Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Πάντως αυτό που συνειδητοποιω εγώ είναι πως όσο περνάει ο καιρός και συμφιλιωνομαι με τον εαυτό μου και αποφασίζω τι άνθρωπος θέλω να είμαι, τόσο λιγότερο μου "τη δίνουν" διάφορες κατηγορίες ανθρώπων.
Αυτό που θέλω να πω είναι πως είναι πολύ συγκεκριμένες και λίγες οι φορές που θα αφήσω τον εαυτό μου να ενοχληθεί και να χαλαστει επειδή έχει κάποιος το Χ χαρακτηριστικό. Όχι πως δεν θα εκνευριστώ με κάποιον που μπορεί να έχει μια ομολογουμένως άσχημη συμπεριφορά όπως η αγένεια, για παράδειγμα, σε ένα ταμείο ή σε μια υπηρεσία. Αλλά ως εκεί.

Επειδή λοιπόν δύσκολα θα μου την "δώσει" κάποιος, θα πω πως οι άνθρωποι που ίσως να με δυσκολεύουν περισσότερο είναι αυτοί που δεν έχουν δουλέψει τα social skills τους. Δεν θα χρησιμοποιήσω μονολεκτικά συνώνυμα που υπάρχουν και στην ελληνική γιατί θα ξεφύγει η συζήτηση σε άλλα θέματα όπως εσωστρέφεια vs εξωστρέφεια. Όμως δεν μιλάω για αυτό, μιλάω για τους ανθρώπους που ενώ επιδιώκουν να βρεθούν σε παρέα/ να βγουν ραντεβού, δεν καταβάλουν και την ανάλογη προσπάθεια. Δηλαδή δεν ξεκινούν συζήτηση ποτέ και περιμένουν ο συνομιλητής να τους να στήσει ολόκληρη κουβέντα μόνος του. Μόνο που it takes two to tango και είναι μονότονο να πρέπει ο ένας να σκέφτεται συνεχώς πως να συνεχίσει την κουβέντα κι ο άλλος απλά να απαντα λες και του παίρνουν συνέντευξη. Καταλαβαίνω και την αντίθετη πλευρά μιας και βρισκόμουν κι εγώ σε αυτήν καιρό αλλά θα είναι ψέμα να πω ότι δεν κουράζει και λίγο.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
το να έχει συνηθίσει να πουλά παπάτζα και να κοιτά άλλους ανθρώπους αφ' υψηλού. Αν κάποιος έχει και τα δύο αυτόματα σχηματίζω κακή εικόνα.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξερολες - αγενείς - εγωιστές - μίζεροι

Ο συνδυασμός που σκοτώνει και το τελευταίο εγκεφαλικό κύτταρο υπομονής μου και ανοχής !
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Έπαρση, αλαζονεία, τσιγκουνιά, αγνωμοσύνη, βλακεία ...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,715 μηνύματα.
Γενικά είμαι πολύ ανεκτικός άνθρωπος και ταιριάζω με πολλούς και διάφορους ανθρώπους ( ασχέτως αν είμαι από την φύση μου τρομερά αντικοινωνικός ). Το μόνο που με νευριάζει στους υπόλοιπους ανθρώπους είναι το να είναι κομματοσκυλα και φανατικοί ( είτε με ιδεολογίες είτε με θρησκείες κλπ). Αν και είμαι άνθρωπος που λατρεύει τις συζητήσεις περί πολιτικής όταν ο άλλος κάνει ολόκληρο λογυδριο με επιχειρήματα και θέσεις ενός κόμματος / ιδεολογίας και δεν δέχεται να ακούσει κάτι άλλο είναι αρκετό για να σηκωθώ να φύγω.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Στιγμιαία μου τη δίνουν αρκετά πράγματα, αλλά τις περισσότερες φορές μου φεύγουν μετά τα νεύρα. Εν συνόψει, πάντως, θα έλεγα ότι σχηματίζω κακή εικόνα για έναν άνθρωπο όταν παρουσιάζει τα εξής (από τα περισσότερο στα λιγότερο σημαντικά):

1. Ειρωνεύεται. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει πιο εχθρικός τρόπος για να τοποθετηθεί κάποιος που (υποκρίνεται ότι) έχει επίπεδο. Προφανώς εννοώ πάνω σε μια διαφωνία και όχι τις ειρωνικές εξυπνάδες που πετάμε καμιά φορά στους φίλους μας για να τους πειράξουμε.

2. Είναι "γλείφτης". Από τις χαζοχαρούμενες κοπέλες που θα σε πουν "γλυκιά μου" from day 1 μέχρι τους τύπους που θα σε λούσουν στα κοπλιμέντα για να σε ρίξουν, μέχρι τα σπασικλάκια που έτρεχαν μετά το μάθημα στο γραφείο του καθηγητή για "απορίες", αυτοί οι άνθρωποι πάντοτε μου προκαλούσαν μια περίεργη αίσθηση που πλέον ξέρω ότι ονομάζεται "cringe".

3. Είναι επικριτικός. Δέχομαι ότι κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά στάνταρ, αλλά όταν κρίνει τους πάντες για τα πάντα δε θα μπορέσω ποτέ να του μιλήσω ανοιχτά για ό,τι με αφορά, οπότε δε θα υπάρξει ποτέ οικειότητα ανάμεσά μας.

4. Είναι πονηρός/υστερόβουλος. Όχι για κανέναν εξεζητημένο λόγο, αλλά επειδή πολύ απλά δεν μπορώ να τον εμπιστευτώ. Το καλό είναι ότι με τα χρόνια και την εμπειρία, συλλέγουμε υποσυνείδητα πληροφορίες που μας βοηθούν να ξεχωρίζουμε εύκολα αυτούς τους ανθρώπους, με μια απλή ματιά.

5. Attention seeking. Πάλι δεν αναφέρομαι στη "χαριτωμένη" περίπτωση που ζητάμε προσοχή από τους οικείους μας με ναζάκια και τσαχπινιές, αλλά σε σπαστικές συμπεριφορές, όπως το να εκφράζει κάποιος ακραίες απόψεις χωρίς πραγματικά να τις πιστεύει, να μεγαλοποιεί όσα του συμβαίνουν ή να ζητάει τη γνώμη των άλλων για την παραμικρή μπούρδα που τον απασχολεί.

Υπάρχουν σίγουρα κι άλλα αλλά ας μη μακρυγορήσω πάλι, σταματώ κάπου εδώ.

Ααα

Ξέχασα ένα επίσης σημαντικό,

6. Σπόντες, με τιλταρουν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,723 μηνύματα.
Η αθλιότητα.

Ένα παράδειγμα... τις προάλλες ήμουν στο δρομο και οδηγουσα το αυτοκινητό μου. Σε κάποιο σημείο ένας κόπανος πάτησε κορνα και ηθελε να με προσπεράσει ενω ο δρομος ηταν συνεχομενης διαγράμμισης. Δηλαδη απαγορευοταν. Περνάει τελικά πατώντας κορνες , κάνω ένα νοημα με το χέρι του στύλ αντε φυγε μας ζάλισες και λιγο πιο κάτω βγάζει το χέρι εξω και κάνει χειρονομια.

Τον πετυχαινω πιο κάτω στα φανάρια. Κατεβάζω το παράθυρο.

Του κάνω.... να σου πω, με έβρισες πριν; μου έκανες χειρονομια; σε μένα; ΣΕ ΜΕΝΑ; με ξέρεις;

αυτος αρχισε να παριστάνει τον ανηξερο. Ηταν ενας αρκουδος ταβερνιάρης- σιχαμερος απο τους τροπους του χοντρομπαλάς που παριστανε το μάγκα και τον νευρικο. Απο εκεινους που αμα κατέβεις κάτω και τους αρχισεις στις γρηγορες μετά θα το παιζουν κτυπημένοι για να σου κάνουν μήνυση.

Καλα του λέω δεν έχεις τσιπα να το παραδεχτεις; δεν φοράς παντελονια; κανονικα έπρεπε να ζητήσεις συγγνώμη.

μετά απο λιγο και ενω συνεχιζε να παριστάνει το μπικινι και ενω εγω του μιλουσα σε εντονο υφος , αναψε το φανάρι και του λεω κοιτα να μαζευτεις γιατι θα σε μαζέψουν.

Και εκει αρχισε τα μπινελικια και τις βρισιές "Κατεβα κάτω τωρα...." και πηγε να πλησιασει το οχημα μου.

Εννοειται οτι έφυγα και δεν εκατσα να συνεχισω ετσι και αλλιως το χέσιμο που ήθελα του το έριξα και μπροστα στη γυναικα του.

Να μάθει να βγάζει το χεράκι αλλη φορά να κανει χειρονομιες. Ενω δεν τον εβρισε κανεις και ταυτοχρονα ειναι παραβάτης και επικινδυνος για την δημοσια οδική ασφάλεια.

Εννοειται πως αμέσως μετά ενημέρωσα ΚΑΙ την αστυνομια. Δινοντας τις πινακιδες του και λέγοντας τους οτι θέλω να έχουν υποψη αυτο το αυτοκινητο για έλεγχο. Διοτι διενεργει επικινδυνους ελιγμους εντος του δρομου και ειναι μια επειγουσα και επικινδυνη περιπτωση.

Κάτι τέτοιοι ψευτόμαγκες το αξίζουν το χοροπηδημα. Εννοειται οτι αμα με κτυπούσε στο αυτοκινητο δεν θα ξέμπλεκε καθολου εύκολα. Δεν μασάω απο μαλακιες. Ειμαι και εγώ πολύ κακος αν χρειαστει αλλα με αυτους που το αξιζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,715 μηνύματα.
Η αθλιότητα.

Ένα παράδειγμα... τις προάλλες ήμουν στο δρομο και οδηγουσα το αυτοκινητό μου. Σε κάποιο σημείο ένας κόπανος πάτησε κορνα και ηθελε να με προσπεράσει ενω ο δρομος ηταν συνεχομενης διαγράμμισης. Δηλαδη απαγορευοταν. Περνάει τελικά πατώντας κορνες , κάνω ένα νοημα με το χέρι του στύλ αντε φυγε μας ζάλισες και λιγο πιο κάτω βγάζει το χέρι εξω και κάνει χειρονομια.

Τον πετυχαινω πιο κάτω στα φανάρια. Κατεβάζω το παράθυρο.

Του κάνω.... να σου πω, με έβρισες πριν; μου έκανες χειρονομια; σε μένα; ΣΕ ΜΕΝΑ; με ξέρεις;

αυτος αρχισε να παριστάνει τον ανηξερο. Ηταν ενας αρκουδος ταβερνιάρης- σιχαμερος χοντρομπαλάς που παριστανε το μάγκα και τον ογκωδη-νευρικο. Απο εκεινους που αμα κατέβεις κάτω και τους πλακώσεις στις κλοτσιές μετά θα το παιζουν κτυπημένοι για να σου κάνουν μήνυση.

Καλα του λέω δεν έχεις τσιπα να το παραδεχτεις; δεν φοράς παντελονια; κανονικα έπρεπε να ζητήσεις συγγνώμη.

μετά απο λιγο και ενω συνεχιζε να παριστάνει το μπικινι και ενω εγω του μιλουσα σε εντονο υφος , αναψε το φανάρι και του λεω κοιτα να μαζευτεις γιατι θα σε μαζέψουν.

Και εκει αρχισε τα μπινελικια και τις βρισιές "Κατεβα κάτω τωρα...." και πηγε να πλησιασει το οχημα μου.

Εννοειται οτι έφυγα και δεν εκατσα να συνεχισω ετσι και αλλιως το χέσιμο που ήθελα του το έριξα και μπροστα στη γυναικα του.

Να μάθει να βγάζει το χεράκι αλλη φορά να κανει χειρονομιες.

Εννοειται πως αμέσως μετά ενημέρωσα την αστυνομια. Δινοντας τις πινακιδες του και λέγοντας τους οτι θέλω να έχουν υποψη αυτο το αυτοκινητο για έλεγχο. Διοτι διενεργει επικινδυνους ελιγμους εντος του δρομου και ειναι μια επειγουσα και επικινδυνη περιπτωση.

Κάτι τέτοιοι ψευτόμαγκες το αξίζουν το χοροπηδημα. Εννοειται οτι αμα με κτυπούσε στο αυτοκινητο δεν θα ξέμπλεκε καθολου εύκολα. Δεν μασάω απο μαλακιες. Ειμαι και εγώ πολύ κακος αν χρειαστει αλλα με αυτους που το αξιζουν.

Χαχα και αυτός είναι ο κλασικός Ελληναρας που λίγα λεπτά αργότερα θα δει έναν ξένο και θα αναφωνήσει το ιστορικό " ε ρε για δες έρχονται οι ξένοι και μας καταστρέφουν τον πολιτισμό, εμείς δώσαμε τα φώτα μας σε όλο τον κόσμο". Κάτι τέτοια βλέπω και ακούω και ντρέπομαι για τον σύγχρονο πολιτισμό που έχουμε να επιδείξουμε στους ξένους. Καμία απολύτως σχέση με τους αρχαίους...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,245 μηνύματα.
Το να έχει Σοσιαλιστικές απόψεις (βλεπε ΣΥΡΙΖΑ).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,723 μηνύματα.
Χαχα και αυτός είναι ο κλασικός Ελληναρας που λίγα λεπτά αργότερα θα δει έναν ξένο και θα αναφωνήσει το ιστορικό " ε ρε για δες έρχονται οι ξένοι και μας καταστρέφουν τον πολιτισμό, εμείς δώσαμε τα φώτα μας σε όλο τον κόσμο". Κάτι τέτοια βλέπω και ακούω και ντρέπομαι για τον σύγχρονο πολιτισμό που έχουμε να επιδείξουμε στους ξένους. Καμία απολύτως σχέση με τους αρχαίους...

Οι Ελληναραδες ειναι ανθρωποι που αγαπάνε την πατριδα τους και καλά κάνουν. Δεν τους λέω πλέον ετσι. Ο τυπος αυτος ήταν άθλιος. Εκτος απο ηλιθιος. Γιατι εστω οτι στη θέση μου ήταν κάποιος της Τροχαιας και εκεινη την ώρα ειναι με τα πολιτικά και δεν τον ξέρει. Νομιζεις οταν αυτος βρισει δεν θα πάρει ο άλλος τον συναδελφο του που εκτελει βάρδια και του πει να σου πω τάδε οδος ένας βλάκας κάνει το μάγκα.... εγω δεν θα του μιλήσω κάν. Πάρε τις πινακιδες του σταματησε τον..... και ξεκινα. Τι δεν έχει.

Θα τα έχει ολα; έχει πυροσβεστηρα σε ισχυ; Κάρτα Καυσαεριου- ΚΤΕΟ - διπλωμα - ζώνες κτλπ κτλπ....

και αμα σου κάνει και τον ζορικο. Τραβα του και μια συλληψη για αντισταση κατα της αρχής και άσε τον εισαγγελέα να αποφασισει τι ποινη θα του ρίξει.

Εγω έκανα λάθος που ενεπλάκην σε κουβεντες μαζι του. Δεν τον ξέρω και δεν εχω καμια δουλειά. Στο δρομο ολοι ειμαστε άγνωστοι και απλα καλουμαστε για τη δική μας ασφάλεια να υπακούμε σε κάποιους κανονες. Υπο άλλες συνθηκες εγω αυτον ουτε θα του έδινα σημασια τέτοιος αστοιχειωτος και αγροικος που ειναι. Κατευθειαν τις πινακιδες και καταγγελια. Ο ταδε διενεργει επικινδυνους ελιγμους επι της τάδε οδου.

Και δεν ασχολεισαι με κανεναν αρκουδιάρη πλέον. Θα φάει το προστιμο στο επομενο μπλόκο και θα ηρεμήσει. Απλά τα πράγματα. Έκανα λάθος που απάντησα το παραδέχομαι. Ειναι δουλεια της αστυνομιας οχι δική μας. Εμεις απλα ειδοποιούμε την αστυνομια. Την επομενη φορά θα ειμαι πιο προετοιμασμενος. Και θα εχω και το τηλέφωνο άμεσα διαθεσιμο της αστυνομιας.

Οι καιροι που κάποιοι εκαναν τους μάγκες με τη κακη έννοια και εμεναν ατιμωρητοι. Τελειωσαν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,715 μηνύματα.
Οι Ελληναραδες ειναι ανθρωποι που αγαπάνε την πατριδα τους και καλά κάνουν. Δεν τους λέω πλέον ετσι. Ο τυπος αυτος ήταν άθλιος. Εκτος απο ηλιθιος. Γιατι εστω οτι στη θέση μου ήταν κάποιος της Τροχαιας και εκεινη την ώρα ειναι με τα πολιτικά και δεν τον ξέρει. Νομιζεις οταν αυτος βρισει δεν θα πάρει ο άλλος τον συναδελφο του που εκτελει βάρδια και του πει να σου πω τάδε οδος ένας βλάκας κάνει το μάγκα.... εγω δεν θα του μιλήσω κάν. Πάρε τις πινακιδες του σταματησε τον..... και ξεκινα. Τι δεν έχει.

Θα τα έχει ολα; έχει πυροσβεστηρα σε ισχυ; Κάρτα Καυσαεριου- ΚΤΕΟ - διπλωμα - ζώνες κτλπ κτλπ....

και αμα σου κάνει και τον ζορικο. Τραβα του και μια συλληψη για αντισταση κατα της αρχής και άσε τον εισαγγελέα να αποφασισει τι ποινη θα του ρίξει.

Εγω έκανα λάθος που ενεπλάκην σε κουβεντες μαζι του. Δεν τον ξέρω και δεν εχω καμια δουλειά. Στο δρομο ολοι ειμαστε άγνωστοι και απλα καλουμαστε για τη δική μας ασφάλεια να υπακούμε σε κάποιους κανονες. Υπο άλλες συνθηκες εγω αυτον ουτε θα του έδινα σημασια τέτοιος αστοιχειωτος και αγροικος που ειναι. Κατευθειαν τις πινακιδες και καταγγελια. Ο ταδε διενεργει επικινδυνους ελιγμους επι της τάδε οδου.

Και δεν ασχολεισαι με κανεναν αρκουδιάρη πλέον. Θα φάει το προστιμο στο επομενο μπλόκο και θα ηρεμήσει. Απλά τα πράγματα. Έκανα λάθος που απάντησα το παραδέχομαι. Ειναι δουλεια της αστυνομιας οχι δική μας. Εμεις απλα ειδοποιούμε την αστυνομια. Την επομενη φορά θα ειμαι πιο προετοιμασμενος. Και θα εχω και το τηλέφωνο άμεσα διαθεσιμο της αστυνομιας.

Οι καιροι που κάποιοι εκαναν τους μάγκες με τη κακη έννοια και εμεναν ατιμωρητοι. Τελειωσαν.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Βέβαια για εμένα ο Ελληναρας είναι μεταφορική έννοια και υποδηλώνει τον κλασικό παρτακια που κάνει ο,τι του καπνίσει και αισθάνεται και μάγκας μετα και υπερηφανεύεται για τα κατορθώματα του. Δεν μπορείς να λες ότι αγαπάς την πατρίδα σου και παράλληλα να κάνεις πράγματα που την εξευτελίζουν και να μην την βοηθάς. Αν δεν σέβεσαι πρώτα τον εαυτό σου δεν θα σέβεσαι ούτε τους συμπολίτες του ούτε την χώρα σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το να έχει Σοσιαλιστικές απόψεις (βλεπε ΣΥΡΙΖΑ).

You capitalist sc*m 😝😝
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Καλά στον δρόμο έχω δει τις απίστευτες γελοιότητες.

Είναι τέλος πάντων ένας δρόμος που επειδή τον έκανα κάθε μέρα όλο τον χειμώνα για το πήγαινε - έλα στη δουλειά, έχω μάθει και τον πηγαίνω αρκετά γρήγορα. Έχει τύχει, λοιπόν, ίσα με 5-6 φορές να προσπερνάω άντρες (νεαρούς κυρίως), οι οποίοι μόλις βλέπουν ότι τους πέρασε γυναίκα (??? —υποθέτω τον λόγο γιατί στον πατέρα μου δε συμβαίνει ποτέ κάτι τέτοιο), γκαζώνουν με όλη τους τη μανία για να με ξαναπροσπεράσουν και ξαναπατάνε φρένα μόλις με χάσουν απ' το οπτικό τους πεδίο. Τώρα το γιατί, θα σας γελάσω.

2ο τραγικό: Αφηρημένοι οδηγοί με το κινητό στο αυτί, να πηγαίνουν όπου να' ναι, να αυξομειώνουν ταχύτητα όπως να' ναι, να πατάνε φρένα σε άσχετα σημεία και να μην παίρνουν χαμπάρι τι γίνεται γύρω τους. Καλά, για διασταυρώσεις που πετάγονται χωρίς καν να ελέγξουν πρώτα, ή ακόμη χειρότερα όταν σε βλέπουν να έρχεσαι αλλά θεωρούν ότι προλαβαίνουν να σου χωθούν, δεν το συζητώ.

3ο τραγικό: Αθηναίοι σε επαρχιακές οδούς. Επίκαιρο κιόλας λόγω 15Αυγουστου, να βλέπεις ξένους οδηγούς να προσπερνάνε όχι απλά σε σημεία που δεν έχουν διακεκομμένη, αλλά πάνω σε στροφές, ανηφόρες, σε δρόμους με τίγκα κίνηση, μιλάμε γυρίζω σπίτι με ταχυκαρδία...

4ο τραγικό: Ο κόρνας, όπως είπε κι ο Ντέβιλ. Δε μιλάμε για μια κόρνα που θα σου πατήσουν άμα κάνεις εσύ κάποιο λάθος, αλλά για την κόρνα του στυλ "άντε τελείωνε". Σε προσπεράσεις δε μου χει τύχει γιατί πάντα τραβιεμαι στην άκρη μόλις δω γρήγορο αυτοκίνητο από πίσω μου, αλλά μου χει τύχει να μου κορνάρουν επειδή σταμάτησα για ν' αφήσω να περάσει πεζός. Ή επειδή είχε άπειρη κίνηση στο στοπ και οι από πίσω νόμιζαν ότι εγώ δεν μπορώ να περάσω απέναντι. Ή επειδή σταμάτησα με αλαρμ για 3 (κυριολεκτικά) δευτερόλεπτα για να κατέβει φίλη μου απ' το αυτοκίνητο. Παράνοια.

5ο τραγικό: Ο "παρκαρωοπουγουστάρω". Να ψάχνεις πάρκινγκ μες στην πόλη και να βλέπεις παντού μισές θέσεις. Ή, ακόμη χειρότερα, όταν σε κάθετο παρκάρισμα αγνοούν τις διαγραμμίσεις που οριοθετούν τις θέσεις πάρκινγκ και το αφήνουν ακριβώς ανάμεσα, πιάνοντας έτσι 2 θέσεις.

Ουφ, τα είπα και συγχύστηκα ήδη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,723 μηνύματα.
@giannhs2001 Θελει μεγάλη προσοχη στο δρομο γιατι δεν ξέρεις σε ποιο μαλάκα πέφτεις. Τις προαλλες σε ενα παρκιν σουπερ μάρκετ μια κοπελα κτυπησε εναν πισω και βγηκε αυτος και αρχισε να την βριζει.

"Μουνοπανο" , "Μαλακισμένη" εγω άκουγα , ετυχε να ειναι και γνωστή μου. Και βεβαια νευριασα και έκανα επέμβαση επιτοπου.

Έλα έλα του λέω φιλος... πολλά είπες. Κάτσε σε αποσταση και θα έρθει η αστυνομια να καταγράψει το περιστατικο. Και προσεξε καλα γιατι αν σου κάνει μήνυση για εξύβριση έρχομαι μάρτυρας. Δεν μιλάνε έτσι οτι προβλημα και αν έχεις. Πηγα και σε αυτην μετα και της ειπα αν θέλει έρχομαι για μάρτυρας.

Ένας γιδοβοσκος εκει, κακομοιρης και άθλιος.

Βλέπεις τον άλλον βγαινει φορτσατος για καυγα... φιλε δεν εχω κάτι μαζι σου και δεν σε ξέρω κάτσε στην ακρη σε παρακαλω και δεν θέλω κουβέντες, θα έρθει η αστυνομια και θα βρεθούν ολα. Και τέλος.

Κάθεσαι τωρα να πιάνεσαι στις κουβέντες με το κάθε τσουτσέκι και να πέφτεις επιπεδο. Αμα τον δείρεις... και τις φάει θα μπλέξεις. Αμα τις φάς εσυ πάλι δεν θα ειναι καλό και τέλος με τα αλληλο μπινελικια δε βγαινει τιποτα.

Δεν υπαρχει λογος.

Αν πάλι ειναι ενας ανθρωπος με επιπεδο με τον οποιο μπορεις να μιλήσεις. Ναι γιατι οχι να μιλήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,815 μηνύματα.
Τελευταια με εκνευριζουν πολύ...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,042 μηνύματα.
Δηλαδή τώρα εσυ έχεις γλυκύτητα, αλλά τη φυλάς για λίγους και εκλεκτούς, για περιορισμένες παραστάσεις, αυτό λες;
Δεν υπάρχει κανείς που να μην είναι γλυκός με αγαπημένους ανθρώπους που έχει επιλέξει να έχει γύρω του. Στους υπόλοιπους, εκτός από μια τυπική ευγένεια, δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,245 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανείς που να μην είναι γλυκός με αγαπημένους ανθρώπους που έχει επιλέξει να έχει γύρω του. Στους υπόλοιπους, εκτός από μια τυπική ευγένεια, δε χρειάζεται κάτι παραπάνω.
Αυτό ακριβώς!!!!Στους ξένους δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω καθώς μετά θα σε εκμεταλλευτούν!!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
«Κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό» λέει μια παροιμία...
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου τη δίνει όταν έχω ένα πρόβλημα και έρχεται κάποιος και προσφέρεται να βοηθήσει και του λέω ναι και μετά ξεχνάει παντελώς ότι προσφέρθηκε να βοηθήσει και του είπα ναι. Αυτές οι ψεύτικες κινήσεις ενδιαφέροντος με εκνευρίζουν απίστευτα. Καλύτερα μη λες τίποτα ρε φίλε.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,042 μηνύματα.
Μου τη δίνει όταν φέρεται σύμφωνα με τη δική του κοσμοθεωρία και δεν μπορεί να σκεφτεί καν οτι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο. Όταν δεν έχει τη διάθεση να προσπαθήσει να σεβαστεί οτι άλλοι άνθρωποι μπορεί να μη θέλουν τα ίδια πράγματα με αυτόν και επιμένει να φέρεται με εγωκεντρικό τρόπο.
Παράδειγμα: "μα πώς είναι δυνατόν να μη σού αρέσει το ποδόσφαιρο; υπάρχει κάποιος που δεν του αρέσει το ποδόσφαιρο; μα πώς γίνεται αυτό; με δουλεύεις έτσι;".
Απάντηση: "Είσαι μαλάκας".
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top