Το όνειρο του άνδρα

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Να βρει μια γυναίκα που θα είναι Μπαρμπαρίγου - Πετρετζίκης - (Σαν την μάνα του 🤫 )στην κουζίνα

Ιερια του σεξ στην κρεβατοκάμαρα

Κοκέτα και οικοδέσποινα στο σαλόνι και χανουμακι μόλις ανοίγει την πόρτα του σπιτιού του 🤪

Αυτά είναι τα πολύ βασικά με άκρως χιουμοριστικό χαρακτήρα που τα ονειρεύονται όλοι οι άντρες όσο αφορά το θέμα των γυναικών ..
Εκπλήσσομαι που μια γυναίκα απαντάει για το τι θέλει ένας άνδρας. Και όπως βλέπω είναι άκρως στερεοτυπικό.

Εφόσον γενικός απαντάται (όχι η Μαργαρίτα αλλά ο καθένας) για τους άνδρες ας απαντήσω κι εγώ στερεοτυπικά για το τι θέλουν οι γυναίκες.

1. Οι γυναίκες θέλουν έναν μεγαλόσωμο και μυώδεις άνδρα που να δουλεύει μέρα νύχτα.
2. Έναν άνδρα που είναι αρκετά απαιτητικός και καλός στον έρωτα.
3. Εξαιρετικά δουλευταράς που θα φέρνει συνεχώς χρήματα στο σπίτι ενώ η γυναίκα θα κάθεται όλη την ώρα.


Για να μιλήσω σοβαρά και για διευκρίνηση δεν "επιτίθομαι" αλλά αναφέρω ένα συγκεκριμένο πράγμα που κάνουν αρκετοί άνθρωποι, γυναίκες και άνδρες. Όταν βλέπω στερεότυπα εν έτη 2021 και δυστυχώς τα έχω δει αρκετές φορές μου εμφανίζεται μια απαισιοδοξία για το μέλλον.

1. Υπάρχουν και άτομα πoυ δεν θέλουν η γυναίκα να είναι τέλεια στη μαγειρική σε επίπεδο ενός μάγειρα michelen, γενικά όταν κάποιος έχει λίστα είναι αρκετά κακό. Ποιος δεν θέλει να μαγειρεύει ταυτόχρονα με την γυναίκα του και να την βοηθάει; Είναι ότι καλύτερο κάποιος να γεύεται το φαγητό μιας ομαδικής δουλειάς.
2. Μερικοί άνδρες σε μια γυναίκα δεν βλέπουν να είναι "μηχανή" του κρεβατιού. Αυτό δεν λέγεται αγάπη αλλά πόθος.
3. Κανένας δεν θέλει την/τον σύντροφο να έχει αρκετές μάσκες και να είναι ψεύτικη/ψεύτικος! Πως θα μπορέσεις να ζήσεις με έναν ψεύτικο άνθρωπο!

Εν τέλει σχετικά με το θέμα όπως είπα δεν είναι ωραίο να υπάρχει μια λίστα. Κανένας δεν είναι τέλειος και κανένας δεν θα έπρεπε να περιμένει αρκετά από την γυναίκα/άνδρα της/του!

Μπορεί να κάνω λάθος και κάθε παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτη όμως είναι καιρός να σταματήσουμε να είμαστε εργαλεία των στερεοτύπων και να μάθουμε τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.

Υ.Γ Το αναφέρω ξανά. Η παραπάνω ανάρτηση μου δεν είναι απάντηση για αυτό που ανέφερε η Μαργαρίτα. Είναι γενική απάντηση που απαρτίζεται από το δημοσίευμα της και την θέτει ως παράδειγμα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκπλήσσομαι που μια γυναίκα απαντάει για το τι θέλει ένας άνδρας. Και όπως βλέπω είναι άκρως στερεοτυπικό.

Εφόσον γενικός απαντάται (όχι η Μαργαρίτα αλλά ο καθένας) για τους άνδρες ας απαντήσω κι εγώ στερεοτυπικά για το τι θέλουν οι γυναίκες.

1. Οι γυναίκες θέλουν έναν μεγαλόσωμο και μυώδεις άνδρα που να δουλεύει μέρα νύχτα.
2. Έναν άνδρα που είναι αρκετά απαιτητικός και καλός στον έρωτα.
3. Εξαιρετικά δουλευταράς που θα φέρνει συνεχώς χρήματα στο σπίτι ενώ η γυναίκα θα κάθεται όλη την ώρα.

Για να απαντήσω όπως κι εσύ:

Αυτά είναι τα πολύ βασικά με άκρως χιουμοριστικό χαρακτήρα που τα ονειρεύονται όλες οι γυναίκες όσο αφορά το θέμα των ανδρών ..

Για να μιλήσω σοβαρά και για διευκρίνηση δεν "επιτίθομαι" αλλά αναφέρω ένα συγκεκριμένο πράγμα που κάνουν αρκετοί άνθρωποι, γυναίκες και άνδρες. Όταν βλέπω στερεότυπα εν έτη 2021 και δυστυχώς τα έχω δει αρκετές φορές μου εμφανίζεται μια απαισιοδοξία για το μέλλον.

1. Υπάρχουν και άτομα πoυ δεν θέλουν η γυναίκα να είναι τέλεια στη μαγειρική σε επίπεδο ενός μάγειρα michelen, γενικά όταν κάποιος έχει λίστα είναι αρκετά κακό. Ποιος δεν θέλει να μαγειρεύει ταυτόχρονα με την γυναίκα του και να την βοηθάει; Είναι ότι καλύτερο κάποιος να γεύεται το φαγητό μιας ομαδικής δουλειάς.
2. Μερικοί άνδρες σε μια γυναίκα δεν βλέπουν να είναι "μηχανή" του κρεβατιού. Αυτό δεν λέγεται αγάπη αλλά πόθος.
3. Κανένας δεν θέλει την/τον σύντροφο να έχει αρκετές μάσκες και να είναι ψεύτικη/ψεύτικος! Πως θα μπορέσεις να ζήσεις με έναν ψεύτικο άνθρωπο!

Εν τέλει σχετικά με το θέμα όπως είπα δεν είναι ωραίο να υπάρχει μια λίστα. Κανένας δεν είναι τέλειος και κανένας δεν θα έπρεπε να περιμένει αρκετά από την γυναίκα/άνδρα της/του!

Μπορεί να κάνω λάθος και κάθε παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτη όμως είναι καιρός να σταματήσουμε να είμαστε εργαλεία των στερεοτύπων και να μάθουμε τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.

Υ.Γ Το αναφέρω ξανά. Η παραπάνω ανάρτηση μου δεν είναι απάντηση για αυτό που ανέφερε η Μαργαρίτα. Είναι γενική απάντηση που απαρτίζεται από το δημοσίευμα της και την θέτει ως παράδειγμα!
Γιατί σε εκπλήσσει βρε συ Nick ,εδώ έχουν χυθεί τόνοι μελάνης για το τι θέλουν οι γυναίκες από έναν άντρα και πως έχουν χαρακτηριστεί 😉

Μόνο χιουμοριστικά εγώ μπορώ να δω πλέον τέτοιες ερωτήσεις - απαντήσεις αφού είναι μια ερωτηση που αν απαντηθεί από εκατό άτομα ,εκατό διαφορετικές απαντήσεις θα πάρεις 😉

μπορεις εσύ ή εγώ να επιβάλλουμε στον άλλον πως θέλει να είναι ι άντρας ή η γυναίκα με την οποία θα ζήσει μαζί ? 🙂
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Γιατί σε εκπλήσσει βρε συ Nick ,εδώ έχουν χυθεί τόνοι μελάνης για το τι θέλουν οι γυναίκες από έναν άντρα και πως έχουν χαρακτηριστεί 😉

Μόνο χιουμοριστικά εγώ μπορώ να δω πλέον τέτοιες ερωτήσεις - απαντήσεις αφού είναι μια ερωτηση που αν απαντηθεί από εκατό άτομα ,εκατό διαφορετικές απαντήσεις θα πάρεις 😉

μπορεις εσύ ή εγώ να επιβάλλουμε στον άλλον πως θέλει να είναι ι άντρας ή η γυναίκα με την οποία θα ζήσει μαζί ? 🙂
Εννοείται πως όχι Μαργαρίτα, δεν μπορούμε να επιβάλλουμε στους άλλους το οτιδήποτε. Απλός αναφέρω ότι τα στερεότυπα έχουν επηρεάσει σε αρκετό βαθμό την έννοια της αγάπης και του "θέλω". Είναι σημαντικό να υπάρξει μια αληθινή αγάπη μεταξύ των ατόμων χωρίς να υπάρχει πόθος όμως ποιος είμαι εγώ που θα επιβάλλω κάτι τέτοιο;

Τα όνειρα ενός άνδρα και μιας γυναίκας όντως ποικίλλουν, και αρκετά είναι όμοια λόγω των στερεοτύπων που ανέφερες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,557 μηνύματα.
Εκπλήσσομαι που μια γυναίκα απαντάει για το τι θέλει ένας άνδρας. Και όπως βλέπω είναι άκρως στερεοτυπικό.

Εφόσον γενικός απαντάται (όχι η Μαργαρίτα αλλά ο καθένας) για τους άνδρες ας απαντήσω κι εγώ στερεοτυπικά για το τι θέλουν οι γυναίκες.

1. Οι γυναίκες θέλουν έναν μεγαλόσωμο και μυώδεις άνδρα που να δουλεύει μέρα νύχτα.
2. Έναν άνδρα που είναι αρκετά απαιτητικός και καλός στον έρωτα.
3. Εξαιρετικά δουλευταράς που θα φέρνει συνεχώς χρήματα στο σπίτι ενώ η γυναίκα θα κάθεται όλη την ώρα.


Για να μιλήσω σοβαρά και για διευκρίνηση δεν "επιτίθομαι" αλλά αναφέρω ένα συγκεκριμένο πράγμα που κάνουν αρκετοί άνθρωποι, γυναίκες και άνδρες. Όταν βλέπω στερεότυπα εν έτη 2021 και δυστυχώς τα έχω δει αρκετές φορές μου εμφανίζεται μια απαισιοδοξία για το μέλλον.

1. Υπάρχουν και άτομα πoυ δεν θέλουν η γυναίκα να είναι τέλεια στη μαγειρική σε επίπεδο ενός μάγειρα michelen, γενικά όταν κάποιος έχει λίστα είναι αρκετά κακό. Ποιος δεν θέλει να μαγειρεύει ταυτόχρονα με την γυναίκα του και να την βοηθάει; Είναι ότι καλύτερο κάποιος να γεύεται το φαγητό μιας ομαδικής δουλειάς.
2. Μερικοί άνδρες σε μια γυναίκα δεν βλέπουν να είναι "μηχανή" του κρεβατιού. Αυτό δεν λέγεται αγάπη αλλά πόθος.
3. Κανένας δεν θέλει την/τον σύντροφο να έχει αρκετές μάσκες και να είναι ψεύτικη/ψεύτικος! Πως θα μπορέσεις να ζήσεις με έναν ψεύτικο άνθρωπο!

Εν τέλει σχετικά με το θέμα όπως είπα δεν είναι ωραίο να υπάρχει μια λίστα. Κανένας δεν είναι τέλειος και κανένας δεν θα έπρεπε να περιμένει αρκετά από την γυναίκα/άνδρα της/του!

Μπορεί να κάνω λάθος και κάθε παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτη όμως είναι καιρός να σταματήσουμε να είμαστε εργαλεία των στερεοτύπων και να μάθουμε τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.

Υ.Γ Το αναφέρω ξανά. Η παραπάνω ανάρτηση μου δεν είναι απάντηση για αυτό που ανέφερε η Μαργαρίτα. Είναι γενική απάντηση που απαρτίζεται από το δημοσίευμα της και την θέτει ως παράδειγμα!


Εγώ ποστευω στις περισσοτερες σχέσεις ποτ διαλύονται δεν υπήρξε ποτε βαθειά αγάπη. Γιατί αν υπήρχε δεν θα διαλυόνταν. Τα αλλά τα ακουμε βερεσέ.

Όταν κάποιος αγαπάει πραγματικα κάτι όχι μόνο δεν το αφήνει αλλά προσπαθει να γίνεται κ καλυτερος για να μην το χάσει χωρίς δική του πρωτοβουλία.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι άνθρωποι αλλάζουν δραματικά.
Αυτός που αγάπησες μπορεί να αλλάξει, εσύ ο ίδιος μπορεί να αλλάξεις.
Τι να κυνηγήσεις; Ωραίες αυτές οι χολλυγουντιανές ρομαντζάδες αλλά δεν μπορεί κανείς να βασίζεται σε αυτές για αποφάσεις ζωής.
Άσε που έχουν κανει set unrealistic expectations για τον έρωτα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκπλήσσομαι που μια γυναίκα απαντάει για το τι θέλει ένας άνδρας. Και όπως βλέπω είναι άκρως στερεοτυπικό.
Εγώ πάλι εκπλήσσομαι που ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι οι γυναίκες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι άντρες από τους άντρες, και οι άντρες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι γυναίκες από τις γυναίκες, και άρα οι αρμόδιοι για να απαντήσουν σε αυτές τις ερωτήσεις είναι μάλλον τα άτομα του αντίθετου φύλου.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Εγώ πάλι εκπλήσσομαι που ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι οι γυναίκες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι άντρες από τους άντρες, και οι άντρες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι γυναίκες από τις γυναίκες, και άρα οι αρμόδιοι για να απαντήσουν σε αυτές τις ερωτήσεις είναι μάλλον τα άτομα του αντίθετου φύλου.
Ήξερα ότι κάποιος θα το επισήμανε αυτο και θα έλεγε ακριβώς αυτο που είπες.

Ο κάθε άνδρας και η κάθε γυναίκα έχει τον δικό του και δικό της χαρακτήρα, έχουν διαφορετικες επιρροές και έχουν μεγαλώσει σε διαφορετικό περιβάλλον. Διαφορετικά μεγαλώνει ενας άνδρας και διαφορετικά μεγαλώνει μια γυναίκα.

Τα άτομα του αντιθέτου φύλου επικεντρώνεται στα στερεοτυπα που υπάρχουν. Εχουμε και ζωντανό παράδειγμα το δημοσίευμα της Μαργαριτας. Ανεξάρτητα από το φύλο κανένας δεν μπορεί να ξέρει τι θέλει ο άλλος. Επειδή το ένα φύλο προσελκύεται από το άλλο δεν σημαίνει ότι ο κάθε ανδρας ξέρει την κάθε γυναίκα απέξω ή το ανάποδο. Πέρα από στερεοτυπικό είναι και σεξιστικό.

Και για να το πω πιο συγκεκριμένα επειδή κάποιος είναι άνδρας δεν σημαίνει ότι θα έχει τις ίδιες προτιμησεις με έναν άλλον άνδρα για μια γυναίκα ούτε και το ανάποδο. Για αυτο είναι αδύνατο το αντίθετο η και το ίδιο φύλλο να γνωρίζει τα θέλω ενός ανθρώπου. Δεν έχουν να κάνουν τα πάντα με το φύλο.

Τα θέλω του άνδρα και της γυναίκας παραμένουν άγνωστα διότι δεν παίζει ρόλο μόνο το φύλο αλλά και το περιβάλλον και τα θέλω του καθενος.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, είμαι και σεξιστής και στερεοτυπικός, και μπορώ να σου πω και μεγαλύτερη ακρίβεια τι θέλει μια γυναίκα από την φίλη σου την Μαρία.

Deal with it.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Ναι, είμαι και σεξιστής και στερεοτυπικός, και μπορώ να σου πω και μεγαλύτερη ακρίβεια τι θέλει μια γυναίκα από την φίλη σου την Μαρία.

Deal with it.
Δεν σε είπα στερεοτυπικό και σεξιστή και για ποια Μαρία λες;

Η κάθε άποψη είναι αποδεκτή όπως είπα, με συγχωρείς αν σε πρόσβαλλα
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
It was a joke...


Ο κάθε άντρας και η κάθε γυναίκα μοιράζονται λόγο φύλου κάποια χαρακτηριστικά και προτιμήσεις τα οποία είναι κοινά έως ένα βαθμό σε όλα τα άτομα του εκάστοτε φύλου. Δεν είμαστε τόσο διαφορετικοί όσο νομίζεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1. Υπάρχουν και άτομα πoυ δεν θέλουν η γυναίκα να είναι τέλεια στη μαγειρική σε επίπεδο ενός μάγειρα michelen, γενικά όταν κάποιος έχει λίστα είναι αρκετά κακό. Ποιος δεν θέλει να μαγειρεύει ταυτόχρονα με την γυναίκα του και να την βοηθάει; Είναι ότι καλύτερο κάποιος να γεύεται το φαγητό μιας ομαδικής δουλειάς.
Εγώ, θεωρώ αυτήν την εικόνα που μαγειρεύουν και οι δύο τέρμα κριντζ, και η δουλειά γίνεται συνήθως πολύ καλύτερα όταν την αναλαμβάνει ένα άτομο.
2. Μερικοί άνδρες σε μια γυναίκα δεν βλέπουν να είναι "μηχανή" του κρεβατιού. Αυτό δεν λέγεται αγάπη αλλά πόθος.
Μέρος μια ερωτικής σχέσης είναι και ο πόθος, και αλίμονο αν δεν την ποθείς.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ πάλι εκπλήσσομαι που ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι οι γυναίκες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι άντρες από τους άντρες, και οι άντρες ξέρουν καλύτερα τι θέλουν οι γυναίκες από τις γυναίκες, και άρα οι αρμόδιοι για να απαντήσουν σε αυτές τις ερωτήσεις είναι μάλλον τα άτομα του αντίθετου φύλου.
Εγώ πιστεύω ότι το φύλο μας καταλαβαίνουμε περισσότερο τι θέλει .
Αν εσύ πεις σαν άντρας θέλω να είναι ''χαριτωμένη'' οι άντρες θα σε καταλάβουν πιστεύω, οι γυναίκες μπορεί να μη κάνουν διαχωρισμό ποια είναι η σπαστική και ποια η ελκυστικά χαριτωμένη ας πούμε.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Ό,τι και να θέλουν οι άντρες στα νιάτα τους στο τέλος θα καταλήξουν παντρεμένοι με δυο κουτσούβελα. Μην αντιστέκεστε στο πεπρωμένο σας.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πιστεύω ότι το φύλο μας καταλαβαίνουμε περισσότερο τι θέλει .
Αν εσύ πεις σαν άντρας θέλω να είναι ''χαριτωμένη'' οι άντρες θα σε καταλάβουν πιστεύω, οι γυναίκες μπορεί να μη κάνουν διαχωρισμό ποια είναι η σπαστική και ποια η ελκυστικά χαριτωμένη ας πούμε.
Ναι οι άντρες θα καταλάβουν καλύτερα τι λέω γιατί μάλλον το έχουν ζήσει. Αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος από εμάς ξέρει να ρίξει άντρες όπως ξέρει μια γυναίκα που το κατέχει.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος από εμάς ξέρει να ρίξει άντρες όπως ξέρει μια γυναίκα που το κατέχει.
Ναι σιγά τη δυσκολία να ρίξεις άντρα. Λίγο μπούτι έξω, λίγο νάζι, πολύ θέλει;
213443.gif
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ναι οι άντρες θα καταλάβουν καλύτερα τι λέω γιατί μάλλον το έχουν ζήσει. Αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος από εμάς ξέρει να ρίξει άντρες όπως ξέρει μια γυναίκα που το κατέχει.
Ε ναι γιατί και αυτό που λες είναι ότι το έχεις ζήσει . Έχεις ρίξει 5 γυναίκες και συμβουλεύεις και τους άλλους άντρες βάσει των βιωμάτων σου , αλλά καλύτερος μπορεί να ήσουν να συμβούλευες γυναίκες για τα γκομενικά τους και πως να ρίξουν άντρες , έχοντας ψυχοσύνθεση του άντρα.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάντως θέλω η γυναίκα να είναι δυναμική, έξυπνη, καλλιεργημένη, ευγενική και να έχει και μια α εμφάνιση εννοείται.

Ξενερώνω απίστευτα αν είναι παθητικό και άβουλο πλάσμα και αν έχει συντηρητικές απόψεις.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η έννοια της αγάπης και της συντροφικότητας για όλους μας έχει μια διαφορετική σημασία !

Δεν έχει κανένα λόγο αν είναι σύμφωνη με την δική σου ή με την δική μου .
Αυτό που έχει σημασία είναι η αγάπη μου να είναι ταυτόσημη με του δικού μου συντρόφου και η δική σου αγάπη να είναι ταυτόσημη με της δική σου συντρόφου 😉
Εννοείται πως όχι Μαργαρίτα, δεν μπορούμε να επιβάλλουμε στους άλλους το οτιδήποτε. Απλός αναφέρω ότι τα στερεότυπα έχουν επηρεάσει σε αρκετό βαθμό την έννοια της αγάπης και του "θέλω". Είναι σημαντικό να υπάρξει μια αληθινή αγάπη μεταξύ των ατόμων χωρίς να υπάρχει πόθος όμως ποιος είμαι εγώ που θα επιβάλλω κάτι τέτοιο;

Τα όνειρα ενός άνδρα και μιας γυναίκας όντως ποικίλλουν, και αρκετά είναι όμοια λόγω των στερεοτύπων που ανέφερες
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε ναι γιατί και αυτό που λες είναι ότι το έχεις ζήσει . Έχεις ρίξει 5 γυναίκες και συμβουλεύεις και τους άλλους άντρες βάσει των βιωμάτων σου , αλλά καλύτερος μπορεί να ήσουν να συμβούλευες γυναίκες για τα γκομενικά τους και πως να ρίξουν άντρες , έχοντας ψυχοσύνθεση του άντρα.
Θα συμβούλευα τότε σύμφωνα με το τι θελω εγώ.
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά θα ήθελα η γυναίκα να με καταλαβαίνει, να δέχεται το χιούμορ και τον αυτοσαρκασμο, να της αρέσει το διάβασμα και οι τέχνες, να μπορεί να βλέπει τα πράγματα με μια λογική σειρά και να τα εκφράζει. Τα υπόλοιπα έρχονται στην πορεία.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,009 μηνύματα.
Όλοι κουλτουριαρηδες μού βγήκατε. Αυτοί που κυνηγάνε τις γκόμενες με τα ξωβυζα πού είναι;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top