Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι έχω μεγάάάλη δόση μαύρου χιούμορ (έως πρόβλημα αυτό γιατί συνήθως δε σταματάω μπροστά σε τίποτα...)
Kαι γω στην ιδια παγιδα(ομορφη ομως).. εχω πεσει..


Αλλα οσο με βαζει σε ανυσηχιες μερικες φορες το μπλακ χιουμορ τοσο πιο πολυ το γουσταρω!!!:D:D:clapup:
Πολλες φορες μεσα απ'το χιουμορ μου μπορω να γινω κινυκος και να κρυβεται μια επιθετικοτητα απο πισω. Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχω αναγκη ενος χιουμορ που τσιγκλαει τις καταστασεις και τα προσωπα με σκοπο την απομυθοποιηση. Δυσκολα μπορω να συμβιβαστω με μια πιο ηπια προσσεγγιση του χιουμορ. Δεν ξερω για πιο λογο μπορει να λειτουργω ετσι και γιατι εχω τοσο πολυ αναγκη να χρισημοποιω το χιουμορ σαν σταση αμυνας ή επιθεσης πολλες φορες..

Το μονο σιγουρο ειναι οτι το χιουμορ απομυθοποιει καταστασεις ακομα κι αυτες που εχουν πολυ σφιχτη δομη και καθαρη υποσταση. Τις διαλυει. Τις καταριπτει. Τις διαμελιζει..

Και το καλυτερο πραγμα που μπορουμε να κανουμε με τον εαυτο μας εν μεσω ναρκιστικων διαταραχων ειναι να αυτοσαρκαζομαστε γιατι αυτος ειναι ο μοναδικος δρομος που θα μας πεταξει μαλακα στην απομυθοποιηση του εαυτου μας..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
και εγώ έχω χιούμορ.... και έχει και έξι ταχύτητες, ατμοσφαιρικό, σε χρώμα πράσινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Το χιούμορ για μένα είναι η νούμερο 1 προϋπόθεση για να κάνω παρέα με κάποιον. Αν κάνω κάποια αστεία κι ο άλλος δε γελάσει καθόλου, απομακρύνομαι, με πειράζει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
εμένα θα με πείραζε αν γέλαγε, χωρίς να καταλαβαίνει..., αναίσθητα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
εμένα θα με πείραζε αν γέλαγε, χωρίς να καταλαβαίνει..., αναίσθητα :mad:

Ε καλά, δε μιλάμε για χαζό άνθρωπο. Με τέτοιον δε θα έφτανα ποτέ να θέλω να κάνω παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

Απολύτως απαραίτητο!!!!!!!!!Σε όλες τις καταστάσεις...δίνει ζωή!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η βαση, το κυριως θεμα και ο επιλογος της ζωης μου!

Χωρις χιουμορ και χαμογελα... που πας ξυπολητος στα αγκαθακια?

Χαμογελαστε, ειναι μεταδοτικο!!!

:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Το χιούμορ είναι για μένα είναι ένα τεράστιο κομμάτι του χαρακτήρα μου και είναι ο κύριος τρόπος έκφρασής μου πέραν του τυποποιημένου σχολικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Το χιούμορ είναι για μένα είναι ένα τεράστιο κομμάτι του χαρακτήρα μου.

Ακριβώς και για μένα. Επίσης, πιστεύω ότι το χιούμορ δίνει νόημα και θετική ενέργεια στην τυποποιημένη ζωή μας! :) Δεν μπορώ τους ανθρώπους χωρίς χιούμορ...:/:

Φυσικά, αναφέρομαι στο έξυπνο χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
απαραίτητο όσο και η αναπνοή............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Ανθρωπος όταν είναι Αστείος και λεέι ανοησίες για να γελάσουν οι άλλοι εχει και καποιο μέτρο και παύει πλεον να είναι Αστείος.Δεν μπορεί ΄ένας Ανθρωπος όλην την ημέρα απο το πρωί εώς το βράδι να λέει αστεια.Το να είναι αστείος δεν σημαίνει ότι έχει και όλα τα πλεονεκτήματα της Ζωής.Ενας Ανθρωπος μπορεί να αστείος και να μην είναι σωστός στην Αντιδραση του και καλός Χαρακτήρας.

Οσο αστείος και αν είναι ένας Ανθρωπος σημασία στην Ζωή έχει να είναι σωστός και Δίκαιος και να σεβεται τους Ανθρώπους.

Το να είσαι αστείος και να κάνεις τους αλλους να γελάνε και να κοροϊδευεις και να εξευτελίζεις με τα αστεία σου έναν Ανθρωπο δεν σημαίνει ότι είσαι Αστείος.

Πρέπει να λάβουμε υπόψη μας ανάμεσα στο πραγματικό αστείο και το ευκολο γέλιο και τον Εξευτελισμό υπάρχει τεραστια διαφορά.Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
Με τα αστεια μπορείς να κάνεις να γέλασει και να ευχαριστήσεις έναν Ανθρωπο και με τα αστεία σου μπορεί να πληγώσεις έναν Ανθρωπο και ειδικά όταν με τα αστεια σου ειρωνεύεσαι και εξευτελίζεις έναν Ανθρωπο με σκοπό να κανεις να γελάσουν οι άλλοι Ανθρωποι με τα αστεία και τις προσβολές σου απεναντι σε έναν Ανθρωπο.

Όταν είσαι μόνο αστείος και δεν έχεις καλό χαρακτήρα δεν εχεις αξία ως Προσωπικότητα.

Πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι για το Αστείο και για το χιούμορ καταστρέφονται φιλίες,γίνονται ξυλοδαρμοί και Αναστατώνονται οικογένειες.
Επομένως μην έχουμε την εντύπωση ότι με το αστείο εχει ενας Ανθρωπος τοσα πλεονεκτήματα γιατί και να είναι αστείος όσο δεν αξιοποιεί σωστα την αστειότητα σου και χρησιμοποιεί τα αστεία για να προσβάλλει εναν Ανθρωπο τόσο περισσότερο δείχνει ότι δεν έχει Αξία ως Ανθρωπος και είναι Αναιδής.

Αρα όσα πλεονεκτήματα εχεις γενικά με το να είσαι αστείος άλλα τόσα εχεις μειωνεκτήματα με το να πληγώσεις και να εξευτελίσεις εστω και αν δεν το επιλέγεις με τα αστεία εναν Ανθρωπο.

Σημασία εχει να είσαι ξεκάθαρος και να είσαι αστείος μεσα στο μέτρο.Μην ξεχνάμε ότι ακομα και ο Αστείος έχει κάποιο μέτρο και όταν με τα αστεία σου επιλέγεις και αποφασίζεις να κάνεις απερισκεψίες παύεις να έχεις πλάκα και να είσαι Αστείος.

Καταρχας σε πρώτο στάδιο και σε αρχικό επίπεδο να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη με πραγματικό χιούμορ και Αστειότητα.

Ολοι οι Ανθρωποι έχουμε ανεξαιρέτως χιούμορ και το χιουμορ είναι επίκτητο και το εξασκείς και το καλλιεργείς και το αποκτάς με τον καιρό.Κανένας Ανθρωπος στον κοσμο δεν είναι πραγματικά Αστείος και με πραγματικό έμφυτο χιούμορ.

Ενας Ανθρωπος μπορεί να είναι διασκεδαστικός και να είναι Αστείος σε 20 ατομα και να μην είναι αστείος σε άλλα 20 άτομα.

Αρα σε αυτην την περιπτωση δεν υπάρχει κανένας Ανθρωπος στον κόσμο με έμφυτο και πραγματικό χιούμορ και να λέει Αστεία.

Αστεία λέμε όλοι οι Ανθρωποι και μην ξεχνάμε ότι κανένας Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη δεν είναι πραγματικά χιουμορίστας και Αστείος.
Το Αστειο είναι υποκειμενικό σε αρκετές περιτωσεις.Εχει και αντικειμενικά κριτηρία ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις είναι και Υποκειμενικο.
Ο καθε Ανθρωπος αντιλαμβάνεται το Αστειο με διαφορετικό τρόπο και όταν ενας Ανθρωπος απαντάει και αποφασίζει να λέει ένα Αστείο δεν σημαίνει ότι θα γελάσει όλος ο κόσμος.

Ενας Ανθρωπος όταν πει ένα Αστείο κάποιοι Ανθρωποι θα γελάσουν και κάποιοι Ανθρωποι δεν θα γελάσουν.

Εγω αναφέρω και λέω ότι σημασία εχει όχι μόνο να είσαι αστείος αν και το να είσαι Αστείος χωρις Σεβασμο δεν εχεις Αξία σημασία έχει να έχεις Ήθος.

Χίλιες φορές να είμαι παρέα με έναν Ανθρωπο ο οποίος μπορεί να έχει όπως λένε κάποιοι όχι και υψηλή αίσθηση του χιούμορ παρα να είμαι με Ανθρωπους οι οποίοι έχουν ας πουμε χιουμορ και είναι αστείοι αλλα σε ορισμένους δεν δείχνουν σεβασμό και με τα αστεία μπορεί να πληγώσουν Ανθρωπους.

Για έμενα πανω από όλα εχει αξία το Ηθος, ο Σεβασμός και η εκτίμηση απέναντι στην προσωπικότητα ενός Ανθρώπου και τελευταίο το χιούμορ.

Ανθρωπος χωρίς σεβασμό όσο χιουμορ και να έχει και να κάνει να γελάσουν είκοσι Ανθρωποι,αν δεν έχει Σεβασμό απεναντι σε ένα Ανθρωπο δεν έχει αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Πρέπει να λάβουμε υπόψη μας ανάμεσα στο πραγματικό αστείο και το ευκολο γέλιο και τον Εξευτελισμό υπάρχει τεραστια διαφορά.Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
Με τα αστεια μπορείς να κάνεις να γέλασει και να ευχαριστήσεις έναν Ανθρωπο και με τα αστεία σου μπορεί να πληγώσεις έναν Ανθρωπο και ειδικά όταν με τα αστεια σου ειρωνεύεσαι και εξευτελίζεις έναν Ανθρωπο με σκοπό να κανεις να γελάσουν οι άλλοι Ανθρωποι με τα αστεία και τις προσβολές σου απεναντι σε έναν Ανθρωπο.


Πόσο λεπτή είναι η γραμμή που διαχωρίζει το χιούμορ από την προσβολή......

Υπάρχουν άνθρωποι που προσβάλλουν συστηματικά και όταν ενοχληθείς σου λένε: -Για αστείο το είπα, δεν έχεις καθόλου αίσθηση του χιούμορ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσο λεπτή είναι η γραμμή που διαχωρίζει το χιούμορ από την προσβολή......

Υπάρχουν άνθρωποι που προσβάλλουν συστηματικά και όταν ενοχληθείς σου λένε: -Για αστείο το είπα, δεν έχεις καθόλου αίσθηση του χιούμορ?

Συγνώμη αλλά για να μην απαντήσω λάθος στο μήνυμα σου θέλω να σε ρωτήσω το μήνυμα το έγραψες ως ερώτηση ή ως απάντηση?

Το αναφέρω και σε ρωτάω για να μην σου λέω άλλα και άλλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα μπορούσα να αντέξω με κάποιον άνθρωπο είτε είναι σύντροφος είτε φίλος ή οτιδήποτε που να μην εχει αίσθηση του χιούμορ.Απο τα πρώτα πράγματα που κοιτάω στους ανθρώπους είναι η καλή αίσθηση του χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Dear askope, FUCK OFF Sincerely yours, Desmoti.

Ο Ανθρωπος όταν είναι Αστείος και λεέι ανοησίες για να γελάσουν οι άλλοι εχει και καποιο μέτρο και παύει πλεον να είναι Αστείος.
έχω την εντύπωση ότι γράφεις λες και θεωρείς ότι το κακό με το αστείο είναι ...το αστείο. :confused:


Δεν μπορεί ΄ένας Ανθρωπος όλην την ημέρα απο το πρωί εώς το βράδι να λέει αστεια.
μπορεί να είναι αστείρευτα αστείος. :confused:



Οσο αστείος και αν είναι ένας Ανθρωπος σημασία στην Ζωή έχει να είναι σωστός και Δίκαιος και να σεβεται τους Ανθρώπους.
την έννοια της αυτοσαρκάζουσας ειρωνείας, δε την κατέχεις μάλλον, ε?
Εγώ ψάχνω τέτοιους ανθρώπους ακριβώς.
Πάνε τον κόσμο -με όχημα τον εαυτό τους- πολύ μακρύτερα
σε σχέση με άσκοπους εγωιστές που μοιάζουν με αγγυλωμένα όντα.

Πχ.

Κάθε φορά μετά το σεξ γύρναγε κ μου έλεγε
"ε δεν είναι κρίμα τόσο μουνάρα να χαραμίζομαι πλάι σου?".
Ζούσα το προσωπικό μου sex and the pity.

:)

Το να είσαι αστείος και να κάνεις τους αλλους να γελάνε και να κοροϊδευεις και να εξευτελίζεις με τα αστεία σου έναν Ανθρωπο δεν σημαίνει ότι είσαι Αστείος.
-χαίρω πολύ.
-θέλεις να μου δείξεις πόσο;
-χεχε, χάρηκα.
χάρηκες; Τσίμπα ένα αρχίδι 1-0

ακόμα και ο Ιησούς Χριστός είχε ακούσει τα εξ'αμάξης:

"γαμώ τη παναγία σου"
-Ωωωωω Τι είπε για τη μάνα σουυυ!
11μ.Χ 4ο Δημοτικό σχολείο Βηθλεέμ

Είσαι εσύ ΠΑΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ?
Άμα είναι να παραφράσουμε τη γνωστή ρήση σε:
Άσκοπος γιούζερ νικά κι όλα τα κακά σκορπά.
:worry::worry::worry::worry:



Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
εδώ ποιος ασκεί λεκτική βία?:

-Κοίτα κοίτα το παιδάκι τι ήσυχα που παίζει. Πήγαινε να παίξεις μαζί του.
-Σιγά μη πάω να παίξω με το σκατόφλωρο

-έλα κωστάκη φεύγουμε
-πέντε λεπτά ρε μαμά. Μια βουτιά ακόμα
-Όχι. Έλα γιατί θα σ αφήσουμε εδώ κ θα φύγουμε
-Σταρχίδια μου

Με τα αστεια μπορείς να κάνεις να γέλασει και να ευχαριστήσεις έναν Ανθρωπο και με τα αστεία σου μπορεί να πληγώσεις έναν Ανθρωπο και ειδικά όταν με τα αστεια σου ειρωνεύεσαι και εξευτελίζεις έναν Ανθρωπο με σκοπό να κανεις να γελάσουν οι άλλοι Ανθρωποι με τα αστεία και τις προσβολές σου απεναντι σε έναν Ανθρωπο.
Για σήμερα θέλω ψητά στα κάρβουνα, ενα μιλφέιγ για επιδόρπιο
και....πιάσε και τα γυαλιά μου που τα ξέχασα δίπλα στην πισίνα.
Κουνήσου δούλα.
:P:P:P


εχει ενας Ανθρωπος τοσα πλεονεκτήματα γιατί και να είναι αστείος όσο δεν αξιοποιεί σωστα την αστειότητα σου και χρησιμοποιεί τα αστεία για να προσβάλλει εναν Ανθρωπο τόσο περισσότερο δείχνει ότι δεν έχει Αξία ως Ανθρωπος και είναι Αναιδής.
(-_(-_(-_(-_-)_-)_-)_-) η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά.


Αρα όσα πλεονεκτήματα εχεις γενικά με το να είσαι αστείος άλλα τόσα εχεις μειωνεκτήματα με το να πληγώσεις και να εξευτελίσεις εστω και αν δεν το επιλέγεις με τα αστεία εναν Ανθρωπο.
συμφωνώ.

κοίταζα για διακοπές αυτές τις μέρες,
γύρο γαλλίας 1700 ευρώ, γύρο ιταλίας 1000 ευρω,
γύρο πελοποννήσου 500 ευρώ,
τελικά διάλεξα γύρο πίτα χοιρινό 2 ευρώ. :/:


Σημασία εχει να είσαι ξεκάθαρος και να είσαι αστείος μεσα στο μέτρο.Μην ξεχνάμε ότι ακομα και ο Αστείος έχει κάποιο μέτρο και όταν με τα αστεία σου επιλέγεις και αποφασίζεις να κάνεις απερισκεψίες παύεις να έχεις πλάκα και να είσαι Αστείος.
εννοείς να τα λέω χρησιμοποιώντας αισχρές λέξεις?
Όποτε λέω όρχεις και αιδοίο αντί για αρχίδια και μουνί,
ένα μικρό αγγελάκι από πάνω μου κλάνει χρυσόσκονη από την χαρά του.
ΔΕ ΜΕ ΧΕΖΕΙΣ λέω εγώ? :P


Καταρχας σε πρώτο στάδιο και σε αρχικό επίπεδο να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη με πραγματικό χιούμορ και Αστειότητα.
κάνεις λάθος.




Ολοι οι Ανθρωποι έχουμε ανεξαιρέτως χιούμορ και το χιουμορ είναι επίκτητο και το εξασκείς και το καλλιεργείς και το αποκτάς με τον καιρό.Κανένας Ανθρωπος στον κοσμο δεν είναι πραγματικά Αστείος και με πραγματικό έμφυτο χιούμορ.
ψυχαναγκαστικό puppy

Ενας Ανθρωπος μπορεί να είναι διασκεδαστικός και να είναι Αστείος σε 20 ατομα και να μην είναι αστείος σε άλλα 20 άτομα.
δηλ αν είσαι αστείος με 20 και με άλλους 20 δεν είσαι,
δια της απαλοιφής, καταντάς σοβαρός?

Δεν το' χα σκεφτεί ποτέ, έτσι. :confused::confused::confused:

Αρα σε αυτην την περιπτωση δεν υπάρχει κανένας Ανθρωπος στον κόσμο με έμφυτο και πραγματικό χιούμορ και να λέει Αστεία.
ρε συ σκοπless, εσύ λογικά πρέπει να γαμείς στο tweet.
μου το δίνεις σε παρακαλώ? :redface::redface::redface:

Αστεία λέμε όλοι οι Ανθρωποι και μην ξεχνάμε ότι κανένας Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη δεν είναι πραγματικά χιουμορίστας και Αστείος.
μα καλά τη διατριβή του επίκουρου, κατάπιες, πια? :confused::confused:


Το Αστειο είναι υποκειμενικό σε αρκετές περιτωσεις.Εχει και αντικειμενικά κριτηρία ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις είναι και Υποκειμενικο.
πως λέμε κρέπα με μερέντα, όμως η μερέντα πιο πολύ
αλλά κρέπα είναι απλώς έχει μερέντα μπόλικη μπόλικη.
:worry::worry::worry:

πολύ αστείο για το τπτ. :confused::confused::confused:

α και κάτι ον τοπικ ανευ παράθεσης:
Πάτε στις παραλίες και βγάζετε φωτό τις ξαπλώστρες,
τις ομπρέλες και τα πόδια σας. Κώλους δεν εχετε;
Εκτός βέβαια κ μιλάμε για συγκεκριμένα πόδια. :redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεσμώτη κοιταξε εγω δεν είπα ότι το να είσαι Αστείος είναι κακό σε καμία περίπτωση.Απλά να μην γίνεται καταχρηση των όσων λέει κάποιος.

Οταν δίνεις αξία σε κάποιον μπορει ο άλλος απο την αίσθηση της υπεροχής του να νομίζει ότι είναι ο πιο Αστειος Ανθρωπος του κόσμου σε σημείο με την συμπεριφορά του να πρσβάλλει κάποιον και να τον γελοιοποιήσει.

Οταν σου δίνουν αξία και γίνεσαι Αλαζόνας ε κάποια στιγμή μπορεί να ξεφύγεις ή και να ξεφεύγεις συνέχεια ενω αυτά τα οποία θεωρείς εσύ ως χιούμορ κάποιος να μην τα βλέπει ως χιούμορ και να ενοχλείται.

Εξάλλου τετοιες παρεξηγήσεις συμβαίνουν καθημερινά στην κοινωνία και το γνωρίζεις.(φαντάζομαι)

Βέβαια εσυ δεν ξέρω σε ποια εποχή ζεις αλλά παντως η Ανθρωπότητα συμπεριλαμβανομένου και εσένα είμαστε στο 2012.Εξαλλου η τεχνολογία εχει ήδη προοδεύσει και μαλιστα προσφατα έγινε και η ανακάλυψε του ''Σωματιδίου του Θεού' το Μποζόνιο του Χιγκς.Αν δεν το ξέρεις ήδη πατα στην Αναζήτηση να μάθεις.Να ξέρεις και τι γίνεται στον κόσμο.Μην σε βλέπω εκτός τόπου και χρόνου και στεναχωριέμαι.:D


Θα σου πω κατι που μάλλον θα σε εκπλήξει και ελπίζω να μην είναι η πρωτη φορά που θα το ακούσεις.

Δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει και τι είπα στο κείμενο,αλλά που θα πάει ελπίζω σε θαύματα.

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα νοήσεις.

Μετα λες ότι μπορεί ένας Ανθρωπος να αστείρευτα είναι Αστείος.Ας ειναι!Μαγκια του και χαρά του.Δεν είπα ότι υπάρχει πρόβλημα.
Αλλα σε κάποιους Ανθρώπους μπορεί ο Αστείρευτα αστείος να μην είναι Αστείος.(Εδω με βάζεις σε κύκλο επανάληψης και με βάζεις στην διαδικασία να επαναλαμβάνω τα αυτονόητα που είπα και στο πρώτο μου κέιμενο :confused:)

Στη συνέχεια λες 'η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά'.Σοβαρά?Κοίταξε να δεις εγω κάθε χρόνο πηγαίνω στο γιατρο και κάνω εξετάσεις καρδιάς.Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μια χαρα.Επισης δεν αντιμετωπίζω καποιο προβλημα υγείας στον Εγκεφαλο και δεν εχω κάποια δέιγματα ότι έχω ψυχολογικο πρόβλημα.Γενικά σε ψυχοσωματικό επίπεδο είμαι υγιής.Αν εσυ Δεσμώτη διαπίστωσες απο την ανάγνωση και απο τις 'Αναλύσεις σου' που είδα ότι εχω ψυχολογικό πρόβλημα θελω να μου πεις πως σπούδασες αυτην την ικανότητα και πως μεσα απο το κείμενο κατάλαβες ότι είμαι προβληματικός.

Θέλω να μου την μάθεις αυτην την ικανότητα.

Αν πήρες και ρωτησες για εμένα στους Αστρολόγους του Αντ 1 νομίζω ότι άδικα χρεώθηκες δεν νομίζω ότι σου είπαν κάτι που να αφορά εμένα.

Ενωση ψυχολόγων Ελλάδος:Αστείο?Αν θες να γελάσω για να νιώσεις καλύτερα θα το κάνω,

Για κοίτα::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Νομίζω ότι μετά απο αυτό δεν έχεις παράπονα απο εμένα.

Επίσης όταν μιλάω για λεκτική βία είναι αυτονόητο τι εννοώ αλλά δεν εννοώ αυτό:

την γιαγιά που βρίζει :D

https://www.youtube.com/watch?v=Qu_VSfO_eCA


αλλα για τον τρόπο ομιλίας δες κάποια παραδείγματα για να καταλάβεις τι είναι λεκτική βία:

https://www.youtube.com/watch?v=MLZ3ufECZkA

Ενηλικες σε συγκρουση και Αντιπαράθεση σε χωρο εργασίας, https://xkarampagias.gr/page4.php?category=3

Και γενικά αν είσαι μεσα σε παρέα και σου κάνουν πλάκες,όχι αληθινές αλλά γελάνε σε βάρος σου και εξευτελίζουν με τα δήθεν αστεια τους όση πλάκα και αν σου κάνουν την προσωπικότητα σου και τις ικανότητες σου ε δεν νομίζω ότι δεν θα καταλαβεις ότι δεν σου κάνουν πλάκα και σε προσβάλλουν.Αυτό εννοώ λεκτική βία και προσβολές.

Αν είσαι μεσα σε μια παρέα η οποία σε απαξιώνει και σε προσβάλλει και βλεπεις ότι με τα αστεία τους σε εξευτελίζουν ενω ταυτόχρονα έχουν το θράσος να σου λένε ότι σου κάνουν πλάκα και εσύ ενοχλείσαι,τι κάνεις?Αν είσαι μαζόχα και σου αρέσουν οι εξευτελισμοί τότε κάτσε να τις τρως στην μάπα και να σου λένε μαλακίες και να σε γελοιοποιοούν.

Ενας Ανθρωπος με Αξιοπρεπεια όταν βλέπει κομπλεξικούς Ανθρώπους που το παίζουν και καλά χιουμορίστες και θέτουν ως σκοπο μόνο να προσβάλλουν τότε το σωστο που πρέπει να κάνει είναι με ωραίο τρόπο να σηκωθεί και να φύγει.

Ξέρεις είναι άλλο πράγμα τα απλά πειράγματα και οι ωραίες πλάκες με τους φίλους και την παρέα σου και είναι άλλο η σκόπιμη προσβολή με το πρόσχημα της δήθεν Αστειότητας και του Χιούμορ.

Αυτό που θέλω να πω είναι το Χιούμορ ειναι παρα πολύ ωραίο σε εναν Ανθρωπο,γιατί δημιουργείς παρέες,γνωρίζεις κόσμο,ελκύεις κόσμο,ανταλλάσεις απόψεις και μαθαινεις εμπειρίες άλλων Ανθρωπων.

Λεω ότι το Χιούμορ δεν είναι το Α και το Ω στην Ζωή.Εγω δεν απαξιώνω την Αξία του Χιούμορ, απλά λεώ οτι το Χιουμορ δεν είναι το Α και το Ω στην Ζωη και κοιτάζω σε έναν Ανθρωπο να έχει Ηθος και Σεβασμό απέναντι στην προσωπικότητα ενός Ανθρώπου και έιπα Ανθρωπος χωρίς σεβασμό όσο χιούμορ και αν έχει αν δεν έχει σεβασμό απέναντι σε εναν Ανθρωπο δεν έχει Αξία.(και Εδω με βαζεις σε κύκλο επανάληψης γιατί αυτην την παράγραφό την είπα και στο πρώτο μου κείμενο).

Λες ότι θα ήθελες το tweet μου.Αν και δεν έχω ωστοσο θα ήθελες να μου πεις τι θα έκανες?Ειμαι σε περιεργεια.Θα με εβριζες ή θα έλεγες αστεία όπως τώρα και θα με ειρωνευόσουνα ή και τα δύο?Πάντως αν έκανες και τα δυο δεν έχεις ιδέα πόσο θα στεναχωριόμουν με τις Άποψεις σου.Θα ένιωθα τόσο άσχημα που δεν θα έβγαινα απο το σπίτι μου τουλάχιστο για ένα Χρονο.

Μα αγαπητέ Δεσμώτη είσαι τόσο αστείος που θα ηθελα ενα προσωπικο στοιχείο επικοινωνίας σου για να μιλήσουμε και προσωπικά να δω τι κοτσάνες θα έλεγες.Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να έχανα τον χρόνο μου για εσένα αλλά θα έσπαγα μεγάλη πλάκα με εσένα.Εγω αν και δεν έχω πρόβλημα σε προκαλώ να μου δώσεις ένα στοιχείο επικοινωνίας.

Εβγαλα ένα συμπέρασμα για εσένα Δεσμώτη αλλα αυτο που θα πω είναι και γενικό:

Σοβαρα μπορει να διαβαζουμε ένα κειμενο 10 ατομα και να βγαλουμε διαφορετικα συμπερασματα γιατι δεν γνωριζουν ελληνικα οι αναγνωστες,η καθε λεξη εχει και ενα νοημα και ολες οι λεξεις μαζι συνθετουν ενα συμπερασμα.

Οταν διαβάζεις ενα κείμενο πέρα απο τις δικές σου απόψεις που είναι σεβαστές και δεν με ενοχλούν να διαβάζεις προσεχτικά και να κατανοείς.

Απο ότι είδα στην απαντηση σου το μήνυμα σου αν και μου άρεσε και έιχε πλάκα σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκες κακοπροαίρετος.Ελπίζω να μην πέφτω εξω.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Συγνώμη αλλά για να μην απαντήσω λάθος στο μήνυμα σου θέλω να σε ρωτήσω το μήνυμα το έγραψες ως ερώτηση ή ως απάντηση?

Το αναφέρω και σε ρωτάω για να μην σου λέω άλλα και άλλα.:)

Με κάλυψαν τα γραφόμενά σου και με το μήνυμά μου απλά συμφωνώ και επαυξάνω:)

Και παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία από ενέργειες ανθρώπων που μπερδεύουν το αστείο με την αναίδεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με κάλυψαν τα γραφόμενά σου και με το μήνυμά μου απλά συμφωνώ και επαυξάνω:)

Και παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία από ενέργειες ανθρώπων που μπερδεύουν το αστείο με την αναίδεια.

Πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα:).

Δυστυχως σε αυτην την εποχη έχει ξεχαστει το Ηθος και ο Σεβασμός στις Ανθρωπίνες Σχεσεις και έχει εκλείψει αρκετα.Ευτυχως υπάρχουν και αρκετοί σωστοί Άνθρωποι που τηρούν το μέτρο και το Ηθος και τον Σεβασμό.

Εχε υπόψη σου ότι αν το Χιούμορ ηταν το Α και το Ω στη Ζωη μας τοτε το κακό δεν θα υπηρχε στον κόσμο.Θα αρκούσε και μόνο το Χιούμορ,αλλα η Ζωή δεν είναι λόγια είναι και πράξεις.

Το κακό για να εξακολουθεί να υπάρχει προφανως σημαίνει ότι υπάρχει Διαφθορά και παρακμή στις Ανθρωπινες σχέσεις.

Εγω δεν απαξίωσα το Χιουμορ αλλά μίλησα για την υποκρισία και τον Φαρισαϊσμό κάποιων Ανθρωπων που όταν προσβάλλουν δεν αντιλαμβάνονται ότι μπορεί αυτη η κουβέντα που είπε ένας Ανθρωπος να πρόσβαλλε κάποιον και όταν ορισμένοι Ανθρωποι μιλούν σε κάποιον Ανθρωπο με προσβολές με το πρόσχημα της Αστειότητας και του Χιούμορ ο άλλος φυσικά ενοχλείται και απαγοητεύεται αλλα οι Χιουμορίστες έχουν την εντύπωση ότι οι Απαντησεις είναι Αστειες και δυστυχως τις περισσότερες φορές οι δήθεν Χιουμορίστες δεν καταλαβαίνουν πότε προσβάλλουν και μέχρι που πρεπει να σταματούν και δεν αντιλαμβάνονται το μέτρο.

Το Ηθος και ο Σεβασμός είναι το Α και το Ω της Ζωής και τελευταίο το Χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Νόμιζα τα πηγάδια με τις ευχές ότι είναι μούφες.. μέχρι που έπεσες εσύ μέσα.
ζετέμ. :redface:

εγω δεν είπα ότι το να είσαι Αστείος είναι κακό σε καμία περίπτωση.
Μη χάνεις την αυτοπεποίθησή σου.
Ποτέ δε ξέρεις ποιος σε κοιτάει κ εύχεται από μέσα του να ήταν εσύ.

Απλά να μην γίνεται καταχρηση των όσων λέει κάποιος.
Αύριο, θα θυσιάσω γεροντοκόρες παρθένες για να κάνω το χειλάκι σου να σκάσει. :P


Οταν δίνεις αξία σε κάποιον μπορει ο άλλος απο την αίσθηση της υπεροχής του να νομίζει ότι είναι ο πιο Αστειος Ανθρωπος του κόσμου σε σημείο με την συμπεριφορά του να πρσβάλλει κάποιον και να τον γελοιοποιήσει.
Γελάμε με σεφερλήδες, εμπιστευόμαστε το μέλλον μας σε αστρολόγους
(είπα αστρολόγους και θυμήθηκα: Heavy συγκρότημα με ειδίκευση στην αστρολογία. Λίτσα Pantera :P)
και ραίνουμε με λουλούδια τους τυχάρπαστους γουαναμπίδες του τίποτα.

GET USED TO IT.


Εξάλλου τετοιες παρεξηγήσεις συμβαίνουν καθημερινά στην κοινωνία και το γνωρίζεις
Κι όχι μόνο.
Αυτό που είναι άδεια η παραλία κ ο άλλος έρχεται
να κάτσει δίπλα σου, πώς το λες; :mad:

Βέβαια εσυ δεν ξέρω σε ποια εποχή ζεις αλλά παντως η Ανθρωπότητα συμπεριλαμβανομένου και εσένα είμαστε στο 2012.
ναι, χαμός με την νέα ταινία του Μπάτμαν! Οι Αμερικάνοι σκοτώνονται για να την δουν. :confused:


προσφατα έγινε και η ανακάλυψε του ''Σωματιδίου του Θεού' το Μποζόνιο του Χιγκς.Αν δεν το ξέρεις ήδη πατα στην Αναζήτηση να μάθεις.Να ξέρεις και τι γίνεται στον κόσμο.Μην σε βλέπω εκτός τόπου και χρόνου και στεναχωριέμαι.
ναι ενημερώθηκα αλλά
δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα.τι είμαι; μποχοχοχοχοζονιο.

«Μου φάγατε το μήλο, μου σταυρώσατε το γιο,
τώρα μου βρήκατε και το σωματίδιο,
γαμήστε με κιολας να τελειώνουμε ρε μουνιά» Θεος

φτάνει με τη μποζονιοσυζήτηση ως τεκμήριο εξυπνάδας.
Πετάμε λέξεις σε -ονιο αντί να τρώμε ένα όνιον (ρινγκ).
Άντε εβίβα.

το μόνο "χιγκς" που ξέρω είναι το λοξυγκάκι που με πιάνει
άμα φάω απότομα μακαρόνια και δεν καταπίνω. :worry:


Θα σου πω κατι που μάλλον θα σε εκπλήξει και ελπίζω να μην είναι η πρωτη φορά που θα το ακούσεις.
aha aha, για πες. :)


Δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει και τι είπα στο κείμενο,αλλά που θα πάει ελπίζω σε θαύματα.
Ζω και ξαναζώ, κάθε ΜΑΣ στιγμή...


Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα νοήσεις.
σημασία έχει ότι είμαι όμορφος. :eek:

Αλλα σε κάποιους Ανθρώπους μπορεί ο Αστείρευτα αστείος να μην είναι Αστείος.
ε τότε είναι αστείρευτος. Σκέτο. :confused:


(Εδω με βάζεις σε κύκλο επανάληψης και με βάζεις στην διαδικασία να επαναλαμβάνω τα αυτονόητα που είπα και στο πρώτο μου κέιμενο)
όχι ότι δε θα το έκανες από μόνος σου :confused:


Στη συνέχεια λες 'η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά'.Σοβαρά?Κοίταξε να δεις εγω κάθε χρόνο πηγαίνω στο γιατρο και κάνω εξετάσεις καρδιάς.Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μια χαρα.Επισης δεν αντιμετωπίζω καποιο προβλημα υγείας στον Εγκεφαλο και δεν εχω κάποια δέιγματα ότι έχω ψυχολογικο πρόβλημα.Γενικά σε ψυχοσωματικό επίπεδο είμαι υγιής.Αν εσυ Δεσμώτη διαπίστωσες απο την ανάγνωση και απο τις 'Αναλύσεις σου' που είδα ότι εχω ψυχολογικό πρόβλημα θελω να μου πεις πως σπούδασες αυτην την ικανότητα και πως μεσα απο το κείμενο κατάλαβες ότι είμαι προβληματικός.
Καμιά φορά εύχομαι η γάτα μου να μιλούσε.
Αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι πόσα μ'έχει δει να κάνω
μες στο σπίτι οπότε λέω άστο καλύτερα. νιάου. :redface:


Ενωση ψυχολόγων Ελλάδος:Αστείο?Αν θες να γελάσω για να νιώσεις καλύτερα θα το κάνω,
Για κοίτα::D:D:D
Νομίζω ότι μετά απο αυτό δεν έχεις παράπονα απο εμένα.
περίμενα να δω φωτο της σύριγγας που τρυπιέσαι κ βλέπω αυτο!
Ρίξε μια προειδοποίηση πριν!
ένα σπόιλερ, κάτι. :D


Αν είσαι μεσα σε μια παρέα η οποία σε απαξιώνει και σε προσβάλλει και βλεπεις ότι με τα αστεία τους σε εξευτελίζουν ενω ταυτόχρονα έχουν το θράσος να σου λένε ότι σου κάνουν πλάκα και εσύ ενοχλείσαι,τι κάνεις?Αν είσαι μαζόχα και σου αρέσουν οι εξευτελισμοί τότε κάτσε να τις τρως στην μάπα και να σου λένε μαλακίες και να σε γελοιοποιοούν.
γιατί ρε συ δε πας σε ένα ψυχολόγο,
στον προφορικό λόγο λες περισσότερα από
όσα γράφεις στον ίδιο πάντα χρόνο. :confused::confused:
Δεν είσαι κανένας έξυπνος, αλλά καταλαβαίνεις.


Ενας Ανθρωπος με Αξιοπρεπεια όταν βλέπει κομπλεξικούς Ανθρώπους που το παίζουν και καλά χιουμορίστες και θέτουν ως σκοπο μόνο να προσβάλλουν τότε το σωστο που πρέπει να κάνει είναι με ωραίο τρόπο να σηκωθεί και να φύγει.
ή να μείνει μέχρι να πληρώσει το λογαριασμό
αυτός που θύμωσε πολύ πολύ κι έφυγε πρώτος. :redface::redface:


Ξέρεις είναι άλλο πράγμα τα απλά πειράγματα και ωραίες πλάκες με τους φίλους και την παρέα σου και είναι άλλο η σκόπιμη προσβολή με το πρόσχημα της δήθεν Αστειότητας και του Χιούμορ.
εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις υπέροχα
κάτι που νομίζεις ότι σε θίγει με αντίστροφη εντροπία
(αν και τίποτα δεν ενοχλεί τους άλλους αν δεν το έχουν μέσα τους).
Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται στο πως συμπεριφέρεται
σε αυτούς που δεν τους έχει ανάγκη.


Λες ότι θα ήθελες το tweet μου.Αν και δεν έχω ωστοσο θα ήθελες να μου πεις τι θα έκανες?Ειμαι σε περιεργεια.Θα με εβριζες ή θα έλεγες αστεία όπως τώρα και θα με ειρωνευόσουνα ή και τα δύο?Πάντως αν έκανες και τα δυο δεν έχεις ιδέα πόσο θα στεναχωριόμουν με τις Άποψεις σου.Θα ένιωθα τόσο άσχημα που δεν θα έβγαινα απο το σπίτι μου τουλάχιστο για ένα Χρονο.
πω, σε έχει πειράξει η ζέστα.
Σπάσε τον κωδικό των δίπλα να κλέβεις ερκοντισιο. :confused:

Μα αγαπητέ Δεσμώτη είσαι τόσο αστείος που θα ηθελα ενα προσωπικο στοιχείο επικοινωνίας σου για να μιλήσουμε και προσωπικά να δω τι κοτσάνες θα έλεγες.Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να έχανα τον χρόνο μου για εσένα αλλά θα έσπαγα μεγάλη πλάκα με εσένα.Εγω αν και δεν έχω πρόβλημα σε προκαλώ να μου δώσεις ένα στοιχείο επικοινωνίας.
kavlozouzounitsa87@hotmail.com


Εβγαλα ένα συμπέρασμα για εσένα Δεσμώτη αλλα αυτο που θα πω είναι και γενικό:
Αναπολώ πραγματικά τα προμνημονιακά, ρομαντικά χρόνια
που η ελληνική κοινωνία ήταν διχασμένη σε emo και trendy.
Εσύ ήσουν κάτι ενδιάμεσο, ραϊτ? :P:P:P (κρυάδα :()

Σοβαρα μπορει να διαβαζουμε ένα κειμενο 10 ατομα και να βγαλουμε διαφορετικα συμπερασματα γιατι δεν γνωριζουν ελληνικα οι αναγνωστες,η καθε λεξη εχει και ενα νοημα και ολες οι λεξεις μαζι συνθετουν ενα συμπερασμα.
μωρό, δεν έχω λόγια. :confused:
πλησίασες.
(αν και λαϊκίζεις)

προσοχή στο κενό μεταξύ μπραζίλιαν και ρεζίλιαν. :confused:



Οταν διαβάζεις ενα κείμενο πέρα απο τις δικές σου απόψεις που είναι σεβαστές και δεν με ενοχλούν να διαβάζεις προσεχτικά και να κατανοείς.
Κολυμπάς... Σταματάς σε κάτι!
Τσιγαράκι επιπλέει... Τζουρίτσα!
Συνεχίζεις... Αυτή είναι ζωή!

τώρα τι λες εσύ...

σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκες κακοπροαίρετος.Ελπίζω να μην πέφτω εξω.
Σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκε πως το πρόβλημα άρχισε
όταν μαζί με τα παιχνίδια, ανέβασες στο πατάρι κ τον παιδικό αυθορμητισμό σου.


Αυτό το ποστάκιον ήταν σαν να είχα για δεύτερη φορά
μεταθανάτια εμπειρία: teza-vu


τα λεμπελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νόμιζα τα πηγάδια με τις ευχές ότι είναι μούφες.. μέχρι που έπεσες εσύ μέσα.
ζετέμ. :redface:
Μη χάνεις την αυτοπεποίθησή σου.
Ποτέ δε ξέρεις ποιος σε κοιτάει κ εύχεται από μέσα του να ήταν εσύ.

Αύριο, θα θυσιάσω γεροντοκόρες παρθένες για να κάνω το χειλάκι σου να σκάσει. :P


Γελάμε με σεφερλήδες, εμπιστευόμαστε το μέλλον μας σε αστρολόγους
(είπα αστρολόγους και θυμήθηκα: Heavy συγκρότημα με ειδίκευση στην αστρολογία. Λίτσα Pantera :P)
και ραίνουμε με λουλούδια τους τυχάρπαστους γουαναμπίδες του τίποτα.

GET USED TO IT.


Κι όχι μόνο.
Αυτό που είναι άδεια η παραλία κ ο άλλος έρχεται
να κάτσει δίπλα σου, πώς το λες; :mad:

ναι, χαμός με την νέα ταινία του Μπάτμαν! Οι Αμερικάνοι σκοτώνονται για να την δουν. :confused:


ναι ενημερώθηκα αλλά
δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα.τι είμαι; μποχοχοχοχοζονιο.

«Μου φάγατε το μήλο, μου σταυρώσατε το γιο,
τώρα μου βρήκατε και το σωματίδιο,
γαμήστε με κιολας να τελειώνουμε ρε μουνιά» Θεος

φτάνει με τη μποζονιοσυζήτηση ως τεκμήριο εξυπνάδας.
Πετάμε λέξεις σε -ονιο αντί να τρώμε ένα όνιον (ρινγκ).
Άντε εβίβα.

το μόνο "χιγκς" που ξέρω είναι το λοξυγκάκι που με πιάνει
άμα φάω απότομα μακαρόνια και δεν καταπίνω. :worry:


aha aha, για πες. :)


Ζω και ξαναζώ, κάθε ΜΑΣ στιγμή...


σημασία έχει ότι είμαι όμορφος. :eek:

ε τότε είναι αστείρευτος. Σκέτο. :confused:


όχι ότι δε θα το έκανες από μόνος σου :confused:


Καμιά φορά εύχομαι η γάτα μου να μιλούσε.
Αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι πόσα μ'έχει δει να κάνω
μες στο σπίτι οπότε λέω άστο καλύτερα. νιάου. :redface:


περίμενα να δω φωτο της σύριγγας που τρυπιέσαι κ βλέπω αυτο!
Ρίξε μια προειδοποίηση πριν!
ένα σπόιλερ, κάτι. :D


γιατί ρε συ δε πας σε ένα ψυχολόγο,
στον προφορικό λόγο λες περισσότερα από
όσα γράφεις στον ίδιο πάντα χρόνο. :confused::confused:
Δεν είσαι κανένας έξυπνος, αλλά καταλαβαίνεις.


ή να μείνει μέχρι να πληρώσει το λογαριασμό
αυτός που θύμωσε πολύ πολύ κι έφυγε πρώτος. :redface::redface:


εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις υπέροχα
κάτι που νομίζεις ότι σε θίγει με αντίστροφη εντροπία
(αν και τίποτα δεν ενοχλεί τους άλλους αν δεν το έχουν μέσα τους).
Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται στο πως συμπεριφέρεται
σε αυτούς που δεν τους έχει ανάγκη.


πω, σε έχει πειράξει η ζέστα.
Σπάσε τον κωδικό των δίπλα να κλέβεις ερκοντισιο. :confused:

kavlozouzounitsa87@hotmail.com


Αναπολώ πραγματικά τα προμνημονιακά, ρομαντικά χρόνια
που η ελληνική κοινωνία ήταν διχασμένη σε emo και trendy.
Εσύ ήσουν κάτι ενδιάμεσο, ραϊτ? :P:P:P (κρυάδα :()

μωρό, δεν έχω λόγια. :confused:
πλησίασες.
(αν και λαϊκίζεις)

προσοχή στο κενό μεταξύ μπραζίλιαν και ρεζίλιαν. :confused:



Κολυμπάς... Σταματάς σε κάτι!
Τσιγαράκι επιπλέει... Τζουρίτσα!
Συνεχίζεις... Αυτή είναι ζωή!

τώρα τι λες εσύ...

Σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκε πως το πρόβλημα άρχισε
όταν μαζί με τα παιχνίδια, ανέβασες στο πατάρι κ τον παιδικό αυθορμητισμό σου.


Αυτό το ποστάκιον ήταν σαν να είχα για δεύτερη φορά
μεταθανάτια εμπειρία: teza-vu


τα λεμπελ.


Πολυ εντυπωσιακά αυτά που γράφεις.Παρόλο που λες ότι δεν είμαι έξυπνος και το παραδέχομαι εξάλλου,γιατί μπροστά σε εσένα εγω δεν συγκρίνομαι καθόλου,δεν είπες τίποτα.

Είσαι επιστήμονας στο να λες βλακείες και απο τον τρόπο του γραπτού σου λόγου είναι όλοφανερο πως σκέφτεσαι και πίστεψε με στην Βλακεία δεν μπορώ να σε φτάσω καθόλου.

Οντως δεν χρειάζεται να δείξω ότι είμαι πιο έξυπνος απο εσένα γιατί αν σε ξεπεράσω στην Βλακεία την οποία κατέχεις ως Επιστημη πιστέυω ότι επειδη ακριβώς δεν είμαι έξυπνος και δεν έχω το δικό σου επίπεδο εξυπνάδας και δεν μου ταιριάζει κιολας να γίνω όμοιος με εσένα στον τρόπο Αντίληψης μπορεί να γίνω χειροτερος απο εσενα και σε πιο άσχημη κατάσταση απο ότι είμαι τώρα.

Ας παραμείνω έτσι όπως είμαι.Σεβαστές οι Απόψεις σου αν και δεν καταλαβαίνω αν οι απαντήσεις αποσκοπούν σε κάτι ή έχουν κάποιο νόημα.Η ιστορία θα δείξει.Ζω και μαθαίνω απο τους Ανθρώπους.

Η τακτική της Ανάλυσης της κάθε πρότασης με την ταυτόχρονη τοποθέτηση ειρωνικού σχολίου δεν πιάνει,βρες άλλη μέθοδο.


Οσο εγω προσπαθώ να παραμένω όχι και τόσο έξυπνος αλλο τόσο προσπάθησε να με Φωτίζεις με την Εξύπναδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top