Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Συμμαθητρια μου στο σχολειο ηταν απλα εχω να την δω 3 με 4 χρονια και δεν ξερω και εμενα μου φαινεται καπως να της πω να βγουμε αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να δω εαν ψηνεται να γινει κατι;


Γιατί χωρίς να της το πεις; Αν δεν το πεις δεν θα γίνει τίποτα. Επίσης οι γυναίκες δεν είναι μπαμπούλες. Μην μασάς. Βγείτε, πες της ειλικρινά την θέση σου και βλέπεις.

Τσεκαρε men of style.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αντί να συζητάμε το 2019 για το πως θα βρούμε την αποφασιστικότητα, το θάρρος κ.λπ. να λέμε αυτό που αισθανόμαστε, πιστεύουμε κ.λπ. στους άλλους χωρίς ενδοιασμούς (μιλάω και για τα 2 φύλλα) συζητάμε και ψάχνουμε "πλάγιους" τρόπους!
Τραγικό...

Υ.Γ. Αλήθεια τώρα κορίτσια, έχετε τόσο χρόνο για χάσιμο ή τρέχει τίποτ' άλλο;:rolleyes:
Τσεκαρε men of style.

Πόσο πίσω είμαστε ως κοινωνία για να θεωρούμε πρωτοβουλίες σαν το Men of Style ως κάτι το "πρωτοποριακό"!
Μέχρι και σε εκπομπές στην τηλεόραση τους καλούσαν ως κάτι "πρωτοφανές"!:whatever:
Είναι να σε πιάνει θλίψη σ' αυτή τη χώρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Συμμαθητρια μου στο σχολειο ηταν απλα εχω να την δω 3 με 4 χρονια και δεν ξερω και εμενα μου φαινεται καπως να της πω να βγουμε αλλα τι αλλο μπορω να κανω για να δω εαν ψηνεται να γινει κατι;


Να της πεις οτι ενδιαφερεσαι; Δεν εχεις να χασεις και τιποτα. Ενω οσο καθεσαι σιωπηλος δεν κερδιζεις τιποτα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να της πεις οτι ενδιαφερεσαι; Δεν εχεις να χασεις και τιποτα. Ενω οσο καθεσαι σιωπηλος δεν κερδιζεις τιποτα.


Ε καλά τώρα, αν έχει να δει την κοπέλα 3-4 χρόνια δεν μπορεί να της πει στην ψύχρα ότι ενδιαφέρεται γι αυτήν! Αν το κάνει, το πιθανότερο είναι η νεαρά να κόψει ρόδα μυρωμένα!:lol: Πρέπει να το χειριστεί με τακτ! Για τον λόγο αυτόν είπα να της προτείνει να πάνε για καφεδάκι να πούνε τα νέα τους ώστε να γίνει μια πρώτη επαφή, να βολιδοσκοπήσει την κατάσταση από εκεί και πέρα να προχωρήσει ανάλογα!:yes:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι κοπελιές που λέτε να της μιλήσει,τι φάση?
Ενδιαφέρεται μήπως το παιδί? Δεν είδα να λέει κάτι, απλά είδε μία ξωβυζι/ξεκωλι φώτο και θέλει να πηδήξει. Να ΤΗΝ πηδήξει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οι κοπελιές που λέτε να της μιλήσει,τι φάση?
Ενδιαφέρεται μήπως το παιδί? Δεν είδα να λέει κάτι, απλά είδε μία ξωβυζι/ξεκωλι φώτο και θέλει να πηδήξει. Να ΤΗΝ πηδήξει.

Γιατί, αν θέλει να "την πηδήξει" όπως λες, δε θα πρέπει πρώτα να της μιλήσει; Τι να κάνει, να της στείλει dp; :whistle:
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί, αν θέλει να "την πηδήξει" όπως λες, δε θα πρέπει πρώτα να της μιλήσει; Τι να κάνει, να της στείλει dp; :whistle:

Οχι όμως πουλώντας φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

Βλέπω μία φώτο,καυλωνω και λέω ότι ενδιαφέρομαι η ψάχνω πίσω από τις λέξεις αν ενδιαφέρεται. Extra hint: έχουν να βρεθούν 3-4 χρόνια,ενδεχομένως κ να μιλήσουν.

Το πήδημα δε είναι ενδιαφέρον!
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
"Στη βράση κολλάει το σίδερο"! Μιας που ανταλλάξατε αυτά τα μηνύματα ρώτησέ την αν θέλει να πάτε το απόγευμα για βόλτα και καφεδάκι! Από τον τρόπο που θα σου απαντήσει θα καταλάβεις τις προθέσεις της. Να ξέρεις κι εσύ τι γίνεται και να μην κάθεσαι να φαντάζεσαι διάφορα.

Εεεχ, σιγά μη της πει και βάζω τα σπερματοζωάρια βάζεις τα ωάρια; Με ένα καλή χρονιά δεν προτείνεις αμέσως να βγείτε. Μπορεί να είναι το πιο ειλικρινές, αλλά όχι ιδαίτερα αποτελεσματικό, άσε που μπορεί να θεωρηθεί και πέφτουλας.

Κατά τη γνώμη μου, πιάσε κουβέντα, ρώτα τη πού βγήκε πρωτοχρονιά πχ, πού πήγε διακοπές, αν δεις ότι απαντάει πρόθυμα άρχισε πειράγματα να κόψεις αντίδραση και μετά άμα είναι κανονίζεις να βγείτε κλπ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οχι όμως πουλώντας φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

Βλέπω μία φώτο,καυλωνω και λέω ότι ενδιαφέρομαι η ψάχνω πίσω από τις λέξεις αν ενδιαφέρεται. Extra hint: έχουν να βρεθούν 3-4 χρόνια,ενδεχομένως κ να μιλήσουν.

Το πήδημα δε είναι ενδιαφέρον!

Δεν είπε κανείς να της πουλήσει φούμαρα γιατί στην τελική δεν ξέρουμε και πώς το βλέπει.

Αλλά και πάλι, συνήθως οι αναγνωριστικές συζητήσεις είναι πάνω - κάτω οι ίδιες. Απλά άμα θες κάτι περιστασιακό, αντί για καφέ προτείνεις ποτό και μέσα στην κουβέντα κάπου λες με τροπο ότι δεν είσαι των σχέσεων.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Παιδιά όπως τη βλέπω τη φάση του τελευταίου με τη συμμαθήτρια, είναι μια κλασσική περίπτωση υπερανάλυσης.

Εκανε εκείνος ένα λαικ, του κανε αυτή ενθουσιασμένη για το λάικ μια καρδούλα, την έκανε βουνό και παντρειά και ένα τσούρμο παιδιά και μετά αποφασίσαμε ότι ο άνθρωπος έφαγε χυλόπιτα επειδή αντάλλαξαν μια τυπική καλή χρονιά.

Ούτε τον γουστάρει με μια καρδιά (απλά του έστειλε μια ρημάδα καρδιά από απλή στιγμιαία χαρά κι ευγνωμοσύνη για το λάικ του)
Ούτε τον απέρριψε με την απλή ευχή (ήταν απλά τυπική η κοπέλα και πιθανώς να της φάνηκε κι εκείνος εξίσου τυπικός).


Εαν δεν το κάνει escalate με romantic hint ή που θα μείνει στο αμήχανο ή που θα φάει φιλικοχυλόπιτα στο τέλος. Και πιθανότατα ήδη έπρεπε να το είχε διερευνήσει προς το escalate.

Δεν είναι η Ανάσταση του Κυρίου να την κλιμακώνεις μετά από 40 μέρες νηστείας από λέξεις.

Θα μου πείτε και τι να κάνει.

Τι θα έκανε για έναν άντρα συμμαθητή του; Το ίδιο και γι αυτήν. Κανένας φόβος. Τον μυρίζεται η άλλη. Σου λέει κάτι θέλει ο άλλος από μένα, για φυλάξου.

Δεν τα λένε έτσι τα μου αρέσεις εκτός αν το δίνει δημοσία χορηγία το κορμί η δεσποινίς. Και πάλι, και αυτές, τρόπο θέλουν. Καμία δε θέλει να νιώθει χ...δοχείο. Ούτε τα πραγματικά χ....δοχεία.

Πάρτη με το μαλακό, να νιώσει άνετα. Μίλα όπως θα μίλαγες σε κάποια που δεν σε ενδιαφέρει καν. Είναι δικό σου καθήκον να ξεπεράσεις το φόβο σου και τον περιορισμό που αυτός σου δημιουργεί. Όχι δική της υποχρέωση να σου ανταποκριθεί επειδή της έκανες ένα λάικ και είπες μια ευχή. Αυτό το κάνει ο καθένας.

Εσυ θα καθόσουν στην καθεμία που σου έκανε λάικ; Αυτή γιατί να ενδιαφέρεται λοιπόν για σένα; Επειδή έτσι σε συμφέρει ή επειδή ονειρεύεσαι πράγματα;

Δούλεψέ το, μίλα της. Άνθρωπος είναι. Βρες τι την ενδιαφέρει, κάντη να νιώσει άνετα και ύστερα ζήτα αυτό που θέλεις με έναν σωστό τρόπο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Άσχετο αλλά επειδή δεν έχω intagram...πόσο χαζό παίζει να είναι το να μπορεί κάποιος να κάνει react στο reaction σου ; :PΤέλος πάντων, όσον αφορά στο θέμα μας, είναι περίπλοκες αυτές οι καταστάσεις . Απο την μία ο κόσμος ζητάει ευθύτητα και ειλικρίνεια αλλά απο την άλλη σε κανέναν δεν αρέσουν στην πράξη αυτά . Όλοι θα προτιμούσαν ένα ωραίο παραμύθι απο την στυγνή πραγματικότητα . Συνήθως οδηγείσαι στο καλύτερο αποτέλεσμα έχοντας υπόψιν τι αρέσει σε εσένα και του τι δουλεύει στην πράξη με το αντίθετο φύλο . Ακόμα και απο μια απλή μεν κουβέντα μπορείς να εξάγεις περισσότερα συμπεράσματα απο αυτά που υπονοήθηκαν παρά απο τα όσα πράγματι ειπώθηκαν . Παραδείγματος χάριν το να της ζητήσεις να βγείτε ενώ έχετε μιλήσει ελάχιστα, είναι στατιστικά μεγάλο φάουλ . Δηλαδή η πλειοψηφία θα φάει X no matter what . Αλλά απο την άλλη ενώ σε όλους αρέσει η λογική , εαν ήσουν μεγάλος παίκτης και της έκανες κλικ θα της έβγαζες κάτι που θα έκανε εξαίρεση στον κανόνα . Όλοι έχουν τα κουμπιά τους,αρκεί να πατήσεις τα σωστά και με την σωστή σειρά ;) . Εαν αρχίζεις να αντιλαμβάνεσαι όλα τα σημεία ,εμφανή ή όχι, μπορείς με ικανοποιητική ακρίβεια να πεις πότε μια προσέγγιση θα πετύχει και πότε όχι και το κυριότερο το γιατί .
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,106 μηνύματα.
Το φωτιά reaction βρωμάει "θέλω να σε πηδήξω", γνώμη μου. :/:
Βάλε κι εσύ ένα heart_eyes έστω. :hmm:
 

Guest 963543

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λενε.. Τα ματια ειναι για να κοιτουν,μα κανουν κι αλλη χρηση.. Μιλουν εκει που δεν μπορει,το στομα να μιλησει.. Απλα ενα συνεχες και επιμονο κοιταγμα κατα επαναληψη,εξυπηρτει σε πολλες περιπτωσεις!
 

Νάσια21

Νεοφερμένος

Η Νάσια21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ για να απαντήσω στην αρχική ερώτηση του thread συνηθώς λέω σε κάποιον οτι μαρέσει αφού γίνει κάτι..
Στην αρχή πάντα κοιτάζω ή χαμογελάω ή πάω και πιάνω κουβέντα και δείχνω ξεκάθαρα στον άλλο οτι μαρέσει. Απλά συνήθως φροντίζω να δω οτι και ο άλλος δείχνει κάποιο ενδιαφέρον πριν ξεκινήσω το φλέρτ.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Απαντάω κι εγώ στην αρχική ερώτηση του θέματος: Ως Ραφαέλα, θα πω ότι μου αρέσει κάποιος αφού έχει προηγηθεί κάτι..και κυρίως αν έχει εκδηλώσει τα αισθήματα του
Δεν είμαι από τα άτομα που θα κάνουν την πρώτη κίνηση. Οπότε στην καλύτερη περίπτωση αν υπήρχε κάποιος που μου άρεσε πολύ να του χαμογελούσα και να έπιανα μια πολύ τυπική συζήτηση!
Σαν χαρακτήρας είμαι αρκετά μαζεμένη!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως θα πει ο μουγγός στον τυφλό, ό,τι ο κουτσός του πηδάει τη γυναίκα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top