Τι θα κάνατε αν το αγόρι σας, σας έλεγε ότι έχει πάει με τραβεστί;

Sevasti

Νεοφερμένος

Η Sevasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ακριβώς. Είτε με γυναίκα έχει παει πχ η γυναίκα είτε με άντρα αν όταν είναι σε σχέση είναι πιστη τότε δεν θα σε επηρεάσει εσένα αυτό. Το μόνο ερώτημα είναι αν ο άντρας είχε παλια ομοφυλοφιλική σχέση κατά ποσο η γυναίκα τον εμπιστευεται να κάνει οικογένεια κ παιδια μαζί του. Αυτό όντως είναι ένα ερώτημα. Αλλά εμένα δεν με απασχολεί απάντησα μόνο για τη γυναίκα ως άντρας.
Με τίποτε δεν θα μπορούσα να εμπιστευτω εναν άντρα να κανω οικογένεια και παιδιά μαζί του, αν ξέρω ότι πριν απο μένα είχε ομοφυλοφιλικες σχέσεις.....για να ειχε σημαίνει οτι του αρεσε...αν εχει απωθημε νο αυτες τις σχέσεις, αν ξαναρχισει οταν έχουμε παιδιά???
Μετά νομίζω οτι δεν θα ήταν καλό πρωτυπο πατερα για τα παιδια μας....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν ξέρω δεν είχα ποτε. Μπορεί ναι μπορει όχι. Όπως και μια γυναίκα που παλια έκανε τρίο μπορεί ένας άντρας να σκεφτεί ότι της αρέσει πολυ το σεξ κ κάποια στιγμή θα ξαναρχίσει τα σκηνικά. Δεν μπορείς να ξέρεις. Για κανέναν 100% .
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα αντιστρέψω το ερώτημα... τι θα έκανα εάν η κοπελα μου έλεγε πως έχει πάει με τέτοιας ιδιαιτεροτητας σεξουαλικης άνθρωπο... τίποτα.... θα συνεχιζα κανονικά μαζι της.

Εγω δεν έχω κάνει ποτέ κάτι αντίστοιχο.
Δεν θα συζητουσες τους λογους και αν το εχει ξεπερασει ολο αυτο ?
Κατα ποσο ενας ανθρωπος που εχει διαφορετικες προτιμήσεις μπορει να συμβιμβαστει επ αοριστον με κατι συμβατο πλεον ?

Εδω ακριβως καθρεπτιζεται η λεξη συμβιμβασμος οταν μιλαμε για μονιμες σχεσεις και οχι φυσικα αυτα που ακουγονται οτι συμβιμβαζομαι μεσα σε ενα γαμο να τρωω μονο κρεας ή οχι ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν θα συζητουσες τους λογους και αν το εχει ξεπερασει ολο αυτο ?
Κατα ποσο ενας ανθρωπος που εχει διαφορετικες προτιμήσεις μπορει να συμβιμβαστει επ αοριστον με κατι συμβατο πλεον ?

Εδω ακριβως καθρεπτιζεται η λεξη συμβιμβασμος οταν μιλαμε για μονιμες σχεσεις και οχι φυσικα αυτα που ακουγονται οτι συμβιμβαζομαι μεσα σε ενα γαμο να τρωω μονο κρεας ή οχι ..

Εγώ θα ρωτουσα μόνο εάν θα τη καλυψει μια μονογαμική σχέση μαζί μου... Το άλλο τι να το ρωτησω.Ανακριση θα της έκανα ; χαχα 😂😂

Και αυτή η ερώτηση μετά από 4-5 μήνες σχέσης. Αυτό ναι δεν χρειάζεται βιασύνη να το ρωτήσεις.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θα ρωτουσα μόνο εάν θα τη καλυψει μια μονογαμική σχέση μαζί μου... Το άλλο τι να το ρωτησω.Ανακριση θα της έκανα ; χαχα 😂😂

Και αυτή η ερώτηση μετά από 4-5 μήνες σχέσης. Αυτό ναι δεν χρειάζεται βιασύνη να το ρωτήσεις.
Αυτο λεμε βρε καλο μου :)
Αν ειναι οκ πλεον ,εκανε τους πειραματισμους του και ειναι σε φαση ξερω πολυ καλα τι μου αρεσει και τι οχι ...

Ανακριση το βλεπουν καποιοι και αυτο μην νομιζεις .

Να σου βγαλω εγω θεματακι με αντρα παντρεμενο με δυο παιδια παρακαλω ο οποιος στα χρονια του πειραματιζοταν με διαφορους ,ειχε ακομα τα βιντεακια και μεσα στον γαμο τα βραδυα αναπολούσε τετοιες στιγμες και ανακαλυφθηκε απο την γυναικα του εντελως τυχαια ,να παραγγειλεις πιτσες και μπυρες να μιλαμε οσες ωρες θες για το πως εξελιχθεικε ολο αυτο και με τι ψυχολογικους δαιμονες παλευει οχι αυτος ,αλλα η γυναίκα του πλεον :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αυτο λεμε βρε καλο μου :)
Αν ειναι οκ πλεον ,εκανε τους πειραματισμους του και ειναι σε φαση ξερω πολυ καλα τι μου αρεσει και τι οχι ...

Ανακριση το βλεπουν καποιοι και αυτο μην νομιζεις .

Να σου βγαλω εγω θεματακι με αντρα παντρεμενο με δυο παιδια παρακαλω ο οποιος στα χρονια του πειραματιζοταν με διαφορους ,ειχε ακομα τα βιντεακια και μεσα στον γαμο τα βραδυα αναπολούσε τετοιες στιγμες και ανακαλυφθηκε απο την γυναικα του εντελως τυχαια ,να παραγγειλεις πιτσες και μπυρες να μιλαμε οσες ωρες θες για το πως εξελιχθεικε ολο αυτο και με τι ψυχολογικους δαιμονες παλευει οχι αυτος ,αλλα η γυναίκα του πλεον :)

Για αυτο οταν βρισκεις κάποιον ανθρωπο και ταιριαζετε δεν πρέπει να ψαχνεσαι με μαλακιες να γινονται φασαριες και να χωρισετε.. επειδη εκει εξω κυκλοφορει πολύ προβλημα. Για αυτο και οι αρκετες γνωριμιες σε μενα που αναρωτιέστε.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν ξέρω δεν είχα ποτε. Μπορεί ναι μπορει όχι. Όπως και μια γυναίκα που παλια έκανε τρίο μπορεί ένας άντρας να σκεφτεί ότι της αρέσει πολυ το σεξ κ κάποια στιγμή θα ξαναρχίσει τα σκηνικά. Δεν μπορείς να ξέρεις. Για κανέναν 100% .
Ναι και στο ανάποδο μπορεί να πεις ότι και αυτή χωρίς πλούσιο ερωτικό παρελθόν θα σε κερατώσει επειδή θα έχει απωθημένα και κάπως έτσι θα καταλήξουμε να πάνε όλοι στον καιάδα ως άπιστοι . Αλλά αυτά είναι και θέμα ηθικής .
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Εγώ θα ρωτουσα μόνο εάν θα τη καλυψει μια μονογαμική σχέση μαζί μου... Το άλλο τι να το ρωτησω.Ανακριση θα της έκανα ; χαχα 😂😂

Και αυτή η ερώτηση μετά από 4-5 μήνες σχέσης. Αυτό ναι δεν χρειάζεται βιασύνη να το ρωτήσεις.
Μια χαρα ερωτηση ειδικα αν το βλεπεις σοβαρα και θες να βεβαιωθεις οτι κι ο συντροφος σου ειναι στην ιδια σελιφα με εσενα!
Να σου βγαλω εγω θεματακι με αντρα παντρεμενο με δυο παιδια παρακαλω ο οποιος στα χρονια του πειραματιζοταν με διαφορους ,ειχε ακομα τα βιντεακια και μεσα στον γαμο τα βραδυα αναπολούσε τετοιες στιγμες και ανακαλυφθηκε απο την γυναικα του εντελως τυχαια ,να παραγγειλεις πιτσες και μπυρες να μιλαμε οσες ωρες θες για το πως εξελιχθεικε ολο αυτο και με τι ψυχολογικους δαιμονες παλευει οχι αυτος ,αλλα η γυναίκα του πλεον :)
Αυτος ο ανθρωπος ειχε καθαρα προσωπικα θεματα, δεν βρισκω τν λογο να βαζουμε ολους τους ανθρωπους με παρομοιες σεξουαλικες προτιμησεις στο ιδιο τσουβαλι.
Ναι και στο ανάποδο μπορεί να πεις ότι και αυτή χωρίς πλούσιο ερωτικό παρελθόν θα σε κερατώσει επειδή θα έχει απωθημένα και κάπως έτσι θα καταλήξουμε να πάνε όλοι στον καιάδα ως άπιστοι . Αλλά αυτά είναι και θέμα ηθικής .
Ακριβως! Αν δεν εμπιστευεσαι τον συντροφο σου τοτε εχει πολλα αλλα θεματα η σχεση, περα απ τις σεξουαλικες προτιμησεις του ενος ατομου..

Γενικα, ως μια bisexual cis γυναικα, το βρισκω προσβλητικο το οτι πιστευετε πολλοι εδω οτι οποιος εχει κανει στο παρελθον σχεσεις/ειχε συνευρεθει σεξουαλικα με ατομα φυλων και περα απ το αντιθετο του, ειναι κατευθειαν και καποιος που δεν θα εμπιστευοσασταν να κανετε σχεση μαζι του ειτε γιατι θα σας κερατωσει 100% ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο χρησιμοποιειτε για να το δικαιολογησετε..

Αν καποιος εχει αποφασισει να κανει σχεση μαζι σας υποθετω εχει τους λογους του (σας βρισκει ελκυστικους, σας εχει ερωτευτει, αγαπησει, κοκ) και δεν θα σας κερατωσει με την πρωτη ευκαιρια. Αν βεβαια αποδειχτει οτι κρυβει την πραγματικη σεξουαλικη του ταυτοτητα με σκοπο να την καταπιεσει και εφερε τν συντροφο του μεσα στο μπλεξιμο γνωριζοντας οτι μαλλον θα τν πληγωσει τοτε φυσικα και ο/η συντροφος εχει καθε δικιο να νιωσει πληγωμενος/η. Αυτος δεν ειναι ο κανονας ομως και μερικοι δεν το κανουν κι επιτηδες (εδω μιλαω για ομοφυλοφυλα ατομα κυριως ή τρανς/nbs που δεν συνειδητοποιησαν την σεξουαλικη τους ταυτοτητα ή την ταυτοτητα φυλου τους πριν ξεκινησουν μια cishet σχεση). Παιζουν πολλα πραγματα ρολο πιστευω για το πως θα εξελιχθει μια τετοια περιπτωση, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα πληγωθουν και οι δυο πλευρες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,856 μηνύματα.
Άλλο ένα θρεντ που εξευτελίστηκε από τους προοδευτικούς...

Είναι μια χαρά δικαίωμα της καθεμιάς να απορρίψει άντρα επειδή πήγε με trans " γυναίκες ".
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Θα ήταν σοκ για μενΑ, θα το συζητουσα και πιθανό να μην τον εμπιστευόμουν μετά από αυτό, δεν είναι κάτι που λες μετά γάμου, Υποτίθεται τετοια θέματα τα χετε λυσει συζητήσει. Πιθανόν να αλλαζα απέναντι του, δεν ξέρω πΝτως θα κλονίζοταν η εμπιστοσύνη μου.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Οι trans γυναίκες είναι γυναίκες. Επιπλέον, δεν με αφορά τι έκανε στη σεξουαλική ζωή του πριν από εμένα. Ας είχε πάει με όποιον θέλει.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι trans γυναίκες είναι γυναίκες. Επιπλέον, δεν με αφορά τι έκανε στη σεξουαλική ζωή του πριν από εμένα. Ας είχε πάει με όποιον θέλει.
Γυναίκες με πουτσακι καλό είναι να τα λέμε όλα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι trans γυναίκες είναι γυναίκες. Επιπλέον, δεν με αφορά τι έκανε στη σεξουαλική ζωή του πριν από εμένα. Ας είχε πάει με όποιον θέλει.
Oi trans ειναι trans(γυναικα που ΔΕΝ γεννήθηκε γυναικα ) και ολοι ξερουμε τι σημαινει και οι γυναικες ειναι οι εκ γενετης γυναικες ..
Μην τα μπερδευουμε αυτα ..

Συμφωνω οτι γινονται χειρουργικες επεμβασεις ή ορμονικες παρεμβασεις αλλα να ξερουμε πλεον να διαχωριζουμε γιατι μιλαμε ..
Αυτη η υιοθέτηση-μιξη λιγο μας κανει να ξεχναμε και τα ελληνικα που ξερουμε και κάποιοι αγαπαμε πολυ ακομα και δεν μας αρεσει καθολου αυτη η μιξη αγγλικης και ελληνικης γλωσσας ;) :)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Oi trans ειναι trans(γυναικα που ΔΕΝ γεννήθηκε γυναικα ) και ολοι ξερουμε τι σημαινει και οι γυναικες ειναι οι εκ γενετης γυναικες ..
Μην τα μπερδευουμε αυτα ..
Επειδή έχω κάνει παραπάνω research στο θέμα αυτό, και έχω φίλο trans, ξέρω πολύ καλά τι λέω όταν λέω ότι οι trans γυναίκες είναι γυναίκες. Εγκεφαλικά. Σωματικά όχι, όπως είναι προφανές. Γι’αυτό γίνονται επεμβάσεις και μπαίνουν σε διαδικασία hormone replacement therapy (HRT).
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή έχω κάνει παραπάνω research στο θέμα αυτό, και έχω φίλο trans, ξέρω πολύ καλά τι λέω όταν λέω ότι οι trans γυναίκες είναι γυναίκες. Εγκεφαλικά. Σωματικά όχι, όπως είναι προφανές. Γι’αυτό γίνονται επεμβάσεις και μπαίνουν σε διαδικασία hormone replacement therapy (HRT).
Με συγχωρεις αλλα γυναικα ονομαζουμε μια που ειναι εκ γενετης ..
Τι σχεση εχει η trans με αυτο ..
Το λες και εσυ η ιδια ..

Το οτι εχεις κανει καποια πραγματα τι σημαινει ?
Ειναι επιχειρημα ?
Σε απαντησε και ο Γιαννης ..μην μπερδευουμε τους ελληνικους ορους και ¨μπασταρδευουμε ¨μια τοσο πλουσια γλωσσα και χασουμε και την ταυτοτητα μας στο τελος ..

Προσεχε δεν αναιρω την σημασία, μην ακουσω καμια εξυπναδα παλι απο κανενα άλλο φωστήρα..

Μετα λεμε γιατι αλλα διαβαζουμε και αλλα καταλαβαινουμε ... ;)

Απλα οι τρανς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ γυναικες ωστε να αποκαλούνται γυναικες ΜΟΝΟ ,νομιζω σε αυτο συμφωνουμε .

Αλλο τρανς ,αλλο γυναικα ...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Με συγχωρεις αλλα γυναικα ονομαζουμε μια που ειναι εκ γενετης ..
Τι σχεση εχει η trans με αυτο ..
Το λες και εσυ η ιδια ..

Το οτι εχεις κανει καποια πραγματα τι σημαινει ?
Ειναι επιχειρημα ?
Σε απαντησε και ο Γιαννης ..μην μπερδευουμε τους ελληνικους ορους και ¨μπασταρδευουμε ¨μια τοσο πλουσια γλωσσα και χασουμε και την ταυτοτητα μας στο τελος ..

Προσεχε δεν αναιρω την σημασία, μην ακουσω καμια εξυπναδα παλι απο κανενα άλλο φωστήρα..

Μετα λεμε γιατι αλλα διαβαζουμε και αλλα καταλαβαινουμε ... ;)

Απλα οι τρανς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΓΕΝΕΤΗΣ γυναικες ωστε να αποκαλούνται γυναικες ΜΟΝΟ ,νομιζω σε αυτο συμφωνουμε .

Αλλο τρανς ,αλλο γυναικα ...
Εντάξει. Έχουμε διαφορετική άποψη, το σέβομαι.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα αναλύσουμε το αν είναι ή δεν είναι γυναίκα, εφόσον νιώθει γυναίκα και θέλει να (αυτο)αποκαλείται έτσι και σεβόμενοι το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης και του αυτοπροσδιορισμού των ατόμων, θα πρέπει να την αποκαλούμε «γυναίκα.»
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Πρώτον, δεν είναι υπάρχουν μόνο cis γυναίκες, αλλά και trans γυναίκες. Γενικά οι trans είναι άνθρωποι που δεν ταυτίζονται με το φύλο που τους αποδόθηκε κατά τη γέννηση με κριτήριο τα γεννητικά τους όργανα.

Δεύτερον, ορισμένες trans γυναίκες προχωρούν και σε εγχείρηση επαναπροσδιορισμου φύλου, με αποτέλεσμα να αλλάζουν τα γεννητικά τους όργανα, αλλά και γενικά σε επεμβάσεις που επιτρέπουν την αλλαγή των δευτερογενων χαρακτηριστικων του φύλου που αποδίδεται κατά τη γέννηση.

Γυναίκες με πουτσακι καλό είναι να τα λέμε όλα.
Οπως προανέφερα ορισμένες προχωρούν σε εγχείρηση επαναπροσδιορισμου φύλου, άρα δεν έχουν καθόλου αυτό που ανέφερες και εκτός αυτού κάποιες έχουν και -άρα!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Σε απαντησε και ο Γιαννης ..
Και για να απαντήσω και σε αυτό, εσύ θεωρείς την απάντηση του Γιάννη καλή; Γιατί ή κάνουμε σοβαρή συζήτηση ή δεν κάνουμε, έτσι;

Μην ξεχνιόμαστε ότι ο όρος trans ΔΕΝ αφαιρεί το «γυναίκα». Αυτό είναι κάτι που δεν καταλαβαίνουν μερικοί. Και θα σου πουν «Trans γυναίκες, δηλαδή άνδρας που κάνει transition σε γυναίκα», όχι. Είναι γυναίκα, γεννήθηκε γυναίκα, στο λάθος σώμα. Ναι, δεν έχουν περίοδο, δεν μπορούν να κάνουν παιδιά, αλλά εγκεφαλικά είναι γυναίκες.

Το «Οι γυναίκες με πουτσάκι καλό είναι» είναι σαν να λες «Εντάξει, δεν πάει να κάνει όσες επεμβάσεις θέλει, παραμένει άνδρας».
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top