Τι σας την σπάει/ενοχλεί στο (υποψήφιο) έτερον ήμισυ και γιατί;

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Η υπερβολή και έπειτα (αφού ο υποψήφιος γίνει νυν) η ισοπέδωση της υπερβολής και το απόλυτο ξενέρωμα....:P

wow, erodia!!:clapup: Μέσα σε μια τόσο μικρή φρασούλα, συμπήκνωσες όλο το νόημα της κατρακύλας των σχέσεων!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πωπώ αισθάνομαι σαν να κάνω συμβουλευτική αλλά πόσο καιρό ήσασταν μαζί πριν το γάμο; Αν και νομίζω ότι πάντα έτσι ήταν, απλά μέσα στην σιγουριά του γάμου και στην δική σου ανασφάλεια και υποχωρητικότητα πάτησε πολυ πόδι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Πωπώ αισθάνομαι σαν να κάνω συμβουλευτική αλλά πόσο καιρό ήσασταν μαζί πριν το γάμο; Αν και νομίζω ότι πάντα έτσι ήταν, απλά μέσα στην σιγουριά του γάμου και στην δική σου ανασφάλεια και υποχωρητικότητα πάτησε πολυ πόδι :worry:

Καταρχήν μην αισθάνεσαι περίεργα! Κουβεντούλα να γίνεται!;)
Και είναι έτσι όπως ακριβώς το είπες: Μέσα στη σιγουριά του γάμου, μ'έχει βάλει κάτω και με πατάει. Και φταίω κι εγώ που δε σήκωσα κεφάλι από την αρχή και τώρα και να το σηκώσω, μόνο σε άλλον ένα πόλεμο θα καταλήξει...ως συνήθως...:/:
Πριν το γάμο, ήμασταν μαζί 3 χρόνια περίπου. Σ'αυτό το διάστημα, είχαμε βέβαια μαλώσει ουκ ολίγες φορές και πάνω-κάτω είδαμε και τα αρνητικά ο ένας του άλλου, αλλά ο έρωτας είναι έρωτας...
Μια συμβουλή από μένα τώρα: Vkey μου, άστο! Μην το ψάχνεις και πολύ το θέμα, γιατί θα πάρεις με κακό μάτι το γάμο!!:P

Εσύ, έχεις κάποιο σοβαρό δεσμό τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Μια συμβουλή από μένα τώρα: Vkey μου, άστο! Μην το ψάχνεις και πολύ το θέμα, γιατί θα πάρεις με κακό μάτι το γάμο!!:P

Εσύ, έχεις κάποιο σοβαρό δεσμό τώρα;
Λες; Για εμένα ο γάμος είναι μέχρι στιγμής κάτι πάρα πολύ μακρινόοοοο....Όχι ότι σαν ιδέα δεν υπάρχει για κάποια στιγμή αλλά όχι γρήγορα....

Έχω απλά μια σχέση....και περνάω καλά...Σοβαρή ή όχι θα δείξει...Όπου μας βγάλει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ayla έχεις σκεφτεί ποτέ να χωρίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Λες; Για εμένα ο γάμος είναι μέχρι στιγμής κάτι πάρα πολύ μακρινόοοοο....Όχι ότι σαν ιδέα δεν υπάρχει για κάποια στιγμή αλλά όχι γρήγορα....

Έτσι μπράβο!;) Τέτοια θέλω ν΄'ακούω από νέα κορίτσια. Δε λέω...Καλός είναι ο γάμος, αλλά όχι νωρίς (ακόμα κι αν παντρευτήκαμε και τον καλύτερο άντρα στον κόσμο!:D ). Εγώ στα 23 έβαλα την κουλούρα και νόμιζα ότι ήμουν και μεγάλη...:(

Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Έχω απλά μια σχέση....και περνάω καλά...Σοβαρή ή όχι θα δείξει...Όπου μας βγάλλει :D

Έχεις πιάσει όλη τη φιλοσοφία!;) Έτσι να είσαι πάντα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Aayla:
Εγώ στα 23 έβαλα την κουλούρα και νόμιζα ότι ήμουν και μεγάλη...:(

Βρε Ayla μου, ποιός σε έκανε να έχεις τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση; :(
Μήπως μεγαλωσες σε συντηρητικό περιβάλλον απο γονείς "παλαιών αρχών" που είχαν τις ίδιες απόψεις με τον άντρα σου; Μήπως μεγάλωσες σε μικρό χωριό που έχουν τέτοιες απόψεις οι περισσότεροι; (στο λέω γιατί κι εγώ σε επαρχία μεγάλωσα και ξέρω απο πρώτο χέρι τι απόψεις παίζουν εκεί, ειδικά στα μικρότερα χωριά)
Αλήθεια, έχεις σπουδάσει κάτι αν επιτρέπεται; Έχεις δουλέψει;
Δεν σε ρωτάω για να σε υποτιμήσω ή οτιδήποτε άλλο, αλλά για να δω πως έχει η κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ayla έχεις σκεφτεί ποτέ να χωρίσεις;

Πάμπολλες φορές, Michelle μου. Ειδικά σε φάσεις που ήμασταν στα μαχαίρια...
Καθώς το σκέφτομαι όμως όλο και περισσότερο τώρα τελευταία, έχω πάρει την απόφαση να δώσω στον εαυτό μου και στην οικογένεια άλλη μια ευκαιρία για προσπάθεια...:|
Είναι μια πολύ δύσκολη απόφαση το να χωρίσεις και πολύ σοβαρή. Όταν πάρω μια τέτοια απόφαση, θα πρέπει να την έχω μελητήσει πολύ και να έχω βρεθεί πια σε αδιέξοδο, χωρίς περαιτέρω λύσεις...:(
Στη παρούσα φάση, θέλω να πιστεύω ότι δεν έχω φτάσει ακόμα σ'αυτό το στάδιο (είμαι πολύ αισιόδοξο άτομο βλέπεις...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ayla όταν σε μειώνουν συνέχεια στο τέλος το πιστευεις.
Αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος που χώρισε η μητέρα μου: Συνέχεια την μείωνε.
Ποτέ μην ανέχεσαι να σε μειώνουν έτσι.

ΥΓ: Και δεν είμαι απο τα άτομα που συμβουλεύουν συχνά άλλους να χωρίσουν, ίσως είναι και η πρώτη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
όταν σε μειώνουν συνέχεια στο τέλος το πιστευεις.
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
Και δεν υπαρχει τίποτε χειρότερο απο το να χάνεις την αυτοεκτίμηση σου:mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Κλεμμένο είναι απο το pretty woman μην πορώνεσαι :P
Αλλα συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Βρε Ayla μου, ποιός σε έκανε να έχεις τόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση; :(
Μήπως μεγαλωσες σε συντηρητικό περιβάλλον απο γονείς "παλαιών αρχών" που είχαν τις ίδιες απόψεις με τον άντρα σου; Μήπως μεγάλωσες σε μικρό χωριό που έχουν τέτοιες απόψεις οι περισσότεροι; (στο λέω γιατί κι εγώ σε επαρχία μεγάλωσα και ξέρω απο πρώτο χέρι τι απόψεις παίζουν εκεί, ειδικά στα μικρότερα χωριά)
Αλήθεια, έχεις σπουδάσει κάτι αν επιτρέπεται; Έχεις δουλέψει;
Δεν σε ρωτάω για να σε υποτιμήσω ή οτιδήποτε άλλο, αλλά για να δω πως έχει η κατάσταση.

Καταλαβαίνω πολύ καλά, Michelle, γιατί με ρωτάς όλα αυτά και ούτε να το σκέφτεσαι ότι φοβάσαι μην προσβληθώ ή κάτι τέτοιο!! Ίσα-ίσα, που θέλω να΄ακούω απόψεις τρίτων.:)
Για να ξέρεις και να καταλάβεις, ούτε οι γονείς μου είναι "παλαιών αρχών" ούτε κανείς στην οικογένειά μου. Ίσα-ίσα που αυτοί δεν ήθελαν να δεσμευτώ τόσο μικρή. Η απάντηση που έχω να σου δώσω για το λόγο που παντρεύτηκα μικρή είναι η εξής: ρομαντισμός και έρωτας κεραυνοβόλος. Κυρίως αυτά τα 2. Σίγουρα συνέβαλαν και άλλα, όπως το ότι δεν σπούδασα....δυστυχώς. Παρόλο που είχα τη δυνατότητα, γιατί δεν ήμουν κάνα τούβλο. Το πρόβλημα ήταν η αναποφασιστικότητά μου εκείνη την περίοδο και γενικά ήμουν...όπου φυσάει ο άνεμος. Τεσπα, έδωσα 2 φορές πανελλαδικές, αλλά δεν έκατσε (ειδικά τη 2η μόνο για πλάκα έδωσα, αφού πήγα σχεδόν αδιάβαστη=καμία όρεξη). Ωστόσω είχα πιάσει ήδη δουλειά, οπότε μου είχε φύγει η όρεξη για διαβάσματα και σχολές και αποφάσισα να βρω μια καλύτερη δουλειά με τα προσόντα που είχα (2 ξένες γλώσσες). Μετά έκανα και μαθήματα pc, πήγα και σε μια σχολή μετεκπαίδευσης και τελικά βρήκα μια πολύ καλή δουλειά, στην οποία είμαι τώρα. Ε, στα χρόνια που δούλευα, γνώρισα και τον άντρα μου, με τον οποίο, μετά από 2 χωρισμούς, εντέλει ερωτευτήκαμε σφόδρα και μου είπε ένα βράδυ ότι θέλει να γίνω γυναίκα του κι άλλο που δεν ήθελα κι εγώ ε...και μετά από 6 μήνες αρραβώνας και μετά από 2,5 χρόνια γάμος και μετά από 6 μήνες το πρώτο νινί και....η ιστορία συνεχίζεται!:D
Δεν ξέρω πώς θα ήταν τα πράγματα, αν είχα σπουδάσει. Προφανώς θα είχε καθυστερήσει κατά πολύ ο γάμος και ίσως και τα παιδιά. Αλλά ίσως να τα είχα παρατήσει κιόλας για χάρη του (ικανή μ'έχω:redface: ). Το θέμα είναι ότι έτσι έγιναν τα πράγματα καλώς ή κακώς και τώρα νιώθω κάπως περίεργα που σε λίγο καιρό θα κλείσω τα 30 και νιώθω τόσο εγκλωβισμένη και νιώθω να γέρασα κατά κάποιο τρόπο, χωρίς να έχω "ζήσει" τη ζωή μου...:/:
Προσπαθώ βέβαια να τα βρω με τον εαυτό μου και να συνειδητοποιήσω, ότι "ξέρεις κάτι; Αυτή είσαι, σ'αυτή την κατάσταση είσαι και βγάλε τα πέρα! Ή θα σταθείς στο ύψος σου και θα ανταπεξέλθεις σε όλες αυτές τις υποχρεώσεις που μαζεύτηκαν και τις οποίες είσαι υπεύθυνη κι εσύ ή θα αλλιώς σε παίρνει η κάτω βόλτα που δεν έχει γυρισμό...":/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ayla όταν σε μειώνουν συνέχεια στο τέλος το πιστευεις.
Αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος που χώρισε η μητέρα μου: Συνέχεια την μείωνε.
Ποτέ μην ανέχεσαι να σε μειώνουν έτσι.

ΥΓ: Και δεν είμαι απο τα άτομα που συμβουλεύουν συχνά άλλους να χωρίσουν, ίσως είναι και η πρώτη φορά.

[δουλεύω συγχρόνως, γι'αυτό αργώ να καθυστερώ στις απαντήσεις...:redface: :D ]

Την αυτοεκτίμησή μου την έχει ψιλοκόψει σε πολύ μικρά κομμάτια, την έχει περάσει απ'το μπλέντερ και την πασαλείβει καθημερινώς στις σόλες των πα*****ιών του...
Παρ'όλα ταύτα....ακόμα το σκέφτομαι για χωρισμό, γιατί εκτός του ότι τον αγαπάω (τόσα χρόνια μαζί και το Χίτλερ θα αγαπούσε κανείς), έχω την αίσθηση ότι όλα είναι μάταια, γιατί πάλι θα βρεθεί άλλος άντρας στο διάβα μου και η σχέση μας θα εξελιχτεί σε μια απ'τα ίδια σκ@τ@.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είναι όλοι οι άνδρες έτσι Ayla. Και σίγουρα δεν είναι όλοι μισογύνηδες. Έχεις δική σου δουλειά και μπορείς άνετα να τα βγάλεις πέρα χωρίς αυτόν. Μην τον αφήνεις να σε κάνει να πιστευεις οτι δεν αξίζεις τίποτα και δεν θα βρεις κάτι καλύτερο. Αυτό κάνουν όλοι αυτοί και κάνουν τις γυναίκες να μην τους χωρίζουν. Και ο πατέρας μου αυτό είχε κάνει στη μητέρα μου και άργησε τόσα χρόνια να χωρίσει (χώρισε μετά απο 12 χρόνια γάμου). Μην πέφτεις στο ίδιο τριπάκι.
Αλήθεια τα παιδιά σου σε τι ηλικίες είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Aayla
τόσο καιρό διαβάζω προσεκτικά αυτά που γράφεις.....
αγαπάς τί;;;;;;;:confused: Αγαπάς μια ψευδαίσθηση μάλλον.....και το χειρότερο είναι ότι το κάνεις εις γνώση σου!!!!!!!!:worry: :worry: :worry:
Πως μπορεις να είσαι με έναν άνθρωπο ο οποίος δεν σε σεβεται;;;;;;;:| :| :|

Πραγματικά θα προσπαθήσω να μην "μπω" παραμέσα, γιατί είμαι άνθρωπος "ωμός" και δεν "χαϊδευω" τα αυτιά των άλλων......
Η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω είναι η εξής:
"Αγάπησε τον εαυτό σου, γιατί αν δεν το κάνεις εσύ, τότε, δεν θα το κάνει κανένας":hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Δεν είναι όλοι οι άνδρες έτσι Ayla. Και σίγουρα δεν είναι όλοι μισογύνηδες. Έχεις δική σου δουλειά και μπορείς άνετα να τα βγάλεις πέρα χωρίς αυτόν. Μην τον αφήνεις να σε κάνει να πιστευεις οτι δεν αξίζεις τίποτα και δεν θα βρεις κάτι καλύτερο. Αυτό κάνουν όλοι αυτοί και κάνουν τις γυναίκες να μην τους χωρίζουν. Και ο πατέρας μου αυτό είχε κάνει στη μητέρα μου και άργησε τόσα χρόνια να χωρίσει (χώρισε μετά απο 12 χρόνια γάμου). Μην πέφτεις στο ίδιο τριπάκι.
Αλήθεια τα παιδιά σου σε τι ηλικίες είναι;

Σου απάντησα με ΠΜ για τα παιδιά.

Σίγουρα δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι και τρανό παράδειγμα για μένα, ο τρίτος που ερωτεύτηκα. Απλά, δεν έχω πια όλη τη ζωή μπροστά μου όπως εσύ. Έχω πέσει σ'αυτό το λούκι και δύσκολα μπορώ πια να βγω. Δεν είμαι πολύ δυναμική (για να μην πω, καθόλου), κάτι που το κάνει ακόμα πιο δύσκολο. Σκέφτομαι και την κατακραυγή του κόσμου (μικρή κοινωνία), δε ξέρω πώς θα είναι η ζωή ως "ζωντοχήρα"....Σου βάζουν μια ετικέτα και μετά σε κρίνει όλος ο κόσμος για το καθετί...Γενικά, δε με πολυενδιαφέρει το τι λέει ο κόσμος, αλλά φοβάμαι μήπως τελικά με επηρρεάσει περισσότερο απ'όσο θα ήθελα...:worry:
Το άλλο είναι, ότι ο άντρας μου δε φαίνεται να θέλει διαζύγιο. Εσένα οι γονείς ήθελαν κι οι δύο; Είσαι μοναχοπαίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ ναι είμαι μοναχοπαίδι, και όχι δεν ήθελαν και οι δύο. Ήθελε μόνο η μητέρα μου αν και τελικά αναγκάστηκε να συμφωνήσει και ο πατέρας μου και βγήκε κοινή συναινέσει. Γενικά έμοιαζε σε κάποια σημεία αρκετά με τη δική σου ιστορία. Εγώ τότε ήμουν 10 ετών και ειλικρινά, δεν με πείραξε καθόλου. Ίσα ίσα που τους είπα και οτι καλά θα κάνουν.
Και η μητέρα μου ζούσε σε μικρή κοινωνία τότε, αν και τη σέβονταν αρκετά λόγω δουλειάς (ήταν πολύ επιτυχημένη στη δουλειά της, πολιτικός μηχανικός) οπότε συνετέλεσε στο να μην την "κράξουν", όπως συνηθίζουν σε αυτά τα μέρη.
Μπορείς πάντως να πάρεις και τα παιδιά σου και να μετακομίσετε σε μεγαλύτερο μέρος. Όχι μόνο γι'αυτό αλλά και γιατί έχει περισσότερες ευκαιρίες και καλύτερη ποιότητα ζωής (άσε τι λένε οι βέροι αθηναίοι για την επαρχία, μόνο σε διακοπές την έχουν δει και δεν έχουν ιδέα πόσο σκ@τά είναι η ζωή εκεί). Σίγουρα υπήρξαν και περιπτώσεις που κάποιος την υποτίμησε για αυτό, ειδικά δε επειδή είχε βγεί το διαζύγιο κοινή συναινέσει και όλοι νόμιζαν, με τη στενομυαλιά τους οτι τη χώρισε ο πατέρας μου.
Να υποθέσω οτι αυτο που λες περι του οτι "δεν έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου" είναι απόψεις που σου έχει φυτέψει στο κεφάλι ο άντρας σου;; Ξύπνα!! Ούτε 30 δεν είσαι! Η μητέρα μου στη ηλικία σου δεν ήταν καν παντρεμένη! Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου κι εσύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ενήλικας είναι η aayla, μπορεί να αποφασίσει η ίδια για τη ζωή της. Για marriage counseling γυρίστε το σε πιμίς, πλιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ενήλικας είναι η aayla, μπορεί να αποφασίσει η ίδια για τη ζωή της. Για marriage counseling γυρίστε το σε πιμίς, πλιζ.
Έχεις κάποιο πρόβλημα με το "marrage counseling" dooo? Αν θεωρείς οτι κάνουμε λάθος μπορείς κάλλιστα να πεις τη γνώμη σου. Αν θεωρείς οτι είμαστε εκτός θέματος μπορείς κάλλιστα να προτείνεις έναν τίτλο για σπλιτ. Το να λες απλά να πάψουμε δεν έχει κανένα νόημα κατα τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ναι, πιστεύω ότι το marriage counseling πρέπει να γίνεται σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα που φέρουν τη σφραγίδα των αρμοδίων οργάνων :P σίριουσλι, δεν γνωρίζεστε, πως συμβουλεύετε για τις ανθρώπινες ζωές? άλλο να λες "χώρισε" και άλλο να λες "πάρε τον τάδε επεξεργαστή".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top