Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,438 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
Πραγματικά, η βότκα μόνο με λεμόνι πηγαίνει ρε παιδιά :laugh:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Hugo :redface:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,438 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,949 μηνύματα.
Πραγματικά, η βότκα μόνο με λεμόνι πηγαίνει ρε παιδιά :laugh:

ε;;;;;;





η βότκα, σχετικά άοσμη και άγευστη, ταιριάζει με όλα. είναι τέλεια βάση για οποιοδήποτε σχεδόν συνδυασμό, με χυμούς, άλλα ποτά κλπ. άπειρα κοκτέιλς έχουν βότκα.

* στο παραπάνω gif έχουμε την περίπτωση του white russian. βοτκα με καλούα και γάλα ή κρέμα γάλακτος. :beach:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
η βότκα, σχετικά άοσμη και άγευστη, ταιριάζει με όλα. είναι τέλεια βάση για οποιοδήποτε σχεδόν συνδυασμό, με χυμούς, άλλα ποτά κλπ. άπειρα κοκτέιλς έχουν βότκα.

* στο παραπάνω gif έχουμε την περίπτωση του white russian. βοτκα με καλούα και γάλα ή κρέμα γάλακτος.
Για συμπλήρωμα προσωπικά μόνο το λεμόνι μου αρέσει
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Χμμμ ανάλογα τον καιρό και τη διάθεση
Μια σταθερή επιλογή παντός καιρού είναι ένα ποτήρι κρασί ημίγλυκο κόκκινο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Για ελαφρύ ποτό: Καλοκαίρι μπύρα, χειμώνα κρασί
Για βαρύ ποτό: Καλοκαίρι τζιν τονικ, χειμώνα ρούμι κόλα
Για κοκτέιλ: Καλοκαίρι μοχίτο, χειμώνα Β52
Για σφηνάκια: all year round σαμπούκα.

ΥΓ: εξαιρούνται οι μέρες πειραματισμου και ψαγμενιας που παίρνω κάποιο signature cocktail ή οι μέρες που θέλω να μεθυσω και παίρνω σκέτα ουίσκι.

Μακριά από τεκίλες, μακριά από Jager και λοιπές βρωμερες αηδίες που θυμίζουν Ponstan.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πραγματικά, η βότκα μόνο με λεμόνι πηγαίνει ρε παιδιά :laugh:

Η βότκα θέλει φλωρικους συνδυασμούς, με χυμό φράουλα ή cranberry ιδανικά, με βύσσινο στην ανάγκη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,438 μηνύματα.
Μακριά από τεκίλες, μακριά από Jager και λοιπές βρωμερες αηδίες που θυμίζουν Ponstan.
Που θυμίζουν ponstan αχαχα, με πέθανες.

Πάντως η ιεροτελεστία που έρχεται με το σφηνάκι τεκίλα είναι ολη η μαγεία, αν και νομίζω οτι μετα απο κανα πεντάρι(αντε δεκαριά για τους μαθημενους) είναι πιο πιθανό να γλειψεις το χερι του μπάρμαν παρα το δικό σου 😂
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως η ιεροτελεστία που έρχεται με το σφηνάκι τεκίλα είναι ολη η μαγεία, αν και νομίζω οτι μετα απο κανα πεντάρι(αντε δεκαριά για τους μαθημενους) είναι πιο πιθανό να γλειψεις το χερι του μπάρμαν παρα το δικό σου 😂
Το σφηνάκι είναι συνώνυμο της κίτρινης τεκίλας. Άσε τώρα τους "ψαγμενους" από επάνω να λένε τα δικά τους!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Που θυμίζουν ponstan αχαχα, με πέθανες.

Πάντως η ιεροτελεστία που έρχεται με το σφηνάκι τεκίλα είναι ολη η μαγεία, αν και νομίζω οτι μετα απο κανα πεντάρι(αντε δεκαριά για τους μαθημενους) είναι πιο πιθανό να γλειψεις το χερι του μπάρμαν παρα το δικό σου 😂

Αλάτι εννοείς; γιατί όσες φορές έχω πιει σφηνάκι τεκίλα ήταν κίτρινη με φέτα πορτοκάλι από πάνω, οπότε δεν είχε τέτοια! Και γενικά την τεκίλα μόνο σε αφτεραδικο, σε κατάσταση απόλυτης εξαλλοσυνης θα την πιω κι ας με αηδιάζει. Για το πορτοκάλι κυρίως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το σφηνάκι είναι συνώνυμο της κίτρινης τεκίλας. Άσε τώρα τους "ψαγμενους" από επάνω να λένε τα δικά τους!

Σνομπ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Το σφηνάκι είναι συνώνυμο της κίτρινης τεκίλας. Άσε τώρα τους "ψαγμενους" από επάνω να λένε τα δικά τους!

Μη το λες, είναι ωραίο να κυκλοφορείς ψαγμένη γυναίκα να ξέρει τι πίνει.

Και κυρίως να μη τη μεγαλίζει το ποτό. Πάνε και πίνουν το κωλόκρασο των 7 ευρώ στο βαθύ ποτήρι κι έχουν ένα ύφος Σομελιέ σε 3-σταρο Michellin και της Κάρυ από το Σεξ εν δε Σίτυ.

Για κρασί στο Μπραχάμι βγήκες γαμώ το βλάχικο πετσί σου, όχι για Blood of the Dragon cocktail στο Μανχάταν.

Να πω ότι πας σε ένα κυριλέ εστιατόριο με μια λίστα κρασιά όσο η Βίβλος, ανοίγεις ένα κρασί Hugel Αλσατίας, ότι ξέρεις τα pinot noir σου, να με μάθεις κι εμένα που δεν ξέρω, να πω πάει στο διάολο.

Αλλά να μου ανοίγεις τώρα τετραπάκ "κρασάκυ θέλυ ο κόλος μη" με θειώδη στην τοπική πάμπ στο Ζητούνι και να το παίζεις Κάρυ από το Σεξ εν δε Σίτυ, ε γαμώ τα πεθαμένα σου.

Μόλις σκάσεις μύτη Παρισάκι και σε πλακώσει η Γαλλιδούλα στις κρασάρες, ή σκάσεις κανα Κίεβο και φύγεις καμπάνα από τα κοκτέηλ στα μπαρ του κέντρου με το δίμετρο ξανθό, θα σου πω μετά πως θα γουστάρεις τις ψαγμένες.

Πρέπει να είναι fun η άλλη ρε που σε συνοδεύει, να ξέρει, να είναι ζωντανή, όχι να το παίζει γκόμενα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ζητήσετε Singapore sling για τις κυρίες ή κάτι μαρμελαδιστικο :thanku:
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Διαχρονική αξία: Ένα ποτήρι ροζέ κρασί.
Το καλοκαίρι mojito ή bacardi coca-cola
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη το λες, είναι ωραίο να κυκλοφορείς ψαγμένη γυναίκα να ξέρει τι πίνει.

Και κυρίως να μη τη μεγαλίζει το ποτό. Πάνε και πίνουν το κωλόκρασο των 7 ευρώ στο βαθύ ποτήρι κι έχουν ένα ύφος Σομελιέ σε 3-σταρο Michellin και της Κάρυ από το Σεξ εν δε Σίτυ.

Για κρασί στο Μπραχάμι βγήκες γαμώ το βλάχικο πετσί σου, όχι για Blood of the Dragon cocktail στο Μανχάταν.

Να πω ότι πας σε ένα κυριλέ εστιατόριο με μια λίστα κρασιά όσο η Βίβλος, ανοίγεις ένα κρασί Hugel Αλσατίας, ότι ξέρεις τα pinot noir σου, να με μάθεις κι εμένα που δεν ξέρω, να πω πάει στο διάολο.

Αλλά να μου ανοίγεις τώρα τετραπάκ "κρασάκυ θέλυ ο κόλος μη" με θειώδη στην τοπική πάμπ στο Ζητούνι και να το παίζεις Κάρυ από το Σεξ εν δε Σίτυ, ε γαμώ τα πεθαμένα σου.

Μόλις σκάσεις μύτη Παρισάκι και σε πλακώσει η Γαλλιδούλα στις κρασάρες, ή σκάσεις κανα Κίεβο και φύγεις καμπάνα από τα κοκτέηλ στα μπαρ του κέντρου με το δίμετρο ξανθό, θα σου πω μετά πως θα γουστάρεις τις ψαγμένες.

Πρέπει να είναι fun η άλλη ρε που σε συνοδεύει, να ξέρει, να είναι ζωντανή, όχι να το παίζει γκόμενα.
Θα σου πω... Το ποτό δεν το μπερδεύω (όσο γίνεται δηλαδή) με τα ερωτικά. Τι θέλω να πω: Όταν έχω όρεξη να πιω, να πιω όμως και να ξεφτιλιστώ, δεν θέλω με τίποτα να κάνω κίνηση, ή οτιδήποτε τέτοιο στο μαγαζί που είμαι. Για εμένα, για ένα καλό ξεφτιλίκι τα γκομενικά θα πρέπει να απουσιάζουν.

Τώρα, όταν έχεις βγει για ένα χαλαρό ποτό με μια γυναίκα, θεωρώ ότι καλύτερο είναι να την ακολουθήσεις στην επιλογή της. Δείχνει ευγένεια, αν μη τι άλλο. Και μου είναι και εύκολο επειδή είμαι σαβουροπότης:bleh: Πάντως, αυτά που έγραψα παραπάνω για "ψαγμένους", προφανώς και ήταν πλάκα. Ό,τι γουστάρει και αγαπάει ο καθείς :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοάεις;
Εννοώ να πάρεις ό,τι προτιμάει. Άμα πας για φαγητό, έτσι; Γιατί όταν είστε δύο άτομα καλό είναι να πάρετε το ίδιο. Άμα πάτε σε μπαρ τώρα, εκεί προφανώς θα πάρει ο καθένας το δικό του.

edit: τώρα είδα το χαλαρό ποτό που έγραψα. Με το "χαλαρό ποτό" εννοώ όταν βγαίνω για να πιω λίγο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Εννοώ να πάρεις ό,τι προτιμάει. Άμα πας για φαγητό, έτσι; Γιατί όταν είστε δύο άτομα καλό είναι να πάρετε το ίδιο. Άμα πάτε σε μπαρ τώρα, εκεί προφανώς θα πάρει ο καθένας το δικό του.
Why the fuck would I do that...?

Το βρίσκω υπερβολικό να προσαρμόζεις τα θέλω σου στα θέλω του άλλου ανθρώπου για να δείξεις ευγενικός.

Ας πάρει αυτή ότι θέλει, μπιφτεκάρες με σκόρδα και μαιντανούς και θα πλακώσω κι εγω τους μπακαλιάρους σκορδαλιά και μετά θα σου πω εγω τι θα γίνει στο ξενοδοχείο, θάλαμος αερίων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top