Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Το 2ο drambuie με κάνει να φοβάμαι οτι δέν είναι σειρά προτίμησης αλλα χρονολογική σειρα.. διευκρίνησε σε παρακαλώ γιατι αν συμβαίνει το 1ο μπορεί κάποιος να νομίσει το 2ο και να το δοκιμάσει και αν συμβαίνει το 2ο πρέπει να μάθεις να μήν καρφώνεσαι κύριε Σουπερμαν.

Συμβαίνει το εξής, τα βάζω όλα μαζί σε μια μεγάλη κανάτα και τα ανακατεύω πολύ καλά μέχρι να δέσουν (έχει μεγάλη σημασία). Να το δοκιμάσεις χρησιμεύει και σαν κατσαριδοκτόνο

Τώρα μου θύμησες το θεωρητικό killer cocktail που απειλούσαμε όλοι οτι θα παραγγείλουμε στη σχολή: tequila ουζο jagermeister.
είναι μια και έξω αυτό το ποτό έτσι; Το πίνεις και μετά δεν ξαναπίνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
είναι μια και έξω αυτό το ποτό έτσι; Το πίνεις και μετά δεν ξαναπίνεις
Ας πουμε οτι οι κλινικές μελέτες που είχαν σχεδιαστεί ακυρώθηκαν λόγω ελλειψης εθελοντών. (Επίσης κανείς δεν είχε στο σπίτι του jagermeister, αρκετοί όμως είπαν οτι θα αγόραζαν ενα μπουκάλι αν κάποιος δεσμευόταν να πιει έστω και ένα ποτίρι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστος

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
smirnoff north.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristossss

Νεοφερμένος

Ο Xristossss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συνήθως πίνω Bacardi. Όταν όμως βρισκόμαστε με τον πατέρα μου που έχει ένα κόλλημα με το Johnnie Walker, τα τσούζουμε με ουίσκι. Θυμάμαι κάποτε έχει αγοράσει ενα μπουκάλι Blue Label, πανάκριβο βέβαια, αλλά δεν παιζόταν πραγματικά! Ότι καλύτερο έχω πιει:thumbsup:!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Turok

Νεοφερμένος

Ο Turok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν πίνω αλκοολ-εχω να πιω καπου 3 χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Διαλέγω από αυτά που μπορούν
να μου προσφερθούν εμφιαλωμένα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πίνω διάφορα. Από κοκτέιλ πάντως, μου αρέσει πολύ το bloody Mary. Και το θέλω και αρκετά πικάντικο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Gordon Space ή Bacardi Breezer καρπούζι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
north με red bull
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
συνηθως πινω βοτκα με ολους τους συνδυασμους, δεν με νοιαζει, αλλα αυτο που μου αρεσει πιο πολυ ειναι με redbull!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω ποτό,δεν μπορώ να το βάλω στο στόμα μου δε μου αρέσει καθόλου.Γι'αυτο θέλω να μου πέιτε εσείς τι μπορώ να πίνω όταν θα πηγαίνω έξω.Βασικά μου αρέσει το Baileys,πίνετε εύκολα,κάτι άλλο υπάρχει που να είναι γλυκό??
(δεν ξέρω αν έκανε να ρωτήσω εδώ αυτή την ερώτηση)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω ποτό,δεν μπορώ να το βάλω στο στόμα μου δε μου αρέσει καθόλου.Γι'αυτο θέλω να μου πέιτε εσείς τι μπορώ να πίνω όταν θα πηγαίνω έξω.Βασικά μου αρέσει το Baileys,πίνετε εύκολα,κάτι άλλο υπάρχει που να είναι γλυκό??
(δεν ξέρω αν έκανε να ρωτήσω εδώ αυτή την ερώτηση)!!


Η μαυρη σαμπουκα ειναι πολυ ωραια και γλυκια!!
(δεν ειμαι κ εγω ατομο που πινει πολυ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
το north με red bull ειναι ευχαριστο ποτο δοκιμασετο θα σου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι ποτάκι πίνετε οταν βγαίνετε;
Ό,τι με κεράσουν.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μια απολα.

αν δε πιω οτι ποτο υπαρχει στο μαγαζι, δε φευγω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
αφήστε τ' αχαχούχα και πιάστε τ' ανθρακούχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κυρίως λευκό κρασάκι κ καμιά φορά ουίσκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω ποτό,δεν μπορώ να το βάλω στο στόμα μου δε μου αρέσει καθόλου.Γι'αυτο θέλω να μου πέιτε εσείς τι μπορώ να πίνω όταν θα πηγαίνω έξω.Βασικά μου αρέσει το Baileys,πίνετε εύκολα,κάτι άλλο υπάρχει που να είναι γλυκό??
(δεν ξέρω αν έκανε να ρωτήσω εδώ αυτή την ερώτηση)!!
drambuie cream είναι πολύ παρόμοιο με το Bailey's εχει όμως γευση ακριβώς σαν καραμέλα βουτύρου(Baloo / weathers τις λένε butterscotch οι άγγλοι όλες αυτές. )
Λιγότερο γλυκό αλλά πιό δροσιστικό για το καλοκαίρι ειναι martini με sprite.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top