Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Τωρα, εαν τα αντιλαμβανομαστε τοσο διαφορετικα, τι να πω...μη με παιρνεις και πολυ στα σοβαρα...ξανθια ειμαι:P

Κι εγώ είμαι στη δουλειά, ετοιμάζοντας τα ποστς στο outlook.
Όλοι έχουμε τα προβλήματα μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μα εσυ Εδαδ συμφωνησες με αυτο...
Αυτο τι σημαινει???! Οτι καποιος που σου ειναι μεχρι στιγμης αδιαφορος, επειδη εκδηλωνει ενδιαφερον, μπαινεις στη διαδικασια να τον δεις διαφορετικα...
Τι εχει να κανει με τις πρωτες εντυπωσεις?!...Σαφως και οι πρωτες εντυπωσεις δεν ειναι κριτηριο για να συναψει κανεις σχεση...Εννοειται πως δινεις και παιρνεις απο τον αλλο, ωστε να καταληξεις σε σχεση...
Εμενα η ενσταση μου αναφεροταν καθαρα στην παραθεση με την οποια συμφωνησες....Και σε αυτη την περιπτωση...σορρυ..αλλα δεν επιλεγεις, σε επιλεγουν....
Τωρα, εαν τα αντιλαμβανομαστε τοσο διαφορετικα, τι να πω...μη με παιρνεις και πολυ στα σοβαρα...ξανθια ειμαι:P

Καλέ λίγο έλειψα κι έγινε πανικός :P

For me αυτό συμβαίνει γιατί ποτέ δεν βλέπω κανέναν άντρα που γνωρίζω ερωτικά με την πρώτη... Οι εξαιρέσεις που έχει γίνει αυτό μετρούνται ούτε καν στα δάχτυλα του ενός χεριού :P
Είμαι πάντα μου ταιριάζει ή όχι η παρέα του...περνάω ή όχι καλά μαζί του σε φιλικό επίπεδο...
Το ερωτικό ακόμα κι αν υπάρχει είναι πάντα στο πολύ πίσω μέρος του κεφαλιού μου και δεν βγαίνει ποτέ με την πρώτη....

Η ίντριγκα και το ερωτικό στοιχείο ξεκινάει αφού αρχίζει το παιχνίδι και το φλερτ... Εκεί αν όντως νιώθω κάτι θα συμμετάσχω με μεγάλη χαρά και ευχαρίστηση και ας πέσω και με τα μούτρα κι ας τα φάω μετά... Δεν με αφορά :P

Εννοείται ότι αυτοί που θα με φλερτάρουν με επιλέγουν...αλλά εννοείται ότι κι εγώ από αυτούς που με φλερτάρουν θα επιλέξω σε ποιον θα δώσω το πράσινο φως... Δεν είμαι ποτέ "αυτός μου έκατσε ας κάνω κάτι μιας και κανένας άλλος δεν ενδιαφέρεται" :P

Απλά πάντα είμαι στον κόσμο μου...δεν με νοιάζει ποιος με θέλει και πως.... οπότε πολλές φορές όντως πρέπει να'ρθει κάποιος και να μου το τρίψει στα μούτρα και να μείνω με το στόμα ανοιχτό....(οπότε εκεί κολλά το "πρέπει" for me :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis1988

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για να ειμαι ειλικρινης θελω να τα εχει ολα εκτος απο προκλητικη εμφανιση αλλα κυριως να ειναι πολυ γλυκια και να εχει εξυπνο χιουμορ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Θα πρέπει να έχει αυτοπεποίθηση, χιούμορ και να είναι ευγενικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
για να δω κάποιον ερωτικά καταρχήν πρέπει να είναι καλός χαρακτήρας, να μπορεί να με υπερασπιστή αν χρειαστεί, και να είναι όμορφος. Το ντύσιμο είναι το μόνο που ποτέ δεν με ένοιαζε αν μην μου άρεσαν τους έκανα δώρα και στο τέλος το καταλάβαιναν και τα άλλαζαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κυριως προσεχω το προσωπο και ειδικα τα ματια!!!



[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ice-girl

Νεοφερμένος

Η ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Βασικά είναι δυσκολο να διαλέξεις ένα απ'αυτά!
Αλλα έτσι και ο αντρας έχει τέλεια μαλλιά τοτε με κάνει να προσέξω κ όλα τα υπόλοιπα.
(Οχι οτι αν είναι γουλί και έχει τελειο πρόσωπο δεν θα τον προσέξω..)

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε κοιταω μονο προσωπο, αλλά βασικά το "wow" για το προσωπο θα το πω. Τα υπολοιπα ειναι πιο συχνα/λιγοτερο σημαντικα. (άλλο τωρα το τι θα τραβηξει στιγμιαια το ματι σου, που μπορει να ειναι οτιδηποτε σωματικο).


[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ντεκολτέ! Όχι μόνο αυτό όμως.


[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν θα τρελαθώ εύκολα με κάποιον στον δρόμο, όσο κι αν τον θεωρώ ωραίο. Θέλω να μιλήσω λίγο μαζί του για να πω ''Τι γοητευτικός άντρας!'' αλλιώς δεν, όσο κάπως κι αν ακούγεται. Με ελκύουν τα σκούρα μαλλιά, μάτια (ή και πράσινα), η μελαμψή επιδερμίδα, οι μεγάλες πλάτες και το έντονο και χαρούμενο βλέμμα.

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Για μένα περισσότερο το βλέμμα. Να είναι έντονο, και να προδίδει δυναμισμό και έντονο συναισθηματισμό.


[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Καταρχήν πρόσωπο, αλλά και γενικά το σύνολο. Θέλω να πω ότι τραβάει την προσοχή μου σαν σύνολο.

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Στην πρώτη ματιά, θα προσέξω το βλέμμα, το οποίο πρέπει να είναι 2 ειδών:

Η αετίσιο με την έννοια μου κόβονται τα γόνατα ή μεθυστικό με την έννοια να είναι γλυκό αλλά να αποχαυνώνομαι κοιτάζοντάς το.

Μετά πάνε τα μαλλιά και το στήθος. Τα πράγματα είναι λίγο δύσκολα όμως όσον αφορά τις αποφάσεις μου πλέον και γι αυτό θα πω πολύ δύσκολα ότι "θέλω αυτήν, εδώ και τώρα", σε σημείο που να προβληματίζομαι πραγματικά (δε σας δουλεύω:worry: ), μήπως έχω φτάσει τον πήχη στα όρια. Ένα συγκεκριμένο στυλ γυναίκας με ισοπεδώνει (φωτό 1), τι να πω, μάλλον ή έχω βρεί τι ζητάω ή είμαι πολύ περίεργος!:hmm::worry:

Φωτό 1 (Συγγνώμη για το μέγεθος):




[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βλέμμα, τρόπος που στέκεται στο χώρο, χαρακτηριστικά προσώπου (αρχίζοντας από τη μύτη :inlove:) και η κατασκευή του προσώπου γενικότερα, αν είναι μελαχροινός αλλά όχι μαυριδερός (:worry:), αν είναι ψηλός και έχει ωραίες πλάτες. Δεν θα κοιτάξω με τίποτα κάποιον πιο κοντό από εμένα (το κακό είναι ότι υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι :redface:), που περπατάει σκυφτός και δε αποπνέει έναν αέρα αυτοπεποίθησης. Βασικά και σκέτο αέρα να έχει, και τίποτα από όλα τα άλλα, μπορεί να τον προσέξω γι' αυτό και μόνο! :)

[Σημείωση ΟΔ: Αυτό το μήνυμα προήλθε από άλλο θέμα και ενδέχεται να μην ταιριάζει ακριβώς στην ροής της συζήτησης]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ πάλι ψάχνω μια γλυκιά "τρελοκαμπερο" οπως λέω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Να έχει πνεύμα. Ο τρόπος που κινείται στον χώρο να είναι ενδιαφέρων. Και πολύ σημαντικό : να μην είναι πέφτουλας, τύπου : εγκώ τέλει σε πάρει σε σπηλιά του, διαιωνίσει είδος με durex. Με ιντριγκάρει όταν ο άλλος δεν δείχνει απευθείας το ενδιαφέρον του ή όταν αυτό λανθάνει... Εμφανησιακά χαρακτηριστικά δεν είναι πάντα συγκεκριμένα...Και θα είμαι υποκειμενική εαν αναφέρω κάποια, γιατί θα είναι σαν να σας περιγράφω το αμορεμίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paschouale

Νεοφερμένος

Ο paschouale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Όσο και αν ακούγεται κάπως,εμένα με τραβάνε πάρα πολύ τα όμορφα μάτια και το βλέμμα .Φυσικά και συμφωνώ ότι ο χαρακτήρας και το να ταιριάζεις με τον άλλον παίζει ρόλο αλλά τα το χρώμα των ματιών με παγιδεύει...και γενικά το έντονα εκφραστικό βλέμμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το χιουμορ και η εξυπναδα...

το μεγαλυτερο κολλημα μου, δεν μου αρεσε ιδιαιτερα εμφανισιακα ωστοσο, ηταν πανεξυπνος, και αυτο με εκανε να λιωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εμενα μου αρεσει η γυναικα να ειναι γλυκια και τρυφερη ,,να εχει ισχυρο μητρικο ενστικτο ...
να ειναι μανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top