Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με μια βασικη διαφορα ..
Οι αντρες δεν εχουν την γυναικεια εκδικητικοτητα που της διακρινει στις πολυ μικρες ηλικιες και μεχρι να συνειδητοποιησουν πολυ βασικα πραγματα .
Οποτε δικαιολογουντε εν μερη καποιες αποψεις τις Νεφελης :)
Εμ πες τα! Αυτό λέω τόσο καιρό! Είναι εκδικητικές και ανταγωνιστικές... Τουλάχιστον αυτές που ξέρω εγώ! Δεν ξέρω, μπορεί στα 30 να γίνουν γυναίκες και να μην ασχολούνται συνέχεια με τους άλλους
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Οι περισσότερες φεμινίστριες είναι κατά της οικογένειας, του γάμου και των γεννήσεων!
Η σκληρή αληθεια ειναι ότι ολοι θα έπρεπε να ειμαστε κατα των γεννησεων για να σταματήσει να υπαρχει το ειδος μας. Υιοθετήστε αμα θέλετε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σκληρή αληθεια ειναι ότι ολοι θα έπρεπε να ειμαστε κατα των γεννησεων για να σταματήσει να υπαρχει το ειδος μας. Υιοθετήστε αμα θέλετε.
Αχ αυτοί οι ντεμεκ μισανθρωποι που θεωρούν το είδος μας πανούκλα αλλά ταυτόχρονα δεν πηδανε από τον 5ο για να ελαφρυνουν λίγο τον πλανήτη ποσο αστείοι.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αχ αυτοί οι ντεμεκ μισανθρωποι που θεωρούν το είδος μας πανούκλα αλλά ταυτόχρονα δεν πηδανε από τον 5ο για να ελαφρυνουν λίγο τον πλανήτη ποσο αστείοι.
Ποιος σου ειπε οτι δεν το εχω κανει;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,483 μηνύματα.
Όπως έχει πει και ένας που τώρα είναι μέσα αντί να διαβάζει, motherf*cking κοινωνία έχουμε :focus:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σχολιάζω κανέναν παχύσαρκο αρνητικά, σχολιάζω την παχυσαρκία αρνητική για την υγεία. Το περίεργο είναι ότι με μεγαλύτερη ευκολία πλέον μπορείς να χαρακτηρίσεις ως επικίνδυνη την ανορεξία και το ανορεξικο αδυνάτισμα από ότι η παχυσαρκία. Εκεί μας έφτασε η παράνοια της πολιτικής ορθότητας. Η παχυσαρκία είναι ανθυγιεινή, από εκεί και πέρα το τι θα κάνει ο καθένας/καθεμία με το σώμα του/της είναι δική του επιλογή όμως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα χαρακτηρίζεται κάτι ανθυγιεινό για να μην θίγονται κάποιοι.
Αν θέλατε να είσαστε λίγο ειλικρινείς έστω με τους εαυτούς σας, αυτό δεν θα το λέγατε ούτε για αστείο. Σχεδόν πέθανα από ανορεξία στο γυμνάσιο και δεν άκουσα ούτε λίγο σχόλια σαν αυτά που άκουσα όταν άρχισα να γίνομαι χοντρή. Χεστήκατε για την υγεία τρίτων και λογικό είναι, αλλιώς θα κάνατε αντίστοιχο κύρηγμα στους καπνίζοντες, σε όσους πίνουν και σε όσους εδώ μέσα είναι όλη μέρα μπροστά από μία οθόνη αλλά δεν το βλέπω. Αισθητικά σας ενοχλεί η παχυσαρκία, τουλάχιστον παραδεχτείτε το.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν θέλατε να είσαστε λίγο ειλικρινείς έστω με τους εαυτούς σας, αυτό δεν θα το λέγατε ούτε για αστείο. Σχεδόν πέθανα από ανορεξία στο γυμνάσιο και δεν άκουσα ούτε λίγο σχόλια σαν αυτά που άκουσα όταν άρχισα να γίνομαι χοντρή. Χεστήκατε για την υγεία τρίτων και λογικό είναι, αλλιώς θα κάνατε αντίστοιχο κύρηγμα στους καπνίζοντες, σε όσους πίνουν και σε όσους εδώ μέσα είναι όλη μέρα μπροστά από μία οθόνη αλλά δεν το βλέπω. Αισθητικά σας ενοχλεί η παχυσαρκία, τουλάχιστον παραδεχτείτε το.
Ναι, δεν θεωρούμε την παχυσαρκία ελκυστική. Χάρηκες τώρα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Αν θέλατε να είσαστε λίγο ειλικρινείς έστω με τους εαυτούς σας, αυτό δεν θα το λέγατε ούτε για αστείο. Σχεδόν πέθανα από ανορεξία στο γυμνάσιο και δεν άκουσα ούτε λίγο σχόλια σαν αυτά που άκουσα όταν άρχισα να γίνομαι χοντρή. Χεστήκατε για την υγεία τρίτων και λογικό είναι, αλλιώς θα κάνατε αντίστοιχο κύρηγμα στους καπνίζοντες, σε όσους πίνουν και σε όσους εδώ μέσα είναι όλη μέρα μπροστά από μία οθόνη αλλά δεν το βλέπω. Αισθητικά σας ενοχλεί η παχυσαρκία, τουλάχιστον παραδεχτείτε το.
Εγώ συχνά ακούω σχόλια για τους υπερβολικά αδύνατους. Σημασία δεν έχει να σχολιάζεις αλλά να βοηθάς όσους έχουν αρκετά παραπάνω ή αρκετά λιγότερα κιλά. Δεν υπάρχει θέμα αισθητικής και αφού δεν έχετε ιδέα για το τι πρεσβεύει ο άλλος να μη σχολιάζετε. Στα χρόνια της ΕΟΝ δεν υπήρχαν αυτά, μέχρι και σωστή διατροφή για τους νέους/νέες διδάσκονταν.

Όσο για τους καπνίζοντες να θυμίσω ότι ιστορικά ένας έκανε τη μεγαλύτερη και τη πρώτη αντικαπνιστική καμπάνια που έγινε ποτέ.

505901d1367247393-wie-viel-kostet-das-sammelalbum-trommler-ads.jpg

German_anti-smoking_ad.jpeg

Δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι και αν το βλέπουν αισθητικά το πρόβλημα. Οι πατριώτες πάντα νοιάζονταν για την υγεία της Φυλής τους. Ο Μεταξάς ήτο αυτός που ίδρυσε τα Κέντρα Υγείας για να έχουν όλοι παντού πρόσβαση στις υπηρεσίες Υγείες και άρχισε καμπάνιες για να εξαλειφθούν οι ασθένειες από την Ελλάδα. Οπότε όχι, το να νοιάζεσαι για την υγεία των συμπατριωτών σου εκτός από πράξη που εκδηλώνει ανθρωπιά είναι πατριωτικό καθήκον.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι για αυτές που ξέρω μίλησα! Και γενικώς όμως είναι πιο ζηλιάρες από τους άντρες... Θες να μου πεις ότι εσύ δεν είχες ποτέ φίλη που σε ζήλευε? Επειδή όμως εγώ είχα γι'αυτό το λέω... Δεν μίλησα ποτέ για όλες!

Συνήθως η άποψη που έχουμε για τον κόσμο γύρω μας είναι προβολή του εαυτού μας... Ένας άνθρωπος που δε ζηλεύει είναι εξαιρετικά δύσκολο να ανιχνεύσει τη ζήλια που δέχεται και τούμπαλιν. Ο λόγος που δεν το αισθάνεσαι στους άντρες είναι γιατί δεν τους βλέπεις ανταγωνιστικά σε πολλούς τομείς που θες να ξεχωρίζεις απ' τις υπόλοιπες γυναίκες, συν ότι σου δίνουν επιβεβαίωση και σε προσέχουν όταν είσαι μία γυναίκα που περιβάλλεται από πολλούς άντρες. Been there done that (σε πολύ ηπιότερο βαθμό) όπως φαντάζομαι κι άλλες κοπέλες στην εφηβεία-μετεφηβεια που ψάχνουν τον εαυτό τους. Μόλις μεγαλώσεις και ωριμάσεις λίγο, θα καλμαρεις και με τις υπόλοιπες γυναίκες (ελπίζω).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνήθως η άποψη που έχουμε για τον κόσμο γύρω μας είναι προβολή του εαυτού μας... Ένας άνθρωπος που δε ζηλεύει είναι εξαιρετικά δύσκολο να ανιχνεύσει τη ζήλια που δέχεται και τούμπαλιν. Ο λόγος που δεν το αισθάνεσαι στους άντρες είναι γιατί δεν τους βλέπεις ανταγωνιστικά σε πολλούς τομείς που θες να ξεχωρίζεις απ' τις υπόλοιπες γυναίκες, συν ότι σου δίνουν επιβεβαίωση και σε προσέχουν όταν είσαι μία γυναίκα που περιβάλλεται από πολλούς άντρες. Been there done that (σε πολύ ηπιότερο βαθμό) όπως φαντάζομαι κι άλλες κοπέλες στην εφηβεία-μετεφηβεια που ψάχνουν τον εαυτό τους. Μόλις ωριμάσεις θα καλμαρεις και με τις γυναίκες.
Εγώ κανέναν δεν βλέπω ανταγωνιστικά! Εγώ κάνω τα πράγματα που θέλω και δεν κοιτάω τον διπλανό μου...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αχ αυτοί οι ντεμεκ μισανθρωποι που θεωρούν το είδος μας πανούκλα αλλά ταυτόχρονα δεν πηδανε από τον 5ο για να ελαφρυνουν λίγο τον πλανήτη ποσο αστείοι.
Λαϊκισμοί. Είναι άλλο να επιλέξεις να μην φέρεις ακόμα έναν άνθρωπο στον κόσμο μέσω της αντισύλληψης, της αποχής ή έστω μέσω της έκτρωσης, κι άλλο να πας να αυτοκτονήσεις. Μη λες άσχετα για τις εντυπώσεις.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμ πες τα! Αυτό λέω τόσο καιρό! Είναι εκδικητικές και ανταγωνιστικές... Τουλάχιστον αυτές που ξέρω εγώ! Δεν ξέρω, μπορεί στα 30 να γίνουν γυναίκες και να μην ασχολούνται συνέχεια με τους άλλους
Ναι αλλά μπορεί μέσα σε αυτό το σύνολο να ανήκεις και εσύ γι αυτό να λαμβάνεις και τα αντίστοιχα ..
Το έχεις σκεφτεί ποτέ αυτό ?

Συνήθως η δράση φέρνει και αντίδραση οπότε έχει νόημα να μένουμε μόνο στο αποτέλεσμα ή καλύτερα είναι να βλέπουμε και τι προκάλεσε ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η σκληρή αληθεια ειναι ότι ολοι θα έπρεπε να ειμαστε κατα των γεννησεων για να σταματήσει να υπαρχει το ειδος μας. Υιοθετήστε αμα θέλετε.
Μα έτσι δεν θα υπάρχει προσφορά 🤔🤔
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιος σου ειπε οτι δεν το εχω κανει;
Εντάξει αν υποθεσουμε από το αποτέλεσμα των απόψεων ,παραμένει μόνο η απορία αν ήταν πέμπτος ή εκτός,αλλά τι σημασία έχει πλέον 😔😔
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν θέλατε να είσαστε λίγο ειλικρινείς έστω με τους εαυτούς σας, αυτό δεν θα το λέγατε ούτε για αστείο. Σχεδόν πέθανα από ανορεξία στο γυμνάσιο και δεν άκουσα ούτε λίγο σχόλια σαν αυτά που άκουσα όταν άρχισα να γίνομαι χοντρή. Χεστήκατε για την υγεία τρίτων και λογικό είναι, αλλιώς θα κάνατε αντίστοιχο κύρηγμα στους καπνίζοντες, σε όσους πίνουν και σε όσους εδώ μέσα είναι όλη μέρα μπροστά από μία οθόνη αλλά δεν το βλέπω. Αισθητικά σας ενοχλεί η παχυσαρκία, τουλάχιστον παραδεχτείτε το.
Νεαρή, μιλάς - γράφεις, δίχως να σε ενδιαφέρει να διαβάσεις μία άλλη γνώμη.
Είναι φανερό αυτό.
Επίσης, το οτι δεν άκουσες τα σχόλια όταν άρχισες να γίνεσαι χοντρή, δεν είναι αυτό που ενδιαφέρει κάποιους εδώ. Μάλλον κανέναν.
Ενδιαφέρον θα είχαν αυτά που γράφεις εδώ, αν μας έλεγες τί έχεις κάνει για το αντίθετο.
Και όχι γιατι κάποιος απο εδώ θα είχε την περιέργεια να μάθει αν έφτιαξες κορμάρα.
Αλλά, γιατι ένας αγώνας που έκανε κάποιος - κάποια εδώ, θα βοηθούσε άλλους που δεν μπορούν να καταφέρουν κάτι στον αγώνα με την βουλιμία, με τα περιτά κιλά και με διάφορα προβλήματα της υγείας που έρχονται απο τα περιττά κιλά.

Θα σου πω τι έχω εντοπίσει στην ηλικία μου απο τις κακές διατροφικές συνήθειες μου.

1. πουρίνες στις κλειδώσεις, που σε κάνουν να μη μπορείς να περπατήσεις δίχως να πονάς στα γόνατα. Κάποιοι κάνουν ενέσεις και άλλοι εγχειρίσεις. Και τα δύο δεν πρόκειται να σε φέρουν στην προηγούμενη φυσιολογική κατάσταση.
2. διάφορα γαστρεντερικά προβλήματα, λόγω των διαφόρων παρασίτων που πολλαπλασιάζονται στο στομάχι και το έντερο.
Αυτά, αφενός απομυζούν τα θρεπτικά συστατικά απο τις τροφές, οπότε παρουσιάζεις διάφορα αιματολογικά προβλήματα, σε φουσκώνουν-παχαίνουν υπερβολικά, σε κάνουν να μην νοιώθεις ευεξία, να έχεις πονοκεφάλους, και διάφορα προβλήματα σε ζωτικής σημασίας όργανα (καρδιά, νεφρούς, συκώτι, κ.λ.π.). Απο τα ποιο πάνω προβλήματα, προκύπτουν και δερματολογικά ή και ισχαιμικά - εγκεφαλικά.
Αν έβλεπες με μία κάμερα το στομάχι και τα έντερα με τα διάφορα παράσιτα και σκουλήκια ακόμα, θα έψαχνες άμεσα για να καταλάβεις αρχικά το θέμα τις διατροφής σου και μετά θα έψαχνες το γιατί εσύ όπως μας λες έγινες χοντρή.
Πιστεύω οτι ο καθένας μας θα ήθελε να έχει ένα σώμα που θα μπορεί να μεταφέρει άνετα και δίχως να κουράζεται.
Αυτά που σου έγραψα, να τα διαβάσεις καλά και μετά να με βρίσεις.
Γιατι δεν παχαίνει ο άνθρωπος μόνο τρώγοντας. Υπάρχουν κάποιοι με άριστο μεταβολισμό, που ΔΕΝ παχαίνουν.

Και αν θες να ακούσεις με ειλικρίνεια σχετικά με το αν κάποιοι δεν προτιμούν η κοπέλα τους να έχει παραπανίσια ή περισσότερα κιλά απο ότι θα μπορούσαν να αντέξουν παίρνοντας στην αγκαλιά τους, θα σου απαντήσω οτι μία σχέση δεν οδηγεί έναν νέο σε άρση βαρών.

Δες λοιπόν τις αιτίες που οδηγούν σε υπερβολικά κιλά, στερώντας αυτόν-αυτή που τα έχουν, απο μία καλή υγεία στο σώμα και κατ΄επέκταση στην ψυχή.

Συγνώμη αν στα είπα ωμά, αλλά εσύ το ζήτησες και είναι η αλήθεια που ξέρω οτι πονάει, αλλά δεν μπορώ και να σου την κρύψω.
Οφείλεις να γνωρίζεις τα πράγματα όπως είναι.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λαϊκισμοί. Είναι άλλο να επιλέξεις να μην φέρεις ακόμα έναν άνθρωπο στον κόσμο μέσω της αντισύλληψης, της αποχής ή έστω μέσω της έκτρωσης, κι άλλο να πας να αυτοκτονήσεις. Μη λες άσχετα για τις εντυπώσεις.
Οταν υποστηρίζεις ότι το ανθρώπινο είδος πρέπει να εκλείψει μπορείς να κάνεις την αρχή από τον εαυτό σου, αλλιώς είσαι υποκριτης.
 

Sense

Νεοφερμένος

Η Sense αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εγώ συχνά ακούω σχόλια για τους υπερβολικά αδύνατους. Σημασία δεν έχει να σχολιάζεις αλλά να βοηθάς όσους έχουν αρκετά παραπάνω ή αρκετά λιγότερα κιλά. Δεν υπάρχει θέμα αισθητικής και αφού δεν έχετε ιδέα για το τι πρεσβεύει ο άλλος να μη σχολιάζετε. Στα χρόνια της ΕΟΝ δεν υπήρχαν αυτά, μέχρι και σωστή διατροφή για τους νέους/νέες διδάσκονταν.

Όσο για τους καπνίζοντες να θυμίσω ότι ιστορικά ένας έκανε τη μεγαλύτερη και τη πρώτη αντικαπνιστική καμπάνια που έγινε ποτέ.


Δεν με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι και αν το βλέπουν αισθητικά το πρόβλημα. Οι πατριώτες πάντα νοιάζονταν για την υγεία της Φυλής τους. Ο Μεταξάς ήτο αυτός που ίδρυσε τα Κέντρα Υγείας για να έχουν όλοι παντού πρόσβαση στις υπηρεσίες Υγείες και άρχισε καμπάνιες για να εξαλειφθούν οι ασθένειες από την Ελλάδα. Οπότε όχι, το να νοιάζεσαι για την υγεία των συμπατριωτών σου εκτός από πράξη που εκδηλώνει ανθρωπιά είναι πατριωτικό καθήκον.
Μια εμπλέκεις τις κυβερνήσεις, μια την πατρίδα... Πάντως ο Μεταξάς για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν ήταν ένας δικτάτορας φασίστας που σκότωσε τους σλαβομακεδόνες που αρνηθηκαν να εξελληνιστουν και άλλους τους υποχρέωσε με το ζόρι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.
Μια εμπλέκεις τις κυβερνήσεις, μια την πατρίδα... Πάντως ο Μεταξάς για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν ήταν ένας δικτάτορας φασίστας που σκότωσε τους σλαβομακεδόνες που αρνηθηκαν να εξελληνιστουν και άλλους τους υποχρέωσε με το ζόρι
Είναι εντελώς εκτός θέματος πλέον η συζήτησις. Ωστόσο όχι, ο εθνικός ευεργέτης μας και εθνοπατέρας Μεταξάς δεν είχε καμίαν σχέση με τον φασισμό και έχουν γίνει στο φόρουμ πολλές συζητήσεις επί του θέματος, πολλά άτομα της αριστερής πτέρυγας του φόρουμ ( της προοδευτικής παράταξης όπως θα έλεγε και μία ψυχή εδώ μέσα που έφυγε ) έχουν αποδεχτεί ότι δεν ήτο φασίστας αλλά απολυταρχικός. Δεν τους σκότωσε τους Σλαβομακεδόνες αλλά έθεσε απαγορεύσεις στο να ομιλούν την δική τους γλώσσα δημόσια για να επιτευχθεί εθνική ομοιογένεια. Δεν ήτο κακόν ειδικά αν αναλογιστούμε ότι μετά στον συμμοριτοπόλεμο του 1946 οι σλαβομακεδόνες της ΣΝΟΦ θα πάνε δυστυχώς με τους κομμουνιστάς ενάντια στον Εθνικό Βασιλικό Στρατό.

Μπλέκω τις κυβερνήσεις για να μπούμε και on topic γιατί παραδοσιακά μόνον οι εθνικόφρονες νοιάστηκαν για το καλό της χώρας και του λαού και τα χρησιμοποίησα όλα αυτά τα στοιχεία για να δείξω στην Ολίβια ότι οι απόψεις μου δεν πηγάζουν από θέματα αισθητικής αλλά από την αγάπη μου για την Ελληνική Φυλή και για το καλό όλων των Ελλήνων/Ελληνίδων. Το ότι δεν συμφωνώ με τη προώθηση της παχυσαρκίας σαν κάτι φυσιολογικό όπως ο φεμινισμός δεν σημαίνει ότι το κάνω για λόγους αισθητικής. Άλλωστε, δεν έχω κόλλημα να το παραδεχτώ ναι αισθητικά δεν με αρέσουν οι παχύσαρκες γυναίκες αλλά το θέμα με τη παχυσαρκία δεν είναι αυτό, είναι μόνον θέμα υγείας, από εκεί και πέρα το τι θα κάνει ο/η καθένας/καθεμία στο σώμα του/της είναι ευθύνη δικήν του/της και μόνον και δεν μας πέφτει λόγος.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Οταν υποστηρίζεις ότι το ανθρώπινο είδος πρέπει να εκλείψει μπορείς να κάνεις την αρχή από τον εαυτό σου, αλλιώς είσαι υποκριτης.
Θα με πάρεις στο λαιμό σου με αυτά που λες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top