Τι όνειρο είδατε χθες;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ειδα οτι πηγα ενα ταξιδι στην Γερμανια και το αεροπλανο επεσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsaris

Νεοφερμένος

Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σαστισμενος απο ενα ονειρο που ειδα σημερα το πρωι,ενιωσα την αναγκη να συμβουλευτω καποιον,και επειδη ο κολλητος μου λειπει εκτος πολης,σκεφτηκα να ζητησω τη γνωμη σας. Λοιπον παιδια,στο ονειρο μου γνωρισα με την παρεα μου μια κοπελα συνομιληκη ,μελαχρινη και ωραια(δεν ξερω αν σημαινει κατι) η οποια γυρνουσε απο κολυμβητηριο και αφου γνωριστηκαμε τη συνοδευσα μεχρι το σπιτι της.Καθως μιλουσαμε για τις εξετασεις μου ειπε να μαθω καλα τη σελ. 22 . Αφου ξυπνησα θυμομουν καλα τις λεπτομεριες και ειπα να φυγω 10:22 επειδη εγραφα στις 10:30 και απο τον ιδιο δρομο οπως παντα.Προχωρωντας ειδα να βγαινει απο μια πολυκατοικια μια ολοιδια κοπελα :eek: μαζι με μια συμ/τρια μου απ'το δημοτικο που παει σε πιο μακρινο λυκειο.Δεν τις πλησιασα βεβαια γιατι μου ειχαν κοπει τα ποδια.....αλλα αν τη πετυχω ξανα( ειδικα τωρα που ξερω που μενει) και την ρωτησω αν παει κολυμβητηριο και μου πει πως οντως παει τοτε τι κανω?


ΥΓ: Παντα ενω ακουγα φιλους και γνωστους να μιλανε για ονειρα τα θεωρουσα βλακειες......αλλα τωρα δεν ξερω τι μου γινεται.Αν γνωριζετε κατι επι του θεματος,δωστε αποψεις....

Σημείωση Συντάκτου:Οι αναρτήσεις 702-708 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Απίστευτο όνειρο!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Λοιπον , αραξε ...μαλλον ειχες ξαναδει καποτε την κοπελα και δεν το θυμασαι γι αυτο την ειδες στον υπνο σου ...μη φρικαρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σαστισμενος απο ενα ονειρο που ειδα σημερα το πρωι,ενιωσα την αναγκη να συμβουλευτω καποιον,και επειδη ο κολλητος μου λειπει εκτος πολης,σκεφτηκα να ζητησω τη γνωμη σας. Λοιπον παιδια,στο ονειρο μου γνωρισα με την παρεα μου μια κοπελα συνομιληκη ,μελαχρινη και ωραια(δεν ξερω αν σημαινει κατι) η οποια γυρνουσε απο κολυμβητηριο και αφου γνωριστηκαμε τη συνοδευσα μεχρι το σπιτι της.Καθως μιλουσαμε για τις εξετασεις μου ειπε να μαθω καλα τη σελ. 22 . Αφου ξυπνησα θυμομουν καλα τις λεπτομεριες και ειπα να φυγω 10:22 επειδη εγραφα στις 10:30 και απο τον ιδιο δρομο οπως παντα.Προχωρωντας ειδα να βγαινει απο μια πολυκατοικια μια ολοιδια κοπελα :eek: μαζι με μια συμ/τρια μου απ'το δημοτικο που παει σε πιο μακρινο λυκειο.Δεν τις πλησιασα βεβαια γιατι μου ειχαν κοπει τα ποδια.....αλλα αν τη πετυχω ξανα( ειδικα τωρα που ξερω που μενει) και την ρωτησω αν παει κολυμβητηριο και μου πει πως οντως παει τοτε τι κανω?


ΥΓ: Παντα ενω ακουγα φιλους και γνωστους να μιλανε για ονειρα τα θεωρουσα βλακειες......αλλα τωρα δεν ξερω τι μου γινεται.Αν γνωριζετε κατι επι του θεματος,δωστε αποψεις....

Haha, καλο! Γιατι δεν της μιλησες βρε! Ε αμα την ξαναπετυχεις, μιλα της και ρωτα την αν παει κολυμβητηριο. Ενταξει, μπορουν να συμβουν αυτα, μην τρελαινεσαι! Το οτι συμβαινουν μεταφυσικα ενίοτε δε σημαινει πως πρεπει ν'αγχωνόμαστε, δες το σα μια όμορφη συμβολή του σύμπαντος να δεις μια όμορφη μελαχροινή κορασίδα που θα σου φτιάξει εν αρχή τη μέρα και ποτέ δεν ξέρεις πόσες ακόμα....:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
μηπως είχες δει αυτή τη κοπέλα απλά δεν την είχες προσέξει???και απλά ειχε μεινει στο ασεινηδητο σου και εμφανιστηκε στο ονειρο σου...δεν ειναι τιποτα!
αμα πέσει θεμα στις εξετασεις απο τη σελιδα 22, τοτε εισια και τυχερος!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsaris

Νεοφερμένος

Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για καποιο λογο δεν μπορω να ησυχασω τωρα.... Δεν ξερω κανενα ατομο απ'το σχολειο της(που λογικα παει με τη παλια μου συμμαθητρια η οποια ειναι η μονη που ξερω) και αυτο με φρικαρει ακομη περισσοτερο.Ειμαι αποφασισμενος να της μιλησω,αν βεβαια την πετυχω μονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Για καποιο λογο δεν μπορω να ησυχασω τωρα.... Δεν ξερω κανενα ατομο απ'το σχολειο της(που λογικα παει με τη παλια μου συμμαθητρια η οποια ειναι η μονη που ξερω) και αυτο με φρικαρει ακομη περισσοτερο.Ειμαι αποφασισμενος να της μιλησω,αν βεβαια την πετυχω μονη.

"Moυ κόπηκαν τα πόδια" δεν αρέσει καθόλου στο 22.

είμαι αποφασισμένος αρέσει πάρα πολύ στο 22.

Το μήνυμα είναι στάσου γερά στα πόδια σου. Το 2 είναι συντροφικότητα, αλλά και παθητικότητα. Το 4 που παράγεται από το 22 είναι όμως σταθερότητα και αποφασιστικότητα. Τα πόδια γερά στο έδαφος, αλλά και η δυσκολία. 'Ισως αυτά τα θέματα να πρέπει να τα δουλέψεις στη ζωή σου. 'Ισως σου είναι οικεία θέματα. Σε ευλόγησε με ένα όνειρο το Σύμπαν. Το 22 είναι μια πρόκληση ισχύος για τη ζωή σου. Είναι ο αριθμός του αρχιτέκτονα. Το 22 όπως και το 33 και το 11 είναι κυρίαρχοι αριθμοί. Εγώ θα χαιρόμουν πολύ αν έβλεπα κάτι τέτοιο. Εσύ ξέρεις όμως το σημαίνει για σένα αυτή η κοπέλα και θα πράξεις ανάλογα. Αν δεν έχετε κάτι τώρα ή δεν έχετε ποτέ στο μέλλον δεν έχει σημασία. Σημασία έχει να πατάς γερά στα πόδια σου. Και καλή δουλειά. Το 4 απαιτεί σκληρή εργασία για την επιτυχία. 'Ετσι θα το ερμήνευα εγώ. Σου δίνει το κλειδί της επιτυχίας. Κόπος, αποφασιστικότητα και εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsaris

Νεοφερμένος

Ο kotsaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απο την αλλη,φοβαμαι και την παρεξηγηση,δηλ. αν τη ρωτησω ετσι στο ακυρο αν παει κολυμβητηριο θα με περασει για βλακα .Σιγουρα θελω και θα την πλησιασω,αλλα πρεπει να εχω και καποιο λογο απο τη στιγμη που δεν γνωριζομαστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ένα λέω μονάχα σχετικά με το χθεσινό όνειρο:

brain, u ok?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ πέρσι που είχα τσιμπηθεί με ένα παιδί,είδα στον ύπνο μου κάποιον/κάποια φωνή,σημείωση [τέλος πάντων] να μου λέει 'μπες facebook στις 5 η ώρα,θα είναι μέσα' ..ξύπνησα στις 5 και δέκα,μπήκα κι ήταν μέσα!...οκ,σηκώνω τα χέρια ψηλά..και μου είπε και την ώρα κιόλας στο όνειρο,αυτό μ'άρεσε..χαχαχαχ :confused::whistle::upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Πως ήμουν σε ένα δάσος και έβρεχε. Και έτρεχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
αυτο το ειδα μια μερα αφου πεθανε ενας ξαδερφος μου...

ειμαι στο δωματιο μου, και τον βλεπω να περναει απο το παραθιρο.τον ακολουθω..., ο δρομος στον οποιο προχορουσαμε ηταν θεοσκοτινος, ειπιρχαν μονο μερικα φωτα, που και που, τα οποια ομως ποτε δεν τον φωτιζαν.η διαδρομη μου φανικε πιο μεγαλη απο οτι πραγματικα ειναι....καποια στιγμη βλεπω ενα μαγαζι με πινακες.την προσοχη μου τραβηξε ξαφνικα ενας πινακας, ο οποιος απεικονιζε διο μικρα αγκελουδια που πετουσαν στα συνεφα.ξαφνικα θιμηθικα τον ξαδερφο μου.κοιταξα απο την βιτρινα και τον ειδα να απομακρινεται πιγενοντας σε ενα στενακι....ετρεξα να τον προλαβω, φωναζοντας του να περιμενει...εκεινος με σταματισε, χωρις ομως να με εγκιξει η να μου μιλισει...ενιωσα να μην μπορω να προχορισω, οσο κι αν ηθελα.και τοτε, εφυγε...με αφησε εκει και εφηγε, χωρις να μου πει τιποτα...

μπορει κανεις να μου εξιγησει αυτο το ονειρο;σας παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
είδα που λετε πως ήμυον σε μια συναυλία του kanye west και ξαφνικα συνάντησα τη πρωτη μου σχεση και φασωθηκαμε , κι εκει που έλεγε το 'RUNAWAY' εγώ ψιθύρησα στο αυτί ''τα καλά απόψε ξεκινάνε μπέιμπι'' 1και χαμογελασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ειδα πως ημουν σε ενα μεγαλο δωματιο και κατεβενα μια μεγαλη χρυση σκαλα.... οσο κατεβενα η ομιχλη γινοταν πιο πυκνη.... ξαφνικα ειδα μια μεγαλη ομορφη ξυπηνη πορτα που πανω ηταν χαραγμενο το ονομα μου! το αγγιξα και η πορτα ανοιξε ενα μεγαλο δωματιο με πραγματα που τα ηξερα... μετα απο λιγη ωρα ολα εξαφανηστηκαν... Την επομενη μερα πεθανε η μαμα της καλυτερης μου φιλης γι αυτο θυμαμαι αυτο το ονειρο σαν να το ειδα χθες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
είδα πως άφησα καπου την τσαντα μου για πολύ λίγο για να δοκιμάσω μια άλλη και μου την έκλεψαν χωρίς να το καταλαβω! πρσπαθησα να πιασω τους κλεφτες αλλα μπηκαν σ ενα ταξι κ έφυγαν (!)

any ideas για το τι μπορει να σημαίνει;;

νομιζω οι κλεφτες ήταν δυο, ένας άντρας και μια γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μάλλον ότι αναμένεται να κάνει φτερά η τσάντα σου! Διόλου απίθανο στις μέρες μας.

Εγώ προχθές είδα ότι πήγα στην τράπεζα και με ενημέρωσαν ότι τα λεφτά μου μπορώ να τα πάρω σε δραχμές μόνο. Προφητικό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Χτες είδα πως χάλασε ο ανεμιστήρας στο χωριό και δεν ήθελα να παω και με βαλανε τελικά στο κοτέτσι. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ πάλι είδα πως ο μπαμπάς μου με πήγαινε στο αεροδρόμιο ''Μακεδονία'' της Θεσσαλονικης..πετουσα για ροδο :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι ονειρο να προλαβεις να δεις σε ενα διωρο μαναμ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τι ονειρο να προλαβεις να δεις σε ενα διωρο μαναμ ;
ααα, πάρα πολλά μπορείς να δεις. Εγώ κοιμάμαι κανά 3ωρο τη νύχτα τον τελευταίο καιρό λόγω διαβάσματος. Την μέρα τη βγάζω με φραπέδες και ρεντμπουλ, και 1 με 4 που κοιμάμαι είμαι όχι πτώμα, είμαι σε άλλο επίπεδο. και με αυτή την κούραση που με πλακώνει βλέπω εντελώς τρελλά όνειρα! αυριο δίνω φιλοσοφία και χθές με επισκέφθηκε ο Καντ! αμέ! αυτοπροσώπως! ηρθε να τα πούμε.. Το πρόβλημα ήταν ότι άρχισε να μου λέει τις βασικές του θέσεις και τα έργα του και κάποια στιγμή κόλλησε και δεν ήξερε την επόμενη θέση του!!!ε, ξύπνησα και τις ξαναδιάβασα!!!!
Καλή μου λεφτεριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top