Το καλύτερο μουσικό άλμπουμ όλων των εποχών

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Αφού έκανα ανασκόπηση τις πωλήσεις του Michael Jackson που είναι ο βασιλιάς της pop και της Britney Spears που είναι η πριγκίπισσα της Pop ώρα να γράψω για την Βασίλισσα που δεν είναι άλλην από την Madonna.

• Madonna Debut Album [ 1983]

• US Sales: 5.2 million units
• Rest of the world Sales: 4.8 million units
• Total Sales: 10 million units

View attachment 127809

• Like a Virgin [1984]

• US Sales: 10.3 million units
• Rest of the world Sales: 11.4 million units
• Total Sales: 21.7 million units

View attachment 127810

• True Blue [ 1986]

• US Sales: 8.2 million units
• Rest of the world Sales: 15.7 million units
• Total Sales: 23.9 million units

View attachment 127811


• Who’s that Girl [ 1987]

• US Sales: 2 million units
• Rest of the world: 3.7 million units
• Total Sales: 5.7 million units

View attachment 127812

• Like a Prayer [1989]

• US Sales: 5 million units
• Rest of the world sales: 10 million units
• Total Sales: 15 million units

View attachment 127813


• I am breathless [ 1990]

• US Sales: 2.5 million units
• Rest of the world sales: 4.2 million units
• Total Sales: 6.7 million units

View attachment 127814



• The Immaculate Collection [1990]

• US Sales: 12 million units
• Rest of the world sales: 17 million units
• Total Sales: 29 million units

View attachment 127815



• Erotica [ 1992]

• US Sales: 2.3 million units
• Rest of the world sales: 4.5 million units
• Total Sales: 6.8 million units

View attachment 127816



• Bedtime Stories [1994]

• US Sales: 3.2 million units
• Rest of the world Sales: 4.7 million units
• Total Sales: 7.9 million units

View attachment 127817



• Something to Remember [ 1995]

• US Sales: 3.2 million units
• Rest of the world Sales: 6.8 million units
• Total Sales: 10 million units

View attachment 127818



• Evita [1996]

• US Sales: 2.7 million units
• Rest of the world Sales: 4.3 million units
• Total Sales: 7 million units

View attachment 127819



• Ray of Light [ 1998]

• US Sales: 5 million units
• Rest of the world Sales: 11 million units
• Total Sales: 16 million units

View attachment 127820




• Music [ 2000]

• US sales: 3.2 million units
• Rest of the world: 7.5 million units
• Total Sales: 10.7 million units

View attachment 127821



• GHV2 [2001]

• US Sales: 1.6 million units
• Sales: 4 million units
• Total Sales: 5.6 million units

View attachment 127823



• American Life [ 2003]

• US sales: 1.5 million units
• Rest of the world sales: 3 million units
• Total Sales: 4.5 million units

View attachment 127824



• Confessions of a dance floor [ 2005]

• US Sales: 2 million units
• Rest of the world Sales: 7.7 million units
• Total Sales: 9.7 million units

View attachment 127825


• Hard Candy [ 2008]

• US Sales: 900 thousand units
• Rest of the world sales: 2.6 million units
• Total Sales: 3.5 million units

View attachment 127826



• Celebration [ 2009]

• US Sales: 700 thousand units
• Rest of the world: 2.5 million units
• Total Sales: 3.2 million units

View attachment 127827



MDNA [2012]

• US Sales: 600 thousand units
• Rest of the world sales: 1.3 million units
• Total Sales: 1.9 million units

View attachment 127828



• Rebel Heart [ 2015]

• US Sales: 250 thousand sales
• Rest of the world Sales: 650 thousand units
• Total Sales: 900 thousand units

View attachment 127829



• Madame X [ 2019]

• US Sales: 150 thousand units
• Rest of the world sales: 150 thousand units
• Total Sales: 300 thousand units

View attachment 127831



• Album Sold in the USA: 72.5 million units
• Rest of the World Sales: 127.5 million units
• Total Albums Sold Worldwide: 200 million units


Singles sales: 100 million units

• Total Album and singles sold: 300 million units


• TOP 5 Selling Albums:


• The Immaculate collection (1990): 29 million copies
• True Blue (1986): 23.9 million copies
• Like a Virgin (1984): 21.7 million copies
• Ray of Light (1998): 16 million copies
• Like a Prayer (1989): 15 million copies

• Η Madonna είναι η πιο πετυχημένη female artist όλων των εποχών καθώς έχει πουλήσει 300 εκατομμύρια album και singles. Αν βάλουμε μέσα και τα streaming services τότε οι πωλήσεις φτάνουν τα 450 εκατομμύρια. Δίκαια έχει τον τίτλο “Queen of pop music” καθώς το impact που έχει σαν καλλιτέχνης δεν το έχει καμία άλλη γυναίκα τραγουδίστρια. Βέβαια δεν συμφωνώ με τον χαρακτήρα της καθώς είναι αρκετά provocative για εμένα. Παρόλο αυτά σαν τραγουδίστρια μου αρέσει αρκετά.

• Από το 1983-1992 ήταν σταθερά Νο1 σε πωλήσεις σε παγκόσμια βάση μεταξύ όλων των Female artist. Από το 1993 και μετά οι πωλήσεις άρχισαν να μειώνονται λόγω του boycott που βίωσε η τραγουδίστρια στις ΗΠΑ. Το 1998 επανηλθε δυναμικά με το Ray of light με το οποίο κέρδισε 3 βραβεία Grammy. Όμως μετά το 2005 δεν κατάφερε να βγάλει κάποιο σπουδαίο Hit με αποτέλεσμα οι πωλήσεις να είναι αρκετά χαμηλές.

• Προσωπικά θεωρώ την περίοδο 1983-1990 την καλύτερη της Madonna καθώς τα albums “Madonna”, “True Blue”, “Like a prayer” και “Immaculate Collection” τα θεωρώ έργα τέχνης από κάθε άποψη. Από το 1992 και μετά προσωπικά δεν υπάρχει κάποιο album που να μου αρέσει καθώς θεωρώ ότι έχασε την λάμψη που είχε τα πρώτα 10 χρόνια της καριέρας της αν και το Ray of Light θεωρείται από τους fan της ως το καλύτερο album που έβγαλε ποτέ.


@Micro , @Grand Duchess , @Kate1914 ,@chester20080 ελπίζω να σας άρεσε αυτό το αφιέρωμα 😉😉.
Αγαπημένη, μεγάλωσα μαζί της από τα cd που είχε δώρο σε περιοδικά που έπαιρνε η μάνα μου μικρή. Άκουγε και η μητέρα μου, άκουγα και εγώ.
Μοναδική αν σκεφτεί κανείς τα χρόνια που ήταν το πικ της.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Αγαπημένη, μεγάλωσα μαζί της από τα cd που είχε δώρο σε περιοδικά που έπαιρνε η μάνα μου μικρή. Άκουγε και η μητέρα μου, άκουγα και εγώ.
Μοναδική αν σκεφτεί κανείς τα χρόνια που ήταν το πικ της.

Την περίοδο 1983-1992 ήταν μοναδική, όλα τα album και singles της διαμόρφωσαν μια γενιά και έμειναν αναλλοίωτα μέσα στο πέρασμα των χρόνων. Όπως είπα όμως μετά το 1992 έφαγε τρελό boycott στις ΗΠΑ καθώς η συμπεριφορά της ήταν πολύ provocative και χωρίς όρια πολλές φορές. Ουσιαστικά έμεινε στην ιστορία ως η Βασίλισσα της Pop λόγω των πρώτων 10 ετών της καριέρας της. Τα αγαπημένα μου singles είναι τα εξής:





 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Το Debut Album της Britney Spears “Baby one more time” γιορτάζει τα 25 χρόνια από την κυκλοφορία του. Το συγκεκριμένο album παραμένει μέχρι και σήμερα το best selling Debut album όλων των εποχών τόσο από female όσο και από male artists καθώς έχει πουλήσει πάνω από 25 εκατομμύρια μονάδες παγκόσμια ενώ μαζί με τα streamings οι πωλήσεις αγγίζουν τα 32 εκατομμύρια. Στην Ελλάδα ο συγκεκριμένος δίσκος πούλησε 40.000 μονάδες χαρίζοντας του τον τίτλο του best selling foreign album για το 1999 στην χώρα μας.

Για να καταλάβουμε την τεράστια επιτυχία του album αναφέρω ότι όλα τα albums της Katy Perry έχουν πουλήσει 17 εκατομμύρια μονάδες, όλα τα album της Miley Cyrus έχουν πουλήσει 21 εκατομμύρια μονάδες, ο Justin Bieber έχει πωλήσεις 23 εκατομμυρίων ενώ ο Justin Timberlake 24 εκατομμύρια. Με αλλά λόγια το debut album της Britney έκανε outsell ολόκληρη την καριέρα των παραπάνω καλλιτεχνών.




 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Επειδή έχω κάνει ανασκόπηση πωλήσεων μόνο για ξένους καλλιτέχνες σήμερα είπα να γράψω για ένα Έλληνα τραγουδιστή, ο οποίος είναι και ο αγαπημένος μου. Πρόκειται για τον Μιχάλη Χατζηγιάννη ο οποίος την δεκαετία του 2000 ήταν στην κορυφή της μουσικής βιομηχανίας τόσο στην Ελλάδα όσο και στην Κύπρο. Οι πωλήσεις του είναι πραγματικά εξωπραγματικές για μια χώρα όπως η Ελλάδα, πάμε να τις δούμε:

• Παράξενη Γιορτή [ 2000]

• Ελλάδα: 90.000 ( 2 x platinum)
• Κύπρος: 10.000 ( platinum)
• Σύνολο: 100.000 πωλήσεις

IMG_3103.jpeg



• Κρυφό φιλί [ 2002]

• Ελλάδα: 140.000 (4 x platinum)
• Κύπρος: 30.000 ( 2 X platinum)
• Σύνολο: 170.000 πωλήσεις

IMG_3104.jpeg



• Ακατάλληλη σκηνή [ 2004]

• Ελλάδα: 120.000 ( 3 x platinum)
• Κύπρος: 20.000 ( Platinum)
• Σύνολο: 140.000 πωλήσεις

IMG_3105.jpeg





• Live concert [ 2006]

• Ελλάδα: 113.000 ( 3 x platinum)
• Κύπρος: 20.000 (2 χ platinum )
• Σύνολο: 133.000 πωλήσεις

IMG_3106.jpeg



• Φίλοι και εχθροί [ 2006]

• Ελλάδα: 127.000 ( 4 x platinum)
• Κύπρος : 30.000 ( 3 χ platinum)
• Σύνολο: 157.000 πωλήσεις

IMG_3107.jpeg



7 [ 2008]

• Ελλάδα: 72.000 ( 3 χ platinum)
• Κύπρος: 20.000 ( 2 χ platinum)
• Σύνολο: 92.000 πωλήσεις

IMG_3108.jpeg


Κολάζ [ 2009]

• Ελλάδα: 52.000 ( 3 x platinum)
• Κύπρος: 10.000 ( platinum)
• Σύνολο : 62.000 πωλήσεις

IMG_3109.jpeg



• Το καλύτερο ψέμα [ 2010]

• Ελλάδα: 64.000 ( 4 χ platinum)
• Κύπρος : 16.000 ( 2 χ platinum)
• Σύνολο: 80.000 πωλήσεις

IMG_3110.jpeg



• Θάρρος η αλήθεια [ 2011]

• Ελλάδα: 27.000 ( 2 x platinum)
• Κύπρος: 7.000 ( platinum)
• Σύνολο: 34.000 πωλήσεις

IMG_3111.jpeg


• Η αγάπη δυναμώνει [ 2013]

• Ελλάδα: 15.000 (platinum)
• Κύπρος : 5.000 ( platinum)
• Σύνολο: 20.000 πωλήσεις

IMG_3114.jpeg





Έρωτας Αγκάθι [ 2007]

• Ελλάδα: 7.000 ( Gold)
• Κύπρος: 2.000 (Gold)
• Σύνολο: 9.000 πωλήσεις

IMG_3115.jpeg




• Πωλήσεις Album στην Ελλάδα: 827.000
• Πωλήσεις Album στην Κύπρο: 170.000
• Συνολικές πωλήσεις Album: 997.000

• Πωλήσεις singles Ελλάδα: 310.000
• Πωλήσεις Singles Κύπρος: 90.000
• Συνολικές πωλήσεις singles: 400.000


Συνολικές πωλήσεις Albums + singles: 1.4 Million units


• Την περίοδο 2002-2009 ήταν με διαφορά ο πιο πετυχημένος τραγουδιστής σε Ελλάδα και Κύπρο βάση πωλήσεων. Μάλιστα πουλούσε τόσα πολλά albums με αποτέλεσμα κάποια να χρειαστεί να επανεκδοθούν καθώς εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ημέρες.

• Οι παραπάνω πωλήσεις αφορούν καθαρά και μόνο CD και όχι downloads / streamings. Αν βαλουμε μέσα και τις ψηφιακές υπηρεσίες οι πωλήσεις του ξεπερνούν τα 2.7 εκατομμύρια.

• Την δεκαετία 2000-2009 κέρδισε πάνω από 50 βραβεία σε Ελλάδα και Κύπρο, τα περισσότερα από κάθε άλλο καλλιτέχνη. Το 2010 απέσπασε το βραβείο του best selling artist αλλά και της καλύτερης ανδρικής φωνής στην Ελλάδα.

• Επίσης είναι ο καλλιτέχνης με τις περισσότερες εισπράξεις / εισιτήρια σε συναυλίες που έχει περάσει ποτέ στην Ελλάδα.

• Μια εξαιρετική φωνή η οποία δυστυχώς άρχισε να φθίνει με γρήγορους ρυθμούς από το 2010 και μετά λόγω του προβλήματος που είχε στις φωνητικές του χορδές. Δυστυχώς πλέον δεν έχει τη κρυστάλλινη φωνή που είχε κάποτε όμως παραμένει 10 φορές καλύτερος σε σχέση με τους trash καλλιτέχνες της σύγχρονης εποχής.

Ελπίζω να σας άρεσε αυτό το cover. Αν θέλετε κάποιον άλλον έλληνα η ξένο καλλιτέχνη πείτε μου @Micro @Grand Duchess @chester20080 @Kate1914

Εδώ αφήνω μια εξαιρετική ερμηνεία του το μακρινό 2006 όταν και βρισκόταν στο peak της καριέρας του.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε το νέο Album της Taylor Swift το οποίο κυκλοφόρησε χθες στις ΗΠΑ και ήδη σπάει ρεκόρ sales and orders για τα σημερινά δεδομένα όπου λίγοι αγοράζουν Albums.

Τα 2 πρώτα Singles του Album είναι ήδη στο YouTube, μπορώ να πω ότι είναι πολύ προσεγμένη και ποιοτικη δουλειά.




Πως σας φαίνονται @Grand Duchess @rafaela11 @Kate1914 @Micro ??😅😅
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε το νέο Album της Taylor Swift το οποίο κυκλοφόρησε χθες στις ΗΠΑ και ήδη σπάει ρεκόρ sales and orders για τα σημερινά δεδομένα όπου λίγοι αγοράζουν Albums.

Τα 2 πρώτα Singles του Album είναι ήδη στο YouTube, μπορώ να πω ότι είναι πολύ προσεγμένη και ποιοτικη δουλειά.




Πως σας φαίνονται @Grand Duchess @rafaela11 @Kate1914 @Micro ??😅😅
Δεν τρελάθηκα πολύ, το 1ο κομμάτι η μελωδία του μου θυμίζει άλλα 10 της τραγούδια, και πολυ φλατ ρε παιδι μου, καμία κορύφωση.
Ωραιο video clip παρόλα αυτά.
Το 2ο πιο συμπαθητικό, αλλά τραγούδι αυτοκινήτου για να ακούγεται απλά απο πίσω θα πω

Σορρυ :worry:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν τρελάθηκα πολύ, το 1ο κομμάτι η μελωδία του μου θυμίζει άλλα 10 της τραγούδια, και πολυ φλατ ρε παιδι μου, καμία κορύφωση.
Ωραιο video clip παρόλα αυτά.
Το 2ο πιο συμπαθητικό, αλλά τραγούδι αυτοκινήτου για να ακούγεται απλά απο πίσω θα πω

Σορρυ :worry:

Και εμένα το δεύτερο μου άρεσε περισσότερο καθώς έχει πολύ ωραία μελωδία. 😉😉
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,417 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε το νέο Album της Taylor Swift το οποίο κυκλοφόρησε χθες στις ΗΠΑ και ήδη σπάει ρεκόρ sales and orders για τα σημερινά δεδομένα όπου λίγοι αγοράζουν Albums.

Τα 2 πρώτα Singles του Album είναι ήδη στο YouTube, μπορώ να πω ότι είναι πολύ προσεγμένη και ποιοτικη δουλειά.




Πως σας φαίνονται @Grand Duchess @rafaela11 @Kate1914 @Micro ??😅😅
Ολα τα τραγουδια της το ιδιο ακουγονται , δεν ειναι κακα αλλα δεν ενθουσιάζομαι . Ειναι πολυ υπερεκτιμημένη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Ολα τα τραγουδια της το ιδιο ακουγονται , δεν ειναι κακα αλλα δεν ενθουσιάζομαι . Ειναι πολυ υπερεκτιμημένη

Είναι όντως παρά πολύ inflated και το έχω αναφέρει παλιότερα. Θεωρώ την Britney Spears, Adele, Rihanna και Katy Perry πολύ καλύτερες στο είδος τους.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Τώρα το είδα αυτό το νήμα.
Ρε @Volkswagen Fan, εσένα φαίνεται να σου αρέσει ή όχι ένα άλμπουμ από τις πωλήσεις που έκανε, αλλά αυτή είναι απλά η εμπορικότητά του, το αν είναι ωραίο ή όχι ένα τραγούδι, άσε τα αυτιά σου να το κρίνουν. Καπιταλισμός μέχρι και στα γούστα πια; :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Τώρα το είδα αυτό το νήμα.
Ρε @Volkswagen Fan, εσένα φαίνεται να σου αρέσει ή όχι ένα άλμπουμ από τις πωλήσεις που έκανε, αλλά αυτή είναι απλά η εμπορικότητά του, το αν είναι ωραίο ή όχι ένα τραγούδι, άσε τα αυτιά σου να το κρίνουν. Καπιταλισμός μέχρι και στα γούστα πια; :P

Οχι ρε προφανώς και δεν μου αρέσει ένα album από τις πωλήσεις του, πχ το thriller που είναι το πιο εμπορικό album όλων των εποχών δεν μου αρέσει, απλά αναφέρω τις πωλήσεις τους καθώς είναι εντυπωσιακό το ποσό πολύ έχουν πουλήσει μερικά Albums.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Ανακοινώθηκε το νέο Album της Taylor Swift το οποίο κυκλοφόρησε χθες στις ΗΠΑ και ήδη σπάει ρεκόρ sales and orders για τα σημερινά δεδομένα όπου λίγοι αγοράζουν Albums.

Τα 2 πρώτα Singles του Album είναι ήδη στο YouTube, μπορώ να πω ότι είναι πολύ προσεγμένη και ποιοτικη δουλειά.




Πως σας φαίνονται @Grand Duchess @rafaela11 @Kate1914 @Micro ??😅😅
Θα συμφωνήσω με αυτά που ήδη ειπώθηκαν και από τη Ραφαέλα και από μέρους σου. Το πρώτο μου φαίνεται πολύ βαρετό, υπερβολικά "ήσυχο", ενώ το δεύτερο νομίζω είναι πολύ καλύτερο καθώς έχει διαφορές σε όλο το κομμάτι, δεν είναι μονότονο. Επομένως ακούγεται πολύ πιο ευχάριστα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Δεν τρελάθηκα πολύ, το 1ο κομμάτι η μελωδία του μου θυμίζει άλλα 10 της τραγούδια, και πολυ φλατ ρε παιδι μου, καμία κορύφωση.
Ωραιο video clip παρόλα αυτά.
Το 2ο πιο συμπαθητικό, αλλά τραγούδι αυτοκινήτου για να ακούγεται απλά απο πίσω θα πω

Σορρυ :worry:


Θα συμφωνήσω με αυτά που ήδη ειπώθηκαν και από τη Ραφαέλα και από μέρους σου. Το πρώτο μου φαίνεται πολύ βαρετό, υπερβολικά "ήσυχο", ενώ το δεύτερο νομίζω είναι πολύ καλύτερο καθώς έχει διαφορές σε όλο το κομμάτι, δεν είναι μονότονο. Επομένως ακούγεται πολύ πιο ευχάριστα.

Το 3ο Single του Album ανέβηκε επίσης, αυτό δεν μου αρέσει και πολύ να πω την αλήθεια.

 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,417 μηνύματα.

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,733 μηνύματα.
Το 3ο Single του Album ανέβηκε επίσης, αυτό δεν μου αρέσει και πολύ να πω την αλήθεια.

Τι να σου πω ρε Φώτη, εγώ δεν την ακούω και πολύ, οπότε όλα ίδια περίπου μου φαίνονται :laugh: . Νομίζω πως το μοναδικό από αυτήν που έχω προσθέσει στα αγαπημένα μου στο Spotify είναι το Cruel Summer, αλλιώς γενικά μου είναι αδιάφορη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
στο spotify που εψαξα το αλμπουμ μου εβγαλε γυρω στα 40τραγουδια , τι φαση ποτε προλαβε να τα γραψει ολα αυτα

Δεν ξέρω τι να σου πω, ποιος θα κάτσει να ακούσει 40 τραγούδια σε ένα studio Album??😂😂
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μέσα σε τρεις ημέρες το νέο Album της Taylor swift πούλησε 2 εκατομμύρια μονάδες, εκ των οποίων τα 1.5 εκατομμύρια στις ΗΠΑ, σε φυσική μορφή χωρίς να βαλουμε μέσα τα streaming services με αποτέλεσμα να είναι το τρίτο fastest selling album από female artist στην ιστορία, κάτω μόνο από το Album 25 της Adele (6 εκατομμύρια πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα) και το Oops i did it again της Britney Spears (2.7 εκατομμύρια πωλήσεις την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας του). Όλα αυτά σε μια εποχή όπου οι πωλήσεις album έχουν μειωθεί έως και 90% σε σχέση με δυο δεκαετίες πριν.




IMG_4725.jpeg


@rafaela11 @Kate1914 έσπασε ταμεία το album τελικά 😅😂.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top