Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;

Μόνιμη σχέση ή σεξ; Σε τι νιώθετε καλύτερα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • Μόνιμη σχέση

    Ψήφοι: 96 79.3%
  • Σέξ

    Ψήφοι: 25 20.7%

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως είναι κάπως άσχετη η ερώτηση νομίζω. Μου φαίνεται κάπως σαν να ρωτάς τί προτιμάς αυτοκίνητο ή μοτοσυκλετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Οι περσσότεροι άνδρες προτιμούν κατ αρχήν το σεξ και μόνο.Μετά και εφ όσον προχωρήσει η σχέση και δούν ότι η γυναίκα έχει 9 στα 10 απ αυτά που θά θελαν να έχει ,τότε επιζητούν τη μόνιμη σχέση. Γιατί θα πρέπει πάντα οι γυναίκες να πληρούν τις 9 απ τις 10 προυποθέσεις για να αρέσουν? Και όχι το αντίστροφο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άργος

Νεοφερμένος

Ο Άργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θα ψήφιζα αν ένοιωθα πως "σε μόνιμη σχέση" και "σεξ" ήταν οι μοναδικές επιλογές ρεαλιστικά (στη ζωή). Και πως η μία απέκλειε την άλλη, αφού έτσι μπαίνει το ερώτημα. Γι' αυτό λοιπόν, θα' λεγα πως

προτιμούνται και τα δύο (ξέρω, τυπική απάντηση, αλλά έλα που ισχύει για όλα τα φύλα - για δες πολιτική ορθότητα, ε!).

Κι ακόμα καλύτερα αν διαπιστωθεί ότι υπάρχουν κι άλλες, περισσότερες μεταβλητές. (Όχι, ρε, Ζήκο, μπακαλόγατε, δεν εννοώ πλήθος που να συμμετέχει. Καταστάσεις εννοώ, λιμασμένε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Όπως είπα, το αυτοκίνητο το παίρνεις επειδή μπορείς. Την μοτοσυκλέττα επειδή δεν μπορείς να πάρεις αυτοκίνητο. Και μήν μου φέρει παράδειγμα κάποιος μοτοσυκλέττες που κάνουν όσο ενα αυτοκίνητο. Αυτές συγκρίνονται με αυτοκίνητα ανάλογων επιδόσεων.

Έτσι άν μπορείς να έχεις μια όμορφη ικανοποιητική και σέξυ μόνιμη σχέση, γιατί να κοιμάσαι κάθε μέρα με την κάθε μία και την - ενδεχομένως- τρέλα της; Βέβαια υπάρχουν άντρες που λένε ότι αυτό το κάνουν για σπόρ. Πιστεύω ότι αυτοί ειναι άντρες που δεν έχουν δοκιμάσει πολλές γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Όπως είπα, το αυτοκίνητο το παίρνεις επειδή μπορείς. Την μοτοσυκλέττα επειδή δεν μπορείς να πάρεις αυτοκίνητο. Και μήν μου φέρει παράδειγμα κάποιος μοτοσυκλέττες που κάνουν όσο ενα αυτοκίνητο. Αυτές συγκρίνονται με αυτοκίνητα ανάλογων επιδόσεων.
Ξεχνάς αυτούς που προτιμούν τη μοτοσυκλέτα από μεράκι και αγάπη προς τα δίκυκλα.
Επιπλέον είναι πιο ευέλικτη και σου παρέχει περισσότερη ελευθερία. Αρα λοιπόν την έχουν επιλέξει από ΕΠΙΛΟΓΗ και όχι ως καταναγκαστική λύση, επειδή δεν μπορούν να έχουν αυτοκίνητο.
Αν ήταν έτσι, όσοι τυχεροί έχουμε μια ακριβή μοτοσυκλέτα, θα μπορούσαμε να συμβιβαστούμε και με κάποιο φτηνό αυτοκίνητο. Ομως ο συμβιβασμός είναι η αρχή του τέλους.
Η ζωή είναι μια τρέλα, όσα περισσότερο τη χαρείς, τόσο πιο γεμάτος θα φύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Αν ήταν έτσι, όσοι τυχεροί έχουμε μια ακριβή μοτοσυκλέτα, θα μπορούσαμε να συμβιβαστούμε και με κάποιο φτηνό αυτοκίνητο.

Yπήρξα μηχανόβιος. Μια ακριβή μοτοσυκλέτα στριτ αντιστοιχεί με μια Πορσε οχι με ενα φτηνο ζαυτοκινητο. Μια ακριβή Ηάσκυ (ή μια αφρικζα τουιν, μια τενερε,) αντιστοιχει με ενα Cherokee ή το καινούργιο Land Rover. Εκεί να δείς ελευθερία.... όλος ο κόσμος δικός σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κι εγώ υπήρξα, και υπάρχω και θα συνεχίζω να υπάρχω.....
Οταν λες "αντιστοχεί" τι εννοείς;
Γιατί Πόρσε με 14.000, δεν παίρνεις.....
Hyundai όμως παίρνεις........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αν είναι έτσι, τότε δεν συγκρίνεται με τίποτα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι έχεις και αυτοκινητο εκτός απο μοτοσυκλέττα. Οντας μηχανόβιος θα πρέπει να το έχεις νοιώσει. Η μηχανή είναι η ερωμένη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εγώ νομίζω με βάση την εμπειρία μου και τις εμπειρίες φίλων κλπ, ότι οι άντρες όταν βρουν μια γυναίκα με την οποία ταιριάζουν, περνάνε όμορφα και ικανοποιούνται σεκσουαλικά, την προτιμάνε ασυζητητί από τις αρπαχτές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι έχεις και αυτοκινητο εκτός απο μοτοσυκλέττα. Οντας μηχανόβιος θα πρέπει να το έχεις νοιώσει. Η μηχανή είναι η ερωμένη....


έχω μοτοποδήλατο 25 κυβικά (όταν παίρνει μπρος) και στραβό τιμόνι, πιάνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
έχω μοτοποδήλατο 25 κυβικά (όταν παίρνει μπρος) και στραβό τιμόνι, πιάνεται?


Φοβάμαι πως όχι... :redface: :) Με τέτοιο χιούμορ παντως περίμενα να έχεις κανα CBR1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος ότι έχεις και αυτοκινητο εκτός απο μοτοσυκλέττα. Οντας μηχανόβιος θα πρέπει να το έχεις νοιώσει. Η μηχανή είναι η ερωμένη....
Πολύ θα ήθελα να μάθω, από που πηγάζει αυτή η σιγουριά; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonumos

Νεοφερμένος

Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μονιμη σχεση βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Χωρίς μόνιμη και δυνατή σχέση δεν υπάρχει καλό sex.

Υ.Σ. Μοτοσυκλέτες rulez!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως είναι κάπως άσχετη η ερώτηση νομίζω. Μου φαίνεται κάπως σαν να ρωτάς τί προτιμάς αυτοκίνητο ή μοτοσυκλετα.
Αυτό ειναι αντιφατικό με το οτι η μοτοσυκλετα ειναι ερωμενη, οπως ειπες πιο κατω. Και με τα 2 οχηματα, υπαρχει ειτε αναγκη σκετη, ειτε μαζι με "ερωτα", αλλά ας μην μπλεκουμε με παραδειγματα αμφιβόλου ευστοχίας καλύτερα.

Όπως είπα, το αυτοκίνητο το παίρνεις επειδή μπορείς. Την μοτοσυκλέττα επειδή δεν μπορείς να πάρεις αυτοκίνητο.
Μπα. Το φτηνο παπακι/σκουτερακι παιρνεις επειδη δεν εχεις λεφτα. Την 750/1000αρα μηχανη την ππαιρνεις επειδη την γουσταρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
σεξ χωρις δεσμευση ειναι αυτο που θελουν οι περισσοτεροι νομιζω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
only sex :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Τι προτιμούν περισσότερο οι άντρες; Μόνιμη σχέση ή απλό σεξ;
Η μόνιμη σχέση είναι ότι καλύτερο.:D
Αλλά μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη γυναίκα, το απλό sex είναι το καλύτερο γιά την ψυχική και σωματική μας υγεία.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top