Υπό κράτηση ο 22χρονος επιδειξίας της Νέας Σμύρνης

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Το πρωτο βημα για να αλλάξει αυτη η κατάσταση, δεν είναι να αλλαξουμε ολοι "σαν κοινωνια". Ο καθένας που είναι μελος της κοινωνίας πρέπει να αναθεωρήσει ατομικα. Τοτε, θα υπάρξει και μια συλλογική αλλαγη.

Oυτοπική πρόταση ...προς ΣΥΡΙΖΑ. :give_rose: Δεν πρόκειται να γίνει ποτέ τον ποτών...γιατί πολύ απλά ο άνθρωπος είναι άνθρωπος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο συγκεκριμένος σίγουρα δεν έστεκε καλά στο μυαλό του.

Δεν νοείται νοήμων άνθρωπος να κυκλοφορεί με το μόριο έξω !

Δυστυχώς μια κοινωνία δεν περιλαμβάνει νοήμονα όντα και με ηθικές "προδιαγραφές". Το πρόβλημα δεν είναι μαθηματικά για να κάνουμε μια κανονικοποίηση και να μειώσουμε το θόρυβο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,182 μηνύματα.
Με ξεπερνάει που από όλο αυτό το περιστατικό, συγκρατησες ότι υπάρχει hate speech κατά του αντρικού φύλου. Ούτε πλυντήριο Siemens τέτοιο ξέπλυμα

Υπάρχει κάτι άλλο να σχολιάσω πάνω στο περιστατικό δηλαδή; Να πω οτι η πράξη είναι απαίσια; Χρειάζεται να το τονίσουμε αυτό ; Γιατί νομίζω οτι είναι αυτονόητο και κοινωνικά ευρέως αποδεκτό, δεν διαφωνούμε. Απο εκεί και πέρα αυτά γίνονται καθημερινά, ο τύπος είναι στα χέρια της δικαιοσύνης, ας αποφασίσει εκείνη τι γίνεται. Πλέον δεν πέφτει λόγος σε εμάς.

Τα υπόλοιπα που γράφονται όμως όπως είπα στα social,όντως αφορούν όλη την κοινωνία. Και όπως θεωρώ γελοία τα "ας πρόσεχε τι φόραγε" που γράφουν μερικοί*, με την ίδια ακριβώς λογική λεω γελοία αυτά που γράφουν μερικές. Τόσο απλά,αυτά είναι λόγια,ας γράφει ο καθένας ότι βλακεία του κατέβει,θα τεθεί φυσικά υπό κοινωνική κριτική. Ας μην μπερδευόμαστε όμως, άλλο είμαι ενημερωμένος, άλλο έχω γνώμη πάνω στο θέμα, και άλλο παίρνω τον νόμο στα χέρια μου(π.χ. δημοσιοποιώ στοιχεία και στοχοποιώ οικογένεια).

Παραδείγματα;

Τι είδους παραδείγματα θέλεις δηλαδή ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Oυτοπική πρόταση ...προς ΣΥΡΙΖΑ. :give_rose: Δεν πρόκειται να γίνει ποτέ τον ποτών...γιατί πολύ απλά ο άνθρωπος είναι άνθρωπος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δυστυχώς μια κοινωνία δεν περιλαμβάνει νοήμονα όντα και με ηθικές "προδιαγραφές". Το πρόβλημα δεν είναι μαθηματικά για να κάνουμε μια κανονικοποίηση και να μειώσουμε το θόρυβο. Η κοινωνική αυτή συνέπεια έχει να κάνει με το γεγονός ότι ο άνθρωπος έχει το δικαίωμα της επιλογής: οπότε αυτοί που διαπράττουν την εγκληματική ενέργεια το κάνουν με την δική τους συνείδηση (άσχετα αν είναι ή όχι ψυχικά άρρωστοι). Δεν τους σπρώχνει κάποιος εκεί για οφέλη τρίτων.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Απο εκεί και πέρα,η δημοσιοποίηση στοιχείων δικών του και της οικογένειας του, δεν θεωρώ ότι εξυπηρετούν σε κάτι εφόσον αυτός ο άνθρωπος τεθεί ύπο περιορισμό. Ίσα ίσα όπως είπα, ενδέχεται να εκθέσουν και να στιγματίσουν άτομα του περίγυρου του που δεν ευθύνονται για τις πράξεις του. Αλλά δες το και αλλιώς, αυτός ο άνθρωπος θα πρέπει κάποια στιγμή να επανενταχθεί στην κοινωνία, εφόσον είναι επιτυχής η θεραπεία του. Πως θα μπορέσει π.χ. να βρει δουλειά με τέτοιο στίγμα, ειδικά στην περίπτωση που αποδειχθεί απο κλινικό ψυχολόγο οτι όντως υπάρχουν ζητήματα που πρέπει να επιλυθούν. Στην μαρτυρία της άλλης κοπέλας, αναφέρεται βλέμμα κενό...αυτό νομίζω όλοι καταλαβαίνουμε τι μπορεί να προμηνύει. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες οπότε δεν μπορούμε απλά να βγάζουμε το τσεκούρι και να παίρνουμε κεφάλια. Ασχέτως πόσο δίκιο θεωρούμε οτι έχουμε. Ειδάλλως και στην περίπτωση της Ιωάννας με την βιτριόλι, αν θέλαμε να αποδώσουμε κοινωνική δικαιοσύνη, θα έπρεπε να σύρουμε την θύτρια σε μια πλατεία και να της κάνουμε το ίδιο. Το ερώτημα είναι, ποιος αποφασίζει τι είναι κοινωνική δικαιοσύνη και τι γενικότερα δικαιοσύνη μετά απο ένα σημείο. Ή είμαστε υπερ των δημοκρατικών νόμων και τους ακολουθούμε πιστά, είτε τους μεταβάλλουμε σαν κοινωνία όποτε νιώθουμε αγανακτισμένοι. Εφόσον ο άνθρωπος αναγνωρίστηκε, συλλήφθηκε και είναι στα χέρια της δικαιοσύνης, δεν νομίζω οτι είναι απαραίτητο να δημοσιοποιούνται τα στοιχεία του. Τουλάχιστον αυτή την στιγμή δεν μπορεί να βλάψει κάποιον. Διαφορετικά θα τα δημοσιοποιούσε η ίδια η αστυνομία. Δεν πρέπει να παίρνουμε δηλαδή τους νόμους στα χέρια μας. Για αυτό έχουμε την αστυνομία και για αυτό έχουμε τους νομικούς και τα δικαστήρια. Πρέπει να ακολουθούμε κάποιος νόμους και κάποια πρωτόκολλα, σε όλα τα πράγματα αλλιώς επικρατεί χάος. Δεν είναι υποστήριξη του όποιου παραβάτη, αλλά σεβασμός στους νόμους και του θεσμούς του κράτους. Το οποίο επισημαίνω πάλι,οτι οφείλει να κάνει την δουλειά του και να διασφαλίσει την ασφάλεια των πολιτών. Όταν λοιπόν σου δίνουν πινακίδες...μην αγνοείς την καταγγελία, αλλά κίνησε νήματα να γίνουν τα προβλεπόμενα.
Θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου, και νομικά, ισχύει, δεν νοείται δημοσιοποίηση νόμιμη αν δε το κάνει η αστυνομία, αλλά έχοντας το άσχημο, δικό μου παράδειγμα, φοβάμαι ότι αν δε δημοσιοποιηθούν κάποια στοιχεία -όπως η φωτογραφία- η ασφάλεια του κοινωνικού συνόλου δε μπορεί να εξασφαλιστεί. Δυστυχώς, ξαναλέω, διότι κανείς δε μπορεί να μας εγγυηθεί ότι ο άνθρωπος θα είναι έξω σε λίγες μέρες και η οικογένειά του δε θα κάνει τίποτα για να τον συνετίσει.

Το ότι δεν μπορεί να βλάψει, δεν είναι όπως ακριβώς το λες. Απλώς ό,τι έχει κάνει, είναι πλημμέλημα. Στα πλημμελήμματα δεν προβλέπεται καν προφυλάκιση (εκτός της ανθρωποκτονίας εξ αμελέιας), οπότε και δεν μπαίνει καν στον κόπο η εισαγγελεία να ελέγξει αν είναι επικίνδυνος ή όχι. Δε σημαίνει, δηλαδή, ότι ο εν λόγω είναι ακίνδυνος.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέπλυμα μάνας :

«Είμαι κοινωνική λειτουργός και εργάζομαι με έφηβους. Το παιδί μου είναι εξαιρετικό, είναι φοιτητής, έχει τη δουλειά του, έχει την κοπέλα του, είμαι συντετριμμένη. Δεσμεύομαι να είναι συνέχεια μαζί του, είμαι και σε επαφή με ψυχολόγο για να κάνει ψυχοθεραπεία μήπως συμβαίνει κάτι. Ο γιος μου είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Το ίδιο και ο αδελφός του ο οποίος είναι φοιτητής.


Γιατί πρέπει να φτάσει σε αυτό το σημείο κάποιος ώστε να λάβει ψυχιατρική βοήθεια.
Το ίδιο και ο αδερφός του.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ επί της ουσίας με την δημόσια διαπόμπευση των σάτυρων.
tedi1-1300.jpg

Λειτουργούσε και στο παρελθόν πολύ αποτελεσματικά.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Ξέπλυμα μάνας :

«Είμαι κοινωνική λειτουργός και εργάζομαι με έφηβους. Το παιδί μου είναι εξαιρετικό, είναι φοιτητής, έχει τη δουλειά του, έχει την κοπέλα του, είμαι συντετριμμένη. Δεσμεύομαι να είναι συνέχεια μαζί του, είμαι και σε επαφή με ψυχολόγο για να κάνει ψυχοθεραπεία μήπως συμβαίνει κάτι. Ο γιος μου είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Το ίδιο και ο αδελφός του ο οποίος είναι φοιτητής.

Τι εννοείς Βίρνα ότι η μάνα είναι κοινωνική λειτουργός και δουλεύει με εφήβους? :wall:
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν διαφωνώ επί της ουσίας με την δημόσια διαπόμπευση των σάτυρων.
View attachment 80589
Λειτουργούσε και στο παρελθόν πολύ αποτελεσματικά.
Μπράβο που εξισώνεις όσους άδικα και φασιστικά διαπομπεύθηκαν κατά βάναυσο τρόπο με έναν επίδοξο βιαστή που έφαγε κατακραυγή. Μπράβο, τι να σου πω. Συνεχίζετε από εκεί που αφήσατε το ξέπλυμα του βιασμού. Το βαρέλι δεν έχει πάτο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ επί της ουσίας με την δημόσια διαπόμπευση των σάτυρων.
View attachment 80589
Λειτουργούσε και στο παρελθόν πολύ αποτελεσματικά.
Μπράβο ακριβώς το ίδιο με αυτό που συζητάμε. Να χαρώ εγώ άντρα.
Άτομο που κυνηγάει κοπέλες με το πουλί στο χέρι και μάλιστα με τη δημοσιοποίηση τον αναγνώρισαν άλλες 3 και είχε γίνει καταγγελία εναντίον του. Όπως και κάποιοι άλλοι που ακολουθούν κοπέλες ή έχουν γίνει επιθέσεις γίνονται ριπόστ για να έχουμε το νου μας μη μας κυνηγήσει κανένας πειραγμένος.

Είσαι και μπάτσος τρομάρα σου εσύ να προστατεύεις τον κόσμο. Γελάμε.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
«Είμαι κοινωνική λειτουργός και εργάζομαι με έφηβους. Το παιδί μου είναι εξαιρετικό, είναι φοιτητής, έχει τη δουλειά του, έχει την κοπέλα του, είμαι συντετριμμένη. Δεσμεύομαι να είναι συνέχεια μαζί του, είμαι και σε επαφή με ψυχολόγο για να κάνει ψυχοθεραπεία μήπως συμβαίνει κάτι. Ο γιος μου είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Το ίδιο και ο αδελφός του ο οποίος είναι φοιτητής.
Πλάκα πλάκα βοηθάει σε κάτι αυτή η δήλωση, μπας και καταλάβει κανένα τούβλο ότι δεν είναι η έλλειψη σεξ που οδηγεί σε τέτοια εγκλήματα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Άτομο που κυνηγάει κοπέλες με το πουλί στο χέρι και μάλιστα με τη δημοσιοποίηση τον αναγνώρισαν άλλες 3 και είχε γίνει καταγγελία εναντίον του. Όπως και κάποιοι άλλοι που ακολουθούν κοπέλες ή έχουν γίνει επιθέσεις γίνονται ριπόστ για να έχουμε το νου μας μη μας κυνηγήσει κανένας πειραγμένος.
Το ίδιο λέμε.
Αφού το νομικό πλαίσιο είναι τόσο light δεν υπάρχει άλλος τρόπος.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλάκα πλάκα βοηθάει σε κάτι αυτή η δήλωση, μπας και καταλάβει κανένα τούβλο ότι δεν είναι η έλλειψη σεξ που οδηγεί σε τέτοια
τους έχω ικανούς να πούν πως μπορεί να μην του καθόταν η κοπέλα του ή βαρέθηκε να κάνει σεξ με την ίδια
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μας τα έχετε πρήξει με το λαϊκό δικαστήριο. Καλά κάνει που υπάρχει μπας και μπει κανένα σκουπίδι στη θέση του, αν δεν υπήρχε κατακραυγή δεν θα είχαν κουνήσει βλέφαρο οι μπάτσοι, το ξέρετε και το ξέρουμε. Συνειδητοποιήστε μία φορά πού είναι όντως το πρόβλημα αντί να θίγονται τα λεπτά αντρικά σας αισθήματα.
Η γνώμη του λαού πρέπει να ακούγεται και να καταδικάζει τέτοια περιστατικά, γιατί αυτός είναι ένας βασικός τρόπος να υπάρχουν αλλαγές στην κοινωνία.
Προσωπικά όμως δεν μπορώ να βλέπω υπερβολικά βίαια σχόλια, με ευχές για ευφάνταστους τρόπους βασανιστηρίων για τον κάθε δράστη. Είναι κάτι που μου βγάζει καφρίλα και αρρώστια στην κοινωνία, πως το λένε.
Και για να λέμε την αλήθεια τέτοια σχόλια τα κάνουν περισσότερο οι λεγόμενοι «νοικοκυραίοι».
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,572 μηνύματα.
Οι δύο τελευταίες εθνοπροδοτικές κυβερνήσεις έκαναν πλημμέλημα από κακούργημα την παιδεραστία, την μαστροπεία και όλα τα καλά. Αυτό θέλετε να είναι το μέλλον σας Έλληνες και Ελληνίδες; Ο νεαρός αυτός δεν θα μπει καν φυλακή προβλέπω. Παρόλα αυτά ακόμα μιλάμε για λαϊκά δικαστήρια; Σε κάθε υπόθεση βιασμού, σεξουαλικής παρενόχλησης κλπ εδώ μέσα έχουμε ξανά τα ίδια και τα ίδια.


Δεν διαφωνώ επί της ουσίας με την δημόσια διαπόμπευση των σάτυρων.
View attachment 80589
Λειτουργούσε και στο παρελθόν πολύ αποτελεσματικά.

Ο νόμος 4000 που ψηφίστηκε το 1958 επί πρωθυπουργίας Καραμανλή οδήγησε στα εντελώς αντίθετα αποτελέσματα. Ήταν απίστευτα άθλιος. Δημόσια διαπόμπευση.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,182 μηνύματα.
Θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου, και νομικά, ισχύει, δεν νοείται δημοσιοποίηση νόμιμη αν δε το κάνει η αστυνομία, αλλά έχοντας το άσχημο, δικό μου παράδειγμα, φοβάμαι ότι αν δε δημοσιοποιηθούν κάποια στοιχεία -όπως η φωτογραφία- η ασφάλεια του κοινωνικού συνόλου δε μπορεί να εξασφαλιστεί. Δυστυχώς, ξαναλέω, διότι κανείς δε μπορεί να μας εγγυηθεί ότι ο άνθρωπος θα είναι έξω σε λίγες μέρες και η οικογένειά του δε θα κάνει τίποτα για να τον συνετίσει.

Το ότι δεν μπορεί να βλάψει, δεν είναι όπως ακριβώς το λες. Απλώς ό,τι έχει κάνει, είναι πλημμέλημα. Στα πλημμελήμματα δεν προβλέπεται καν προφυλάκιση (εκτός της ανθρωποκτονίας εξ αμελέιας), οπότε και δεν μπαίνει καν στον κόπο η εισαγγελεία να ελέγξει αν είναι επικίνδυνος ή όχι. Δε σημαίνει, δηλαδή, ότι ο εν λόγω είναι ακίνδυνος.

Απο την στιγμή που συμφωνούμε πως νομικά ισχύει, αυτό μετράει και μόνο. Το τι θα πούμε εγώ ή εσύ,δεν έχει σημασία. Και τι είμαστε μπροστά στον νόμο ; Ένα τίποτα. Δεν διαφωνώ οτι η δημοσιοποίηση ορισμένες φορές έχει ευεργετικά αποτελέσματα. Κυρίως όταν α) το επιτρέπει η αστυνομία για να βρεθεί ο θύτης,και όταν β) η αστυνομία δεν θέλει να ασχοληθεί. Εφόσον είδε στο βίντεο η κοπέλα, και είδε οτι έπιασε τον πόρτα...ήταν επαρκές να έρθει η σήμανση και να πάρει δακτυλικά αποτυπώματα για να γίνει η αναγνώριση, όπως και έγινε. Τα υπόλοιπα ήταν τελείως περιττά, και αποτελούν λαικό δικαστήριο και μόνο απο την στιγμή που ο άνθρωπος αυτό όντως συλλήφθηκε. Εαν διαφωνείς με αυτό θα το σεβαστώ πλήρως,όπως και εσύ πρέπει να σεβαστείς την δική μου γνώμη και ο νόμος να προστατεύσει όλες τις μεριές.

Το παραπάνω που είπα,σημαίνει οτι και η κοπέλα είναι παράνομη, αν πάρεις τον νόμο επακριβώς. Προφανώς όμως, κανένας λογικός και σοβαρός άνθρωπος δεν πρόκειται να στοχοποιήσει το θύμα, αν είναι δυνατόν. Που ούτως η άλλως θα ήταν πολύ ταραγμένη οπότε δικαιολογείται η πράξη της 100% . Η ουσία όμως του πράγματος όμως είναι οτι, ο δικαστής θα αποφασίσει πως θα καμφθούν οι νόμοι σε κάθε μεμονωμένη περίπτωση. Γιατί αυτός έχει εξουσία και γνώση. Όχι κάποιος τυχαίος . Ας κάνει κάποιος κλινικός ψυχολόγος ή ψυχίατρος την διάγνωση του και ας αποφασίσει ο δικαστής τι μελλει γένεσθαι.

Παραδείγματα από την massive επίθεση στο αντρικό φύλο.

Δυστυχώς τα περισσότερα ήταν σε stories οπότε δεν είναι πλέον στην διάθεση μου και δεν θυμάμαι επακριβώς τι λέγανε, αλλά κυρίως την ουσία που περιέγραψα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυστυχώς τα περισσότερα ήταν σε stories οπότε δεν είναι πλέον στην διάθεση μου και δεν θυμάμαι επακριβώς τι λέγανε, αλλά κυρίως την ουσία που περιέγραψα.
Άρα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, τσεκ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,986 μηνύματα.
Το πιο τρελό από όλα είναι που κάποιοι στα social media γράφουν "είδαμε το βίντεο αλλά ας περιμένουμε να ακούσουμε μήπως υπάρχει κάποια λογική εξήγηση". Δηλαδή ας μου πει ένας χριστιανός, ποια μπορεί να είναι μια πιθανή λογική εξήγηση που κάποιος τριγυρνάει στο δρόμο με το πουλί έξω; Θα ήθελα να ακούσω αυτή τη λογική εξήγηση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ξέπλυμα μάνας :

«Είμαι κοινωνική λειτουργός και εργάζομαι με έφηβους. Το παιδί μου είναι εξαιρετικό, είναι φοιτητής, έχει τη δουλειά του, έχει την κοπέλα του, είμαι συντετριμμένη. Δεσμεύομαι να είναι συνέχεια μαζί του, είμαι και σε επαφή με ψυχολόγο για να κάνει ψυχοθεραπεία μήπως συμβαίνει κάτι. Ο γιος μου είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Το ίδιο και ο αδελφός του ο οποίος είναι φοιτητής.


Γιατί πρέπει να φτάσει σε αυτό το σημείο κάποιος ώστε να λάβει ψυχιατρική βοήθεια.
Το ίδιο και ο αδερφός του.
Γιατι? Γιατι ως κοινωνια ενεργουμε κατοπιν εορτης, αφου γινει κατι τοτε μονο και σε λιγες μονο περιπτωσεις κατι τετοια περιστατικα δραστων εντοπιζονται στην απαρχη της γεννησης τους αν θες. Απο την παρατηρητικοτητα του εκπαιδευτικου για παραδειγμα που θα εντοπισει κατι δυσλειτουργικο σε ενα παιδι, γιαυτο πρεπει να υπαρχουν απαραιτητα ψυχολογοι σε καθε σχολειο. Μεχρι την κοινωνια τη γειτονια που δε θα κουκουλωσει ας πουμε αμα μαθει κατι.
Αμα δει κατι.
Ας το ξαναθυμηθουμε ταιριαζει απιστευτα
Σύμφωνα με όσα έγιναν γνωστά, πρόκειται για τρεις νεαρούς Ροδίτες από το ίδιο χωριό, ηλικίας 19-25 ετών, οι οποίοι το καλοκαίρι του 2017 όχι απλώς φέρεται ότι βίασαν τη φοιτήτρια, αλλά βιντεοσκόπησαν και την πράξη τους.

Οι γονείς της δεν απέκλεισαν τα ενδεχόμενα αφ’ ενός να την εκβίαζαν έκτοτε και αφ’ ετέρου να συνδέεται αυτό το σκληρό περιστατικό με το «τραγικό συμβάν» της δολοφονίας της, ενώ υποστήριξαν ότι το καθεστώς φόβου που βίωνε το παιδί τους το πληροφορήθηκαν από τις φίλες της στις οποίες είχε εκμυστηρευτεί τον τρόμο που ζούσε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top