Τι κάνει έναν έρωτα ανήθικο;

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ε ναι επηρεάζουν οι σχέσεις .

Αν εσύ αν ρίχνεις κέρατο σε κάποια και το μαθαίνει θα πάει στο επόμενο και θα έχει περισσότερες ανασφάλειες μήπως πάθει το ίδιο , μήπως την βαρεθούν.

Δεν τις έχω κερατώσει όλες, δεν είμαι ο Σπαλιάρας να έχω άπειρες
δεν είμαι Θεός, δε είμαι καν σπουδαίος σύμφωνα με τα πρότυπα της κοινωνίας
αλλά νιώθω σπουδαίος μέσα μου και με όσους αγαπώ-με αγαπούν-γνωριζόμαστε.

Το κυριότερο...δεν το έμαθαν ποτέ όσες κερατώθηκαν.
Ίσως να υποψιάστηκαν αλλά δεν πληγώθηκαν. Παίζει μεγάλο ρόλο αυτό.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν τις έχω κερατώσει όλες, δεν είμαι ο Σπαλιάρας να έχω άπειρες
δεν είμαι Θεός, δε είμαι καν σπουδαίος σύμφωνα με τα πρότυπα της κοινωνίας
αλλά νιώθω σπουδαίος μέσα μου και με όσους αγαπώ-με αγαπούν-γνωριζόμαστε.

Το κυριότερο...δεν το έμαθαν ποτέ όσες κερατώθηκαν.
Ίσως να υποψιάστηκαν αλλά δεν πληγώθηκαν. Παίζει μεγάλο ρόλο αυτό.
Ο ορισμος της πληρους απενεχοποιησης οσον αφορα το κερατο😂
Κανεις δεν πληγωθηκε, τελος καλο ολα καλα, εμειναν και οι δυο ευχαριστημενοι😂👍
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο ορισμος της πληρους απενεχοποιησης οσον αφορα το κερατο😂
Κανεις δεν πληγωθηκε, τελος καλο ολα καλα, εμειναν και οι δυο ευχαριστημενοι😂👍
Παντα υπάρχει πληγωμένος σε αυτές τις περιπτώσεις ..

Ειναι αυτος που μετα απο καιρο το συζητα ακομα ειτε γιατι δεν καταλαβαινει αρχικά τον λογο ειτε γιατι το συνειδητοποιει οταν εχει φυγει απο την σχεση-ξεπετα οποτε δεν εχει την ευκαιρια ο αλλος να μαθει τι πραγματικα νοιωθει :hmm:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Παντα υπάρχει πληγωμένος σε αυτές τις περιπτώσεις ..

Ειναι αυτος που μετα απο καιρο το συζητα ακομα ειτε γιατι δεν καταλαβαινει αρχικά τον λογο ειτε γιατι το συνειδητοποιει οταν εχει φυγει απο την σχεση-ξεπετα οποτε δεν εχει την ευκαιρια ο αλλος να μαθει τι πραγματικα νοιωθει :hmm:
σαφως και υπαρχει ειναι εκεινος που επεσε κοροιδο τι να λεμε τωρα,τα εχουμε γευτει,απλα πριν το εγραψα χιουμοριστικα,δεν γινεται να λες οτι δεν πληγωθηκαν αυτο δειχνει και ποσο ναρκισσος εισαι και πολλα αλλα μαζι,οτι εγω την ξεπετα μου την εκανα,τι με νοιαζει για την αλλη αν πληγωθηκε?
Ε θα πληγωθηκε δεν ειμαστε μεταξοτυπιες δυστυχως,ανθρωποι ειμαστε με συναισθηματα.
Οπως τα λες ειναι Μαργαριτα,ακομα κι εκεινος/η που δεν εμαθε μετα καποια στιγμη το ξανασκεφτεται να δει τι πηγε λαθος ε θα το καταλαβαινει,δεν μπορει να μην το καταλαβαινει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σαφως και υπαρχει ειναι εκεινος που επεσε κοροιδο τι να λεμε τωρα,τα εχουμε γευτει,απλα πριν το εγραψα χιουμοριστικα,δεν γινεται να λες οτι δεν πληγωθηκαν αυτο δειχνει και ποσο ναρκισσος εισαι και πολλα αλλα μαζι,οτι εγω την ξεπετα μου την εκανα,τι με νοιαζει για την αλλη αν πληγωθηκε?
Ε θα πληγωθηκε δεν ειμαστε μεταξοτυπιες δυστυχως,ανθρωποι ειμαστε με συναισθηματα.
Οπως τα λες ειναι Μαργαριτα,ακομα κι εκεινος/η που δεν εμαθε μετα καποια στιγμη το ξανασκεφτεται να δει τι πηγε λαθος ε θα το καταλαβαινει,δεν μπορει να μην το καταλαβαινει.


Όλο αυτό είναι νοοτροπία ...
Μια στάση ζωής που κρύβει πολλά από πίσω ...
Μια μόνιμη ανασφάλεια που επιζητά συνεχή επιβεβαίωση μεσα από αυτό ..

Άλλο είναι να πας με κάποιον τρίτο από μια στιγμή αδυναμίας ,πάθους ή ακόμα και εκδίκησης και άλλο ειναι να το κάνεις κάτ εξακολούθηση...

Όταν μια συμπεριφορά επαναλαμβάνεται και παρ όλα αυτά έχει το ανικανοποίητο τοτε κρύβονται άλλα θεματακια από πίσω ,κακά τα ψέματα .
Όλοι κάνουμε τις μ@λ@κιες μας αλλά μέχρι ένα όριο και κάποια ηλικία .
Οι ζωές και η αξιοπρέπεια των ανθρώπων δεν είναι παιχνίδι, ούτε σου δίνει κανένας το δικαίωμα να γίνονται βορά των δικών σου θεμάτων ...

Ειδικά όταν τα άτομα αυτά βλέπεις ότι καθρεπτιζουν δικές τους συμπεριφορές σε όλους όσους έχουν μια αντίθετη άποψη ώστε να κρυφτούν πίσω από όλο αυτό .
Δεν είναι τυχαίο ότι είναι τόσο κατηγορηματικοί ότι όλοι έχουμε φάει κέρατο ή το αντίθετο ...

Αν συνειδητοποιήσουν ότι υπάρχουν και οι άλλοι τύποι ,οι μονογαμικοί οι οποίοι είναι πραγματικά ήρεμοι και ευτυχισμένοι όσα χρόνια και να περάσουν μέσα σε μια σχέση , έχουν βρει το μυστικό να ανανεώνονται και το θέμα σεξ-ερωτας να μην σβήνει ποτέ,αυτόματα θα κατάρευση όλη η κοσμοθεωρία τους .
Ξέρεις τι μπορεί να σημαίνει γι αυτούς?
Μια πανωλεθρία που σαν συνέπεια θα έχει την κατάρευση του εγωισμού τους.
Αυτόματα θα καταλάβουν πως αυτοί είναι που στερούν τις ευρηματικότητας σε αυτό τον τομέα και δεν φταίει ο εκάστοτε σύντροφος ..
Δεν μπορεί όλοι να κατατάσσονται στο ίδιο τσουβαλι ...

Μεγάλη ιστορία κρύβεται πίσω από όλο αυτό ....
Μια μόνιμη αποδοχή ζητάνε για να καλύψουν την δική τους ματαιοδοξία...

Άλλο είναι να είμαι μόνος μου από επιλογή και στάση ζωής και άλλο καταπατω συνέχεια τον σύντροφό μου γιατί μόνο έτσι επιβεβαιώνομαι ..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Όλο αυτό είναι νοοτροπία ...
Μια στάση ζωής που κρύβει πολλά από πίσω ...
Μια μόνιμη ανασφάλεια που επιζητά συνεχή επιβεβαίωση μεσα από αυτό ..

Άλλο είναι να πας με κάποιον τρίτο από μια στιγμή αδυναμίας ,πάθους ή ακόμα και εκδίκησης και άλλο ειναι να το κάνεις κάτ εξακολούθηση...

Όταν μια συμπεριφορά επαναλαμβάνεται και παρ όλα αυτά έχει το ανικανοποίητο τοτε κρύβονται άλλα θεματακια από πίσω ,κακά τα ψέματα .
Όλοι κάνουμε τις μ@λ@κιες μας αλλά μέχρι ένα όριο και κάποια ηλικία .
Οι ζωές και η αξιοπρέπεια των ανθρώπων δεν είναι παιχνίδι, ούτε σου δίνει κανένας το δικαίωμα να γίνονται βορά των δικών σου θεμάτων ...

Ειδικά όταν τα άτομα αυτά βλέπεις ότι καθρεπτιζουν δικές τους συμπεριφορές σε όλους όσους έχουν μια αντίθετη άποψη ώστε να κρυφτούν πίσω από όλο αυτό .
Δεν είναι τυχαίο ότι είναι τόσο κατηγορηματικοί ότι όλοι έχουμε φάει κέρατο ή το αντίθετο ...

Αν συνειδητοποιήσουν ότι υπάρχουν και οι άλλοι τύποι ,οι μονογαμικοί οι οποίοι είναι πραγματικά ήρεμοι και ευτυχισμένοι όσα χρόνια και να περάσουν μέσα σε μια σχέση , έχουν βρει το μυστικό να ανανεώνονται και το θέμα σεξ-ερωτας να μην σβήνει ποτέ,αυτόματα θα κατάρευση όλη η κοσμοθεωρία τους .
Ξέρεις τι μπορεί να σημαίνει γι αυτούς?
Μια πανωλεθρία που σαν συνέπεια θα έχει την κατάρευση του εγωισμού τους.
Αυτόματα θα καταλάβουν πως αυτοί είναι που στερούν τις ευρηματικότητας σε αυτό τον τομέα και δεν φταίει ο εκάστοτε σύντροφος ..
Δεν μπορεί όλοι να κατατάσσονται στο ίδιο τσουβαλι ...

Μεγάλη ιστορία κρύβεται πίσω από όλο αυτό ....
Μια μόνιμη αποδοχή ζητάνε για να καλύψουν την δική τους ματαιοδοξία...

Άλλο είναι να είμαι μόνος μου από επιλογή και στάση ζωής και άλλο καταπατω συνέχεια τον σύντροφό μου γιατί μόνο έτσι επιβεβαιώνομαι ..
Σωστα δεν ειναι τυχαιο το εγω ειμαι φυσει κερατας,κατι υποδηλωνει φιλε μου το ατερμονο κερατωμα,περα απο το οτι δεν καθεσαι σε ενα μερος,ε κατι θες να κρυψεις,καποια αδυναμια ενδεχομενως καταλαβες.
Βεβαια οπως υπαρχουν ατομα που επιλεγουν τερμα τη μοναξια,το να ζουν μονοι τους και αυτο για εκεινους περα απο συνειδητη επιλογη ειναι και μια σταδη ζωης και μια νοοτροπια οπως εγραψες @Margarita 00 .
Οποτε τους αφηνεις κι εκεινους που επιλεγουν την εσαει ξεπετα ως νοοτροπια ζωης,δικα τους τα θεματα αν θες και που προκαλουν και κουβαλουν αν θες.
Ο καθενας κανει οτι θελει και σιγουρα μεσα απο ολο αυτο βγαζει ο καθενας τα συμπερασματα που θελει καταλαβες.
Δεν κρινουμε κανεναν ο καθενας κανει οτι θελει στο κρεβατι του,στη ζωη του γενικοτερα.
Και επιλεγει αν θες.
Οποτε επιλογη σου ειναι να μη συναναστραφεις,το οτι δεν γουσταρω εγω το κερατο σα φιλοσοφια ζωης δε σημαινει οτι πρεπει να εξοντωσουμε οσους κερατωνουν.Τους αφηνεις και δεν ανακατευεσαι στο δρομο τους ουτε εκεινοι στο δικο σου δρομο,καπως ετσι.Αποδεκτη η διαφορετικοτητα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε ολους.Υπαρχουν και οι παρατραβηγμενες συμπεριφορες ενταξει (πχ ανταλλαγη συντροφων για παραδειγμα ) αλλα ο καθενας κανει στη ζωη του αυτο που θελει. Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει και στο κρεβατι του και έξω απο αυτο, εφοσον δεν μας βλάπτει.
Γιατί πρέπει πάντα κάποιος να αποδεχτεί κάτι που δεν θέλει?Λεμε τωρα.Δεν πέφτει λόγος σε κανεναν και οτι δεν ειναι δουλεια μας να κρίνουμε σώματα κι ανθρωπους.Με τα γούστα του καθενός δεν βγάζεις άκρη. Ας κάνει ο καθένας οτι θέλει , αλλά ας το κρατάει για την πάρτη του. :yes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστα δεν ειναι τυχαιο το εγω ειμαι φυσει κερατας,κατι υποδηλωνει φιλε μου το ατερμονο κερατωμα,περα απο το οτι δεν καθεσαι σε ενα μερος,ε κατι θες να κρυψεις,καποια αδυναμια ενδεχομενως καταλαβες.
Βεβαια οπως υπαρχουν ατομα που επιλεγουν τερμα τη μοναξια,το να ζουν μονοι τους και αυτο για εκεινους περα απο συνειδητη επιλογη ειναι και μια σταδη ζωης και μια νοοτροπια οπως εγραψες @Margarita 00 .
Οποτε τους αφηνεις κι εκεινους που επιλεγουν την εσαει ξεπετα ως νοοτροπια ζωης,δικα τους τα θεματα αν θες και που προκαλουν και κουβαλουν αν θες.
Ο καθενας κανει οτι θελει και σιγουρα μεσα απο ολο αυτο βγαζει ο καθενας τα συμπερασματα που θελει καταλαβες.
Δεν κρινουμε κανεναν ο καθενας κανει οτι θελει στο κρεβατι του,στη ζωη του γενικοτερα.
Και επιλεγει αν θες.
Οποτε επιλογη σου ειναι να μη συναναστραφεις,το οτι δεν γουσταρω εγω το κερατο σα φιλοσοφια ζωης δε σημαινει οτι πρεπει να εξοντωσουμε οσους κερατωνουν.Τους αφηνεις και δεν ανακατευεσαι στο δρομο τους ουτε εκεινοι στο δικο σου δρομο,καπως ετσι.Αποδεκτη η διαφορετικοτητα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε ολους.Υπαρχουν και οι παρατραβηγμενες συμπεριφορες ενταξει (πχ ανταλλαγη συντροφων για παραδειγμα ) αλλα ο καθενας κανει στη ζωη του αυτο που θελει. Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει και στο κρεβατι του και έξω απο αυτο, εφοσον δεν μας βλάπτει.
Γιατί πρέπει πάντα κάποιος να αποδεχτεί κάτι που δεν θέλει?Λεμε τωρα.Δεν πέφτει λόγος σε κανεναν και οτι δεν ειναι δουλεια μας να κρίνουμε σώματα κι ανθρωπους.Με τα γούστα του καθενός δεν βγάζεις άκρη. Ας κάνει ο καθένας οτι θέλει , αλλά ας το κρατάει για την πάρτη του. :yes:

Κοίτα το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είμαστε οι τελευταίοι που θα το κρίνουμε ..
Δεν συζητάμε γι αυτό αναφισβητητα..
Να μένει όμως εκεί !
Το αν εσύ είσαι τέτοιος τύπος μεγια σου με χαρά σου ..
Μην μου το διατυμπανίζεις όμως και μου το παίζει και μέγας μπιμπ.....


Πρέπει κάποια στιγμή αυτοί οι τύποι να καταλάβουν ότι στο τέλος γίνονται εμετικοι όχι για την κάθε αυτού πράξη τους ,αλλά για την καταπάτηση των αξιών που ανέφερα προηγούμενος ....

Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι μα όλοι αν δεν κάνω λάθος ,είναι αυτό που είπαμε ..
Όσα ξέρει το δικό μου στρώμα και μαξιλάρι δεν χρειάζεται να τα ξέρει ο περίγυρος γιατί μόνο έτσι εισπρατω αποδοχή ...😉
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίτα το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είμαστε οι τελευταίοι που θα το κρίνουμε ..
Δεν συζητάμε γι αυτό αναφισβητητα..
Να μένει όμως εκεί !
Το αν εσύ είσαι τέτοιος τύπος μεγια σου με χαρά σου ..
Μην μου το διατυμπανίζεις όμως και μου το παίζει και μέγας μπιμπ.....


Πρέπει κάποια στιγμή αυτοί οι τύποι να καταλάβουν ότι στο τέλος γίνονται εμετικοι όχι για την κάθε αυτού πράξη τους ,αλλά για την καταπάτηση των αξιών που ανέφερα προηγούμενος ....

Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι μα όλοι αν δεν κάνω λάθος ,είναι αυτό που είπαμε ..
Όσα ξέρει το δικό μου στρώμα και μαξιλάρι δεν χρειάζεται να τα ξέρει ο περίγυρος γιατί μόνο έτσι εισπρατω αποδοχή ...😉
πάντως όπου ακους για πολλά κεράσια κράτα μικροσκοπικό καλάθι.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
πάντως όπου ακους για πολλά κεράσια κράτα μικροσκοπικό καλάθι.

Κι όχι μόνο για τις κατακτήσεις στο κρεβάτι αλλά γενικά και για την προσέγγιση της ηθικής θα συμπλήρωνα εγω αγαπητή εν Χριστώ αδελφή Χριστίνα.


Φερ ειπείν:

Ερώτηση: Τι κάνει έναν έρωτα ανήθικο;

Στάνταρ απάντηση: "Πράγματα που ποτέ δεν κάνουμε εμείς, αλλά δυστυχώς μας τα κάνουν οι άλλοι"


Λες και θα βγει ο άλλος ασούμε να πει "εγω έχτισα τα Σόδομα και μου έδωσαν μπόνους εργολαβία και τα Γόμορα".

Slow fuckin clap. They said it so it MUST be the truth, right? Μπα.

Αμα δεν τον δεις τον καθένα στην πράξη, τι κι αν σου λέει ότι είναι ο μέγας καζανόβας ή η μέγιστη Οσία, τρώς Μάρκετινγκ ουσιαστικά, αυτό που όλοι στην αρχή ή και στο κοινωνικό πλασάρισμα πράττουν.

Στην πράξη είναι το θέμα τι γίνεται, εκεί φαίνεται πότε ο άλλος είναι συνεπής με αυτά που διαλαλεί στη θεωρία ή όχι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κοίτα το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του είμαστε οι τελευταίοι που θα το κρίνουμε ..
Δεν συζητάμε γι αυτό αναφισβητητα..
Να μένει όμως εκεί !
Το αν εσύ είσαι τέτοιος τύπος μεγια σου με χαρά σου ..
Μην μου το διατυμπανίζεις όμως και μου το παίζει και μέγας μπιμπ.....


Πρέπει κάποια στιγμή αυτοί οι τύποι να καταλάβουν ότι στο τέλος γίνονται εμετικοι όχι για την κάθε αυτού πράξη τους ,αλλά για την καταπάτηση των αξιών που ανέφερα προηγούμενος ....

Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι μα όλοι αν δεν κάνω λάθος ,είναι αυτό που είπαμε ..
Όσα ξέρει το δικό μου στρώμα και μαξιλάρι δεν χρειάζεται να τα ξέρει ο περίγυρος γιατί μόνο έτσι εισπρατω αποδοχή ...😉
μα φυσικα εκει το εβαλα κι εγω @Margarita 00 οπως το εθεσες οταν κερατωνει καποιος για να νιωσει σπουδαιος.Κομπλεξ κατωτεροτητας λεγεται.
Δηλαδή πόσο σπουδαίος μπορεί να νιώσει κάποιος πληγωνοντας αυτους/ες που του εδειξαν αγαπη/ερωτα που μοιραστηκαν ας πουμε στιγμες?
Και απο εκει βλεπεις πολλα. Στα βαθιά .
Μοιαζει σαν εκεινον που ηθελε να γινει σπουδαιος, να νιωσει κάτι, λιγάκι αντρας κι αυτος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν το κανεις οποιος το κανει εχει ηδη φυγει απο τον αλλον, οποτε οταν ξαναγυρισεις το γυαλι εχει ραγισει.
Ειπαμε αλλοι τα ανεχονται γιατι ειναι η γενικοτερη φιλοσοφια τους αυτη.
Δεν θα γινουμε ολοι ιδιοι.

Αυτό είναι στάνταρ ?
Που πάει η εκδικητικότητα και η ματαιοδοξία ορισμένων περιπτώσεων ?
Εδω πως-που το κατατάσσουμε ?

Αλήθεια όταν γίνεται κάτω απο αυτές τις συνθήκες παύει να υπάρχει αγάπη για τον άλλον ?

Σαφως και υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις.
Αναλογα στα ατομα πως φερονται πως αντιδρουν αν αγαπανε ακομα αν συγχωρουν. Ολα παιζουν το ρολο τους
Εδω με το γυαλί τι γίνεται ?

Και οι ερωτήσεις συνεχίζουν κάπως έτσι ....
Κάπου εκεί λοιπόν έρχεσαι και αναρωτιέσαι, πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε πολύ, δίνονται ακόμα πιο πολύ ,αλλά ταυτόχρονα μπορούν να κερατώσουν όπως και πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που κερατώνουν συνέχεια χωρίς ίχνος μεταμέλειας και συναισθήματος ..

Και εκεί έρχεσαι και το καις τελειως αφού πραγματικά άκρη δεν βγάζεις ...

Κοινός ,άβυσσος η ψύχη ενός ανθρώπου που έχει διαλέξει η ζωή του να περιστρεφεται γύρω ΜΟΝΟ από ένα πήδημα,από ένα σεξακι ή από ένα έρωτα για τους πολύ βαθιά ρομαντικούς ..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εδω με το γυαλί τι γίνεται ?

Και οι ερωτήσεις συνεχίζουν κάπως έτσι ....
Κάπου εκεί λοιπόν έρχεσαι και αναρωτιέσαι, πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε πολύ, δίνονται ακόμα πιο πολύ ,αλλά ταυτόχρονα μπορούν να κερατώσουν όπως και πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που κερατώνουν συνέχεια χωρίς ίχνος μεταμέλειας και συναισθήματος ..

Και εκεί έρχεσαι και το καις τελειως αφού πραγματικά άκρη δεν βγάζεις ...

Κοινός ,άβυσσος η ψύχη ενός ανθρώπου που έχει διαλέξει η ζωή του να περιστρεφεται γύρω ΜΟΝΟ από ένα πήδημα,από ένα σεξακι ή από ένα έρωτα για τους πολύ βαθιά ρομαντικούς ..
εχεις δικιο και μαλιστα οπως το περιεγραψες ως
πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που αγαπάνε πολύ, δίνονται ακόμα πιο πολύ ,αλλά ταυτόχρονα μπορούν να κερατώσουν όπως και πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που κερατώνουν συνέχεια χωρίς ίχνος μεταμέλειας και συναισθήματος ..
αυτη ακριβως ειναι και η φιλοσοφια οσων επιλεγουν με μεταμελεια ή χωρις να κερατωσουν.
Δεν αρνουμαι οτι στη ζωη μας μπορει να νιωσουμε ελξη και για αλλους ανθρωπους ετσι?
Δεν ειμαστε αγαλματα να μενουμε ακινητοι και ανιωθοι.
Επομενως νιωθουμε ναι το θεμα ειναι ολο αυτο πως το προσαρμοζει κανεις στην εκαστοτε ζωη του που εχει,ειναι ελευθερος?ειναι σε σχεση?θελω να πω πως λειτουργει και γενικα.
Γιατι λειτουργουμε τερμα διαφορετικα.
Προσωπικα παντα ξεκαθαριζα ανθρωπους και καταστασεις,αν δεν μου αρεσε ή μου τελειωνε κατι εφευγα το ελεγα δηλαδη δεν καθομουν να παιξω διπλο ταμπλο,δεν μου εβγαινε το διπλο.Ηθελα να εχω ενα ξεκαθαρο περιβαλλον.

Αναλογα τα ατομα βεβαιως.Ξερω φιλο στην παρεα τα εχει με δυο κοπελες ταυροχρονα και οταν τον ρωτουσαμε τι εγινε τελικα?Μας απαντουσε ε τη μια θα τη σουταρω και θα σουταρω μετα απο λιγο και την αλλη.Και σημειωνω και με τις δυο ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις εμενε μαζι τους.

Αναλογα στο πως συμπεριφερεται κανεις.
Φυσικα και δικαιωμα του καθενος ειναι να κανει οτι θελει αλιμονο δεν κρινουμε κανεναν εχουμε υπαρξει σε αναλογες θεσεις,ξερουμε πως ειναι.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξερω φιλο στην παρεα τα εχει με δυο κοπελες ταυροχρονα και οταν τον ρωτουσαμε τι εγινε τελικα?Μας απαντουσε ε τη μια θα τη σουταρω και θα σουταρω μετα απο λιγο και την αλλη.Και σημειωνω και με τις δυο ειχε ολοκληρωμενες σχεσεις εμενε μαζι τους.

Αναλογα στο πως συμπεριφερεται κανεις.
Φυσικα και δικαιωμα του καθενος ειναι να κανει οτι θελει αλιμονο δεν κρινουμε κανεναν εχουμε υπαρξει σε αναλογες θεσεις,ξερουμε πως ειναι.

Να κάτι τέτοιες απόψεις δεν μπορώ ειλικρινά ούτε να τις ακούω ειδικά από τα πιτσιρίκια ή τα φαινομενικά πιτσιρίκια 30+

Αυτός ο τύπος δηλαδή περνιέται και για πολύ άντρας έτσι ?
Κατά τα λεγόμενά τους πάντα ..

Οκ! μαζί του και μπράβο του αν βρίσκει και τα κάνει ...
Αλλά κάτσε ρε φίλε, τι είναι ο άλλος και θα τον σουτάρεις δεν κατάλαβα ..
Τόσο πολύ εκτιμας τους ανθρώπους που συναναστρέφεσαι και στην τελική γουστάρεις το σεξακι μαζί τους ?

Γιατί ρε καλό μου αγόρι, για να τις έχεις και τις δύο πάει να πει ότι γουστάρεις και τις δύο ...
Είναι αυτό που σε αντιπροσωπεύει την δεδομένη στιγμή ..

Άρα ? Ποιον υποτιμάς μιλώντας έτσι για αυτές που είναι μαζί σου την δεδομένη στιγμή ?
Εκείνες ή τον ευατο σου που την βρίσκεις με τέτοιους χαρακτήρες ?

Και το άλλο ,οι άντρες νομίζουν ότι όταν πλασάρονται με χαζογκομενες ή π@δι@νται με ότι πετάει και ότι κολυμπάει τους κάνει αυτόματα μεγάλους μπιμπ...

Έλα όμως που δεν είναι έτσι ..
Μια ακόμα αυταπάτη ...


Άλλωστε τυχαίο ότι τέτοιο τύποι όλο με κάτι χαζογκομενες κυκλοφορούν γιατί μόνο σε αυτές έχουν πέραση?

Τελοσπαντων ειπαμε ,από όπου και να το πιάσεις αυτό το θέμα πραγματικά βγάζει ψωμί ..

Γι'αυτό εγώ λέω κάνε ότι μα ότι γουστάρεις ,κερατωσε ,πλασαρε ότι κυκλοφορεί από φουσκωτό ή ξεφουσκωτο ,μείνε με ένα άτομο ή και με κανέναν ,μην προσπαθείς όμως όλο αυτό να πας να το περάσεις σαν το μόνο σωστό ή το κυριότερο μην προσπαθείς να μειώσεις τον εκάστοτε σύντροφο, γιατί μην ξεχνάς δικες σου επιλογές είναι και μάλιστα σεξουαλικες όλα αυτά...
Άρα λοιπόν ποιον καθρεπτιζεις σε όλο αυτό ?
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Να κάτι τέτοιες απόψεις δεν μπορώ ειλικρινά ούτε να τις ακούω ειδικά από τα πιτσιρίκια ή τα φαινομενικά πιτσιρίκια 30+

Αυτός ο τύπος δηλαδή περνιέται και για πολύ άντρας έτσι ?
Κατά τα λεγόμενά τους πάντα ..

Οκ! μαζί του και μπράβο του αν βρίσκει και τα κάνει ...
Αλλά κάτσε ρε φίλε, τι είναι ο άλλος και θα τον σουτάρεις δεν κατάλαβα ..
Τόσο πολύ εκτιμας τους ανθρώπους που συναναστρέφεσαι και στην τελική γουστάρεις το σεξακι μαζί τους ?

Γιατί ρε καλό μου αγόρι, για να τις έχεις και τις δύο πάει να πει ότι γουστάρεις και τις δύο ...
Είναι αυτό που σε αντιπροσωπεύει την δεδομένη στιγμή ..

Άρα ? Ποιον υποτιμάς μιλώντας έτσι για αυτές που είναι μαζί σου την δεδομένη στιγμή ?
Εκείνες ή τον ευατο σου που την βρίσκεις με τέτοιους χαρακτήρες ?

Και το άλλο ,οι άντρες νομίζουν ότι όταν πλασάρονται με χαζογκομενες ή π@δι@νται με ότι πετάει και ότι κολυμπάει τους κάνει αυτόματα μεγάλους μπιμπ...

Έλα όμως που δεν είναι έτσι ..
Μια ακόμα αυταπάτη ...


Άλλωστε τυχαίο ότι τέτοιο τύποι όλο με κάτι χαζογκομενες κυκλοφορούν γιατί μόνο σε αυτές έχουν πέραση?

Τελοσπαντων ειπαμε ,από όπου και να το πιάσεις αυτό το θέμα πραγματικά βγάζει ψωμί ..

Γι'αυτό εγώ λέω κάνε ότι μα ότι γουστάρεις ,κερατωσε ,πλασαρε ότι κυκλοφορεί από φουσκωτό ή ξεφουσκωτο ,μείνε με ένα άτομο ή και με κανέναν ,μην προσπαθείς όμως όλο αυτό να πας να το περάσεις σαν το μόνο σωστό ή το κυριότερο μην προσπαθείς να μειώσεις τον εκάστοτε σύντροφο, γιατί μην ξεχνάς δικες σου επιλογές είναι και μάλιστα σεξουαλικες όλα αυτά...
Άρα λοιπόν ποιον καθρεπτιζεις σε όλο αυτό ?
Εχεις δικιο και μια παρενθεση,οι κοπελες επειδη τις ξεραμε στην παρεα δεν ηταν καθολου ο ορισμος της επιφανειακης χαζογκομενας.Γιαυτο απορω με κατι τετοιους τυπους,με ολα αυτα που εγραψες εσυ εδω και συμφωνω σε ολα,οτι δεν ειναι μονο οτι τα κανουν αυτοι οι ιδιοι,υπαρχουν και γυναικες που ανεχονται τετοιες συμπεριφορες και διαιωνιζουν καταλαβες το φαινομενο.
Δεν ειπα να μην κερατωσουν,ας κανουν οτι θελουν.
οχι να μου το εμφανιζεις ως κατι που κανεις δεν πληγωνεται,ε ενας χωρισμος θα γινει δεν γινεται να μη γινει ε καποιος απο τους δυο θα το παρει αλλιως,βαρεως ξερεις.
Ολοι αυτοι οι τυποι να ξερεις χαλανε το ονομα των σωστων ανδρων ή γυναικων,τα βλεπουμε γυρω μας.
Δικαιωμα του παλι του καθενος ειναι να κανει οτι θελει ετσι?
Δεν εστιαζουμε εκει.
Εστιαζουμε στο οτι αυτη που καποιος κερατωνει, ε ρε φιλε την εκμεταλλευτηκες,μην το παιζεις ανωτερος,κατωτερος εισαι .
Αμα την αγαπάς ρε μαλάκα γιατί την κερατώνεις??
Επισης το παω και στην αλλη πλευρα,στο τριτο προσωπο ετσι?Όταν έχεις αξιοπρέπεια ερωμένη παντρεμένου δεν γίνεσαι!Ε πως να το κανουμε,μην κλαιγεσαι μετα αμα ο αλλος σε πεταξε οπως σε πεταξε.
Να το κλεισω λεγοντας οταν έχεις αξιοπρέπεια και είσαι άνθρωπος που δεν σπάει τους αξιακούς του κώδικες δεν κερατώνεις μιλάς στον άνθρωπο σου και άμα δεν βγει άκρη χωρίζεις και προχωράς.Αμα δεν σε καλύπτει χώρισε τον... Τι τον κερατώνεις.. Για όνομα :D
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επισης το παω και στην αλλη πλευρα,στο τριτο προσωπο ετσι?Όταν έχεις αξιοπρέπεια ερωμένη παντρεμένου δεν γίνεσαι!Ε πως να το κανουμε,μην κλαιγεσαι μετα αμα ο αλλος σε πεταξε οπως σε πεταξε.
Να το κλεισω λεγοντας οταν έχεις αξιοπρέπεια και είσαι άνθρωπος που δεν σπάει τους αξιακούς του κώδικες δεν κερατώνεις μιλάς στον άνθρωπο σου και άμα δεν βγει άκρη χωρίζεις και προχωράς.Αμα δεν σε καλύπτει χώρισε τον... Τι τον κερατώνεις.. Για όνομα :D

Ανοιξες ενα μεγαλο θεμα ...
Εχει πολυ μεγαλο μεριδιο ευθυνης για εμενα οχι το τριτο προσωπο αλλα εσυ που επιτρεπεις να μπεις στο γαμο σου ..Γιατι οκ για σχεση δεν το πολυσυζηταμε πλεον ..

Για να μπει ενας ανθρωπος μεσα σε ενα γαμο εχει βρει οχι το παραθυρο ,την πορτα ανοιχτει και μπηκε ..
Μπορει ο αλλος να της λεει οτι θα χωρισει, οτι ειναι εκει για οικονομικους λογους, μπορει για χιλιες δυο αλλες περιπτωσεις που ειναι ικανοι ομως να καλυψουν τις οποιες ενοχικες -ηθικες διαθεσεις του τριτου προσωπου ..

Με αυτον ομως που την αφησε και μπηκε τι γινεται ?
Τι στο καλο ειναι αυτο που εβγαλε στην αλλη στο κρεβατι ωστε να διατηρει κατι τετοιο ?
Γιατι ολα απο εκει ξεκινανε ,απο το κρεβατι ...
Γιατι δεν το προσπαθησε να το βγαλει και στην γυναικα του ωστε να εισπραξει την ιδια αποθεωση και απο εκεινη ..
Θα μου πεις εκεινη ειναι η γυναικα του...εγω θα σου πω εκεινη ειναι η ΔΕΔΟΜΕΝΗ του ,αυτη που οτι και να κανει θα την βρει στο κρεαβατι του το βραδυ και αν θελει την βιολογικη του αναγκη θα την καλυψει ..
Δεν θα την διεκδηκισει μεσα στην μερα ,δεν θα την δελεασει ωστε να καλυψει το βραδυ την συναισθηματικη του αναγκη και οχι την καθαρα βιολογικη ..
Και πολλα πολλα αλλα που νομιζω τα γνωριζουμε ολοι μας ...


Οποτε εγω και σε αυτη την περιπτωση δεν ειμαι καθετη ως προς το τριτο ατομο που βρισκει χωρο και τρυπωνει ..
Κανενας δεν τρυπωνει καπου που ειναι ερμητικα κλειστο και κανενας δεν αναζητα πουθενα κατι το οποιο δεν προσπαθηθει να το βγαλει στον συντροφο του γιατι το θεωρει δεδομενο οτι το εχει ...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ανοιξες ενα μεγαλο θεμα ...
Εχει πολυ μεγαλο μεριδιο ευθυνης για εμενα οχι το τριτο προσωπο αλλα εσυ που επιτρεπεις να μπεις στο γαμο σου ..Γιατι οκ για σχεση δεν το πολυσυζηταμε πλεον ..

Για να μπει ενας ανθρωπος μεσα σε ενα γαμο εχει βρει οχι το παραθυρο ,την πορτα ανοιχτει και μπηκε ..
Μπορει ο αλλος να της λεει οτι θα χωρισει, οτι ειναι εκει για οικονομικους λογους, μπορει για χιλιες δυο αλλες περιπτωσεις που ειναι ικανοι ομως να καλυψουν τις οποιες ενοχικες -ηθικες διαθεσεις του τριτου προσωπου ..

Με αυτον ομως που την αφησε και μπηκε τι γινεται ?
Τι στο καλο ειναι αυτο που εβγαλε στην αλλη στο κρεβατι ωστε να διατηρει κατι τετοιο ?
Γιατι ολα απο εκει ξεκινανε ,απο το κρεβατι ...
Γιατι δεν το προσπαθησε να το βγαλει και στην γυναικα του ωστε να εισπραξει την ιδια αποθεωση και απο εκεινη ..
Θα μου πεις εκεινη ειναι η γυναικα του...εγω θα σου πω εκεινη ειναι η ΔΕΔΟΜΕΝΗ του ,αυτη που οτι και να κανει θα την βρει στο κρεαβατι του το βραδυ και αν θελει την βιολογικη του αναγκη θα την καλυψει ..
Δεν θα την διεκδηκισει μεσα στην μερα ,δεν θα την δελεασει ωστε να καλυψει το βραδυ την συναισθηματικη του αναγκη και οχι την καθαρα βιολογικη ..
Και πολλα πολλα αλλα που νομιζω τα γνωριζουμε ολοι μας ...


Οποτε εγω και σε αυτη την περιπτωση δεν ειμαι καθετη ως προς το τριτο ατομο που βρισκει χωρο και τρυπωνει ..
Κανενας δεν τρυπωνει καπου που ειναι ερμητικα κλειστο και κανενας δεν αναζητα πουθενα κατι το οποιο δεν προσπαθηθει να το βγαλει στον συντροφο του γιατι το θεωρει δεδομενο οτι το εχει ...
Φυσικα ετσι ειναι. Ακριβως οπως τα λες.
Μα δεν ειναι οτι βρηκε ανοιχτο πορτοπαραθυρο ειναι οτι και το τριτο προσωπο ξέρει που μπλεκει ξερει που παει και ανακατευεται αν θες. Αν γνωριζει γιατι μπορει να μην καταλαβει τιποτα οτι οντως ειναι το τριτο προσωπο αλλα αυτο απο ενα α χρονικο διαστημα φυσικα και καταλαβαινει.
Και αρα για οτι γινει αν θες εχει μια εμπλοκη και το τριτο προσωπο.
Δεν ειπαμε οτι το ζευγαρι το πρωτο δεν εχει ευθυνη.
Ολοι εχουν το μεριδιο τους ευθυνης και εμπλοκης.
Οταν ηθελημενα μπλεκεις μαθε να ξερεις και τη θεση σου και να μην εχεις καμια προσδοκια. Επισης όσο και να θέλει να χωθεί, αν η σχέση είναι γερή δε χώνεται.
Ολοι φταινε ο καθενας απο τη μεριά του.
Στο ζευγαρι φταιει αυτος/η που απιστει (αν εχεις προβληματα στη σχεση η απιστία δεν ειναι δικαιολογια).
Λυπαμαι αλλα αν ξέρεις οτι ο αλλος ή η αλλη ειναι παντρεμενοι, χρειαζεται γερή δόση ξετσιπωσιάς να συνεχισεις.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λυπαμαι αλλα αν ξέρεις οτι ο αλλος ή η αλλη ειναι παντρεμενοι, χρειαζεται γερή δόση ξετσιπωσιάς να συνεχισεις.
Πίστεψε με υπάρχει μπόλικη πλέον στις μέρες μας ....
Δεν τους σταματά ούτε η βέρα ούτε τίποτα αν μυριστούν και χρήμα και καλοπέραση ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Τελικά το θέμα αυτό τείνει να γίνει η χαρά της γενίκευσης και αποθήκευση θυμού. Ποιός σας είπε ότι όλοι όσοι μπλέκουν με παντρεμένους/ες και συνεχίζουν, το κάνουν απο ξετσιπωσιά ή χρήμα και καλοπέραση;

Καμιά φορά τυχαίνει και έρωτας πραγματικός. Φαντάζομαι ότι κάποιοι γνωρίζετε τέτοια παραδείγματα, εντούτοις εκφραστήκατε έτσι, θέλω να πιστεύω άθελά σας.

Βέβαια εδω που τα λέμε, το νταραβέρι με δεσμευμένες (-ους) κάθε φύσης (γάμος ή άλλος γκόμενος) όχι ότι καταλήγει κάπου καλά συνήθως, αλλά είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία αυτή η συζήτηση.

Μην κρίνετε για να μην κριθείτε έλεγε ο μέγας σοσιαλιστής Ιησούς.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά το θέμα αυτό τείνει να γίνει η χαρά της γενίκευσης και αποθήκευση θυμού. Ποιός σας είπε ότι όλοι όσοι μπλέκουν με παντρεμένους/ες και συνεχίζουν, το κάνουν απο ξετσιπωσιά ή χρήμα και καλοπέραση;

Καμιά φορά τυχαίνει και έρωτας πραγματικός. Φαντάζομαι ότι κάποιοι γνωρίζετε τέτοια παραδείγματα, εντούτοις εκφραστήκατε έτσι, θέλω να πιστεύω άθελά σας.

Βέβαια εδω που τα λέμε, το νταραβέρι με δεσμευμένες (-ους) κάθε φύσης (γάμος ή άλλος γκόμενος) όχι ότι καταλήγει κάπου καλά συνήθως, αλλά είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία αυτή η συζήτηση.

Μην κρίνετε για να μην κριθείτε έλεγε ο μέγας σοσιαλιστής Ιησούς.
Ο πραγματικός έρωτας είναι η κατάληξη αυτού και όχι η αρχική προσέγγιση που γι αυτή εκφραζόμαστε ....

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες αναμφισβήτητα, αλλά δεν παύει η αρχική πρόθεση και απο τις δυο πλευρες να μην ειναι και τοσο ¨αθώα¨.

Όσο για την ώρα της κρίσης ,οποιος γνωρίζει τι εστι, δεν τολμά να προβεί σε κάτι τέτοιο .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top