Το νέο όνομα της ΠΓΔΜ και η συμφωνία των Πρεσπών

Ποιο θεωρείτε σωστό να είναι το νέο όνομα των Σκοπίων

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 82)
  • Μακεδονία

    Ψήφοι: 8 9.8%
  • Άλλο όνομα

    Ψήφοι: 41 50.0%
  • Σύνθετη ονομασία με γεωγραφικό προσδιορισμό

    Ψήφοι: 31 37.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 2.4%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ναι καλά. Μια βομβιτσα να πέσει χαθήκαμε. Καλύτερα να το δω απ'την τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μην φοβάσαι ΧΙμέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Τζόνυ καλέ μου, μπορεί να είμαι καλή στους φονους του Παλέρμο αλλά irl προτιμώ να είμαι σπιτάκι μου και ζωντανή. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν γίνονται τρομοκρατικές επιθέσεις στην Ελλάδα. Και αν γίνει από ποιον θα μπορούσε να γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Έτσι έλεγαν και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Πού να ξέρω από πού θα γίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
To πατριωτικό συλλαλητήριο της Κυριακής θα έχει τη διπλάσια τουλάχιστον συμμετροχή σε σύγκριση με το πρώτο. Οι ενορίες θα βάλουν δωρεάν λεωφορεία για όσους θέλουν να συμμετέχουν και θα έχουμε και τη συμμετοχή πολιτικών φορέων όπως η ΝΔ.

Πιστεύω και εγώ ότι υπάρχει φόβος για τρομοκρατική ενέργεια. Μην ξεχνάμε ότι η τρομοκρατία έχει αριστερή ιδεολογία στη χώρα μας και δεν είναι περίεργο να έχουμε δυσσάρερεστες εκπλήξεις σε μια εκδήλωση που δεν θα συμμετέχει κανένας φοιτητικό σύλλογος, κανένας συνδικαλιστικός σύλλογος και καμία συνέλευση πλατείας.

Προσωπικά δεν θα συμμετέχω γιατί βαριέμαι και δεν θέλω να χαρακτηριστώς ως χρυσαυγίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Πώς σας φαίνεται το όνομα GornaMakedonija για τα Σκόπια; Θα πάτε στο συλλαλητήριο της Κυριακής;
Εγώ να σας πω την αλήθεια φοβάμαι για τρομοκρατική ενέργεια...:/

ότι πρεπει, και θα είναι αμεταφραστο
(δείτε την συνεντευξη Κοτζια στην ΕΡΤ λεει και πραγματα που δεν γνωριζαμε )


υγ : εχω καποιες ερωτησεις για τους διαχειριστες , γνωριζει κανεις πως θα μιλησω σε αυτους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
«Στις 4 Φλεβάρη μπορεί να χυθεί αίμα» προειδοποιεί ο Ρουβίκωνας

Μην αφήσετε τον Ρουβίκωνα να τρομοκρατήσει κόσμο. Μετά από αυτήν την ανακοίνωση πρέπει να μαζευτεί περισσότερος κόσμος, ακόμα και αν δεν ενδιαφέρεται για το μακεδονικό. Πρώτον για να φανεί η παρουσία του κόσμου και όχι των ανθρώπων της χρυσής αυγής, οι οποίοι είναι πραγματικά μειοψηφία, και δεύτερον για να καταλάβει Ρουβίκωνας και ο κάθε Ρουβίκωνας ότι αυτά δε χωράνε στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σημασία δεν έχει ποιος είναι πλειοψηφία και μειοψηφία στο συλλαλητήριο, αλλά τι θέσεις και τι αρχές προβάλλει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η διαδήλωση στη Θεσσαλονίκη ήταν από τις πιο ειρηνικές τεράστιες μαζώξεις που έχουν γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι αυτό τι πάει να πει; Και η ΧΑ κάνει ειρηνικές μαζώξεις ενίοτε.

Σημειωτέον, ούτε καν τόσο ειρηνική δεν ήταν. Τον είδαμε όλοι τον εμπρησμό του κτηρίου από φασίστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Θα σου πουν : προκαλεσαν και αυτοι με την αντισυγκεντρωση

Σημελιωση : ακροδεξια δεν ειναι μονο η ΧΑ είναι και άλλες <<κινησει>> που συμμετειχαν στο συλλαλητηριο με full face και κρανη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το συλλαλητήριο δεν ήταν ακροδεξιά. Είχε από παιδάκια δημοτικού μέχρι και γέρους μεγάλης ηλικίας. Έχω πολλούς στο φβ που στήριζαν Συριζα ανοιχτά αλλά δε θέλουν να δεχτούν το Μακεδονικό. Είναι ένα ζήτημα που δεν αφορά τόσο δεξιά/αριστερά αλλά την Ελλάδα ως πατρίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Το συλλαλητήριο δεν ήταν ακροδεξιά. Είχε από παιδάκια δημοτικού μέχρι και γέρους μεγάλης ηλικίας. Έχω πολλούς στο φβ που στήριζαν Συριζα ανοιχτά αλλά δε θέλουν να δεχτούν το Μακεδονικό. Είναι ένα ζήτημα που δεν αφορά τόσο δεξιά/αριστερά αλλά την Ελλάδα ως πατρίδα.

δεν διαφωνω αλλα ειχε και ακδροδεξιες οργανωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ισχύει. Επίσης ο κόσμος δεν έχει ενημερωθεί καλά επί του θέματος. Ευτυχώς η δυστυχώς δεν μπορούμε να αποφύγουμε τον όρο Μακεδονία στην ονομασία αλλά ο μέσος Έλληνας νομίζει ότι μπορούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
Κι αυτό τι πάει να πει; Και η ΧΑ κάνει ειρηνικές μαζώξεις ενίοτε.

Σημειωτέον, ούτε καν τόσο ειρηνική δεν ήταν. Τον είδαμε όλοι τον εμπρησμό του κτηρίου από φασίστες.

Υπήρχε καμμία σύλληψη; Τότε πώς ξέρουμε την ιδεολογία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Κι αυτό τι πάει να πει; Και η ΧΑ κάνει ειρηνικές μαζώξεις ενίοτε.

Σημειωτέον, ούτε καν τόσο ειρηνική δεν ήταν. Τον είδαμε όλοι τον εμπρησμό του κτηρίου από φασίστες.

Το συλλαλητήριο ήταν ειρηνικό. Το ότι βρήκαν συγκάληψη κάποιοι και κάνανε τα έκτροπα στο κτήριο που τελούσε υπό κατάληψη δεν μπορείς να το λογίσεις ως ευθύνη στον κόσμο που συγκεντρώθηκε να εκφράσει την άποψή του.

Μιας όμως που γύρισε η συζήτηση εκεί, πόσο δημοκρατική θεωρείς την κατάληψη περιουσίας η οποία δεν σου ανήκει? Αν δηλαδή εγώ έρθω και σε πετάξω έξω από το σπίτι και το κάνω στέκι αλληλεγγύης και εσύ έρθεις και το βάλεις φωτιά, θα έλεγες τον εαυτό σου φασίστα και εγώ θα ήμουν ο δημοκράτης της υπόθεσης? Γιατί το έχουμε περάσει στο ντούκου πώς κατέληξε το κτήριο να τελεί υπό κατάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εστιάζετε οι περισσότεροι στο ποιοι συμμετείχαν. Μάλλον δεν έγινα κατανοητός στο ότι πρέπει να εστιάζουμε στο γεγονός. Τι προβάλλει αυτό το γεγονός λοιπόν; Αυτό είναι το θέμα, αυτό είναι το (κατά τη γνώμη μου) επικίνδυνο για τα συμφέροντα της χώρας και νομιμοποίηση θέσεων της πατριδοκάπηλης ακροδεξιάς. Αλυτρωτικές διαθέσεις, ανιστόρητες διακηρύξεις, αμφισβήτηση ακόμα και των ελληνικών συνόρων, ντε φάκτο αναγνώριση των Σκοπίων ως "Μακεδονία". Αυτό είναι το συλλαλητήριο, αλλά κανείς δε μιλάει επί της ουσίας. Γιατί δε βολεύει βλέπεις..

Άκικο, ξέρουμε ποιοι ήταν γιατί υπάρχει βίντεο που δείχνει και τα πανό τους και τα συνθήματά τους. Η ΕΡΤ έκανε την αποκάλυψη του βίντεο και από τότε δημοσιογράφοι της βρίσκονται υπό συνεχή απειλή από φασίστες. Ο Νικητόπουλος μάλιστα δημοσιοποιεί τις απειλές που δέχεται, ορίστε λοιπόν. Για συλλήψεις δε ξέρω.

DumeNuke, η άποψή μου για την συγκεκριμένη κατάληψη δεν έχει καμία σημασία μπροστά στο γεγονός. Δεν το γύρισε η συζήτηση καθόλου εκεί και αξίζει να τονιστεί αυτό. Πολύ εύκολα σπεύδουμε να δώσουμε άλλοθι στα ναζίδια. Δεν το έκαψαν επειδή το θεωρούν μη δημοκρατικό, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν με χάλαγε να χυθεί το αίμα του ρουβικωνα. Αρκετά πλέον με αυτή την μπουρδελοκατασταση σε αυτή την χώρα. Στις Η.Π.Α πιθανόν τώρα δεν θα υπήρχε καν ρουβικωνας μετά από τετοια δημόσια απειλή. Λέμε για την χρυσή Αυγή Αλλά φαίνεται υπάρχουν και άλλοι που θέλουν πιο δραστικά μέτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top