Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

Maria.MaC

Νεοφερμένος

Η Μάρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν υπαρχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
υπαρχει αν υπαρχει ειλικρινια και ξεκαθαρες προθεσεις απο την αρχη . βεβαια η πιο απολυτη σχεση ειναι η ερωτικη αλλα αυτο δε σημαινει απαραιτητα οτι δε μπορει να μεινει μια φιλικη σχεση εκει και να ναι και οι δυο πλευρες ικανοποιημενες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Aν υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ αντρα και αντρα τοτε υπαρχει αληθινη φιλια μετα αντρα και γυναικας
Αν δεν υπαρχει αληθινη φιλια μεταξυ αντρα και αντρα τοτε δεν υπαρχει αληθινη φιλια μετα αντρα και γυναικας
Makes sense? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως μπορει να υπαρξει.θα μιλησω με προσωπικο παραδειγμα, με μια κοπελα την οποια ξερω απο 4-5 χρονων (γειτονες και μαζι στο σχολειο) και ηρθαμε οικογενιακα πολυ κοντα οταν εχασε τη μαμα της.την ξερω τοσα χρονια και τοσο καλα που δε θα μπορουσα να τη δω καπως αλλιως περα απο φιλη μου.κανουμε αρκετη παρεα αλλα ως εκει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας υπάρχει! Πραγματική φιλία μεταξύ μπάζων δεν υπάρχει ! :) Τα συμπεράσματα βγάλτε τα μόνες/οι σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι μπορεί, αρκεί να το θέλουν και οι 2..τα υπόλοιπα είναι απλά δικαιολογίες και υπεκφυγές!
Είδα σήμερα την κολλητή μου μετά απο σχεδόν ένα μήνα,το χαμόγελο μου δεν συγκρίνοταν με κανένα του τελευταίου μηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
παιδια εγω πιστευω οτι μπορει να υπαρχει ...... απλα θεωρω πως το ολο μπερδεμα περι φιλιας ή σχεσης παιζεται στο οτι ολοι μας (σχεδον) δεν εχουμε μαθει να ξεχωριζουμε τα προσωπικα μας (οπως μια φιλια) με τα ερωτικα μας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όπως είχε απαντήσει και ο Πουλικάκος κάπου κάπως κάποτε στην τιβί

-Πατέρα μπορεί ένας άντρας να είναι φίλος με μια γυναίκα;

-Φυσικά παιδί μου, μπορεί ένας άντρας να είναι φίλος με μια γυναίκα, μπορεί να της μιλά σαν φίλος, να ακούει τα προβλήματα της, να της δίνει συμβουλές για τα ερωτικά της και να μην έχει ερωτική διάθεση. Αλλά προσοχή! Δεν πρέπει να το κάνει πάνω από λίγες μέρες γιατί μετά όντως θα είναι για αυτήν φίλος και δεν θα την πηδ*ξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μονο αν ειναι ασχημος ή gay. Το θεμα ειναι τι γινεται αν ειναι ενας ωραιoς gay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μονο αν ειναι ασχημος ή gay. Το θεμα ειναι τι γινεται αν ειναι ενας ωραιoς gay.
Τρελή γενίκυεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
εγω πιστευω πως υπαρχει.. ο κολλητος μου ειναι αγορι(προφανως) και δεν εχει γινει ποτε τιποτα μεταξυ μας. και πιστευω οτι η φιλια με το αλλο φυλο, σε κανει να βλεπεις τα πραγματα απο αλλη οπτικη, εχεις εναλλαγη αποψεων. δε λεω οτι σε ολες τις περιπτωσεις υπαρχει, αλλα μπορει να υπαρξει. και νομιζω ειναι πιο δυνατη και αληθινη μερικες φορες απο τη φιλια αναμεσα σε ανθρωπους του ιδιου φυλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και γω πιστεύω πως υπάρχει φιλία. Δεν είναι πια και απαραίτητο ένα άτομο του αντίθετου φύλου να δημιουργεί ερωτικό ενδιαφέρον. Και αν ένας φίλος δείξει άλλες προθέσεις νομίζω πως είναι πολύ εύκολο να επανέλθει στη θέση του.

Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν ερωτεύτηκα άτομο που μέσα στο μυαλό μου ορίστηκε ως φίλος μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει...Νομίζω ότι τα αγόρια δίνουν καλύτερες συμβουλές από τα κορίτσια και δεν πρόκειται να σε προδώσουν ποτέ.Μιλάω εκ πείρας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εεε οχι και παντα :|:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα αγόρια δίνουν καλύτερες συμβουλές από τα κορίτσια και δεν πρόκειται να σε προδώσουν ποτέ.Μιλάω εκ πείρας
πωπω
γιατι ειστε τοσο δυσκολες οι γυναικες μεταξυ σας?:worry:

μου φαινεται περιεργο,,γυναικα να λεει οτι καλυτεροι φιλοι ειναι οι ανδρες

αλλοκοτο πώς το λενε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
υπάρχει πιστεύω.
όχι σε κάθε περίπτωση αλλά υπάρχει.
γενικά είναι θέμα μυαλού, θέμα σκέψης το πως διαλέγεις να βλέπεις τον καθένα.
θέλω να πω πως εμείς βάζουμε όρια στον εαυτό μας, ή εμείς διαλέγουμε τι μας αρέσει στον ερωτικό
τομέα και τι όχι. Το στοιχείο που διαχωρίζει τη φιλία από τον έρωτα είναι η έλξη μεταξύ των 2 ατόμων
φαντάζομαι, η ερωτική επιθυμία που έχουν ο ένας για τον άλλο
.

για παράδειγμα, σκέφτομαι τη φιλία γυναίκας με γυναίκα. Σε αυτή τη περίπτωση θεωρούμε πως δε μας αρέσουν οι γυναίκες
σαν σύντροφοι στο ερωτικό κομμάτι αλλά οι άντρες(προφανώς όχι όλοι αλλά κάποιοι συγκεκριμένοι που είναι κοντά στα γούστα μας), αλλά τις προτιμάμε σαν φίλες. Αντίστοιχα και στη περίπτωση φιλίας μεταξύ άντρα-γυναίκας. Διαλέγουμε κάποια άτομα που δε μας ελκύουν εμφανισιακά αλλά μας ταιριάζουν σαν χαρακτήρες.

αν ο φίλος/η φίλη μας μας ελκύει εμφανισιακά σε τέτοιο βαθμό που να μη μπορούμε να αντισταθούμε και εμείς τον ελκύουμε αντίστοιχα τότε αργά ή γρήγορα θα συμβεί κάτι θεωρώ... και μάλιστα αφού θα είναι τόσο ταιριαστοί και σαν χαρακτήρες, θα είναι κάτι όμορφο και ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκέφτομαι το εξής.
Όταν η φιλία καταλήξει σε σχέση τότε δεν ήταν πραγματική φιλία από την αρχή. Όχι με την κακή έννοια. Απλά ο άντρας από την αρχή σε έβλεπε για σχέση αλλά ήθελε να σε μάθει καλύτερα? το ξεκίνησε σκόπιμα φιλικά? δεν ξέρω. Πάντως από την αρχή σε γούσταρε.
Για πολύ απλά πιστεύω ότι
Άπαξ κι ο άντρας σε δεν σαν φίλη ε ΤΕΛΕΙΩΣΕ. Σε έχει friendzoned.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν παίζει ενδεχόμενο αληθινής φιλίας ανάμεσα στα δύο φύλα... Μόνο οι γκέι έχουνε αληθινές φιλίες με τα κορίτσια... Με τα κορίτσια δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, ούτε αυτές με μας... Σε επίπεδο φιλίας πάντα... Σε επίπεδο σχέσεων και σεξ υπάρχουν ωραία πράγματα... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
σιγουρα μια φιλία γυναικα αντρα δεν ειναι οπως μια ομοφυλη φιλία.
παρ όλα αυτά έχει και αυτή τις χάρες της. το να μπορείς να βλέπεις με εναν άνθρωπο μια αλλη οπτική γωνία είναι όμορφο πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν παίζει ενδεχόμενο αληθινής φιλίας ανάμεσα στα δύο φύλα... Μόνο οι γκέι έχουνε αληθινές φιλίες με τα κορίτσια... Με τα κορίτσια δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, ούτε αυτές με μας... Σε επίπεδο φιλίας πάντα... Σε επίπεδο σχέσεων και σεξ υπάρχουν ωραία πράγματα... :D
έχω 6 χρόνια κολλητή ..οπότε συγγνώμη αλλα παίζει και πολύ εύκολα!
Σε τέτοια ζητήματα δεν υπάρχει το δεν μπορώ, αλλά το δεν θέλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top