Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
όλα όσα αναφέρθηκαν από πάνω αλλά και η τάση μερικών να "μειώνουν" τον εαυτό τους για να ακούσουν κοπλιμέντα από άλλους.Π.χ στο fb ανεβάζει η άλλη φωτογραφία με λεζάντα "είμαι σκατά αλλά η στιγμή μετράει" για να της γράψουν οι άλλοι ότι είναι καρακουκλάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η υποκρισία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
να μη με κοιταει στα μάτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου την δίνουν οι ψεύτες, οι ψωνάρες, οι αχάριστοι και αυτοί που το παίζουν υπεράνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
οι δηθεν αυτοι που νομιζουν οτι ειναι κατι οι ψευτες οι υποκριτες μπλα μπλα μπλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Συμφωνώ με τις 2 προλαλησασες προσθετοντας επίσης τους ηλιθιους, που μετα απο λιγο καιρο δεν ανεχονται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
να ειναι φασιστας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
η αδιαφορια απο τους φιλους-φιλες
το οτι εδωσες τα παντα για να τους κανεις να νιωσουν καλυτερα και τωρα σε πουλανε
δεν κανουν κατι για να τα βρειτε-απλα σε διαγραφουν
φευγουν-μα δεν ξαναπαιρνουν τηλ
σε μια στιγμη ολα αλλαζουν
Δεν το περιμενεις αυτο απο φιλους φιλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η αδιαφορια απο τους φιλους-φιλες
το οτι εδωσες τα παντα για να τους κανεις να νιωσουν καλυτερα και τωρα σε πουλανε
δεν κανουν κατι για να τα βρειτε-απλα σε διαγραφουν
φευγουν-μα δεν ξαναπαιρνουν τηλ
σε μια στιγμη ολα αλλαζουν
Δεν το περιμενεις αυτο απο φιλους φιλους

Πόσο σε καταλαβαίνω... Όταν τον άλλον τον έχεις σαν αδελφό/-η σου και εκείνος συμπεριφέρεται έτσι, πονάει πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
το να μην ειναι κανεις ειλικρινης πρωτα με τον εαυτο του και μετα με τους γυρω του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πάνω απ'όλα η αχαριστία. Είναι το μόνο που δεν μπορώ να συγχωρέσω. Όσα άτομα έχω απομακρύνει από την ζωή μου, αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly-art

Νεοφερμένος

Η Kelly-art αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το να μην είναι κανείς ειλικρινής πρώτα με τον εαυτό του και μετά με τους γύρω του

απλά, όταν ζητάς ειλικρίνεια θα πρέπει να είσαι και έτοιμος να την δεχτείς...(κάποιες φορές αυτό είναι δύσκολο για όλους, τουλάχιστον όμως είναι το αληθινό)
Και εμένα μου την δίνει ο άλλος να είναι ψεύτης, όπως επίσης μου την δίνει να είναι αναποφάσιστος και να σε παιδεύει συναισθηματικά επειδή ο ίδιος δεν ξέρει τι θέλει....επίσης, μου τη δίνει που κάποιοι φίλοι σου σε θυμούνται μόνο όταν σε έχουν ανάγκη και δεν σε παίρνουν ούτε ένα τηλ να δουν εσύ τι κάνεις....επίσης, είναι σπαστικό όταν συζητάς για ένα θέμα με έναν άνθρωπο και η ισχυρογνωμοσύνη του(κάποιες φορές η ξεροκεφαλιά του) δεν ¨επιτρέπουν¨ τον διάλογο γιατί ο συνομιλητής σου είναι σαν να μην σε ακούει....
τέλος, νευριάζω με τις καταστάσεις όπου ο άλλος πρέπει να κάνει υπομονή αλλά δεν κάνει και δεν σε καταλαβαίνει...

Αυτά για εμένα, νομίζω, χι χι χι!!:whistle::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
απλά, όταν ζητάς ειλικρίνεια θα πρέπει να είσαι και έτοιμος να την δεχτείς...(κάποιες φορές αυτό είναι δύσκολο για όλους, τουλάχιστον όμως είναι το αληθινό)
Δεν είπε κανείς πως η αλήθεια είναι εύκολη υπόθεση.Γι' αυτό άλλωστε οι περισσότεροι καταφεύγουν στο ψέμα που είναι η εύκολη λύση.Είναι όμως επιλογή του καθενός αν θα ζήσει με αυταπάτες που θα αποτελούν μια ωραιοποιημένη παραποίηση της πραγματικότητας ή αν θα διεκδικήσει κάτι διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Η γκρινια. ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marinaki22

Νεοφερμένος

Η marinaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
η αδιαφορια...οταν μιλας και ο αλλος δεν σου δινει σημασια....το χειροτερο!!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το ψέμα.Απίστευτα..
Η αργοπορία :Ρ
Η αγένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
maria7 join the club:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly-art

Νεοφερμένος

Η Kelly-art αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν είπε κανείς πως η αλήθεια είναι εύκολη υπόθεση.Γι' αυτό άλλωστε οι περισσότεροι καταφεύγουν στο ψέμα που είναι η εύκολη λύση.Είναι όμως επιλογή του καθενός αν θα ζήσει με αυταπάτες που θα αποτελούν μια ωραιοποιημένη παραποίηση της πραγματικότητας ή αν θα διεκδικήσει κάτι διαφορετικό.

πιστεύω ότι έχεις δίκιο όταν λες ότι είναι επιλογή του καθενός...απλά επίσης πιστεύω ότι είναι και δικαίωμα του καθενός το να μαθαίνει την αλήθεια και να ζει με αυτή...για κάποιους βέβαια το ψέμα είναι η αλήθεια τους οπότε έχουν μάθει και ζουν με αυτό...η αλήθεια όντως δεν είναι εύκολη υπόθεση, τουλάχιστον όμως δεν είναι ψέμα....κάποιες φορές βέβαια δεν μπορούμε να δεχτούμε την αλήθεια ή λέμε ότι η αλήθεια πληγώνει...εξαρτάται πιστεύω από την περίπτωση και από τις συνθήκες!!Γενικά όμως πιστεύω ότι η αλήθεια είναι ο δρόμος, το ψεύτικο κάποια στιγμή θα αποκαλυφθεί... μπορείς να φτιάξεις έναν ολόκληρο κόσμο με ψέματα και με μια αλήθεια να τον καταστρέψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σε προηγουμενο ποστ εγραψα επιφανειακα, τωρα θα το πω αναλυτικα. Εχουμε ως εξης: Πρωτα απ ολα τους αλλαζονες, που πιστευουν οτι ολος ο κοσμος γυριζει γυρω τους, επειτα τους υποκριτες, τους αχαριστους, τους κρυοκωλους - σοβαροφανεις αυτους που δεν εχουν χιουμορ κι ενω λες κατι για αστειο να νομιζουν οτι μιλας σοβαρα και ειναι ετοιμοι να στην πουν. Τους παρτακηδες, εγωιστες, αδιαφορους για ο,τι συμβαινει γυρω τους. Αυτους που βαριουνται τα παντα, αυτους που μετα απο μια ηλικια νιωθουν κουρασμενοι χωρις ενεργεια(δεν αναφερομαι σε ηλικιωμενους). Τους κουτοπονηρους, εκεινους που ενω τους εχεις καταλαβει καλα, συνεχιζουν να νομιζουν οτι μπορουν να στη φερουν. Τους ποντικομαμηδες, αυτους που πετανε υπονοουμενα χωρις να λενε αυτο που θελουν ευθεως, αυτους που ειναι αντιθετοι σε ολα και τους φταινε τα παντα, αυτους που περιμενουν παντα να την πουν σε ολους, τους τσιγκουνηδες-παραδοπιστους, τους ρατσιστες, αυτους/αυτες που νομιζουν οτι ειναι σουπερ γκομενοι-ες και οτι ολοι θελουν να τους μοιασουν, τους αδαεις σε ορισμενα πραγματα και του χαζους που σε κοιτανε παντοτε με το βλεμμα της κουρασμενης αγελαδας.
Συγκεκριμενα αυτο αφορα μονο αντρες: Αυτοι που θελουν με το ζορι να το παιζουν αντρακλες και ενω γνωριζουν πολυ καλα οτι δεν ειναι τετοιο το στυλ και ο τυπος τους, αγνοουν το γεγονος οτι φαινονται καραγκιοζηδες. Επισης αυτους που νομιζουν οτι ειναι φιλοσοφοι επειδη εχουν διαβασει λιγο μαρξ, λιγο νιτσε, και κανα δυο αλλα βιβλια που εχουν ακουσει απ αλλους οτι ειναι αντισυμβατικα και ψαγμενα και σε καθε συζητηση αρχιζουν αμπελοφιλοσοφιες ειδικα οταν υπαρχουν και γυναικες στην παρεα για δειξουν οτι ειναι ψαγμενοι και εμπειροι πιστευοντας οτι θα τις ριξουν
Οσον αφορα τις γυναικες,: Τις χαζομπιμπο(ειδικα οι μικρες σε ηλικια) που νομιζουν οτι ο γκομενος τους ειναι γαματος, ενω ολοι ξερουν οτι προκειται για μαλ@κ@, που δεν εχουν αποψη και το μονο που ξερουν ειναι να γελανε σε οτιδηποτε πεις, τις ψηλομυτες, τις μυγιαγγιχτες και αυτες που το παιζουν υπερανω σε ολα εχοντας ενα υφακι και καπνιζοντας με ενα στυλ που δεν μπορω να το περιγραψω.
Αυτα τα ολιγα και αν με πειτε κομπλεξικο δεν με νοιαζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
αν πω 'μου τη δινει να ειναι ψευτης/υποκριτης'' κτλ κτλ,θα είναι πολύ κλασίκ..κι εκτός αυτού,ολους μας ενοχλει αλλωστε ,δεν υπαρχει ανθρωπος που του αρεσουν οι δηθεν...
αυτό που μου τη δίνει απίστευτα είναι να μη μιλάει ο άλλος πολύ,όχι λόγω ντροπής,αλλά λόγω...τάσης σνομπισμού ξέρω΄γω...πώς το λένε,να προσπαθούν οι άλλοι να τον προσεγγίσουν/γνωρίσουν και με το ζόρι να τους λέει 5 κουβέντες λες και τους κάνει χάρη,σε συνδυασμό με το ξινό το υφάκι πολλές φορές..κ γενικα,δε μ αρεσει να μην εχει τι να πει ο αλλος και να απανταει με ενα ναι,με ενα οκ κι ετσι...
εν ολιγοις,μου τη δινει η μονοτονια σε εναν ανθρωπο παρα πολυ.με ξενερωνει,οπως επισης κι η συνηθεια να ειρωνευεται/ειναι αγενης συνεχως κ με το παραμικρο... δεν ειναι τα μονα βεβαια,αλλα ειναι αυτα που μου ερχονται αυτην τη στιγμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top