Τι θα κάνατε αν το αγόρι σας, σας έλεγε ότι έχει πάει με τραβεστί;

2Pac

Νεοφερμένος

Ο 2Pac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω πιστευω δεν θα επρεπε να υφισταται μια τετοια σχεση δεν θα ειχε νοημα αλλα θα εφευγα...για κοριτδι εγω
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα το θεωρούσα εκφυλισμό. Το τι θα έκανα προφανώς εξαρτάται από πολλά πράγματα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Όσο για τις τρανς:

Εννοείται ότι αμα σκέφτεσαι να πας με τρανς θες γυναίκα με πουλί. Ντροπή είναι; Θες μια γυναίκα να σε βάλει κάτω και να σε κάνει submissive, απλά ντρέπεσαι να το πεις παραέξω μη και τυχόν και σε κρίνει ο κόσμος ότι δεν είσαι άντρας κι ότι δεν μπορείς να κρατήσεις την ισχύ σου.
Valder όμως δεν υπάρχουν εκδιδόμενες με τέτοια προγράμματα ; γιατί κάποιος διαλέγει τρανς;

Μήπως κάτι σε διεγείρει εγκεφαλικά που η κοπέλα είναι πρώην άντρας ; δηλαδή είναι , έστω για κάποιους, ένα είδος σεξουαλικού προσανατολισμού ;

Τώρα θα μου πεις το ''αληθινό πουλί ''θα είναι καλύτερο από το ομοίωμά του αλλά είναι αυτό ;

Και δεν υπάρχουν άντρες που θέλουν παθητικές τρανς ; αν ήταν θα τους αρκούσε να πηδάνε (με το μπαρδόν )μόνο γυναίκες .

Μιλάμε τώρα αν έχεις μια τέτοια μόνιμη τάση/ έλξη/φαντασίωση , όχι πήγα μια φορά ή ερωτεύτηκα μια φορά και κάτι έγινε .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Valder όμως δεν υπάρχουν εκδιδόμενες με τέτοια προγράμματα ; γιατί κάποιος διαλέγει τρανς;
Καταρχάς μου κάνει εντύπωση που επιλέγεις αυτή τη χρονική στιγμή να μου απαντήσεις, σκέψου το να κάνεις καριέρα ως νεκροθάφτης ή αρχαιολόγος, αφού είσαι εξαιρετική στο να ξεθάβεις παλιά ποστς μου.

Επι του θέματος. Κάποιος διαλέγει τρανς για τους δικούς του λόγους. Δεν μπορώ να ξέρω τι σκέφτεται ο καθένας. 7 δις άνθρωποι, 7 δις προτιμήσεις.

Εκείνο που έχω πάρει μυρωδιά είναι ότι τα προγράμματα bdsm των γυναικών, είναι πολύ light μπροστά στο ζόρι που τρως από μια μη εντελώς θηλυκοποιημένη τρανς, χαστούκια, μπουκώματα, ξέσκισμα να πονάς να κάτσεις μια βδομάδα.

Και κάποιες τρανς δεν λυπούνται, μια ώρα δουλεύει το κομπρεσέρ, μετά σου κάνει ένα άντερο κούκλα.

Δεν πας να πιείς τσαγάκι. Πας να φας π..., τελεία και παύλα και δε θέλει φιόγκους και εξωραισμούς.

Μήπως κάτι σε διεγείρει εγκεφαλικά που η κοπέλα είναι πρώην άντρας ; δηλαδή είναι , έστω για κάποιους, ένα είδος σεξουαλικού προσανατολισμού ;

Τώρα θα μου πεις το ''αληθινό πουλί ''θα είναι καλύτερο από το ομοίωμά του αλλά είναι αυτό ;

Σκέψου το τελείως πρακτικά. Έχεις τα καλύτερα των δυο κόσμων, ένα θηλυπρεπές σώμα και πρόσωπο χωρίς την τρίχα του γορίλα ή την αντρική ορμόνη, και την προβοσκίδα την αληθινή την ορθόδοξη.

Και δεν υπάρχουν άντρες που θέλουν παθητικές τρανς ; αν ήταν θα τους αρκούσε να πηδάνε (με το μπαρδόν )μόνο γυναίκες .

Κάτι σε έλκει και το επιλέγεις, οποιοδήποτε πράγμα, και δεν βρίσκω το λόγο γιατί πρέπει να απλοποιηθεί σε μια τελείως καταχρηστική ερμηνεία "αρκεί να πηδάνε", τι; Κώλο; Πολύ απλοικό. Η όλη εμπειρία μάλλον παίζει ρόλο, δεν καταλαβαίνω όμως που κολλάς.

Επίσης μην υποτιμάς ποτέ τη δύναμη της ανθρώπινης περιέργειας εξου και ο όρος bi-curious.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Κάτι σε έλκει και το επιλέγεις, οποιοδήποτε πράγμα, και δεν βρίσκω το λόγο γιατί πρέπει να απλοποιηθεί σε μια τελείως καταχρηστική ερμηνεία "αρκεί να πηδάνε", τι; Κώλο; Πολύ απλοικό. Η όλη εμπειρία μάλλον παίζει ρόλο, δεν καταλαβαίνω όμως που κολλάς.
Κολλάω εκεί που κολλάνε όλοι και λένε είναι γκέι, κρυφογκέι, στρέιτ , πανσέξουαλ λες και τους κόφτει κάτι, γιατί να μη κολλήσω ; :pfff:

Τέλος πάντων για να είσαι στρέιτ και να γουστάρεις και τρανς κατά την γνώμη μου, με πουλί ..ενεργητικές ή όχι, θα πρέπει στην καλύτερη να θεωρείς ότι η τρανς για πρακτικούς λόγους έχει κάτι καλύτερο από την αντίστοιχη'' γυναίκα ''και όχι να έλκεσαι με κάτι σχετικό με το φύλο της, δηλαδή να ερεθίζεσαι που γεννήθηκε άντρας πχ . Αυτό σου αφαιρεί την ιδιότητα του στρέιτ και πάμε σε άλλο προσανατολισμό .

Τώρα θα μου πεις τι σημασία έχει μια ταμπέλα; καμία μάλλον, αλλά μπορεί για κάποια γυναίκα που δεν τους απορρίπτει όλους ή δεν τους δέχεται όλους , να είχε σημασία , που είναι και το θέμα του thread δηλαδή ...


Και ανέκαθεν ξέθαβα thread, άμα ενοχλείσαι θα το σεβαστώ :P
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Σύμφωνα με την Τζένη Χειλουδάκη, μόλις έκανε την αλλαγή φύλου είχε άλλη πελατεία και οι παλιοί πελάτες της σταμάτησαν.
Δηλαδή τρανς και τραβεστή δεν έχουν την ίδια πελατεία. Απλά το σημειώνω, συνεχίστε τη συζήτησή σας :P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Κολλάω εκεί που κολλάνε όλοι και λένε είναι γκέι, κρυφογκέι, στρέιτ , πανσέξουαλ λες και τους κόφτει κάτι, γιατί να μη κολλήσω ; :pfff:
Εντάξει, ας σε πουν και μονόκερο Μπίμπη με ρουθουνάκι ροζουλί, χέστηκες κι η βάρκα έγειρε τι θα πει ο καθένας για το τι κάνεις εσυ ή εγω ή ο οποιοσδήποτε στο κρεβάτι του.

Ας πουν ότι θέλουν, 40 χρόνια έχω να ζήσω στην καλύτερη ακόμα, άμα θέλω και πηγάδι τον κάνω.


Τέλος πάντων για να είσαι στρέιτ και να γουστάρεις και τρανς κατά την γνώμη μου, με πουλί ..ενεργητικές ή όχι, θα πρέπει στην καλύτερη να θεωρείς ότι η τρανς για πρακτικούς λόγους έχει κάτι καλύτερο από την αντίστοιχη'' γυναίκα ''και όχι να έλκεσαι με κάτι σχετικό με το φύλο της, δηλαδή να ερεθίζεσαι που γεννήθηκε άντρας πχ . Αυτό σου αφαιρεί την ιδιότητα του στρέιτ και πάμε σε άλλο προσανατολισμό .

Φυσικά και έχει κάτι καλύτερο, στο εξήγησα ήδη.


Τώρα θα μου πεις τι σημασία έχει μια ταμπέλα; καμία μάλλον, αλλά μπορεί για κάποια γυναίκα που δεν τους απορρίπτει όλους ή δεν τους δέχεται όλους , να είχε σημασία , που είναι και το θέμα του thread δηλαδή ...
Για να σου πω την προσωπική μου άποψη επ' αυτού:

Πρόβλημά της της οποιασδήποτε αν με απορρίψει γιατί αύριο μεθαύριο μπορεί να βγάλω τα μάτια μου με τρανς ή αν έχω πάει με Χ αριθμό γυναικών. Δε με νοιάζει τι θέλει ή τι δέχεται και τι δεν δέχεται. (από τη στιγμή που δεν παίζω με θέματα υγείας κλπ πάντα, αυτα οκ εξαιρούνται, μιλάμε μόνο για διακρίσεις)

Διατίθεμαι as seen, όχι αλα καρτ κι οπως θα ήθελαν κάποιες να είμαι. Αν τους αρέσει. Πληθυσμός Γης 7 δις σε περίπτωση που το ξεχνάνε.


Εσένα αν σε απορρίψει άντρας γιατί είσαι κοντή, θα κάτσεις να κάνεις προκρούστειες μεθόδους για να ψηλώσεις;


Και ανέκαθεν ξέθαβα thread, άμα ενοχλείσαι θα το σεβαστώ :P
Όχι πσυχούλα μου, συνέχισε, μ αρέσουν τα ξεθάματα.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,734 μηνύματα.
Τέλος πάντων για να είσαι στρέιτ και να γουστάρεις και τρανς κατά την γνώμη μου, με πουλί ..ενεργητικές ή όχι, θα πρέπει στην καλύτερη να θεωρείς ότι η τρανς για πρακτικούς λόγους έχει κάτι καλύτερο από την αντίστοιχη'' γυναίκα ''και όχι να έλκεσαι με κάτι σχετικό με το φύλο της, δηλαδή να ερεθίζεσαι που γεννήθηκε άντρας πχ . Αυτό σου αφαιρεί την ιδιότητα του στρέιτ και πάμε σε άλλο προσανατολισμό .
Μα οι τρανς γυναίκες θεωρούν τον εαυτό τους γυναίκες. Άρα πως ακριβώς ένας άντρας που θα πάει με μια τρανς, δεν είναι στρ8?🤔 Μην ξεχνάμε ότι μια τρανς γυναίκα μπορεί να είναι λεσβία, δεν έχει σημασία που γεννήθηκε με αντρικά γενετικά όργανα. Για αυτό τον λόγο κάνουν και την μετάβαση με τις ορμόνες έτσι ώστε αυτό που αισθάνονται μέσα τους να ταιριάξει με το εξωτερικό.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Τρανς (Trans)​

Είναι τα άτομα των οποίων το φύλο δεν συμβαδίζει με το φύλο που τους αποδόθηκε κατά τη γέννηση*. Κάποια τρανς άτομα προβαίνουν σε διαδικασίες επαναπροσδιορισμού φύλου, ωστόσο πρέπει να σημειωθεί πως -σε αντίθεση με την κοινή αντίληψη- δεν προτίθενται όλα τα τρανς άτομα να προχωρήσουν σε τέτοιες διαδικασίες και αυτό δεν επηρεάζει το αν είναι τρανς ή όχι. Συχνά, ο όρος τρανς χρησιμοποιείται για να περιγράψει μόνο τους τρανς άντρες και τις τρανς γυναίκες, διαγράφοντας την τρανς ταυτότητα των non-binary ατόμων. Είναι σημαντικό να μη συμβαίνει αυτό και να γίνεται σεβαστό το βίωμα και ο αυτοπροσδιορισμός των άλλων ανθρώπων.

What about transvestites?​

Another word that has fallen out of favour. Because so-called “transvestism” was seen as a medical disorder, cross-dresser is now a much more accepted term.
A cross-dresser, or transvestite, is a person who dresses in and acts in the style of the gender opposite to the one they were assigned at birth. They do not usually identify as transgender—most identify as straight men.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
Μα οι τρανς γυναίκες θεωρούν τον εαυτό τους γυναίκες. Άρα πως ακριβώς ένας άντρας που θα πάει με μια τρανς, δεν είναι στρ8?🤔 Μην ξεχνάμε ότι μια τρανς γυναίκα μπορεί να είναι λεσβία, δεν έχει σημασία που γεννήθηκε με αντρικά γενετικά όργανα. Για αυτό τον λόγο κάνουν και την μετάβαση με τις ορμόνες έτσι ώστε αυτό που αισθάνονται μέσα τους να ταιριάξει με το εξωτερικό.
Άλλο το τι λες άλλο το τι είσαι. Όταν πας με τρανς δεν είσαι straight, είσαι pansexual. Η συντριπτική πλειοψηφία πάει ακριβώς γιατί είναι trans και όχι επειδή τις θεωρούν γυναίκες like all the others.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μα οι τρανς γυναίκες θεωρούν τον εαυτό τους γυναίκες. Άρα πως ακριβώς ένας άντρας που θα πάει με μια τρανς, δεν είναι στρ8?🤔 Μην ξεχνάμε ότι μια τρανς γυναίκα μπορεί να είναι λεσβία, δεν έχει σημασία που γεννήθηκε με αντρικά γενετικά όργανα. Για αυτό τον λόγο κάνουν και την μετάβαση με τις ορμόνες έτσι ώστε αυτό που αισθάνονται μέσα τους να ταιριάξει με το εξωτερικό.
Το θέμα είναι ο άντρας πως την βλέπει και πηγαίνει μαζί της για να θεωρείται ''στρέιτ''. Εσύ υπογράφεις ότι όποιος πάει συνεχώς με τρανς δεν φτιάχνεται επειδή η άλλη δεν είναι βιολογικά γυναίκα και όχι αυτά που λέει ο valder ας πούμε ότι δεν το βρίσκει σε γυναίκες αυτό που ψάχνει ή δεν το βρίσκει σε ποιότητα ή αδιαφόρησε μια φορά επειδή ερωτεύτηκε πχ ;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,734 μηνύματα.
Άλλο το τι λες άλλο το τι είσαι. Όταν πας με τρανς δεν είσαι straight, είσαι pansexual. Η συντριπτική πλειοψηφία πάει ακριβώς γιατί είναι trans και όχι επειδή τις θεωρούν γυναίκες like all the others.
Νομίζω οι άντρες που έλκονται από τρανς γυναίκες θεωρούν τους εαυτούς τους στρ8 και κάποιοι bi. Δηλαδή κάποιοι κάνουν σεξ με cis και με τρανς γυναίκες αλλά δεν ελκύονται καθόλου από αγόρια.
Το θέμα είναι ο άντρας πως την βλέπει και πηγαίνει μαζί της για να θεωρείται ''στρέιτ''. Εσύ υπογράφεις ότι όποιος πάει συνεχώς με τρανς δεν φτιάχνεται επειδή η άλλη δεν είναι βιολογικά γυναίκα και όχι αυτά που λέει ο valder ας πούμε ότι δεν το βρίσκει σε γυναίκες αυτό που ψάχνει ή δεν το βρίσκει σε ποιότητα ή αδιαφόρησε μια φορά επειδή ερωτεύτηκε πχ ;
Δεν υπογράφω τίποτα γιατί η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι περίπλοκη και δεν γίνεται να την βάλουμε σε κουτάκια...αυτό που θέλω να πω, είναι πως ένας άντρας μπορεί να θεωρεί τον εαυτό του στρ8 αλλά να γουστάρει να πηγαίνει και με τρανς γυναίκες. Κάποιος άλλο μπορεί να είναι bi και εκτός από cis γυναίκες να κάνει σεξ και με trans αλλα και με αντρες. Ποτέ δεν ξέρεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Sevasti

Νεοφερμένος

Η Sevasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Άλλο το τι λες άλλο το τι είσαι. Όταν πας με τρανς δεν είσαι straight, είσαι pansexual. Η συντριπτική πλειοψηφία πάει ακριβώς γιατί είναι trans και όχι επειδή τις θεωρούν γυναίκες like all the others.
Ενας αντρας που λέει ότι είναι straight ,αν παει με trans , για μενα σημαίνει οτι του αρεσουν οι αλλαξοκολιες ...αν ζητησει να κανει τσιμπουκακι στην trans, αυτή δεν θα δεχτει??
Μακριά απ' αυτους τους " straight " άντρες.....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
Νομίζω οι άντρες που έλκονται από τρανς γυναίκες θεωρούν τους εαυτούς τους στρ8 και κάποιοι bi. Δηλαδή κάποιοι κάνουν σεξ με cis και με τρανς γυναίκες αλλά να μην ελκύονται καθόλου από αγόρια.
Μωρέ αυτοί τους θεωρούν αλλά τι είναι στη πραγματικότητα είναι άλλη περίπτωση. Δεν κατάλαβες, λέω ότι πάνε με τρανς όχι γιατί τις θεωρούν γυναίκες και απλά έτυχε να υπάρξει έλξη αλλά ακριβώς γιατί είναι τρανς.
Το ένα από το άλλο έχει χαοτική διαφορά.

Ενας αντρας που λέει ότι είναι straight ,αν παει με trans , για μενα σημαίνει οτι του αρεσουν οι αλλαξοκολιες ...αν ζητησει να κανει τσιμπουκακι στην trans, αυτή δεν θα δεχτει??
Μακριά απ' αυτους τους " straight " άντρες.....
Απλά δεν είναι straight άντρες. So simple. Καθείς με τα γούστα του, δικαίωμα του καθενός εννοείται αλλά να ξέρουμε τι λέμε με τους όρους.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,734 μηνύματα.
Μωρέ αυτοί τους θεωρούν αλλά τι είναι στη πραγματικότητα είναι άλλη περίπτωση. Δεν κατάλαβες, λέω ότι πάνε με τρανς όχι γιατί τις θεωρούν γυναίκες και απλά έτυχε να υπάρξει έλξη αλλά ακριβώς γιατί είναι τρανς.
Το ένα από το άλλο έχει χαοτική διαφορά.
Απλώς έγραψες οτι ειναι πανσεξουαλ, δηλαδή υπάρχει σεξουαλική έλξη ακόμα και σε άντρες ενώ κάποιοι μπορει να γουσταρουν μονο τρανς και cis γυναικες. Καλά ναι, σίγουρα κάποιοι κάνουν σεξ μόνο επειδή η άλλη έχει την ιδιότητα της τρανς, όχι επειδή τους ελκύει σαν άτομο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Ενας αντρας που λέει ότι είναι straight ,αν παει με trans , για μενα σημαίνει οτι του αρεσουν οι αλλαξοκολιες ...αν ζητησει να κανει τσιμπουκακι στην trans, αυτή δεν θα δεχτει??
Μακριά απ' αυτους τους " straight " άντρες.....

Γιατί; Φοβάστε μη σας κολλήσουν "αδερφίλα"; Στο δικό τους στόμα θα τον βάλουν Σεβαστή, τον μακρύ της τραβεστί.

Πιο λυπηρό είναι να βλέπεις έναν άντρα να μένει με ένα θήλυ εγωιστικό και χειριστικό λόγω της αυταπάτης του ότι δεν έχει επιλογές ή έχει πάθει μοναδικίτιδα, κι έτσι να καταλήγει να γίνεται υποχείριό της, παρά να κάνει "τσιμπουκάκι" στην τρανς όπως αισθάνεται όμορφα ελεύθερος.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,734 μηνύματα.
Ενας αντρας που λέει ότι είναι straight ,αν παει με trans , για μενα σημαίνει οτι του αρεσουν οι αλλαξοκολιες ...αν ζητησει να κανει τσιμπουκακι στην trans, αυτή δεν θα δεχτει??
Μακριά απ' αυτους τους " straight " άντρες.....
Δεν ισχύει πάντα αυτό που γράφεις. Πλέον είμαστε στο 2021, ένας άντρας που θεωρεί τον εαυτό του στρ8 θέλει να πηγαίνει και με τρανς γυναίκες, δεν σημαίνει ότι θέλει να κάνει σεξ με άλλους άντρες ή οτι δεν είναι στρ8 ή ότι είναι κρυφό-αμφιφυλόφιλος . Μην κολλάτε σε στερεότυπα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Νομίζω οι άντρες που έλκονται από τρανς γυναίκες θεωρούν τους εαυτούς τους στρ8 και κάποιοι bi. Δηλαδή κάποιοι κάνουν σεξ με cis και με τρανς γυναίκες αλλά δεν ελκύονται καθόλου από αγόρια.

Δεν υπογράφω τίποτα γιατί η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι περίπλοκη και δεν γίνεται να την βάλουμε σε κουτάκια...αυτό που θέλω να πω, είναι πως ένας άντρας μπορεί να θεωρεί τον εαυτό του στρ8 αλλά να γουστάρει να πηγαίνει και με τρανς γυναίκες. Κάποιος άλλο μπορεί να είναι bi και εκτός από cis γυναίκες να κάνει σεξ και με trans αλλα και με αντρες. Ποτέ δεν ξέρεις.
Εγώ προσπάθησα αντικειμενικά να το ορίσω , υποκειμενικά κάθε ένας όπως θέλει ορίζει τον εαυτό του αλλά και τους άλλους .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Νομίζω οι άντρες που έλκονται από τρανς γυναίκες θεωρούν τους εαυτούς τους στρ8 και κάποιοι bi. Δηλαδή κάποιοι κάνουν σεξ με cis και με τρανς γυναίκες αλλά δεν ελκύονται καθόλου από αγόρια.

Δεν υπογράφω τίποτα γιατί η ανθρώπινη σεξουαλικότητα είναι περίπλοκη και δεν γίνεται να την βάλουμε σε κουτάκια...αυτό που θέλω να πω, είναι πως ένας άντρας μπορεί να θεωρεί τον εαυτό του στρ8 αλλά να γουστάρει να πηγαίνει και με τρανς γυναίκες. Κάποιος άλλο μπορεί να είναι bi και εκτός από cis γυναίκες να κάνει σεξ και με trans αλλα και με αντρες. Ποτέ δεν ξέρεις.
Η φάση είναι :
1637525696710.png


Πάντως το τι ισχύει και τι όχι, εξαρτάται καθαρά από το εάν θέτει κανείς ισχυρούς ορισμούς. Λόγου χάρη εαν βασιστείς στο βιολογικό φύλο, τότε όχι. Κάποιος που του αρέσει να πηγαίνει και με τραβεστί, δεν είναι str8. Εαν τώρα μιλάμε για ένα τραβεστί που έχει κάνει θεραπείες, επεμβάσεις ,και έχει θηλυκά χαρακτηριστικά προσωπικότητας, τότε δεν μπορείς να τον πεις τον άλλο και bi ή ομοφυλόφιλο, γιατί δεν ελκύεται απο τα ανδρικά χαρακτηριστικά(εμφανισιακά-κυρίως- και προσωπικότητας). Άρα πρακτικά θεωρείται str8.

Πάντως νομίζω οτι πέρα και των όποιων κοινωνικών στερεοτύπων, οι περισσότεροι str8 άνδρες(me included) θα προτιμούσαν κατά συντριπτική πλειοψηφία μια εκ φύσεως γυναίκα. Όσο και να έχει προχωρήσει η επιστήμη και η τεχνολογία, το φύλο δεν μπορεί να αντιστραφεί ποτέ στο 100%. Οπότε δεν νομίζω οτι ένα τραβεστί όση δουλειά και εαν έκανε, θα ήταν 100% σαν μαμα γυναίκα(απο το εργοστάσιο της φύσης, δεν εννοώ μητέρα :hehe: ).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top