Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
ε, δεν παίζεσαι! Παραιτούμαι αχαχχαχαχ

Ο αρκάς ειχε γράψει ένα ωραιο .... οι αθεόφοβοι είναι εκεινοι που φοβούνται τους άθεους! χαχα όχι οσοι δεν φοβούνται τους θεούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ο αρκάς ειχε γράψει ένα ωραιο .... οι αθεόφοβοι είναι εκεινοι που φοβούνται τους άθεους! χαχα όχι οσοι δεν φοβούνται τους θεούς.

ετυμολογικά κρίνοντας, λάθος δεν το λες. Από την άλλη, Αρακάς είναι αυτός, πρώην κνίτης και νυν φιλελές, μαγκιά του, το μπιζέλι το μαγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι το φλερτ είναι αρκετά πιο δύσκολο στην εποχή μας. Δεν το λέω εγώ αλλά το λένε πολλοί μεγαλύτεροι. Παλιότερα οι ρόλοι ήταν πιο καθορισμένοι, η γυναίκα σε κοιτούσε και αν το έκανε αρκετές φορές ο άνδρας το λάμβανε ως κάλεσμα (ή και χωρίς να το κάνει) και έπρεπε να πάει και να κάνει τη δουλειά ή την πρώτη κίνηση τέλος πάντων. Ήταν πολύ φυσιολογικό φαινόμενο και τα άκυρα δεν τα λάμβαναν τόσο βαριά όπως σήμερα επειδή ακριβώς έτσι γινόταν το όλο πράγμα.

Πλέον οι ρόλοι έχουν εξισορροπηθεί γενικά στην κοινωνία και αυτό επηρεάζει και το φλερτ, όπου οι ρόλοι δεν είναι ξεκάθαροι. Δεν μιλάω καν για ιδιότροπες κουλτούρες όπως το να την πέσεις σε κάποια φεμινίστρια (μην σας τύχει) που θα σε κατηγορήσει και από πάνω, αλλά και για νορμάλ περιπτώσεις το πράγμα δεν κυλάει τόσο εύκολα. Οι άνδρες έχουμε γίνει μπουχέσες και οι γυναίκες έχουν γίνει πιο επιλεκτικές και καθώς έχουν ίσους ρόλους και δεν χρειάζεται να περιμένουν απλά. Αρκετοί άνδρες φοβούνται πλέον τις γυναίκες καθώς η απόρριψη πολλές φορές δεν είναι απλώς απότομη αλλά και αγενής, πράγμα που επηρεάζει την αυτοπεποίθηση τους. Αυτό έχει ως συνέπεια να περιμένουν την κατάλληλη στιγμή για να εκδηλωθούν αλλά παράλληλα περιμένουν να σιγουρέψουν ότι γουστάρει η άλλη και αυτό πολλές φορές αργεί ή δεν καταλαβαίνουν τα ανύπαρκτα σχεδόν σημάδια. Κυρίως αυτό είναι το πρόβλημα πλέον, έτσι το βλέπω εγώ τριγύρω μου τουλάχιστον.

Εγώ είμαι της άποψης ότι το παιχνίδι πρέπει να γίνεται με πιο παραδοσιακό τρόπο ωστόσο αν βλέπετε οι γυναίκες ότι ο άλλος δεν ανταποκρίνεται στα σήματα που του στέλνετε μπορείτε να το εκδηλώσετε και πιο ανοιχτά. Μου κάνει εντύπωση που έχω ακούσει από συνομήλικους μου να λένε ότι θα περιμένουν την κοπέλα να κάνει την πρώτη κίνηση, ωστόσο έτσι είναι η πραγματικότητα αυτή τη στιγμή. Η σχέση ενός φίλου μου ξεκίνησε σε άκυρη στιγμή όταν σε σπίτι κοπέλας (που δεν επιδίωκε να κάνει κάτι μαζί της) αυτή τον φώναξε στο κρεβάτι της και αυτός έμεινε μαλάκας αλλά δεν τον χάλασε. Εν τέλει έμειναν πολλούς μήνες μαζί. Τώρα φανταστείτε η άλλη να μην εκδηλωνόταν ποτέ και να περίμενε από αυτόν, μάλλον δε θα ήταν ποτέ μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
@Johnny, αφιερωμένο :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
xaxa τυφλα να έχουν οι πολυπλέκτες! Βάλε μια γυναικα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι το φλερτ είναι αρκετά πιο δύσκολο στην εποχή μας. Δεν το λέω εγώ αλλά το λένε πολλοί μεγαλύτεροι. Παλιότερα οι ρόλοι ήταν πιο καθορισμένοι, η γυναίκα σε κοιτούσε και αν το έκανε αρκετές φορές ο άνδρας το λάμβανε ως κάλεσμα (ή και χωρίς να το κάνει) και έπρεπε να πάει και να κάνει τη δουλειά ή την πρώτη κίνηση τέλος πάντων. Ήταν πολύ φυσιολογικό φαινόμενο και τα άκυρα δεν τα λάμβαναν τόσο βαριά όπως σήμερα επειδή ακριβώς έτσι γινόταν το όλο πράγμα.

Πλέον οι ρόλοι έχουν εξισορροπηθεί γενικά στην κοινωνία και αυτό επηρεάζει και το φλερτ, όπου οι ρόλοι δεν είναι ξεκάθαροι. Δεν μιλάω καν για ιδιότροπες κουλτούρες όπως το να την πέσεις σε κάποια φεμινίστρια (μην σας τύχει) που θα σε κατηγορήσει και από πάνω, αλλά και για νορμάλ περιπτώσεις το πράγμα δεν κυλάει τόσο εύκολα. Οι άνδρες έχουμε γίνει μπουχέσες και οι γυναίκες έχουν γίνει πιο επιλεκτικές και καθώς έχουν ίσους ρόλους και δεν χρειάζεται να περιμένουν απλά. Αρκετοί άνδρες φοβούνται πλέον τις γυναίκες καθώς η απόρριψη πολλές φορές δεν είναι απλώς απότομη αλλά και αγενής, πράγμα που επηρεάζει την αυτοπεποίθηση τους. Αυτό έχει ως συνέπεια να περιμένουν την κατάλληλη στιγμή για να εκδηλωθούν αλλά παράλληλα περιμένουν να σιγουρέψουν ότι γουστάρει η άλλη και αυτό πολλές φορές αργεί ή δεν καταλαβαίνουν τα ανύπαρκτα σχεδόν σημάδια. Κυρίως αυτό είναι το πρόβλημα πλέον, έτσι το βλέπω εγώ τριγύρω μου τουλάχιστον.

Εγώ είμαι της άποψης ότι το παιχνίδι πρέπει να γίνεται με πιο παραδοσιακό τρόπο ωστόσο αν βλέπετε οι γυναίκες ότι ο άλλος δεν ανταποκρίνεται στα σήματα που του στέλνετε μπορείτε να το εκδηλώσετε και πιο ανοιχτά. Μου κάνει εντύπωση που έχω ακούσει από συνομήλικους μου να λένε ότι θα περιμένουν την κοπέλα να κάνει την πρώτη κίνηση, ωστόσο έτσι είναι η πραγματικότητα αυτή τη στιγμή. Η σχέση ενός φίλου μου ξεκίνησε σε άκυρη στιγμή όταν σε σπίτι κοπέλας (που δεν επιδίωκε να κάνει κάτι μαζί της) αυτή τον φώναξε στο κρεβάτι της και αυτός έμεινε μαλάκας αλλά δεν τον χάλασε. Εν τέλει έμειναν πολλούς μήνες μαζί. Τώρα φανταστείτε η άλλη να μην εκδηλωνόταν ποτέ και να περίμενε από αυτόν, μάλλον δε θα ήταν ποτέ μαζί.



Πιο ψωνάρες έχουν γινει φιλε όχι πιο επιλεκτικές. Δεν είναι δυνατον μια κανονική τυπισα επειδή φοράει το γυαλι και είναι βαμένη να το παιζει γκομενα και να έχει και υφος. Και το πρόβλημα το δημιουργησαν κάτι σελιδες που μπαινουν ανεβάζουν από 50 σέλφι και έχουν από 500 λαϊκ σε καθεμια. Οποτε σου λεει η άλλη είμαι σταρ του χολιγουντ χαραμίζομαι .... ερχεται και μου μιλάει ο κάθε μέτριος χαχα φιλε αυτό πιστευουν μερικες. Και όμως είναι παλαβο το ξέρω αλλα αμα η άλλη εχει φουσκωμένα μυαλά έτσι σκέφτεται μετά.
Γιατι νομιζεις έχει η άλλη ξυνισμένη φάτσα το πρωϊ στη δουλειά-στο σουπερ μάρκετ κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Πιο ψωνάρες έχουν γινει φιλε όχι πιο επιλεκτικές. Δεν είναι δυνατον μια κανονική τυπισα επειδή φοράει το γυαλι και είναι βαμένη να το παιζει γκομενα και να έχει και υφος. Και το πρόβλημα το δημιουργησαν κάτι σελιδες που μπαινουν ανεβάζουν από 50 σέλφι και έχουν από 500 λαϊκ σε καθεμια. Οποτε σου λεει η άλλη είμαι σταρ του χολιγουντ χαραμίζομαι .... ερχεται και μου μιλάει ο κάθε μέτριος χαχα φιλε αυτό πιστευουν μερικες. Και όμως είναι παλαβο το ξέρω αλλα αμα η άλλη εχει φουσκωμένα μυαλά έτσι σκέφτεται μετά.
Γιατι νομιζεις έχει η άλλη ξυνισμένη φάτσα το πρωϊ στη δουλειά-στο σουπερ μάρκετ κτλπ

Αντί να το λες και να το ξαναλές οτι φταίνε οι γυναίκες που την έχουν ψωνίσει το οποίο δεν ισχύει καν εφόσον τα 500 λάικ άντρες της τα βάζουν (:whistle:), μήπως να ξεκινούσες να μάθαινες να ΑΓΝΟΕΙΣ αυτές τις κοπέλες και να άρχιζες να ασχολιόσουν και να πρόσεχες μόνο νορμάλ, κανονικές, φυσιολογικές κοπέλες; Είναι κι αυτό μια συνήθεια. Ενώ η δική σου νοοτροπία είναι: θα ψάχνω τη θεογκόμενα - αν της δείξω ενδιαφέρον και δε δείξει είναι ψωνάρα και δεν αξίζει την προσοχή μου - πάω στην επόμενη θεογκόμενα. Με αυτή τη νοοτροπία είναι φυσιολογικό οι περισσότερες να σε απογοητεύουν με το ύφος τους και τη συμπεριφορά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
χαχαχα ε αυτό λεμε οι πιο πολλες θεογκομενες το παιζουνε. Φταινε και τα λαϊκ. Δοκιμασε να γράψεις το ιδιο τοπικ με κάποια εσυ θα πάρεις 3-4 λαϊκ η άλλη θα πάρει 103-104 μονο και μονο επειδή είναι γυναικα. Το έχω παρατηρησει. Είναι μια που έχω στο φβ και ολο ανοησιες γράφει και με υφος αναρχικο φεμινισμου εεε από 30 λαϊκ και πάνω κάθε φορά οι σαχλαμάρες της. χαχχαα δεν εκνευρίζομαι γελάω απλά. Σιγα μην απογοητευτω επειδή η άλλη δεν έχει υαλο στο κεφάλι της. Κάποια στιγμη θα τα σκεφτει όλα αυτά. Και μπορει να επανέλθει στην πραγματικοτητα.


Οι πραγματικές θεογκομενες είναι σε πρακτορεια μοντέλων και πάνε και για φωτογραφισεις δεν μιλάμε για αυτές. Βεβαια εντάξει στην Ελλάδα ειμαστε λογικο. Θέλουμε ακομα πολλά μνημονια για να αλλάξουμε μυαλά. Ο άλλος προχθές έσκασε με την μερσεντές την μεταχειρισμένη. Ένα 1000αρικο το μήνα μισθος η μερσεντές του έλειπε.
Την πηρε για να κανει επιδειξη στις γκομενες ψαχαχα γελάω δεν μπορω ρε γμτ. Μολις θα του έρθουν τα τέλη κυκλοφοριας όμως εκει να δεις κλάμα. Και οι άντρες ψώνια είναι δεν φταινε μονο οι γυναικες. Νομιζεις εμεις ειμαστε καλυτεροι; αμα δεν είμασταν και εμεις ετσι μπορει να μην ηταν και οι άλλες. Οι λογικοί και συγκροτημένοι άνθρωποι είναι πολύ λιγοι στην Ελλάδα.


Ποιος λογικος και μη ψώνιο θα έκανε τέτοια καραγκιοζιλικια και λαϊκ σε σαχλαμάρες;;;; εγω δεν κάνω λαϊκ ουτε βάζω ευχαριστω για την αποδοχή κτλπ τι βλακείες είναι αυτές ρε. πωπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι ότι το φλερτ είναι αρκετά πιο δύσκολο στην εποχή μας.

Το φλερτ για μένα τουλάχιστον δεν είναι τίποτα παραπάνω από το να προσπαθήσεις να γνωρίσεις περισσότερο το πρόσωπο + το flirt factor(fl=body language,compliments κλπ).Όπως κάνεις μια φυσιολογική συζήτηση με τον οποιοδήποτε έτσι κάνεις και με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει.Οπότε το θέμα δεν είναι ότι το φλερτ είναι πιο δύσκολο αλλά πως μάλλον γενικότερα η επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων κάπου χάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αυτά τα οι άντρες έχουν γινει έτσι, οι γυναίκες έχουν γίνει αλλιώς, η νεολαία έχει γίνει γιουβέτσι, δεν τα εκτίμησα ποτέ ως επιχειρήματα. Δεν νομίζω πως ζούσατε και στις δύο εποχές για να το κρίνετε αυτό με σιγουριά και οι εικασίες κάθε άλλο παρά επιχειρήματα είναι. Αναζητείστε πρκλ την αιτία των άκυρων που τρώτε ή όχι σε άλλες περισσότερο ορθολογικές αιτίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
@Devil δεν κάνεις λάικ ούτε ντισλάικ ούτε σε νοιάζει αλλά τα μισά σου ποστ για αυτές τις ψωνισμένες είναι. Σκέψου να σε ένοιαζε κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
@Devil δεν κάνεις λάικ ούτε ντισλάικ ούτε σε νοιάζει αλλά τα μισά σου ποστ για αυτές τις ψωνισμένες είναι. Σκέψου να σε ένοιαζε κιόλας...


Tα αλλα μισά είναι για τις εσωστρεφείς. =D


Αν νομιζεις ότι μονο εγω έχω παρατηρησει το θέμα λογω της υπογεννητικότητας και της μοναξιάς που υπάρχει. Απλα εγω είμαι διατεθειμενος να συζητησω το θέμα με ειλικρινεια. Εσυ βλέπεις δηλαδή γυρω σου ότι οι νέες κοπέλες να το πάνε καλα; σ αρεσει να βγαινεις εξω και να βλέπεις κοριτσάκια μολις έχουν κατσει σε ένα μαγαζι να βγάζουν απευθειας το κωλοκινητο και να το χαζευουν για ολο το βράδυ ααα ξεχασα να βγάζουν και σελφι για να τις ανεβάσουν στο Ιντερνετ να πάρουν λαϊκ.


Αν εσενα σ αρεσει αυτή η εικονα εμενα δεν μ αρέσει. Και δεν μ αρέσει και το υφος σε κάποιες. Γιατι ενώ είναι μια χαρά κορίτσια και νορμάλ βγάζουν μια εικονα σνομπ και ανωτερότητας και καλά. Λένε ότι οι Ελληνιδες και οι Ιταλιδες είναι από τις πιο δυσκολες γυναικες στην Ευρώπη. Το έχουν γραψει και σε φορουμ του εξωτερικού αυτό κάποιοι ευρωπαιοι τουρίστες που ειχαν έρθει στη χώρα νομιζω αμα ψάξω θα βρω αναφορές.

Το φλερτ για μένα τουλάχιστον δεν είναι τίποτα παραπάνω από το να προσπαθήσεις να γνωρίσεις περισσότερο το πρόσωπο + το flirt factor(fl=body language,compliments κλπ).Όπως κάνεις μια φυσιολογική συζήτηση με τον οποιοδήποτε έτσι κάνεις και με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει.Οπότε το θέμα δεν είναι ότι το φλερτ είναι πιο δύσκολο αλλά πως μάλλον γενικότερα η επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων κάπου χάνει



Όπως το έγραψες φιλε. Για σενα τουλάχιστον. Γιατι για τους υπολοιπους είναι ... βομβαρδίζουμε τις γυναικες με κεράσματα -σφηνάκια στο κλάμπ ενώ στο φβ με λαϊκ.


Κάπου χάνει..... μάλλον .... ισως.... και ποιος φταιει για αυτο; έχεις να μας γράψεις κάτι συγκεκριμενο;


και που ξέρουμε αν τελικά η φυσιολογικη συζητηση δεν θα την κάνει να βαρεθεί .... "γεια είμαι ο τάδε και ήρθα απλά να κάνω μια φυσιολογική συζητηση .... μην σε τρομάξω κιολας." οποτε μπορει να σκεφτει και αυτή "γεια είμαι η τάδε ... και εγω μια φυσιολογικη συζητηση θα κάνω μαζι σου και στο τέλος θα σου ριξω και ένα φυσιολογικο ακυρο". Αυτό θέλουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Μην πας σε αυτά τα μαγαζιά βρε παιδί μου. Πήγαινε σε άλλα μέρη όπου συχνάζουν πιο σοβαρές κοπέλες που δε χρειάζονται το κινητό ως εξάρτημα για να κρύψουν το κενό του εγκεφάλου τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Μην πας σε αυτά τα μαγαζιά βρε παιδί μου. Πήγαινε σε άλλα μέρη όπου συχνάζουν πιο σοβαρές κοπέλες που δε χρειάζονται το κινητό ως εξάρτημα για να κρύψουν το κενό του εγκεφάλου τους.


Για πες μας ένα. Γιατι και στο γυμναστηριο τα ιδια βλέπω. ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όπως το έγραψες φιλε. Για σενα τουλάχιστον. Γιατι για τους υπολοιπους είναι ... βομβαρδίζουμε τις γυναικες με κεράσματα -σφηνάκια στο κλάμπ ενώ στο φβ με λαϊκ.


Κάπου χάνει..... μάλλον .... ισως.... και ποιος φταιει για αυτο; έχεις να μας γράψεις κάτι συγκεκριμενο;


και που ξέρουμε αν τελικά η φυσιολογικη συζητηση δεν θα την κάνει να βαρεθεί .... "γεια είμαι ο τάδε και ήρθα απλά να κάνω μια φυσιολογική συζητηση .... μην σε τρομάξω κιολας." οποτε μπορει να σκεφτει και αυτή "γεια είμαι η τάδε ... και εγω μια φυσιολογικη συζητηση θα κάνω μαζι σου και στο τέλος θα σου ριξω και ένα φυσιολογικο ακυρο". Αυτό θέλουμε;

Και καλά κάνετε.

Πολλά μπορεί να φταίνε γι'αυτό.Είναι πιο περίπλοκο ζήτημα γενικά η ανθρώπινη επικοινωνία οπότε δεν έχω απάντηση

Ας βαρεθεί και ας ρίξει το άκυρο.Δεν έγινε κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Για πες μας ένα. Γιατι και στο γυμναστηριο τα ιδια βλέπω. ;/

Εκθέσεις (βιβλίου, επίπλων, σπιτιού, κλπ), μουσεία, αρχαιολογικοί χώροι, συνέδρια, θέατρα, σύλλογοι (χορού, βιβλίου κλπ) κλπ κλπ κλπ.

Σού έχω πει πολλές φορές. Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις. Αν ψάχνεις με λάθος τρόπο και σε λάθος μέρη, λάθος ανθρώπους θα βρίσκεις. Μου θυμίζεις το ανέκδοτο με αυτόν που πήγαινε ανάποδα στην εθνική και ακούει στο ραδιόφωνο "προσοχή υπάρχει ένας τρελός που πάει ανάποδα στην εθνική" και αναφωνεί "μόνο ένας; εκατοντάδες!". Δεν πάει πάντα στραβά ο γυαλός, καμιά φορά αρμενίζουμε και στραβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Δημητρη Oχι εγω δεν το κάνω αυτό το θεωρω ανοησια. ΄Απλα κολλουσε σε αυτό που ειπα πριν ότι φταιμε και εμεις. Θελεις ρε φιλε να γνωρίσεις κάποια χεσε το ποτο πάρε τα ποδια σου και πηγαινε κοντά βρες μια αφορμή και ξεκινα τσουκου τσουκου να μιλάς. Το ποτο δηλαδή αντε εντάξει το έστειλες το σηκώνει η άλλη και στο δειχνει. Ε μετα τι;


Εισαι τοσο άνετος δηλαδή που μπορει να φάς 6-7 άκυρα στη σειρά για 3-4 μήνες και να πεις εντάξει δεν έγινε κάτι; φυσικα δε θα της ζαλισεις τον έρωτα ..... εκτος και αν σου δώσει πάτημα. Αλλα εντάξει μην ακουμε μονο τις αποψεις των δεσμευμενων. Ο δεσμευμενος τα βλέπει αλλιώς επειδή κάθε βράδυ έχει παρέα. Ξέρεις ποσες από αυτές θα ειχανε λυσάξει αμα ειχανε μεινει χωρις προσοχη 1 μηνα σου λέω εγω. Όχι 3-4 χρονια όπως έχουν μεινει άλλοι. Μονοι τους. άσε τωρα μην μας πουλάνε ανωτεροτητα και ιστορια. Γιατι ο καθενας ξέρεις ποτε βράζει όταν έρθει σε δυσκολη θέση. Δεν μπορεις λενε να καταλάβεις τη θέση κάποιου αμα δεν βρεθεις και εσυ σε αυτήν και συμφωνω σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το φλερτ για μένα τουλάχιστον δεν είναι τίποτα παραπάνω από το να προσπαθήσεις να γνωρίσεις περισσότερο το πρόσωπο + το flirt factor(fl=body language,compliments κλπ).Όπως κάνεις μια φυσιολογική συζήτηση με τον οποιοδήποτε έτσι κάνεις και με την κοπέλα που σε ενδιαφέρει.Οπότε το θέμα δεν είναι ότι το φλερτ είναι πιο δύσκολο αλλά πως μάλλον γενικότερα η επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων κάπου χάνει

Who said otherwise? Απλά οι γνωριμίες είναι δύσκολες από μόνες τους οπότε όταν εμπεριέχεται ερωτικό υπονοούμενο είναι ακόμα πιο δύσκολες. Συμφωνούμε στην κατακλείδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Εκθέσεις (βιβλίου, επίπλων, σπιτιού, κλπ), μουσεία, αρχαιολογικοί χώροι, συνέδρια, θέατρα, σύλλογοι (χορού, βιβλίου κλπ) κλπ κλπ κλπ.

Σού έχω πει πολλές φορές. Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις. Αν ψάχνεις με λάθος τρόπο και σε λάθος μέρη, λάθος ανθρώπους θα βρίσκεις. Μου θυμίζεις το ανέκδοτο με αυτόν που πήγαινε ανάποδα στην εθνική και ακούει στο ραδιόφωνο "προσοχή υπάρχει ένας τρελός που πάει ανάποδα στην εθνική" και αναφωνεί "μόνο ένας; εκατοντάδες!". Δεν πάει πάντα στραβά ο γυαλός, καμιά φορά αρμενίζουμε και στραβά.

Δηλαδη εκεινος ή εκεινη που πάει σε μουσειο το βράδυ δεν θα πάει να πιει ένα ποτο ..... θα τη βγάλει σπιτι. χαχαχα καλα εντάξει.


Ναι αυτό φταιει ότι είμαι εγω ο τρελος. Και αντε πες εγω είμαι ένας. Οι άλλοι ;;; ρωτα και τον τζονυ αλλα και άλλους. Όχι δεσμευμενους ξαναλέω. Ο δεσμευμενος ντάξει νομιζει ότι αν χωρισει θα βγει εξω και θα γνωριζει κάθε μερα και άλλη. έχει αυτή την ιδέα λογω της καθημερινης επαφής.

ααα και οσο για τους χορους που λές ... έχω 2 τυπισες που ειχα γνωρισει από κοινη παρέα βεβαια (δεν θα πηγαινα να μαθω σαλτσα για να βγάλω γνωριμια χαχα δεν είμαι τοσο απελπισμένος!) ουτε στο ενζο στο μπουρναζι που πάνε και χορευουνε με κάτι μαυρους κατι κουλτουριάρες εναλλακτικές δεν ξερω και εγω τι! χαχα τελοςπαντων αυτές που λες είναι πιο αδιαφορετες και από αυτές που εχω γνωρισει σε μαγαζι νυχτερινο. Η μια μας ειχε αφησει μια μέρα επειδή ξαφνικα ειδε να παιζει ένα ιβεντ με τέτοιους χορους σε ένα μαγαζι (πρωην κωλομπαρο) και πηγε και πιάστηκε με έναν άγνωστο χοντρο κιολας και χορευανε.... χαχα εμενα δεν με πειραξε η παρέα της την ήξερε εγω δεν ένιωσα προσβολή.

3 λαλούν και 2 χορεύουν. Αυτό είναι το σχολιο μου! χαχαχα είναι θεμα χαρακτήρα απλα εσυ βλέπεις σαν μη σοβαρους οσους πάνε βραδυ για ένα ποτο ή είναι εξωστρεφείς και μιλάνε! Εσυ φαινεται πάς για κρέπες με το αγορι σου και κατά τις 11 το έχετε σχολάσει το πανηγυρι. Κυρια Χιμέλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,648 μηνύματα.
Πιο ψωνάρες έχουν γινει φιλε όχι πιο επιλεκτικές. Δεν είναι δυνατον μια κανονική τυπισα επειδή φοράει το γυαλι και είναι βαμένη να το παιζει γκομενα και να έχει και υφος. Και το πρόβλημα το δημιουργησαν κάτι σελιδες που μπαινουν ανεβάζουν από 50 σέλφι και έχουν από 500 λαϊκ σε καθεμια. Οποτε σου λεει η άλλη είμαι σταρ του χολιγουντ χαραμίζομαι .... ερχεται και μου μιλάει ο κάθε μέτριος χαχα φιλε αυτό πιστευουν μερικες. Και όμως είναι παλαβο το ξέρω αλλα αμα η άλλη εχει φουσκωμένα μυαλά έτσι σκέφτεται μετά.
Γιατι νομιζεις έχει η άλλη ξυνισμένη φάτσα το πρωϊ στη δουλειά-στο σουπερ μάρκετ κτλπ
Εχουν ξεφυγει..... Βασικα το μετριο (με βαση τα δικα μου προτυπα διοτι ολοι μας εχουμε διαφορετικα κριτηρια ομορφιας )νομιζει οτι ξαφνικα εγινε θεα με μεικαπ , γυαλι τετραγωνισμενο , μινι και μπλουζα για να αναδεικνυεται το στηθος της . Οι αντρες γιναμε πιο επιλεκτικοι και οι γυναικες το παιζουν πιο θεες .( Καλα μην μιλησω για της Θεσ/νικες γιατι θα γραφω τρεις μερες ). Βεβαια δεν ειναι ολες ετσι . Στις 10 θα βρεις και μια δυο που δεν ειναι ετσι και αυτες ειναι που τραβανε τα πληθη και πρεπει να εισαι τυχερος.

χαχαχα ε αυτό λεμε οι πιο πολλες θεογκομενες το παιζουνε. Φταινε και τα λαϊκ. Δοκιμασε να γράψεις το ιδιο τοπικ με κάποια εσυ θα πάρεις 3-4 λαϊκ η άλλη θα πάρει 103-104 μονο και μονο επειδή είναι γυναικα. Το έχω παρατηρησει. Είναι μια που έχω στο φβ και ολο ανοησιες γράφει και με υφος αναρχικο φεμινισμου εεε από 30 λαϊκ και πάνω κάθε φορά οι σαχλαμάρες της. χαχχαα δεν εκνευρίζομαι γελάω απλά. Σιγα μην απογοητευτω επειδή η άλλη δεν έχει υαλο στο κεφάλι της. Κάποια στιγμη θα τα σκεφτει όλα αυτά. Και μπορει να επανέλθει στην πραγματικοτητα.


Οι πραγματικές θεογκομενες είναι σε πρακτορεια μοντέλων και πάνε και για φωτογραφισεις δεν μιλάμε για αυτές. Βεβαια εντάξει στην Ελλάδα ειμαστε λογικο. Θέλουμε ακομα πολλά μνημονια για να αλλάξουμε μυαλά. Ο άλλος προχθές έσκασε με την μερσεντές την μεταχειρισμένη. Ένα 1000αρικο το μήνα μισθος η μερσεντές του έλειπε.
Την πηρε για να κανει επιδειξη στις γκομενες ψαχαχα γελάω δεν μπορω ρε γμτ. Μολις θα του έρθουν τα τέλη κυκλοφοριας όμως εκει να δεις κλάμα. Και οι άντρες ψώνια είναι δεν φταινε μονο οι γυναικες. Νομιζεις εμεις ειμαστε καλυτεροι; αμα δεν είμασταν και εμεις ετσι μπορει να μην ηταν και οι άλλες. Οι λογικοί και συγκροτημένοι άνθρωποι είναι πολύ λιγοι στην Ελλάδα.


Ποιος λογικος και μη ψώνιο θα έκανε τέτοια καραγκιοζιλικια και λαϊκ σε σαχλαμάρες;;;; εγω δεν κάνω λαϊκ ουτε βάζω ευχαριστω για την αποδοχή κτλπ τι βλακείες είναι αυτές ρε. πωπω
Οσον αφορα για τα λαικ και γενικα την μερσεντες . Ειμαστε μια χωρα που δινει πολυ βαση στην εικονα που θα βγαλει ο καθενας προς τα εξω. Θα γραψω την ταδε φιλοσοφημενη μ@#$κια , απο κατω 300 λαικ και 50 σχολια του τυπου ποσο δικαιο εχεις κλπ. Θα βγει ο αλλος με την μερσενετες θα παει κασπερ να ανοιξει και μια πελφε και το βραδυ δεν θα εχει να βαλει βρακι.
Νομιζω ολοι μας γνωριζουμε τετοιους ανθρωπους , ανθρωπους που δινουν πολυ βαση στην εικονα προς τα εξω , οτι εχω λεφτα και απο πισω χρωσταω στον καθενα. Αλλα γνωριζουμε και εκεινους που εχουν λεφτα και μαλιστα πολλα και δεν τους φαινεται διοτι ειναι πολυ ησυχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top