου το θέμα

Έστω μια γυναίκα η οποία φέρει (με εξαίρεση το ανδρικό πέος) όλα τα χαρακτηριστικά τα οποία κατά την γνώμη σας κάνουν τον άνδρα (πχ γενναιότητα, τιμιότητα, ευθύτητητα, όχι φόβο στα ζουζούνια, μασχαλίλα, ακόμα και λίγη τρίχα :P κ.ο.κ)

Αυτή η γυναίκα είναι άνδρας?
Όχι βέβαια, θα πει κάποιος, διότι μετράνε και οι σεξουαλικές κλίσεις για να χαρακτηριστεί κάποιος άνδρας.
Οκ λοιπόν, έστω ότι αυτή η γυναίκα επιπλέον γουστάρει γυναίκες. Είναι άνδρας τώρα?

Όχι βέβαια, θα πει ένας άλλος, διότι κάποιος πρέπει να αυτοχαρακτηρίζεται ως άνδρας για να έιναι άνδρας.
Οκ λοιπόν, έστω ότι αυτή η γυναίκα θεωρεί τον εαυτο της άνδρα, πέρα απ'τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που αναφέρθηκαν. Τώρα είναι άνδρας??

Οχι βέβαια, θα πει ένας τρίτος, σημασία έχει τι θεωρεί η κοινωνία για σένα. Τι σημασία έχει αν θεωρείς τον εαυτό σου άνδρα, αν η κοινωνία σε θεωρεί κάτι άλλο?
Οκ λοιπόν, έστω ότι αυτή η γυναίκα είναι τόσο πειστική που πείθει την κοινωνία ότι είναι άνδρας....

Φανταστείτε τώρα ότι η γυναίκα της ιστορίας μας κάποια στιγμή πεθαίνει και την πηγαίνουν στο νεκροτομείο. Εκει ο ιατροδικαστής στην γενετική περιοχή ανακαλύπτει το αναπόφευκτο:eek:...Τι λέτε να δήλωσε τελικά στην αναφορά του?
"Ηταν γυναίκα τελικά":eek::eek::eek:

Συμπέρασμα: Άνδρα σε κάνει το πέος, γυναίκα σε κάνει ο κόλπος. (σημείωση: το βιολογικό πέος, όχι το strap-on :P, για να μην μου την πούνε μερικοί)
Τα υπόλοιπα είναι για να χαιρόμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Πραγματικά, ξενερώνεις όταν φοβούνται τα ζουζούνια… είναι ο ελάχιστος "κίνδυνος" που περιμένεις να αντιμετωπίζει για να σε "προστατέψει".


Οι ποδοσφαιριστές ξυρίζουν τα πόδια τους.;)



οκ εκτος αν ειναι αθλητης...παω πασο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η τελευταία ηρωική πράξη που έκανα ήταν να σκοτώσω μια κατσαρίδα το περασμένο καλοκαίρι κατόπιν εντολής. Ολόκληρη επιχείρηση, έψαχνα 1 ώρα που έχει τρυπώσει η κατσαρίδα, μόνο παγωτό δεν της αγόρασα για να την καλοπιάσω να βγει. Μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος τώρα, ότι υπήρξα άντρας. Καλά που μου το θυμίσατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top