Το σωστό μέγεθος

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
και εγώ το πιστεύω αυτό....παίζει μεγάλο ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ale3andros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ale3andros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Το μόνο μέγεθος που μετράει σ έναν άντρα είναι το μέγεθος της αγάπης & της θέλησης του να κάνει τη σύντροφο του ευτιχισμένη και ικανοποιημένη.

Αν το προσπαθεί αυτό τότε σημασία δεν έχει ο τρόπος ή τα μέσα (μήκος, πάχος, σχήμα) αλλά το αποτέλεσμα και ο δρόμος προς αυτό!

Εντάξει, δε λέω, και εγώ, εκεί γύρω στα 16-18, είχα τις ίδιες ανησυχίες με το μέγεθος. Με το χρόνο όμως κατάλαβα ότι η "γυναίκα" δεν είναι μια "τρύπα" που πρέπει να γεμίσουμε όσο καλύτερα μπορούμε γιατί έτσι θα είναι πιο ευτυχισμένη (συγγνώμη για την έκφραση, αλλά στο μυαλό πολλών ανδρών έτσι φαντάζει) και καλό είναι να το καταλάβετε κι εσείς οι μικρότεροι όσο γίνεται νωρίτερα.

Αφήστε τα μεγέθη για την γεωμετρία και ασχοληθείτε με την αγάπη που πληροί τα πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neph

Νεοφερμένος

Η Neph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι σιγουρα..αλλα το σεξ ειναι ενα αλλο κομματι της υποθεσης...Δε λεω οτι μετραει αποκλειστικα το μεγεθος. Οχι, η τεχνικη μετραει περισσοτερο. Κι οσο γι'αυτους που νομιζουν οτι ψαχνουμε παντα κατι μεγαλυτερο, καμια σχεση. Εχει τυχει να κομπλαρω να κανω σεξ με καποιον λογω των τεραστιων διαστασεων του (+-25cm)...
Αλλα το καλο σεξ μετραει στη σχεση οπως και να το κανεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Νομιζω πως το ποσο καλο ειναι το σεξ εχουν σχεση τα

Α
μετράει σ έναν άντρα είναι το μέγεθος της αγάπης & της θέλησης του να κάνει τη σύντροφο του ευτιχισμένη και ικανοποιημένη.
Β
νομίζω πως δεν έχει καμία σημασια το πόσο είναι σε μέγεθος αλλά
ο τρόπος που το χειρίζεσαι!
Γ
Ισως και η ψυχολογικη κατασταση που εχεις εκεινη την στιγμη παιζει ρολο :)
ΔΚαι σαφως παιζει ρολο και το μεγεθος ρολο

Τωρα απο κει και περα αυτα ειναι συναρτηση,οσο περισσοτερεσ απο αυτες τις προυποθεσεις πληρουν τοσο το καλυτερο,και ενταξει φυσικα μια προυποθεση υστερει καπου απο τις παραπανω,εαν την καλυπτει καποια αλλη που ειναι σε μεγαλυτερο βαθμο ειναι ολα καλα και παλι..Το προβλημα ειναι να υστερουν ολες απο λιγο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι σιγουρα..αλλα το σεξ ειναι ενα αλλο κομματι της υποθεσης...Δε λεω οτι μετραει αποκλειστικα το μεγεθος. Οχι, η τεχνικη μετραει περισσοτερο. Κι οσο γι'αυτους που νομιζουν οτι ψαχνουμε παντα κατι μεγαλυτερο, καμια σχεση. Εχει τυχει να κομπλαρω να κανω σεξ με καποιον λογω των τεραστιων διαστασεων του (+-25cm)...
Αλλα το καλο σεξ μετραει στη σχεση οπως και να το κανεις ;)

+ ή - 25 εκατοστά; Γιατί αν είναι - έχουμε πρόβλημα :D:P

Εγώ τώρα έχω την απορία, αν μου επιτρέπεις.:)

Εσύ λοιπόν που πήγες με κάποιον της "κλάσης" των 25 εκατοστών, πως μπορείς να γυρίσεις στα ποταπά 15-18? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ελπίζω να μην είχε καμία πρόβλημα να "αλλάζει" κατηγορίες μεγεθών!!!
Γιατί ό,τι και να πείτε, ό,τι εμπειρία ή μέγεθος κι αν έχει ο άλλος, αν δεν ξέρει να το χρησιμοποιεί δε θα 'ναι καλό το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neph

Νεοφερμένος

Η Neph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χεχεχ +25 ;) Δεν εβγαλα και μεζουρα αλλα ηταν...τεραστιο ρε παιδι μου, παιζει να ηταν και παραπανω..
Με αυτον δεν πηγα τελικα..Αλλα εχει τυχει να παω απο τα "ψηλα" στα "χαμηλα" και δεν ειχα κανενα προβλημα :)
Δεν μετραει τοσο το μεγεθος, get over it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Σε πλήρη στύση το μέγεθος του πέους κυμαίνεται μεταξύ 12 και 16 εκατοστών. Από εκεί και πέρα οι κάτοχοί τους έχουν το δικαίωμα να ονομάζονται [εδώ υπήρχε απρεπής έκφραση και αφαιρέθηκε από την ΟΔ]. Υπάρχουν βέβαια και οι [εδώ υπήρχε απρεπής έκφραση και αφαιρέθηκε από την ΟΔ] που το πέος τους έχει μήκος άνω των 20 εκατοστών. Μερικοί έχουν τόσο μεγάλο πέος που δεν μπορεί να σηκωθεί μόνο του για να μπει στον κόλπο της γυναίκας και χρειάζεται να το πιάσουν με το χέρι τους για να το οδηγήσουν ως εκεί. Σύμφωνα με τη σεξολογία, ο Δρ. Robert Dickinson το 1913 μέτρησε το πέος ενός άντρα που είχε μήκος 34, 29 εκατοστά και πάχος 15, 80 εκατοστά. Σύμφωνα με κάποια άλλα στοιχεία, τα μεγαλύτερα πέη συναντώνται μεταξύ των απογόνων των Ινδιάνων της Αμερικής.

Πάντως, οι περισσότερες γυναίκες δεν νοιάζονται και πολύ για τα μεγάλα μεγέθη, γιατί όσο πιο μεγάλο είναι το πέος τόσο πιο πολύ πονάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Barbarita

Νεοφερμένος

Η Βέρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σαν άντρας πρέπει να ξέρεις ότι στις τσόντες δεν σημαίνει ότι ο πρωταγωνιστής το έχει τεράστιο, για τον απλούστατο λόγο ότι παίζουν ρόλο τα ζουμ και οι γωνίες που το τραβάνε....

Επίσης θα έπρεπε σαν άντρας να ξέρεις το μέσο όρο των Ελλήνων που κυμαίνεται από 12-15

Και τέλος...το μέγεθος δεν παίζει ρόλο....Το πολύ μεγάλο δεν σημαίνει και καλό...καλύτερα να εστιάσεις στο πάχος και όχι στο μήκος 8)

Τέλος για κάθε γυναίκα μπορεί να είναι διαφορετικό...Οπότε μπορεί να θέλω ένα του 13 παρακαλώ και να αφήσω ένα του 16 :P

:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
και εγώ βρίσκω το πάχος πιο σημαντικό, όσον αφορά το μήκος 13-18cm είναι μια χαρά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight_2008

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι ο μεσος όρος κυμαίνεται γύρω στα 15cm. Κατά τη γνώμη μου είναι μια χαρά μέγεθος...αααα και να πω και κάτι....το μέγεθος έχει ΠΟΛΥ μεγάλη σημασία;):Dκι αφήστε αυτά που λένε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το μόνο μέγεθος που μετράει σ έναν άντρα είναι το μέγεθος της αγάπης & της θέλησης του να κάνει τη σύντροφο του ευτιχισμένη και ικανοποιημένη.


Kαι εγώ τα ίδια λέω συνάδελφε, για να μην στεναχωριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σορρυ ρε παιδιά, αλλά ο γυναικείος κόλπος είναι προσαρμοσμένος σε όλα τα μεγέθη,εφόσον συστέλλεται και διαστέλλεται. Με εκνευρίζει αυτή η ψύχωση ανδρικής (θεωρούσα) προέλευσης της διά χάρακος κατηγοροποίησης του πέους.
Και αν θέλετε τη γνώμη μου για το μόνο που μπορεί να σε φτιάχνει ένα μεγάλο πέος είναι στην όραση.-


εχω ακουσει οτι ο μεσος όρος κυμαίνεται γύρω στα 15cm. Κατά τη γνώμη μου είναι μια χαρά μέγεθος...αααα και να πω και κάτι....το μέγεθος έχει ΠΟΛΥ μεγάλη σημασία;):Dκι αφήστε αυτά που λένε....
Για του τύπους ο μέσος όρος κυμαίνεται στα 13 cm και όχι στα 15

(Δεν ξέρω αν έχει ξαναδημοσιευτεί)

Χώρα Εκατοστά (σε στύση)
Η.Π.Α. 12,9
Γερμανία 14,48
Ισπανία 13,58
Γαλλία 16
Ιαπωνία 13
Βραζιλία 12,4 1,7
Ιταλία 15
Μεξικό 14,9
Ελλάδα 12,18 1,7
Ινδία 10,2
Σαουδική Αραβία 12,4 1,6
Κολομβία 13,9
Κορέα 9,6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Γράφει η Εβίτα,
Συμφωνώ κι εγώ ότι το μεγάλο πάχος είναι πιο αρεστό στις περισσότερες γυναίκες . Όμως και το μεγάλο μέγεθος δίνει μεγαλύτερες ικανοποιήσεις. Μπορεί να πονάει πιο πολύ η γυναίκα όταν ο παρτενέρ της είναι βιαστικός και στη μια και στην άλλη περίπτωση, όμως στην ερωτική πράξη οι μεγαλύτεροι πόνοι φέρνουν τις μεγαλύτερες απολαύσεις. Γιατί, όπως και να το κάνουμε, υπάρχει και κάποια δόση μαζοχισμού στην ερωτική πράξη. Ένα μέγεθος γύρω στα 20 εκατοστά
νομίζω ότι προσφέρει τις μεγαλύτερες ικανοποιήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για του τύπους ο μέσος όρος κυμαίνεται στα 13 cm και όχι στα 15
Ενδιαφέροντα στατιστικά, αν και μου κάνουν εντύπωση οι μεγάλες διακυμάνσεις ανά χώρα. Ποια είναι η πηγή;

(και γιατί σε κάποιες χώρες έχει παραπάνω νούμερα; :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δημοσιεύτηκε στο Mens Health του Ιανουαρίου. Αν βρω το link θα σας το δώσω:P
Τώρα που το ξαναδιάβασα, γιατί και μένα μου έκαναν εντύπωση τα δύο νούμερα που έχουν μερικές χώρες συμπεριλαμβανομένης και της δικής μας, είναι η απόκλιση + -
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Χώρα Εκατοστά (σε στύση)
Η.Π.Α. 12,9
Γερμανία 14,48
Ισπανία 13,58
Γαλλία 16
Ιαπωνία 13
Βραζιλία 12,4 1,7
Ιταλία 15
Μεξικό 14,9
Ελλάδα 12,18 1,7
Ινδία 10,2
Σαουδική Αραβία 12,4 1,6
Κολομβία 13,9
Κορέα 9,6
Όχι τπτ άλλο,
μα ανακάλυψα και τη χώρα καταγωγής μου σήμερις


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι τπτ άλλο,
μα ανακάλυψα και την χώρα καταγωγής μου σήμερις


:P
내가 듣고 행복 해요.



Η έρευνα από πού είναι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να τι γράφει το Κάμα Σούτρα, για τα μεγέθη:
Σύμφωνα με το Kama Sutra, ο άνδρας και η γυναίκα χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες. Ο άνδρας μπορεί να κατηγοριοποιηθεί ως «λαγός», ως «ταύρος» και ως «άλογο», ανάλογα με το μέγεθος του… φαλλού του. Αλλά και η γυναίκα κατηγοριοποιείται ως «ελαφίνα», ως «φοράδα» ή ως «ελεφαντίνα», ανάλογα με το βάθος του κόλπου της. Έτσι, μπορούν να υπάρξουν τρεις αναλογικές ενώσεις ανάμεσα σε ένα ζευγάρι (ανάλογα με τα μεγέθη και τα βάθη τους) και έξι μη αναλογικές (μπορούμε όλοι να κατανοήσουμε την αντιστοιχία).

Ως εκ τούτου -σύμφωνα πάντα με το Kama Sutra- όπως διαφέρουν τα μεγέθη έτσι διαφέρει και ο βαθμός επιθυμίας αλλά και τα σαρκικά ένστικτα. Στα αναλογικά ζευγάρια, λοιπόν, η επιθυμία μπορεί να είναι μικρή, μέτρια και έντονη. Στα μη αναλογικά, ένας άνδρας μικρής επιθυμίας μπορεί να βρεθεί με μία γυναίκα μέτριας ή έντονης, ένας άνδρας μέτριας επιθυμίας μπορεί να βρεθεί με μία γυναίκα μικρής ή έντονη κ.ο.κ. Για παράδειγμα, ένας άνδρας μικρού πάθους είναι αυτός που οι επιθυμίες του τη στιγμή της πράξης δεν είναι υψηλές, που η εκσπερμάτωσή του είναι… ανεπαρκής και που δεν είναι πρόθυμος να «αγγίζεται» από την σύντροφό του. Στις άλλες περιπτώσεις οι αντιδράσεις του άνδρα αυξάνονται σε μέτριες και έντονες. Προσοχή: Ο βαθμός επιθυμίας δεν μεγαλώνει ανάλογα με το μέγεθος ή το βάθος.

Το ενδιαφέρον με το Kama Sutra, αν κρίνει κανείς από την εποχή που γράφτηκε, είναι ότι είναι δίκαιο ως προς την αγάπη και τον έρωτα, τονίζοντας ότι μόνο άπαξ και οι δύο σύντροφοι φτάσουν στην κορύφωση μπορεί να ολοκληρωθεί η πράξη. Και παρόλο που η πράξη μπορεί να συντελείται ανάμεσα σε δύο «μη αναλογικούς» συντρόφους, με το χρόνο όλα διορθώνονται. Δηλαδή, την πρώτη φορά που ένα ζευγάρι θα κάνει σεξ, η επιθυμία είναι έντονη αλλά ο χρόνος μικρός. Τη δεύτερη φορά, όμως, θα συμβεί το ανάποδο. Για τις γυναίκες, όμως, το Kama Sutra λέει ότι την πρώτη φορά το πάθος τους θα είναι μικρό και η ο χρόνος τους μεγάλος, ενώ όσο θα επαναλαμβάνεται η πράξη, το πάθος τους θα εντείνεται και ο χρόνος τους θα μικραίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoulini

Νεοφερμένος

Η nikoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Bασικά το μέγεθος δεν είναι δα οτι δεν παιζει και καθόλου ρόλο,αν δηλαδη είναι ενα πέος μικρό σα γαριδάκι τότε σίγουρα σε ξενερώνει.Νομίζω ότι το καλύτερο είναι λίγο παχύ και γύρω στα 16 εκατοστά και να έχει πολυ καλή στύση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lobo

Νεοφερμένος

Ο δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
νομιζω οτι στις γυναικες αρεσει πιο πολυ το χοντρο παρα το μακρυ. εννοειται να τηρουνται ορισμενοι κανονες ασφαλειας ως προς το μηκος μην ειναι και σαν το δαχτυλο γιατι τοτε τι θα μας κανανε εμας ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top