Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Why the fuck would I do that...?

Το βρίσκω υπερβολικό να προσαρμόζεις τα θέλω σου στα θέλω του άλλου ανθρώπου για να δείξεις ευγενικός.

Ας πάρει αυτή ότι θέλει, μπιφτεκάρες με σκόρδα και μαιντανούς και θα πλακώσω κι εγω τους μπακαλιάρους σκορδαλιά και μετά θα σου πω εγω τι θα γίνει στο ξενοδοχείο, θάλαμος αερίων.
Χαχαχα! Εννοώ στο κομμάτι του ποτού σε ένα εστιατόριο, μια ταβέρνα, κάπου για φαγητό τέλος πάντων, καλό είναι να πάρετε το ίδιο. Για εμένα δηλαδή, εγώ λειτουργώ έτσι.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.
Χαχαχα! Εννοώ στο κομμάτι του ποτού σε ένα εστιατόριο, μια ταβέρνα, κάπου για φαγητό τέλος πάντων, καλό είναι να πάρετε το ίδιο. Για εμένα δηλαδή, εγώ λειτουργώ έτσι.

αυτό που περιγράφεις είναι κομμάτι της κουλτούρας όλων των ανθρώπων, που ξέρουν να πίνουν για την παρέα. κι εγώ έτσι έμαθα να πίνω με παρέα. ό,τι πιουν όλοι.

δεν μπορείς ας πούμε να πλακωθείς στα ούζα, ενώ ο άλλος πίνει κρασί. θα υπάρχει διαφορά φάσης.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Χαχαχα! Εννοώ στο κομμάτι του ποτού σε ένα εστιατόριο, μια ταβέρνα, κάπου για φαγητό τέλος πάντων, καλό είναι να πάρετε το ίδιο. Για εμένα δηλαδή, εγώ λειτουργώ έτσι.
Α είπα κι εγω... Με τρόμαξες τύπε, σιγά σιγά να τα λες αυτά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Why the fuck would I do that...?

Το βρίσκω υπερβολικό να προσαρμόζεις τα θέλω σου στα θέλω του άλλου ανθρώπου για να δείξεις ευγενικός.

Ας πάρει αυτή ότι θέλει, μπιφτεκάρες με σκόρδα και μαιντανούς και θα πλακώσω κι εγω τους μπακαλιάρους σκορδαλιά και μετά θα σου πω εγω τι θα γίνει στο ξενοδοχείο, θάλαμος αερίων.
Αν εσύ θες ουισκάκι και η άλλη θέλει λευκό κρασί ημίγλυκο, της το λες και αλλάζεις την επίλογη σου. Θα ξαναβγεί μαζί σου 100%. Ξέρουν οι simps τα καλά παιδιά εδώ απ' αυτά.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Οινόμελο,είναι ό,τι καλύτερο:jumpy:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Αν εσύ θες ουισκάκι και η άλλη θέλει λευκό κρασί ημίγλυκο, της το λες και αλλάζεις την επίλογη σου. Θα ξαναβγεί μαζί σου 100%. Ξέρουν οι simps τα καλά παιδιά εδώ απ' αυτά.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ πνίγηκα!

Εντάξει είπαν και για παρέα πολλών ατόμων στο ποτό, εκεί υπάρχει μια εξαίρεση και την κατανοώ. Δε μπορεί όλοι να πίνουν κρασί κι εγω να χω πλακωθει στα ούζα και να χορεύω συρτό συγκαθιστό.

Αλλά ναι, μη μου πεις να βγω one on one με τύπισσα και να αλλάξω ποτό στο ποτό της ή το φαγητό μου στο φαγητό της, αυτά είναι too much.

Δε νομίζω ότι έλεγε αυτό ο Ηλίας, το ξεκαθάρισε μετά νομίζω.



ΑΝ ΚΑΙ, όσοι μιλάνε για κουλτούρα παρέας θα πρέπει να θυμουνται ότι δεν είναι πάντα απλό το πράγμα και στην παρέα, ακόμα και το ίδιο να πίνετε όλοι.

Ο άλλος ήταν μισοριξιά και στα 4 ποτήρια και φώναζε "whiskey dick μαλάκες μαζέφτε με", κι εγω στο πρώτο μπουκάλι είχα ανοίξει συζήτηση για τον μενταλισμό της φεουδαρχικής Ιαπωνίας και ήμουν pretty fuckin coherent γιατί είμαι ντουλάπα και δε με έπιανε τίποτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Μπύρα η κρασί.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Διαχρονική αξία: Ένα ποτήρι ροζέ κρασί.
Το καλοκαίρι mojito ή bacardi coca-cola

Αν σ αρέσει το ρούμι κόλα, δοκίμασε και με μαύρη Havana ή Captain Morgan's και ρίξε και ελάχιστο στυμμένο λεμόνι ή λεμονάδα. Σπάει την έντονη μυρωδιά της Coca Cola και βγαίνει τέλειο.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Αν σ αρέσει το ρούμι κόλα, δοκίμασε και με μαύρη Havana ή Captain Morgan's και ρίξε και ελάχιστο στυμμένο λεμόνι ή λεμονάδα. Σπάει την έντονη μυρωδιά της Coca Cola και βγαίνει τέλειο.
Τέλεια! Εννοείται και θα το δοκιμάσω!! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία, δεν το ήξερα :D
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Παλαιοτερα ουισκι και βοτκα.
Τωρα ειτε μαργαριτα ειτε μαυροδαφνη.

:drunk:
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Όταν βγαίνω για φαγητό συνήθως πίνω μπύρα ή τσίπουρο (ή και ρακί όταν είμαι στη Κρήτη). Σπάνια θα πιω βότκα μόνο όταν βγω σε κλαμπ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Όταν βγαίνω για φαγητό συνήθως πίνω μπύρα ή τσίπουρο (ή και ρακί όταν είμαι στη Κρήτη). Σπάνια θα πιω βότκα μόνο όταν βγω σε κλαμπ.
Ναι ρε..για μπαρακι και εγω ειπα.Για φαγητο.. τσιπουρο παλιοτερα και ουζο,τωρα ουζο κρασακι και μπυρα και εγω.
 

manolisp

Νεοφερμένος

Ο manolisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
bloody mary super καυτερό.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Με συγχωρείτε, εγώ έπινα μόνο Τούμπα libre και δεν είμαι εξοικειωμένη με τους όρους...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

bloody mary super καυτερό.

Basketball Wives Ugh GIF by VH1
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κρασί, εξαρτάται τη διάθεση, συνήθως το χειμώνα κόκκινο.
Μπύρα, έχω μεγάλη αγάπη στις μπύρες. Δε μου αρέσουν οι πικρές, αλλά αγαπημένες μου είναι κάτι jasmine Indian pale ale, κάτι κόκκινες, εδώ οι βέλγικες οι triple είναι καλές γιατί έχουν γύρω στο 8-9% αλκοόλ αλλά η πιο ιδιαίτερη που έχω δοκιμάσει είναι μία ρώσικη με 12% αλκοόλ και γεύση σοκολάτα/καφέ και μία βέλγικη που είναι αρκετά φρουτώδης καί δυνατή (έχει 8% αλκοόλ) λέγεται Kastel rouge καί θυμίζει κρασί. Γενικά ανάλογα με το που πάω μου αρέσει πάρα πάρα πολύ να δοκιμάζω τις μπύρες τους
Ποτά ποτά δε πίνω, άντε κανένα ρούμι με κόλα ή καμία τεκιλα σε σφηνάκι.

Από κοκτέιλ απεχθάνομαι τα πολύ γλυκά, αν θά πιω θέλω να το νιώθω το αλκοόλ, μου αρέσει πολύ η μαργαρίτα και ανακάλυψα και το ζόμπι που είναι επίσης ωραίο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με συγχωρείτε, εγώ έπινα μόνο Τούμπα libre και δεν είμαι εξοικειωμένη με τους όρους...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Basketball Wives Ugh GIF by VH1
Αχχχχχχχχχχ καί αυτό 😍😍😍
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ρακή αν συνοδεύεται με φαϊ
μπύρα ή ουίσκι για ποτό μονο
μαργαρίτες/μαρτίνια/τζιντόνικ αν θέλω να το ρίξω έξω
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Βοτκίτσα σκέτη ή με λεμόνι. Καμιά φορά και τζιν με τόνικ.

Δεν μπορώ μπύρες και κρασιά καθόλου.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.
απόψε ήπια κάνα μισόκιλο τσίπουρο. ο μεζές που έκανα με καυτερό κοτόπουλο, μανιτάρια και πιπεριές έκανε θραύση. αρκετά τραχύς για να συνοδεύσει τσίπουρο, αρκετά ελαφρύς κατόπιν, στην χώνευσιν. όλα κι όλα. κόκκινα κρεάτα, κάθε δεύτερη εβδομάδα. :smoke:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top