Τι θέλουν οι γυναίκες;

eyripos_xalkida

Νεοφερμένος

Ο eyripos_xalkida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Από ότι η εμπειρία μου έχει προσφέρει, ποτέ μα ποτέ μην κατηγοριοποιείς τις γυναίκες. Μόνο μπελάδες θα σου προκαλέσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Από ότι η εμπειρία μου έχει προσφέρει, ποτέ μα ποτέ μην κατηγοριοποιείς τις γυναίκες. Μόνο μπελάδες θα σου προκαλέσει!!

δεν κατηγοριοποίησα καμία γυναίκα...

οι γυναίκες γιατί κατηγοριοποιούν τους άνδρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Μεγάλο να ναι κ ότι να ναι.. Τώρα πορτοφόλι θα λέγεται αυτό.. κάτι άλλο δεν ξέρω. Πάντως δεν θα ξεχάσω έναν πιτσιρικά που γνώρισα φέτος το καλοκαίρι. 17 χρονών ήταν και ήταν αρκετά ωραίο παιδί. Ε αυτό το παιδί τα έφτιαχνε πάντα με άσχημες! Όταν τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό μου απαντάει με τεράστια άνεση. Κοίτα λέει: " Η γκόμενα πρέπει να είναι άσχημη το πολύ μέτρια. Η ωραία θέλει ή μπλα μπλα ή πορτοφόλι, εγώ αυτά δεν τα έχω οπότε γιατί να κάθομαι να σκοτίζομαι? Έπειτα οι ωραίες κατά κανόνα είναι θεόχαζές ένω οι μέτριες και οι άσχημες στροφάρουν πολύ περισσότερο στο μυαλό." Και πραγματικά ο πιτσιρίκος είχε δίκιο κ με άφησε με το στόμα ανοιχτό. Αρχίζω να σκέφτομαι πάρα πολύ τα λόγια του πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
όταν λες άσχημες ποιες εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
όταν λες άσχημες ποιες εννοείς;

Γενικά μιλάω μέτριες προς άσχημες κοπέλες.. Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Γενικά μιλάω μέτριες προς άσχημες κοπέλες.. Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.

η ερώτησή μου έγινε επειδή, η ομορφιά είναι συνήθως υποκειμενικό θέμα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
η ερώτησή μου έγινε επειδή, η ομορφιά είναι συνήθως υποκειμενικό θέμα...:)

@@ υποκειμενική είναι η ομορφιά. Όταν κάποιος είναι ωραίος/ωραία είναι κοινά αποδεκτό ότι είναι.. Πάντε στα καλιστεία της άσχημες αν είναι με την πρόφαση.. εμ ξες.. η ομορφιά είναι υποκειμενική.. Για να σοβαρευτούμε λίγο και να μιλάμε τα πράγματα ώς έχουν γιατί την έχω βάρεθει αυτή τη φράση κυρίως απο άτομα που δεν μπορούν εκ των πραγμάτων να προσεγγίσουν μία ωραία, όχι ότι αξίζει τελικά τον κόπο να το καταφέρεις, και το ρίχνουν σε αυτή την φράση.. Η ομορφιά είναι υποκειμενική. Όχι απλώς όταν δεν είναι μία κοπέλα ωραία υπάρχουν 1002 άλλα πράγματα που μπορεί να σε κάνουν να την ερωτευτείς αλλά όχι η ομορφιά. Η ομορφιά είναι αντικειμενικό κρητήριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η ομορφιά είναι αντικειμενική στα άκρα της καμπύλης του Gauss. Δηλαδή, οι κουκλάρες* είναι για όλους τουλάχιστον όμορφες* και οι πολύ άσχημες* είναι για όλους άσχημες*. Όσο πάμε προς το μέσο, τόσο αυξάνεται η υποκειμενικότητα πιστεύω.

*το ότι χρησιμοποιώ θηλυκό δεν σημαίνει ότι αναφέρομαι μόνο σε γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εκτιμάται...ή πάμε στον επόμενον; :D :clapup:

Νου που μπου, παμε στον επομενο αν δε μας ''γεμιζει'' ο αλλος.
Η αγαπη δεν αρκει. Θελω να τον γουσταρω τον αλλο και να μην τον βαριεμαι. Υπαρχουν αντρες εξαιρετικα βαρετοι....χωρις κανενα ενδιαφερον και τελοσπαντων ειναι μουφα να μην εχετε ενδιαφεροντα.
Αλλα μονη της η αγαπη δε παει. Η και τα δυο η τιποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
εμείς τι πρέπει να κάνουμε με....βαρετές γυναίκες; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να σου πω δεν ξερω... αυτο βρες το μονος σου!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.
Είναι καιρός τώρα που με απασχολεί ένα συγκεκριμένο θέμα. Τι είναι αυτό που θέλουν σήμερα οι γυναίκες από τους άντρες?

[...]

Το ερώτημά μου είναι πώς μπορούν οι άντρες του σήμερα να καταλάβουν τι είναι αυτό που πραγματικά θέλουν οι γυναίκες από αυτούς. Και επειδή το πρόβλημα δεν είναι πλέον υλικό, αλλά μάλλον συναισθηματικό και ψυχολογικό, περιμένω τις απαντήσεις σας.....

Ό,τι και οι άνδρες, ό,τι και ο κάθε άνθρωπος από το συνάνθρωπό του. Αγάπη, επιβεβαίωση, ασφάλεια! Και να γνωρίζουν άτομα που επιτέλους δεν κατηγοριοποιούν και δε γενικεύουν υποθέτω. Διότι πέρα από τα παραπάνω που ανέφερα σε γενικές γραμμές, πιστεύοντας πως είναι κοινά σε όλους, αλίμονο εάν όλοι θέλαμε τα ίδια πράγματα... εάν ξεκινάει κάποιος έτσι έχει χάσει το παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,029 μηνύματα.
Μεγάλο να ναι κ ότι να ναι.. Τώρα πορτοφόλι θα λέγεται αυτό.. κάτι άλλο δεν ξέρω. Πάντως δεν θα ξεχάσω έναν πιτσιρικά που γνώρισα φέτος το καλοκαίρι. 17 χρονών ήταν και ήταν αρκετά ωραίο παιδί. Ε αυτό το παιδί τα έφτιαχνε πάντα με άσχημες! Όταν τον ρώτησα γιατί το κάνει αυτό μου απαντάει με τεράστια άνεση. Κοίτα λέει: " Η γκόμενα πρέπει να είναι άσχημη το πολύ μέτρια. Η ωραία θέλει ή μπλα μπλα ή πορτοφόλι, εγώ αυτά δεν τα έχω οπότε γιατί να κάθομαι να σκοτίζομαι? Έπειτα οι ωραίες κατά κανόνα είναι θεόχαζές ένω οι μέτριες και οι άσχημες στροφάρουν πολύ περισσότερο στο μυαλό." Και πραγματικά ο πιτσιρίκος είχε δίκιο κ με άφησε με το στόμα ανοιχτό. Αρχίζω να σκέφτομαι πάρα πολύ τα λόγια του πάντως...

Διαφωνώ φίλε Speedy (χωρίς να σου χω πετάξει αρνητική) και θα σου πω ευθύς αμέσως το γιατί:

Έχω μια θεωρία στη ζωή μου, τη θεωρία του μείγματος. Ο άνθρωπος είναι ένα μείγμα χαρακτηριστικών, εσωτερικών και εξωτερικών. Το να πεις ότι κάποια είναι χαζή κατα κανόνα επειδή είναι όμορφη είναι τελείως αστήριχτο. Υπάρχουν χαζές ωραίες, χαζές άσχημες, χαζές μέτριες, έξυπνες κουκλάρες, έξυπνες μέτριες και έξυπνες άσχημες και φυσικά τα ενδιάμεσα στάδια που είναι άπειρα όλα αυτά σαν σύνολο γιατί πολύ απλά η ομορφιά και η χαζομάρα είναι μεγέθη μη μετρήσιμα στον άνθρωπο.

Η θεωρία μου λοιπόν η οποία δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ, τουλάχιστον όσο τη χρησιμοποίησα, μου υποδεικνύει να βρίσκω τον καλύτερο συνδιασμό σε ομορφιά και εξυπνάδα που να μεγιστοποιεί το μείγμα. Όταν αυτό γίνει εκρηκτικό, χαίρομαι και καταλαβαίνω ότι "εδώ είμαστε". Ως εκ τούτου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άντρες διστάζουν να την πέφτουν στις πολύ όμορφες και έξυπνες. Γιατί επιμένουν να ζητάνε λιγότερα στο βωμό της ασφάλειας και της ησυχίας, μειώνοντας την αξία του μείγματος σε μια κοπέλα που θα κάνει τη ζωή τους ευτυχισμένη.

Από την ώρα που το κατάλαβα αυτό πρίν κάτι χρόνια, άρχισα να έχω συνήθως αυτά που θέλω. Θα μου πεις, δεν σπάστηκες ποτέ; Χαίρω πολύ, με όλους μπορείς να σπαστείς ή να δυσανασχετείς, ή να τα βρείς λίγο μπαστούνια. Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Από την ώρα που το κατάλαβα αυτό πρίν κάτι χρόνια, άρχισα να έχω συνήθως αυτά που θέλω. Θα μου πεις, δεν σπάστηκες ποτέ; Χαίρω πολύ, με όλους μπορείς να σπαστείς ή να δυσανασχετείς, ή να τα βρείς λίγο μπαστούνια. Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;

Και τώρα που διαβάσατε το ποστ του Valder, άντρες, και πήρατε θάρρος, επιτέλους... πλησιάστε με! :lol: :lol: :lol: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,029 μηνύματα.
Και τώρα που διαβάσατε το ποστ του Valder, άντρες, και πήρατε θάρρος, επιτέλους... πλησιάστε με! :lol: :lol: :lol: :D

Για να έρθει εδώ η ατάκα: Αν ο κόσμος ήταν γεμάτος μόνο από Μαδρουγάδες, οι άντρες θα είχαμε λιγότερους μπελάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Βαλ θεωρώ το ποστ σου πολύ υποτιμητικό αλλα αυτή τη στιγμή δεν έχω επιχειρήματα.

Μια ερώτηση: με μια έξυπνη ή μια όμορφη θα είσαι πιο ευτυχισμένος από μια μέτρια έξυπνη ή μια μέτρια όμορφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,029 μηνύματα.
Βαλ θεωρώ το ποστ σου πολύ υποτιμητικό αλλα αυτή τη στιγμή δεν έχω επιχειρήματα.

Μια ερώτηση: με μια έξυπνη ή μια όμορφη θα είσαι πιο ευτυχισμένος από μια μέτρια έξυπνη ή μια μέτρια όμορφη;

Όχι υποχρεωτικά. Όμως αν πρόσεξες μίλησα για άπειρα ενδιάμεσα στάδια, μίλησα για μεγιστοποίηση αξίας, μίλησα για μείγμα.

Δεν είπα, "οι έξυπνες κουκλάρες είναι το μόνο target group και οι άλλοι δεν είναι άνθρωποι αλλά κρέας" αλλά με άλλα λόγια "Γιατί όχι ΚΑΙ αυτές; Γιατί τις φοβάστε;"

Είμαι επιστήμονας, όχι φιλόσοφος, σκέφτομαι με τη λογική. Γιατί να αποκλείσω ένα target group; (και μάλιστα ένα group που εμένα προσωπικά μου είναι πολύ εύκολο να προσεγγίσω γιατί το βλέπω ως ανθρώπους και όχι ως ανέγγιχτες Θεες) Επειδή όλοι το φοβούνται; Τότε τα δεδομένα μου θα είναι ανεπαρκή.

Το ταίριασμα, η ευτυχία, όπως και κάθε άλλο θέμα στη ζωή μας, είναι πολυπαραγοντικό και όχι μονοδιάστατο. Άπειρα μείγματα, άπειροι συνδιασμοί. Το δικό σου καλύτερο μείγμα, είναι διαφορετικό από το δικό μου καλύτερο μείγμα. Αν μας άρεσαν σε όλους τα ίδια, ζήτω που καήκαμε, θα χε διαλυθεί όλος ο κόσμος -και όχι μόνο η Τροία- για ένα βρακί και οι υπόλοιποι άτυχοι που γεννηθήκανε "πιό μέτριοι" θα είχαν πλαντάξει στο κλάμα γεμίζοντας έναν ωκεανό στη Γη....

Όχι όμως και να απορρίπτουμε και την τελειότητα γιατί πρέπει να βολευτεί το καημένο το μέτριο... Το μέτριο ή ας γίνει τέλειο, ή αν δεν μπορεί ας μείνει μέτριο μέχρι να ταιριάξει με κάτι άλλο. Απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathrider

Νεοφερμένος

Ο deathrider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομίζω ότι υπάρχουν κάποια δεδομένα πράγματα που ζητάει κάθε γυναίκα και ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος: 1. Προσοχή, είτε μέσω της αποδοχής της από την παρέα της είτε μέσω της επιτυχίας της με τους άντρες, 2. Σιγουριά, ότι κάθε στιγμή οι απαιτήσεις που θέτει στον αυτό της και στους άλλους ικανοποιούνται (π.χ. επαγγελματική επιτυχία, καλό σεξ κ.ά.) και 3. το Χρήμα ? Στο τελευταίο θα ήθελα απόψεις επειδή ακούω συχνά για την ηθική εκπόρνευση της εποχής μας, χωρίς απαραίτητα αυτό να σημαίνει ότι κάθε όμορφη γυναίκα είναι πρόθυμη να γίνει ένα είδος Τζούλιας για το χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Ως εκ τούτου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άντρες διστάζουν να την πέφτουν στις πολύ όμορφες και έξυπνες. Γιατί επιμένουν να ζητάνε λιγότερα στο βωμό της ασφάλειας και της ησυχίας, μειώνοντας την αξία του μείγματος σε μια κοπέλα που θα κάνει τη ζωή τους ευτυχισμένη.

Μήπως γιατί δε θεωρούν οτι η υπερβολική ομορφιά ή η υπερβολική εξυπνάδα σε μια κοπέλα θα τους κάνει ευτυχισμένους; Μήπως επειδή δεν κρίνουν τους ανθρώπους μόνο από την ομορφιά και την εξυπνάδα αλλά και από άλλα πράγματα; Μήπως γιατί μια μέτρια κοπέλα μπορεί να έχει άλλα χαρίσματα και αυτό να μετράει πιο πολύ για αυτούς;
(αν και μεταξύ μας έχω την εντύπωση οτι η εξυπνάδα δεν είναι το Νο 1 που ζητάς και την έβαλες εδώ μόνο και μόνο για να εξισορροπήσεις την αναζήτηση κυρίως ομορφιάς)

Αλλά καλύτερο δε θα ναι να τα βρείς μπαστούνια με μια πανέμορφη και πανέξυπνη που να σε γεμίζει, από το να τα βρείς μπαστούνια με κάτι για το οποίο στην ουσία συμβιβάζεσαι;

Ποιος μπορεί να είναι σίγουρος αν όλοι (ή έστω η πλειοψηφία) συμβιβάζεται; Αν ήταν έτσι οι μέτριες κι οι μέτριοι δε θα είχαν στον ήλιο μοίρα.

Δεν είπα, "οι έξυπνες κουκλάρες είναι το μόνο target group και οι άλλοι δεν είναι άνθρωποι αλλά κρέας" αλλά με άλλα λόγια "Γιατί όχι ΚΑΙ αυτές; Γιατί τις φοβάστε;"

Μα τι συμπεράσματα είναι αυτά; Ποιος λέει οτι τις φοβούνται; Τι είναι για να τις φοβηθούν;
Με αυτό που λες βγαίνει το συμπέρασμα οτι οι "τέλειες" κοπέλες καλά κάνουν και έχουν πολλές απαιτήσεις αφού εσείς τις έχετε τόσο ψηλά. Μην παραπονιέστε λοιπόν.

ανέγγιχτες Θεες

Έλεος.

Όχι όμως και να απορρίπτουμε και την τελειότητα γιατί πρέπει να βολευτεί το καημένο το μέτριο... Το μέτριο ή ας γίνει τέλειο, ή αν δεν μπορεί ας μείνει μέτριο μέχρι να ταιριάξει με κάτι άλλο. Απλό.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω. Καταρχήν ποια είναι η τελειότητα; Αφού λες οτι "το δικό σου καλύτερο μείγμα, είναι διαφορετικό από το δικό μου καλύτερο μείγμα". Οπότε ποιος κρίνει την τελειότητα; Κατά δεύτερον, ποιος απορρίπτει την τελειότητα; Μπορεί εμένα η τελειότητα να μη με καλύπτει. Με το ζόρι να κυνηγήσω την τελειότητα γιατί είναι τελειότητα; Κατά τρίτον, τι συμπερασμα είναι αυτό οτι απορρίπτουμε την τελειότητα για να βολευτεί το "καημένο" το μέτριο. Βλέπεις πόσο υποτιμητικό είναι αυτό που λες; Ποιο είναι το μέτριο αντικειμενικά; Εφόσον λες οτι υπάρχουν άπειρες εκφάνσεις ομορφιάς κι εξυπνάδας. Δε βλέπω πώς ενώνονται αυτά τα δύο που λες.

Ποιος σου λέει εσένα οτι το μέτριο (ας δεχτώ οτι υπάρχει) θέλει να γίνει τέλειο; Ποιος ο λόγος να το κάνει; Απαξιώνεις την πλειοψηφία των ανθρώπων αυτή τη στιγμή. Σε πληροφορώ οτι ούτε εγώ θα ήθελα να γίνω τέλεια ούτε κανείς σύντροφός μου θα ήθελα να γίνει τέλειος, ακριβώς γιατί όλοι οι άνθρωποι είμαστε διαφορετικοί και πολύπλοκοι, και καθένας με τις χάρες του αγαπιέται.

Επιμένω οτι τα ποστ σου είναι άκρως υποτιμητικά. Το οτι εσύ ανέβασες τον πήχυ στις αναζητήσεις σου δε σημαίνει οτι μπορείς να υποτιμάς και να απαξιώνεις τους ανθρώπους και τις επιλογές τους.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top