Τι όνειρο είδατε χθες;

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Τον ξαναείδα για δεύτερη φορά στην σειρά...

Ήμασταν έλεγε στο δημοτικό σχολείο της περιοχής μου, και είχα πάει να τον δω γιατί έπαιζε ποδόσφαιρο..Όταν τελειωσε ο αγώνας, τον έψαχνα και δεν τον έβρισκα και ένιωθα χάλια.

Βρήκα ένα άλλον που του έμοιαζε πολύ αλλά δεν ήταν αυτός και μετά απο λίγο τον είδα και τον φώναξα.

Ήρθε και περιμέναμε σε μια γωνια γιατί και καλά μας βομβάρδιζαν και έπρεπε να προστατευτούμε απο τις βόμβες που έπεφταν.

Έσκανα λίγο πιο δίπλα μας αλλά δεν πάθαμε κάτι και σε κάποια στιγμή σηκωθήκαμε και μου έπιασε το χέρι και με κοιτούσε και μου είπε: Έλα πάμε να φύγουμε.."

Ε και φύγαμε τρέχοντας απο το σχολείο και μετά ξύπνησα.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στον ύπνο μας απλά βλέπουμε ότι υπάρχει (συνειδητά ή υποσυνείδητα) στο μυαλό μας. Όλα τα σχετικά με όνειρα συμβολικά, σημαδιακά, προφητικά κλπ, είναι απλώς μαλακίες.

Really? Πως ξέρεις όμως ότι ο πραγματικός εαυτός σου δεν κοιμάται αυτή τη στιγμή αφυδατωμένος στην έρημο και ότι εσύ δεν είσαι απλά ένα όνειρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Really? Πως ξέρεις όμως ότι ο πραγματικός εαυτός σου δεν κοιμάται αυτή τη στιγμή αφυδατωμένος στην έρημο και ότι εσύ δεν είσαι απλά ένα όνειρο?
Χμμμμ.... Το όνειρο το είδα 8 μήνες πριν. Αν ίσχυε αυτό που λες, φαντάζομαι ότι θα το είχα κάπως ...καταλάβει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ είδα πως είχε έρθει η θεία μου να με πάρει στο Παρίσι.
Παραδόξως οι δικοί μου με άφησαν και λέει όταν πήγαμε είχε γίνει χαμός, σκοτωμοί παντού.
:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Ότι είχα και πάλι σχέση με τον πρώην μου και είχαμε πάει εκδρομή μαζί. Μέχρι που με πήραν τηλέφωνο οι γονείς του και μου είπαν να σταματήσω να ασχολούμαι τον γιο τους και άλλα τέτοια. Αγχώθηκα και ντράπηκα τόσο πολύ που ξύπνησα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ότι ο μαθηματικός μας έφυγε και στην θέση του ήρθε αυτός που είχαμε σε όλο το γυμνάσιο.
Πολύ καλό για να ήταν αληθινό :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ήμασταν κάπου εγώ, και κάποιες φίλες και σε κάποια φάση εμφανίστηκε ένας περίεργος τύπος και με άφησαν μόνη μου.
Μόλις έφυγε αυτός ο τύπος άρχισαν να μαλώνουν σα κοκόρια και μόλις πήγα να τις χωρίσω, με έδιωξαν. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cerveza

Νεοφερμένος

Η Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τελευταια βλεπω πολυ συχνα αλλα μετα δε τα θυμαμαι...ειναι κακο αυτο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελευταια βλεπω πολυ συχνα αλλα μετα δε τα θυμαμαι...ειναι κακο αυτο ;
Νομίζω ότι σε όλους μας συμβαίνει αυτό, άρα δεν είναι κακό. Ξυπνάμε, λέμε τι ωραίο όνειρο είδαμε, αλλά σε λίγο το έχουμε ξεχάσει εντελώς. Πάντως, αν θέλεις να θυμάσαι (τουλάχιστον μερικά) τα όνειρά σου, υπάρχει τρόπος που κάποτε είχα εφαρμόσει με επιτυχία. Έχε στο κομοδίνο σου ένα μπλοκάκι και ένα μολύβι. Μόλις ξυπνήσεις γράψε μερικές λέξεις - κλειδιά του ονείρου σου. Αργότερα, διαβάζοντας τις λέξεις αυτές θα θυμηθείς το όνειρό σου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cerveza

Νεοφερμένος

Η Cerveza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΟΚ, γιατι προσφατα ειχα διαβασει κατι σε ενα αλλο forum και ανησυχησα! Σε ευχαριστω θα τηρησω αυτο που εκανες και εσυ χα χα :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Οτι ημουν μονος στο διαστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
χτες είδα στο όνειρό μου, επηρεασμένη από εξεταστική, βιβλιοθήκες κλπ ότι ήμουν σε μια βιβλιοθήκη κ ήρθε απέναντί μου και κάθισε ένας μελαχρινούλης λίγο ψηλός που διάβαζε κάτι σχετικό με χημεία..έγραφα χημεία πρόσφατα.. Όμως το όνειρο όταν ξύπνησα δεν το θυμόμουνα.Σήμερα πήγα το πρωί στη βιβλιοθήκη, και κάθισα σ ένα άδειο τραπέζι..σε λίγο ακούω ξαφνικά μια φωνή από απέναντί μου που να λέει ευγενικά: μπορώ να καθίσω; σηκώνω το κεφάλι και βλέπω έναν μελαχρινό λίγο ψηλό και αδύνατο να με κοιτάει περιμένοντας απάντηση και αυτόματα θυμάμαι το όνειρο που είδα! Απίαστευτο! Ο τύπος διάβαζε φαρμακολογία και δεν θα κρύψω ότι ήταν ωραίος! Πού να τον πετύχω τώρα πάλι;;; Ούτε στο όνειρό μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τι σας έλεγα; απίστευτο! ξανάρθε και μου μίλησε και κάθισε στο ίδιο τραπέζι με εμένα! Παιδιά τώρα μάλλον ζω την πραγματικότητα στο όνειρό μου...Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι να του πω και πως να του ανοίξω κουβέντα.......χελπ κοσμε χελπ πριν ξυπνήσω και καταλάβω ότι ήταν όνειρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Προχθές είδα ότι είχαμε κανονίσει με μια φίλη μου να πάμε μαζί στη σχολή γιατί θα παρουσιάζαμε μια ομαδική εργασία.. Αλλά είχε πρόβλημα το τηλέφωνό της και δεν είχε ίντερνετ και δεν μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί της με τίποτα. Πήγα στη σχολή και ευτυχώς την βρήκα εκεί..
Σήμερα παρουσιάζαμε σ'αυτό το μάθημα λοιπόν (στην πραγματικότητα),και είχαμε κανονίσει να βρεθούμε μ'αυτή τη φίλη μου σε μια στάση λεωφορείου.. Μαντέψτε ποια ξέχασε το κινητό της και δεν μπορούσε να βρει την άλλη.. (εγώ φυσικά!!) Σαν να ζούσα το όνειρο :hehe: αλλά την βρήκα γρήγορα τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειδα νυφικααα πολλα νυφικαααα μινι, μαξι ολων των ειδων καταλευκα, λαμπερα, μες στο κοσμημα και στην πολυτελεια! Τα θαυμαζα αλλα δε φορεσα καποιο! Απ' ο,τι διαβασα ειναι ευνοικο το ονειρο...
Ξερεις κανεις καμμια αλλη εξηγηση?

Α! Ειδα επισης οτι χορευα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Βλεπω σηνεχεια την κοπελα που μου αρεσει.. Βασικα την εχω 2-3 φορες αυτον τον μηνα και την μια εφαγα ενα ακυρο ολο δικο μου ξυπνησα ιδρωμενος :P . Τις αλλες και καλα την πλησιασα και αρχισα να της φιλαω αλλα μεχρι την στιγμη που ξυπνησα και ξενερωσα τοσο πολυ ! Αχχχ κατι ειναι και τα ονειρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είδα ότι ήταν βράδυ,ήμουν έξω,φυσούσε και ήθελα να επιστρέψω σπίτι.. Αλλά ο καιρός ήταν πολύ άσχημος και ήταν ένα αυτοκίνητο σταματημένο εκεί στο δρόμο. Λίγοο αργότερα σταμάτησε άλλο ένα. Μου είπε ο οδηγός του πρώτου αυτοκινήτου,ο οποίος μου φαινόταν γνωστή φυσιογνωμία, να με επιστρέψει σπίτι,εγώ όμως είχα άσχημο προαίσθημα.. Και ομως,μπήκα μέσα και τότε μπήκαν άλλοι δυο άντρες ντυμένοι στα μαύρα και μου είπαν "φεύγουμε,πάμε Βερολίνο" :worry: Και μετά ακολούθησε κυνηγητό μέσα σε κάτι μαγαζια,εγώ να προσπαθώ να φύγω,αυτοί να με κυνηγάνε..Τραγικό :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ειδα πως ημουν σπιτι μου στο μπαλκονι με την οικογενεια μου ολοι μαζεμενοι και τρωγαμε λαγανες και διαφορα εδεσματα και ειχαμε θεα ενα καταπρασινο δασος... Μου αρεσε πολυ σαν ονειρο και διαβασα πως ειναι καλο!
Μακαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα18

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τον Αλέξανδρο :redface: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top