Το πολυβραβευμένο φιλμ «Αγόρια στο ντους» έδειξε η δασκάλα στους μαθητές Δημοτικού

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραίο παραλήρημα ασυναρτησίας, τι σε ενόχλησαν τα πτυχία του Δία ; 😂

??? Τώρα θα φοβόμαστε και να σπουδάσαμε, γιατί αυξάνουμε τις πιθανότητες να τρελαθουμε 😂
Η μ@λ@κι@ πολυ απλά και λαϊκά θα οω εγώ εδώ μέσα πλέον με μερικούς από εσάς από αυτά που καταλαβαίνετε καλά κρατεί!

Του Δία οι απόψεις άλλωστε είναι ξεκάθαρες εδώ μέσα οπότε έχουμε την αντίληψη και εκφραζόμαστε!

Τελικά δεν φταίει ο τρόπος που γράφω η δική σας αμάθεια το ν ακούτε τον άλλον και να αντιλαμβανεστε αυτά που λέει και γιατί το λέει ειναι η κυρια αιτία!

Αν την διαταραχή προσωπικότητας την έχεις συνδεδεμένη με τρέλα τότε τι άλλο να πούμε πλέον;;;;

Τι να σου κανουν τα πτυχια και το ξαναλεω οταν συναντας καθημερινά τέτοιους ανθρώπους και επειδή δεν συμφωνούν μαζί σου τους βγάζεις τρελούς...

Ενεργητική ακρόαση λέγεται αγαπητέ μου ,βαθμός αντίληψης και ενσυναισθησης και αυτά ναι δεν διδάσκονται σε κανένα πανεπιστήμιο, είναι αξίες πλέον που διδάσκονται από το σπίτι μας !
Ακούς και αντιλαμβανεσαι τι λέει ο άλλος και γιατί το λέει...Αν συμφωνείς λη όχι ειναι αλλο κομμάτι !

Στο δικό σου παιδί αργότερα με το καλό ν αφηνεις τον οποιοδήποτε έχει ένα πτυχίο και μπορεί να είναι σε μια θέση εξουσίας να του κάνει πλύση εγκεφάλου σύμφωνα με τις δικές του πεποιθήσεις ναι ;

Στο δικό μου παιδί όμως οχι ,εκεί παραβιάσεις το δικό μου όριο καο δεν επιτρέπετε....

Αλλο τι θα ακουσουμε εδω μεσα ...
ειναι δασκαλα οποτε εχει το δικαιωμα να κανει κατι τετοιο ..Η απόλυτη παράνοια!

Κατ αλλα σε αφήνω να κοιμηθείς στον δικό σου τρόπος σκέψεις την δική σου ζωή επηρεάζει και των μετεπειτα παιδιων σου όχι την δική μου :P:bye2:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,567 μηνύματα.
Δεν έκανα αυτη τη σύγκριση απλά ηθελα να δώ τι κατα τη γνώμη σου αποτελεί σεξουαλική / πονηρή πράξη κ ενέργεια. Αν ένας μπάρμπας πηγαινε κ κολλούσε τον τέτοιο του πίσω απο το κώλο μιας πιτσιρίκας ενηλικης πάντα σε ενα λεωφορείο θα αηδιάζατε θα κραζατε κ καλα θα κανατε και εγω μαζί σας εδω ομως βλέπω δικαιολογιες αλλου τύπου κ αναρωτιέμαι το γιατί.

Ειτε μας αρέσει / σας αρέσει ειτε όχι ο ομοφυλοφιλικος σεξουαλικος προσανατολισμός ειναι διαφορετικός απο τον συνήθη για αυτο το λόγο φίλμ που περιεχουν τέτοιες σκηνές καλο θα ήταν να παίρνουν πρώτα μια εγκριση

Αν ειναι έτσι να μπω και εγω σε μια τάξη και να αρχισω να τους λέω οτι παλιά πηγαινα σε κωλομπαρα και εχω νιώσει σεξουαλική απελευθερωση και κάθε βραδυ αμα γουσταρα πηδουσα και άλλη. Θα ειναι σωστο θεωρείς ;
Ακριβώς αυτή τη σύγκριση έκανες γιατί στερείσαι από επιχειρηματολογία και προσπαθείς από κάπου να πιαστείς. Όσο συνεχίζετε τη συζήτηση φτάνετε και στο ζουμί του θέματος σας κάποιοι. Το ότι δεν ήταν στρέιτ φιλί. Ακούστηκε και η αγαπημένη λέξη φυσιολογικό πιο πάνω, όλως τυχαίως. Εσείς όμως κάνετε τον διαχωρισμό και μετά αναρωτιέστε γιατί σας λένε ότι αυτό είναι ομοφοβικό. Όταν καταφέρεις εσυ ή οποιοδήποτε να μας πει γιατί είναι διαφορετικό και γιατι πρέπει να γεμίζουμε τα παιδιά με ταμπού ότι το ένα είναι έτσι και το άλλο αλλιώς, ελάτε πάλι. Αλλά για τελευταία φορά, το θέμα δεν ήταν να προβληθεί καμία είδους σχέση, ήταν τα έμφυλα στερεότυπα και ένα φιλάκι δεν έχει καμία σχέση ούτε με τη σεξουαλική παρενόχληση στο λεωφορείο ούτε με τα αγαπημένα σου κωλόμπαρα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αλλα ΟΧΙ εκει ρε φιλε... με το ΖΟΡΙ.... ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ αλλιως εισαι ομοφοβικός και ολα αυτα που λένε. Άραγε τα παιδιά ειχαν το δικαιωμα να αρνηθουν και να βγούν εκτος αίθουσας ; τους έδωσε η δασκαλιτσα αυτη την επιλογή ;

για μένα όποιος βάζει παιδιά να δουν τέτοια χωρις να ρωτησει τη γνώμη τους πρώτα και αν θέλουν ειναι παντελώς ηλίθιος και δεν θα έπρεπε να μπαινει κάν σε αίθουσα διδιδασκαλίας.
Φυσικά και έχουν και μπορούν ν αρνηθούν και ν αποχωρήσουν από την τάξη!

Έπειτα ο διευθυντής εχει υποχρέωση να καλέσει τους γονείς και το θέμα να συζητηθεί!

Αυτό μαθαίνουμε στα παιδιά μας από την πρώτη στιγμή που πηγαίνουν δημοτικό!

Να έχουν άποψη και ότι νιώθουν ότι παραβιάζει το όριο τους να το λένε!

Είναι δυνατόν να μιλάμε για τέτοιες εικόνες χωρίς πρώτα το παιδί να έχει την αντίληψη να κατανόηση τι βλέπει;

Ναι οκ να προβάλλονται και τέτοιες εικόνες αν θέλουμε να λεγόμαστε προοδευτικοι αλλά πριν δεν πρέπει να υπάρξει η απαιτούμε εξήγηση-ερμηνεία τι ειβαιβαυτο που βλέπει και ΓΙΑΤΙ συμβαίνει ώστε να το αντιληφθεί χωρίς αν του προκαλέσει σύγχυση;

Το παιδί βλέποντας κατι εντελώς από την "φυσιολογικοτητα" που έχει μάθει να ζει ,ταρασετε !
Υπάρχει σύγχυση η οποία οδηγεί σε πολλά άλλα θέματα..

Πολυ προσοχή λοιπόν σε τέτοια θέματα όσο αφορά τα παιδιά και φυσικά δίνουμε στα παιδιά μας το δικαίωμα της επιλογής όπως μαθαίνουμε στα παιδιά μας ν αναγνωρίζουν και να εκφράζουν το οποιοδήποτε συναίσθημα ακόμα και το θυμό .
Το δειχνουν σαν κάτι φυσιολογικό ώστε ν ανατιλαμβανετε ο άλλος ότι παραβιάζει τα προσωπικά του όρια!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,835 μηνύματα.
Ακριβώς αυτή τη σύγκριση έκανες γιατί στερείσαι από επιχειρηματολογία και προσπαθείς από κάπου να πιαστείς. Όσο συνεχίζετε τη συζήτηση φτάνετε και στο ζουμί του θέματος σας κάποιοι. Το ότι δεν ήταν στρέιτ φιλί. Ακούστηκε και η αγαπημένη λέξη φυσιολογικό πιο πάνω, όλως τυχαίως. Εσείς όμως κάνετε τον διαχωρισμό και μετά αναρωτιέστε γιατί σας λένε ότι αυτό είναι ομοφοβικό. Όταν καταφέρεις εσυ ή οποιοδήποτε να μας πει γιατί είναι διαφορετικό και γιατι πρέπει να γεμίζουμε τα παιδιά με ταμπού ότι το ένα είναι έτσι και το άλλο αλλιώς, ελάτε πάλι. Αλλά για τελευταία φορά, το θέμα δεν ήταν να προβληθεί καμία είδους σχέση, ήταν τα έμφυλα στερεότυπα και ένα φιλάκι δεν έχει καμία σχέση ούτε η σεξουαλική παρενόχληση στο λεωφορείο ούτε με τα αγαπημένα σου κωλόμπαρα.

Μπά οχι φίλε δεν πρόκειται να κάτσω να σε πείσω τι είναι φυσιολογικό και τι όχι και να μπλέξουμε σε μια ατέρμονη συζητηση επιχειρηματων και αναλύσεων που δεν θα οδηγήσει πουθενά καθως καθε ενας απο εσάς έχει συνδέσει τις απόψεις του με την ευφυια του οπότε αν πάω εγω να σε κοντράρω με τις απόψεις αυτές θα ειναι σαν να αμφισβητω την ιδέα της ευφυιας που εχεις για τον εαυτο σου οποτε για ποια επιχειρηματα μας λές ακριβώς... που τη μία ενα "πεταχτο" δηθεν φιλι για σενα δεν ειναι τίποτα ενω αν γινοταν κάπου αλλού θα ήταν παρενόχληση ;;; .... άλλωστε εάν ήθελες θα τα ήξερες ήδη.

Η λέξη φυσιολογικό δεν ειναι αγαπημένη ο προσδιορισμός ειναι ρεαλιστικός καθώς εάν η φάση πλέον σταματούσε να έχει ετεροφυλόφυλα ζευγάρια θα σταματούσε σε λίγο καιρό και το ανθρώπινο είδος να αναπαράγεται. Αυτο το δέχεσαι ή οχι ;

Εάν δεν το δέχεσαι ειναι σαν να κάτσω να επιχειρηματολογώ με εναν αρνητή ας πούμε μιας πασίγνωστης νόσου οτι δηθεν δεν υπάρχει.

Άλλο εαν συζητάμε να υπάρχει ενα ποσοστο ομοφυλοφιλων στο κόσμο ως κάτι φυσιολογικό αυτο ειναι άλλη κουβέντα αυτο το δέχομαι ως εναν βαθμό. Δεν εχω πρόβλημα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Η μ@λ@κι@ πολυ απλά και λαϊκά θα οω εγώ εδώ μέσα πλέον με μερικούς από εσάς από αυτά που καταλαβαίνετε καλά κρατεί!

Του Δία οι απόψεις άλλωστε είναι ξεκάθαρες εδώ μέσα οπότε έχουμε την αντίληψη και εκφραζόμαστε!

Τελικά δεν φταίει ο τρόπος που γράφω η δική σας αμάθεια το ν ακούτε τον άλλον και να αντιλαμβανεστε αυτά που λέει και γιατί το λέει ειναι η κυρια αιτία!

Αν την διαταραχή προσωπικότητας την έχεις συνδεδεμένη με τρέλα τότε τι άλλο να πούμε πλέον;;;;

Τι να σου κανουν τα πτυχια και το ξαναλεω οταν συναντας καθημερινά τέτοιους ανθρώπους και επειδή δεν συμφωνούν μαζί σου τους βγάζεις τρελούς...

Ενεργητική ακρόαση λέγεται αγαπητέ μου ,βαθμός αντίληψης και ενσυναισθησης και αυτά ναι δεν διδάσκονται σε κανένα πανεπιστήμιο, είναι αξίες πλέον που διδάσκονται από το σπίτι μας !
Ακούς και αντιλαμβανεσαι τι λέει ο άλλος και γιατί το λέει...Αν συμφωνείς λη όχι ειναι αλλο κομμάτι !

Στο δικό σου παιδί αργότερα με το καλό ν αφηνεις τον οποιοδήποτε έχει ένα πτυχίο και μπορεί να είναι σε μια θέση εξουσίας να του κάνει πλύση εγκεφάλου σύμφωνα με τις δικές του πεποιθήσεις ναι ;

Στο δικό μου παιδί όμως οχι ,εκεί παραβιάσεις το δικό μου όριο καο δεν επιτρέπετε....

Αλλο τι θα ακουσουμε εδω μεσα ...
ειναι δασκαλα οποτε εχει το δικαιωμα να κανει κατι τετοιο ..Η απόλυτη παράνοια!

Κατ αλλα σε αφήνω να κοιμηθείς στον δικό σου τρόπος σκέψεις την δική σου ζωή επηρεάζει και των μετεπειτα παιδιων σου όχι την δική μου :P:bye2:
Δεν φαίνεται και τόσο ηλίθιος πάντως ο Διας για να έλεγε μόρφωση= πτυχίο.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν φαίνεται και τόσο ηλίθιος πάντως ο Διας για να έλεγε μόρφωση= πτυχίο.
Η ηλιθιότητα έχει να κάνει με την ηθική;

Ποιος είπε κάτι τέτοιο;
Πραγματικά λίγο αντίληψη σας παρακαλώ πολύ και λίγο προσοχή στους χαρακτηρισμους που είναι δικά σας αυθερετα συμπεράσματα..

Είπα ότι τα ποστ του Δία είναι γνωστά..
Περί ηθικής μιλάμε ...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,835 μηνύματα.
Φυσικά και έχουν και μπορούν ν αρνηθούν και ν αποχωρήσουν από την τάξη!

Έπειτα ο διευθυντής εχει υποχρέωση να καλέσει τους γονείς και το θέμα να συζητηθεί!

Αυτό μαθαίνουμε στα παιδιά μας από την πρώτη στιγμή που πηγαίνουν δημοτικό!

Να έχουν άποψη και ότι νιώθουν ότι παραβιάζει το όριο τους να το λένε!

Είναι δυνατόν να μιλάμε για τέτοιες εικόνες χωρίς πρώτα το παιδί να έχει την αντίληψη να κατανόηση τι βλέπει;

Ναι οκ να προβάλλονται και τέτοιες εικόνες αν θέλουμε να λεγόμαστε προοδευτικοι αλλά πριν δεν πρέπει να υπάρξει η απαιτούμε εξήγηση-ερμηνεία τι ειβαιβαυτο που βλέπει και ΓΙΑΤΙ συμβαίνει ώστε να το αντιληφθεί χωρίς αν του προκαλέσει σύγχυση;

Το παιδί βλέποντας κατι εντελώς από την "φυσιολογικοτητα" που έχει μάθει να ζει ,ταρασετε !
Υπάρχει σύγχυση η οποία οδηγεί σε πολλά άλλα θέματα..

Πολυ προσοχή λοιπόν σε τέτοια θέματα όσο αφορά τα παιδιά και φυσικά δίνουμε στα παιδιά μας το δικαίωμα της επιλογής όπως μαθαίνουμε στα παιδιά μας ν αναγνωρίζουν και να εκφράζουν το οποιοδήποτε συναίσθημα ακόμα και το θυμό .
Το δειχνουν σαν κάτι φυσιολογικό ώστε ν ανατιλαμβανετε ο άλλος ότι παραβιάζει τα προσωπικά του όρια!

Συμφωνώ ειναι πολύ απλό... ρωτάς το παιδί εάν θέλει να το δεί. Και προχώ ειμαστε που λέμε κάτι τέτοιο αλλοι θα έλεγαν όχι ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΟΥΝ αλλα εφοσον μπορεί να το δεί οπουδήποτε και εκτός τάξης ας πούμε ότι δεν υπάρχει θέμα.

Οσο για το εάν εγω ειμαι ομοφβικός να φοβηθώ τι ρε παιδια.... μηπως δω κανα γλοσφιλο μεταξυ δυο αντρων και καβλώσω ;;; πλακα μ κάνετε τώρα. Δεν με αφορά το θέμα εχω αλλον προσανατολισμό. Κάντε οτι θέλετε στα κρεβάτια σας αλλα το συγκεκριμενο θέμα ειναι λεπτό.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ ειναι πολύ απλό... ρωτάς το παιδί εάν θέλει να το δεί. Και προχώ ειμαστε που λέμε κάτι τέτοιο αλλοι θα έλεγαν όχι ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΟΥΝ αλλα εφοσον μπορεί να το δεί οπουδήποτε και εκτός τάξης ας πούμε ότι δεν υπάρχει θέμα.

Οσο για το εάν εγω ειμαι ομοφβικός να φοβηθώ τι ρε παιδια.... μηπως δω κανα γλοσφιλο μεταξυ δυο αντρων και καβλώσω ;;; πλακα μ κάνετε τώρα. Δεν με αφορά το θέμα εχω αλλον προσανατολισμό. Κάντε οτι θέλετε στα κρεβάτια σας αλλα το συγκεκριμενο θέμα ειναι λεπτό.
Ναι πετάμε ένα είσαι ομοφοβικος είσαι ρατσιστής και νομίζουν ότι έτσι θα υπερισχύουν..

Αυτά πλέον τα συναντας λυπάμαι που θα το πω αλλά στις συζητήσεις κάποιου πολύ συγκεκριμένου target group ηλικιών και σε ανθρώπους που πλέον πάνε να καταρρίψουν παντελώς το αξιακο σύστημα γιατί μόνο έτσι θα μπορέσουν να επικρατήσουν ..

Δεν χρειάζεται να πούμε αλλα, ο καθένας μας και πολύ περισσότερο εμείς οι γονείς που μεγάλωσαν τα παιδιά μας και τώρα τα βλέπουμε να έχουν την ζωή που θέλουν ευτυχισμένα με τις παρέες τους και τους συντρόφους τους να έχουμε πάρει την επιβεβαίωση μας τι αξίζουμε και τι δουλειά κάναμε και ΑΝ την κάναμε καλά!
Οι άλλοι ας κρατήσουμε την άποψη τους για τα δικά τους παιδιά δεν με απασχολεί και ουτε στην ηλικία μου θα ανατρεψω ολόκληρο το αξιακο μου σύστημα γιατί βρέθηκαν κάποιοι να έχουν διαφορετικό από εμένα !
Ευγνώμων να είμαστε όλοι εμείς που μεγαλώσαμε σαν παιδιά αλλά και που καταφέραμε να μεγαλώσουμε τα δικά μας παιδιά σε ένα πολύ συγκεκριμενο αξιακο σύστημα!
Η ζωή μας δείχνει αν κάνουμε καλά η όχι ευτυχώς κανένας άλλος!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,835 μηνύματα.
Απλά να μην ξεχνάνε όταν λένε για ομοφοβίες πως ο έρωτας τους ειναι απόγονος μιας παραδοσιακής οικογένειας. Επίσης να μη ξεχνάει η δασκαλα που έκανε αυτη τη προβολή να προβάλει και μια αλλη ταινια με την άλλη πλευρά του νομισματος αυτο το εκανε ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φυσικά και έχουν και μπορούν ν αρνηθούν και ν αποχωρήσουν από την τάξη!

Εγω αυτο θα έλεγα στο παιδί μου... δεν θα το πηγαινα με δικηγορους και αηδιες.... θα του ελεγα αν την επομενη φορά το φιλμ δεν σ αρεσει ζητα αδεια να αποχωρησεις απο τη τάξη. Και θα κάνουμε μια συζητηση με τον διευθυντή.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά να μην ξεχνάνε όταν λένε για ομοφοβίες πως ο έρωτας τους ειναι απόγονος μιας παραδοσιακής οικογένειας. Επίσης να μη ξεχνάει η δασκαλα που έκανε αυτη τη προβολή να προβάλει και μια αλλη ταινια με την άλλη πλευρά του νομισματος αυτο το εκανε ;
Μα δεν υπάρχει ομοφοβια !

Έτσι το βαφτίζουν, ξεκάθαρο ειναι αυτο μην πεφτεις σε αυτή την παγίδα!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Του Δία οι απόψεις άλλωστε είναι ξεκάθαρες εδώ μέσα οπότε έχουμε την αντίληψη και εκφραζόμαστε!
Δεν φαίνεται και τόσο ηλίθιος πάντως ο Διας για να έλεγε μόρφωση= πτυχίο.
Η ηλιθιότητα έχει να κάνει με την ηθική;
Είπα ότι τα ποστ του Δία είναι γνωστά..
Περί ηθικής μιλάμε ...
Δεν καταλαβαίνω το σκοπό αυτών των αναφορών στο πρόσωπό μου σε σχέση με την ηλιθιότητα ή την ηθική. Καλή σας μέρα.

1698402012868.png
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν καταλαβαίνω το σκοπό αυτών των αναφορών στο πρόσωπό μου σε σχέση με την ηλιθιότητα ή την ηθική. Καλή σας μέρα.

Για την ηλιθιότητα Δία μου να ρωτήσεις εκεί που πρέπει για το τελείως αυθερετο και άτοπο συμπέρασμα ...

Τώρα για τα ποστ σου είναι καθαρά δική μου αντίληψη!
Είναι ενάντια στο δική ΜΟΥ ηθική στις δικές μου πεποιθήσεις και το κλείνω εδώ!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το σκοπό αυτών των αναφορών στο πρόσωπό μου σε σχέση με την ηλιθιότητα ή την ηθική. Καλή σας μέρα.

Ότι αν θεωρείς ότι επειδή είσαι φυσικός πχ ξέρεις πως πρέπει να μεγαλώνει ένα παιδί , είσαι ηλίθιος.

Η μαργαρίτα τώρα δεν ξέρω τι λέει για ηθική.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,835 μηνύματα.
Αλήθεια πρόβαλε η δασκαλα και άλλες τέτοιες ταινιες ; και αν όχι γιατι ;

μήπως ειναι της νέας γενιάς ;;; κατω η τοξικη αρρενωποτητα και τα λοιπα ; παντου τοξικές αρρενωποτητες βλέπουν αυτές. Εχουν τέτοιου ειδους κοινωνικά κολλήματα. Πάει να της μιλήσει ενας να τη φλερτάρει απαπαπα τοξικη αρρενωποτητα.

Αντε κανε συζητηση μετα με "επιχειρηματα". Σε ενα άτομο που επειδη μπορεί να έχει διαταραγμένες ιδέες σχετικά με τις παραδοσιακές σχέσεις προσπαθεί ακομη και να χλευάσει το προτυπο του ανδρισμου μεσα απο την προβολη τετοιων ταινιων... απο 'ψαγμενους" σκηνοθετες.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότι αν θεωρείς ότι επειδή είσαι φυσικός πχ ξέρεις πως πρέπει να μεγαλώνει ένα παιδί , είσαι ηλίθιος.

Η μαργαρίτα τώρα δεν ξέρω τι λέει για ηθική.
Και εγώ πραγματικα δεν ξέρω από που βγήκε όλο αυτό...
Το ξαναλεω αυθερετα δικά σου άτοπα συμπεράσματα...

Τα πτυχία δεν καθορίζουν το αν έχει ο άνθρωπος αξίες είπα..

φυσικα ουτε λογος αν ξερει να μεγαλωσει παδια βαση αυτων ...

Ειλικρινά σηκώνω τα χέρια ψηλά μαζί σας και εδώ ειναι που λέω σπατάλη χρόνου όλο αυτό :bye2:
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω το σκοπό αυτών των αναφορών στο πρόσωπό μου σε σχέση με την ηλιθιότητα ή την ηθική. Καλή σας μέρα.

Να σου πω ότι...από ένα σημείο και μετά οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουμε (και στο εδώ θέμα αναφέρομαι και γενικά...). Πρέπει κανείς να καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια. Σε κάθε περίπτωση, κινδυνεύουμε να ξεχάσουμε και όσα (ελληνικά) ξέρουμε...
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,717 μηνύματα.
Θα πω πως το εν λόγω θέμα έλαβε τιτανομεγιστες διαστάσεις, ενώ πολυ απλά θα μπορούσε να λυθεί ενδοσχολικα με μια παρέμβαση του γονέα στο διευθυντή και μια σύσταση/ επίπληξη στη δασκάλα
Κάθε μέρα συμβαίνουν ένα σωρό περιστατικά πολυ πιο σοβαρά
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
απο 'ψαγμενους" σκηνοθετες.
Τι πάει να πει ψαγμένος σκηνοθέτης και ΑΝ πραγματικα πρέπει να είναι κίνητρο στο να δω μια ταινία και όχι μόνο να την δω, να ταυτιστω με πεποιθήσεις άλλων ανθρώπων οι οποίοι έχουν πολύ συγκεκριμένα βιώματα που τους οδηγούν σε όλο αυτό;

Άλλο ένα άτοπο επιχείρημα αυτό!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,835 μηνύματα.
Δε μασάμε ολοι
Τι πάει να πει ψαγμένος σκηνοθέτης και ΑΝ πραγματικα πρέπει να είναι κίνητρο στο να δω μια ταινία και όχι μόνο να την δω, να ταυτιστω με πεποιθήσεις άλλων ανθρώπων οι οποίοι έχουν πολύ συγκεκριμένα βιώματα που τους οδηγούν σε όλο αυτό;

Άλλο ένα άτοπο επιχείρημα αυτό!

Ψαγμένοι με όσα τους συμφέρουν.... Να μιλησουμε λεει με επιχειρηματα μα τι να πούμε , εδω δεν απαντάει ο καθενας σε ερωτησεις και φευγει.

Εδειξε κάτι αλλο η δασκάλα... οχι.. ε γιατι ; μονο αυτη η ταινία υπάρχει ; καταλαβα πως θα εκαναν και την ΕΔΕ. Οχι πως εγω θα την τιμωρούσα αλλα θα τη πιεζα στις ερωτησεις σίγουρα.

Δηλαδη κατα τη γνώμη σας η σκηνη με το πεταχτο φιλί δεν δείχνει ερωτική σκηνη ; κατα γενικη ομολογια νομιζω ειναι ερωτική σκηνή. Αν κάποια δεν γουστάρει καποιον θα τον αφηνε να τη φιλησει στο στομα εστω κ πεταχτα ; παιζουμε με τις λέξεις τωρα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε μασάμε ολοι


Ψαγμένοι με όσα τους συμφέρουν....
Πίσω από τη λέξη ψαγμένος κρύβονται πολλά άλλα θέματα οπότε ας μείνουμε στο γεγονός πως όσοι βλέπουμε ταινίες "ψαγμενων " γιατί καλό είναι να βλέπεις και μια διαφορετική προσέγγιση των πραγματικών, να μην ξεχνάμε πολύ βασικά πραγματα που αφορούν το καθαρά δικό μας κομμάτι, τα στοιχεία τις δικής μας προσωπικότητας και όχι κάποιου αλλού!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top