Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,665 μηνύματα.
Ναι. Και Εσυ για το 95%.
Εγώ δεν θίγομαι για το ποσοστό που έγραψες ωστόσο εξήγησε μου δουλεύεις σε κάποια εταιρία ερευνών; Να περιμένω τηλέφωνο σου;

μην μπερδευεσαι
εγω το εγραψα το 95 % , οχι δεν δουλευω σε καποια εταιρεια ερευνων αλλα στο πανεπιστημιο της νυχτας-δρομου

εαν σας χαλαει τοσο πολυ το ποσοστο , να το κανω 73,84 % ; Να το αφησω τοσο ; Ειναι καλα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
μην μπερδευεσαι
εγω το εγραψα το 95 % , οχι δεν δουλευω σε καποια εταιρεια ερευνων αλλα στο πανεπιστημιο της νυχτας-δρομου

εαν σας χαλαει τοσο πολυ το ποσοστο , να το κανω 73,84 % ; Να το αφησω τοσο ; Ειναι καλα ;

Ναι σε εσένα ήθελα να απευθυνθώ.
Μην ακούω πανεπιστήμιο του δρόμου από 20 χρόνων παιδί , γελούν και οι πέτρες. Αστα αυτά. Εδώ πέρα δεν θα τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε ποιος την εχει μεγαλύτερη.

Johnny15 λέγομαι! Μην με μπερδεύετε με άλλους χρήστες, δεν έχω καν το ίδιο avatar :mad:

Συγγνώμη Τζον. Έσφαλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Zilda εσύ πόσο είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,665 μηνύματα.
Ναι σε εσένα ήθελα να απευθυνθώ.
Μην ακούω πανεπιστήμιο του δρόμου από 20 χρόνων παιδί , γελούν και οι πέτρες. Αστα αυτά. Εδώ πέρα δεν θα τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε ποιος την εχει μεγαλύτερη.



Συγγνώμη Τζον. Έσφαλα!!!

Τις πετρες τις ρωτησες με τι γελουν ; Αληθεια εχεις επικοινωνια με τις πετρες ;
Κοιτα θαυματα που κανει η τεχνολογια


Εαν σε πειραζει το νουμερο να το αλλαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
@Χιμ: πλακωνόμαστε και 'μεις; Ζηλεύω! Ο De Ville βρήκε την ώρα να πάει για τρέξιμο ο άτιμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τις πετρες τις ρωτησες με τι γελουν ; Αληθεια εχεις επικοινωνια με τις πετρες ;
Κοιτα θαυματα που κανει η τεχνολογια


Εαν σε πειραζει το νουμερο να το αλλαξω

Το έχεις αλλάξει ήδη. Δεν το θυμάσαι; Είμαστε οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
@Χιμ: πλακωνόμαστε και 'μεις; Ζηλεύω! Ο De Ville βρήκε την ώρα να πάει για τρέξιμο ο άτιμος

Μα δεν έχεις το θεό σου! Μεγάλο Σάββατο προ της Αναστάσεως βρε;:loltooth:

Το έχεις αλλάξει ήδη. Δεν το θυμάσαι; Είμαστε οκ.

Τζάμπα έφερα τα :popcorn: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μα δεν έχεις το θεό σου! Μεγάλο Σάββατο προ της Αναστάσεως βρε;:loltooth:

μα μετά θα είμαστε σαν τον λύκο με τις πέτρες και θα ρευόμαστε σαν αποχετεύσεις!!! Μην μου προκαλείτε ενοχές σας παρακαλώ! Οι αναστάσιμοι ύμνοι εξιλεώνουν εξάλλου :P
Τζάμπα έφερα τα :popcorn: ;
Bούτυρα μεγαλοσαββατιάτικα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Να σας δει ο Ντεβίλ και μαύρος φίδης και κολοβός που σας έφαγε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
@Χιμ: πλακωνόμαστε και 'μεις; Ζηλεύω! Ο De Ville βρήκε την ώρα να πάει για τρέξιμο ο άτιμος

Πες και τίποτα περί του θέματος. Η συμβολή ενός γέρου σε τέτοια θέματα έχει αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πες και τίποτα περί του θέματος. Η συμβολή ενός γέρου σε τέτοια θέματα έχει αξία.

Αααααααααααααα!! Ο στάτλερ πάει πακέτο με τον γουώλντορφ!!!! Ας αρχίσει η Χιμ πρώτη λοιπόν, καλή μου παιδίσκη Ζίλντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τζάμπα έφερα τα :popcorn: ;

Εγώ σε ξεκουράζω με το να μη βγαίνω οφφ και έχεις να συμμαζέψεις μηνύματα κυρία moderator. Με το να κουβαλήσεις τα ποπ κορν δίκη σου η ευθύνη ωστόσο.

(Μαλλον αυτό το μήνυμα μου θα πρέπει να συμμαζευτεί τώρα που το σκέφτομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Προφανώς δεν διάβασες τι έγραψα καθώς ουδέποτε μίλησα μόνο για γυναίκες.

Μα δεν ήταν η αφορμή το δικό σου ποστ για αυτό το σχόλιο.

Ο πιο πανω δεν λεει αυτο που γραφεις , οποτε καλο θα ηταν να ανακαλεσεις το παραπανω και να μην μου βαζεις λογια τα οποια δεν εγραψα .
Εχεις δει πολλους ανδρες να χρησιμοποιουν τα σοσιαλ μιντια για αυτοπροβολη ;
Η ελληνικη κοινωνια δεν ειναι κλειστη , η ελληνικη κοινωνια ειναι εικονικη , βασιζεται δηλαδη στην εικονα που θα βγαλει η ταδε ή ο ταδε στους αλλους . Και το παραξενο ειναι οτι ολη αυτη η προβολη ξεκινησε με την κριση. Επιπλέον δεν ειναι λιγα τα παραδειγματα που καποιες πανε με κουτσους , στραβους , ευσωμους...


ΥΓ :Βαλε τον ιδιο αντρα σε δυο εικονες , μια με ενα σιτροεν και μια με bmw , αληθεια θελω να δω ποιες θα επιλεξουν το σιτροεν .

Λες ότι το 95% των γυναικών μόλις δουν άνδρα με χρήμα, χωρίς να αναφέρεις κάποιο άλλο χαρακτηριστικό (εξου και το κουτσός, στραβος, χαζός), τρέχουν από πίσω του σαν τον μπιπ-μπιπ. Τι σε χάλασε σε αυτό που έγραψα; Που το έκανα περισσότερο σεξιστικό; Η ουσία παραμένει ίδια.

Και προφανώς έχω δει πολλούς άνδρες να προβάλλουν τον εαυτό τους στο ινσταγκραμ.

Δεν είναι μόνο θέμα ελληνικής κοινωνίας η προβολή, όλο το γιουτιουμπ/ίνσταγκραμ έχει γεμίσει ανθρώπους που προβάλουν τη ζωή τους σαν big brother του εαυτού τους. Η αυτοπροβολή των γνωστών μας στα σόσιαλ μίντια είναι απλά μια έκφανση του ιδίου φαινομένου. Και δεν είναι μόνο γυναίκες το υποκείμενο, ούτε μόνο κώλοι το αντικείμενο. Είναι και αυτοί που "πουλάνε" ένα πολύ συγκεκριμένο λαηφστάηλ π.χ. ή το λοβ στόρυ τους ή το "ακαδημαικό ταξίδι" τους.

Το θέμα του ποστ μου πάντως ήταν αν ο κοινωνικός μας κύκλος και οι επιλογές μας είναι αυτές που μάς δημιουργούν αυτές τις εντυπώσεις "μα η πλειοψηφία έτσι είναι!". Αν δηλαδή εγώ πάω σε ένα δήθεν μαγαζί που είναι πανάκριβο, με αυστηρό ντρες-κόουντ και δεν αφήνει παρέες αν δεν έχουν κοπέλες, τι στο διάολο περιμένω να συναντήσω εκεί; Αν εγώ κατατάσσω από πριν τους άνδρες ανάλογα με την εμφάνισή τους ή/και τα λεφτά τους και την πέφτω μονο σε αυτούς που προβάλλουν ότι έχουν κάποιο από τα δύο, ή και τα δύο, και τους αντιμετωπίζω ως "'έπαθλο" και βιτρίνα, τότε γιατί θα με χάλασει αν ο άλλος είναι σνομπ; Ή ψώνιο; Η έχει τις ίδιες απαιτήσεις; Και αν ο δικός σου κύκλος είναι έτσι, και από την άλλη ο δικός μου, που αποτελείται από ανθρώπους ηλικίας 25-45, ούτε σχέση σοβαρή με τα σόσιαλ έχουνε, ούτε κυνηγάνε τα λεφτά (άνδρες, γυναίκες), τότε ποιανού είναι η πλειοψηφία; Γιατί το δικό μου 95% είναι το αντίθετο από το δικό σου! Άρα, πώς μπορώ εγώ ή εσύ να γενικεύουμε με βάση τις εμπειρίες μας; Και ως προς τα ποσοστά και τον τρόπο ζωής σε πρώτη φάση, και ως προς το φύλο σε δεύτερη.

Και για να το πάω μακριά από τα ερωτικά. Είχα συζήτηση με παλιά συμφοιτήτρια που μού έλεγε το πόσο ανταγωνιστική ήταν η σχολή μας. Το περίεργο ήταν ότι το μισό, τουλάχιστον, έτος βοηθούσε ο ένας τον άλλον σε όλα, σε όλα όντως, δεν είχα ποτέ παράπονο. Υπήρχαν, βέβαια, και οι αδιάφοροι και αυτοί που το βλέπαν ανταγωνιστικά. Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, θίγω τις γενικεύσεις και όχι ότι όντως υπάρχουν περιπτώσεις όπως τις περιγράφετε.

(οι τρεις τελευταίες παράγραφοι δεν αναφέρονται στον Λανσελοτ συγκεκριμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Τί να πω εγώ επί του θέματος; Έχουν περάσει και κάποια χρόνια από τότε που ήμανε στην τσάρκα. Το ότι τα social media έχουν υποκαταστήσει τις αληθινές σχέσεις και επαφές είναι γεγονός αλλά θέλω να πιστεύω ότι οι νέοι μας έχουν μυαλό στο κεφάλι τους και μπορούν να τά καταφέρουν και στην τετ α τετ επικοινωνία. Η δική μου άποψη είναι να είμαστε ο εαυτός μας, να είμαστε ευγενικοί, να σεβόμαστε τους άλλους και κυρίως να είμαστε ειλικρινείς με αυτά που θέλουμε ώστε να μην μπλέκουμε τον κόσμο σε εκ των προτέρων λάθος ιστορίες.

(μερικά οφ τοπικ πού και πού καλά είναι, αποφορτιζουν την ατμόσφαιρα :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιο ψωνάρες έχουν γινει φιλε όχι πιο επιλεκτικές. Δεν είναι δυνατον μια κανονική τυπισα επειδή φοράει το γυαλι και είναι βαμένη να το παιζει γκομενα και να έχει και υφος. Και το πρόβλημα το δημιουργησαν κάτι σελιδες που μπαινουν ανεβάζουν από 50 σέλφι και έχουν από 500 λαϊκ σε καθεμια. Οποτε σου λεει η άλλη είμαι σταρ του χολιγουντ χαραμίζομαι .... ερχεται και μου μιλάει ο κάθε μέτριος χαχα φιλε αυτό πιστευουν μερικες. Και όμως είναι παλαβο το ξέρω αλλα αμα η άλλη εχει φουσκωμένα μυαλά έτσι σκέφτεται μετά.
Γιατι νομιζεις έχει η άλλη ξυνισμένη φάτσα το πρωϊ στη δουλειά-στο σουπερ μάρκε,τ κτλπ

Με φώναξες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Βρίσκεται εκεί που είναι και όλοι οι άντρες γουρούνια. Γενικότητες, τσουβαλιασματα και στερεότυπα.


Εδώ εσυ κρινεις κάποιον από τον τροπο που διασκεδάζει. Ολοι κάνουν τσουβαλιάσματα. Από ότι φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
(μερικά οφ τοπικ πού και πού καλά είναι, αποφορτιζουν την ατμόσφαιρα :) )

μόνο γι' αυτό δλδ;

Με φώναξες?!

επιτέλους, να και ένα άτομο που δεν διστάζει να αυτοσαρκαστεί! Σωστή!

Εδώ εσυ κρινεις κάποιον από τον τροπο που διασκεδάζει. Ολοι κάνουν τσουβαλιάσματα. Από ότι φαινεται.
οι ιντροβέρτηδες έχουν -σχεδόν- πάντα δίκιο. :loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Εσύ ρε Ντεβιλ δεν παραπονιέσαι συνέχεια ότι οι περισσότερες σε αυτά τα μέρη που πας είναι έτσι και γιουβέτσι; Ε κι εγώ σού πρότεινα να πας σε άλλα μέρη. Κατεκρινα κανέναν; Ε ρε πού έχουμε μπλέξει δηλαδή!!!!

μόνο γι' αυτό δλδ;

Είναι ένας βασικός λόγος, δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μα δεν ήταν η αφορμή το δικό σου ποστ για αυτό το σχόλιο.



Λες ότι το 95% των γυναικών μόλις δουν άνδρα με χρήμα, χωρίς να αναφέρεις κάποιο άλλο χαρακτηριστικό (εξου και το κουτσός, στραβος, χαζός), τρέχουν από πίσω του σαν τον μπιπ-μπιπ. Τι σε χάλασε σε αυτό που έγραψα; Που το έκανα περισσότερο σεξιστικό; Η ουσία παραμένει ίδια.

Και προφανώς έχω δει πολλούς άνδρες να προβάλλουν τον εαυτό τους στο ινσταγκραμ.

Δεν είναι μόνο θέμα ελληνικής κοινωνίας η προβολή, όλο το γιουτιουμπ/ίνσταγκραμ έχει γεμίσει ανθρώπους που προβάλουν τη ζωή τους σαν big brother του εαυτού τους. Η αυτοπροβολή των γνωστών μας στα σόσιαλ μίντια είναι απλά μια έκφανση του ιδίου φαινομένου. Και δεν είναι μόνο γυναίκες το υποκείμενο, ούτε μόνο κώλοι το αντικείμενο. Είναι και αυτοί που "πουλάνε" ένα πολύ συγκεκριμένο λαηφστάηλ π.χ. ή το λοβ στόρυ τους ή το "ακαδημαικό ταξίδι" τους.

Το θέμα του ποστ μου πάντως ήταν αν ο κοινωνικός μας κύκλος και οι επιλογές μας είναι αυτές που μάς δημιουργούν αυτές τις εντυπώσεις "μα η πλειοψηφία έτσι είναι!". Αν δηλαδή εγώ πάω σε ένα δήθεν μαγαζί που είναι πανάκριβο, με αυστηρό ντρες-κόουντ και δεν αφήνει παρέες αν δεν έχουν κοπέλες, τι στο διάολο περιμένω να συναντήσω εκεί; Αν εγώ κατατάσσω από πριν τους άνδρες ανάλογα με την εμφάνισή τους ή/και τα λεφτά τους και την πέφτω μονο σε αυτούς που προβάλλουν ότι έχουν κάποιο από τα δύο, ή και τα δύο, και τους αντιμετωπίζω ως "'έπαθλο" και βιτρίνα, τότε γιατί θα με χάλασει αν ο άλλος είναι σνομπ; Ή ψώνιο; Η έχει τις ίδιες απαιτήσεις; Και αν ο δικός σου κύκλος είναι έτσι, και από την άλλη ο δικός μου, που αποτελείται από ανθρώπους ηλικίας 25-45, ούτε σχέση σοβαρή με τα σόσιαλ έχουνε, ούτε κυνηγάνε τα λεφτά (άνδρες, γυναίκες), τότε ποιανού είναι η πλειοψηφία; Γιατί το δικό μου 95% είναι το αντίθετο από το δικό σου! Άρα, πώς μπορώ εγώ ή εσύ να γενικεύουμε με βάση τις εμπειρίες μας; Και ως προς τα ποσοστά και τον τρόπο ζωής σε πρώτη φάση, και ως προς το φύλο σε δεύτερη.

Και για να το πάω μακριά από τα ερωτικά. Είχα συζήτηση με παλιά συμφοιτήτρια που μού έλεγε το πόσο ανταγωνιστική ήταν η σχολή μας. Το περίεργο ήταν ότι το μισό, τουλάχιστον, έτος βοηθούσε ο ένας τον άλλον σε όλα, σε όλα όντως, δεν είχα ποτέ παράπονο. Υπήρχαν, βέβαια, και οι αδιάφοροι και αυτοί που το βλέπαν ανταγωνιστικά. Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, θίγω τις γενικεύσεις και όχι ότι όντως υπάρχουν περιπτώσεις όπως τις περιγράφετε.

(οι τρεις τελευταίες παράγραφοι δεν αναφέρονται στον Λανσελοτ συγκεκριμένα)


Λογικα έχεις αγορι όπως και οι φιλες σου σωστά; από που τους γνωρισατε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και για να το πάω μακριά από τα ερωτικά. Είχα συζήτηση με παλιά συμφοιτήτρια που μού έλεγε το πόσο ανταγωνιστική ήταν η σχολή μας. Το περίεργο ήταν ότι το μισό, τουλάχιστον, έτος βοηθούσε ο ένας τον άλλον σε όλα, σε όλα όντως, δεν είχα ποτέ παράπονο. Υπήρχαν, βέβαια, και οι αδιάφοροι και αυτοί που το βλέπαν ανταγωνιστικά. Ό,τι ψάχνεις βρίσκεις.

Το θέμα δεν είναι τι βλέπει ο καθένας, αλλά πλειοψηφικά τι άποψη δημιουργείται. Και εγώ το έχω ακούσει αυτό για τη σχολή σου από άλλους και μάλιστα αρκετές φορές. Βέβαια το ότι είναι ανταγωνιστικά δεν είναι απαραίτητα κακό, όπως το βλέπει ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top