Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οι άνθωποι με χιούμορ είναι έξυπνοι και πολύ ένδιαφερων άνθρωποι. ΠΡΟΣΟΧΗ όταν λέω χιούμορ δεν εννοώ σαχλαμάρα ή γελοιότητα (νόμιζω ότι καθε νοήμων ανθρωπος αντιλαμβάνεται την διαφορά). Συνεπώς επειδή για μένα το να συναναστρέφομαι ή έστω να γνωρίζω τέτοια άτομα είναι ζωτικής σημασίας το χιούμορ είναι απαραίτητο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι ενταξει... Ωραια ειναι καμια πλακα... Αν δεν γελασεις λιγο... Αλλα οχι σε σημειο που να ενοχλω και να προσβαλλω τους αλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Λατρεύω τους ανθρώπους με διακριτικό/ιδιαίτερο χιούμορ ^^ Μ' εκνευρίζουν οι καρνάβαλοι και οι μουντρούχοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
On topic άνθρωπος δίχως χιούμορ μουσακάς χωρίς μελιτζάνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
On topic άνθρωπος δίχως χιούμορ μουσακάς χωρίς μελιτζάνα.


α σου εχω ενα καλυτερο: ανθρωπος διχως χιουμορ= χρονος χωρις καλοκαιρι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[/B]
α σου εχω ενα καλυτερο: ανθρωπος διχως χιουμορ= χρονος χωρις καλοκαιρι!;)

Δηλαδή ούτε μύγες, ούτε κουνούπια, ούτε καθημερινό λιώσιμο στους 40 βαθμούς?

Αν είναι έτσι ψηφίζω κατά του χιούμορ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δηλαδή ούτε μύγες, ούτε κουνούπια, ούτε καθημερινό λιώσιμο στους 40 βαθμούς?

Αν είναι έτσι ψηφίζω κατά του χιούμορ :P

Ναι αλλα δεν θα εχει παραλιες, ουτε πισινες, θα εχει σχολειο και κρυο... Χωρις ηλιο...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλα δεν θα εχει παραλιες, ουτε πισινες, θα εχει σχολειο και κρυο... Χωρις ηλιο...:(:(:(

Λες και τώρα μπορούμε να χαρούμε τις παραλίες και τις πισίνες :P όταν μεγαλώσεις και αν τύχει να δουλεύεις 8ωρο στον ήλιο θα με θυμηθείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
το βρηκα!: Ανθρωπος διχος χιουμορ= καλοκαιρι χωρις παραλια... ( εστω και μια φορα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οπου περισσεύει ο εγωισμός, λείπει το χιούμορ. Οι άνθρωποι με υπερτροφικό Εγώ δεν είναι ικανοί για αυτοσαρκασμό, που αποτελεί απαραίτητο στοιχείο του χιούμορ. Κλασσικό παράδειγμα η άνευ ουσίας μακροσκελής διαμάχη που εξελίσσεται στην παρούσα συζήτηση μεταξύ δύο κατά τ' άλλα ευφυών ατόμων.
Πολλοί συγχέουν το χιούμορ με την πλάκα, την ανευθυνότητα, την κακεντρέχεια. Στην πραγματικότητα το χιούμορ είναι στάση ζωής. Δεν είναι αντίθετο με τη σοβαρότητα, αλλά με τη σοβαροφάνεια. Δεν αποδομεί με σκοπό να προσβάλλει ή να απαξιώσει, αλλά με σκοπό να πλήξει τη μιζέρια και την αρνητικότητα που μας παραλύουν και μπλοκάρουν την ικανότητά μας να δράσουμε, να αγαπήσουμε, να ζήσουμε.
Το χιούμορ είναι ακομπλεξάριστο. Γι αυτό και όσοι το διαθέτουν είναι κοινωνικοί, γοητευτικοί, ερωτεύσιμοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Value

Νεοφερμένος

Ο Value αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Θέμα για το χιούμορ, κι ο rempeskes απουσιάζει. Με προβληματίζει βαθύτατα αυτό. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Νομίζω ότι εχω χιούμορ.Χωρις αυτο δεν ζω.Αλλά η ειδικότητα μου είναι η ειρωνια. Προτιμω να ειρωνευτω τον αλλον παρα να τον βρισω. Έτσι δείχνω την εξυπναδα μου και βγαινω κι απο πανω;):D:clapup::devil::rolleyes::yahoo::tongue::angelnot::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοιτάξτε λίγο τους ανθρώπους που δεν έχουν χιούμορ. Μες τα νεύρα είναι μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
είναι το παν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αν δεν κάνουμε και λίγη πλακίτσα ειδικά αυτό τον καιρό με τα τόσα προβλήματα νομίζω δεν θα τη βγάλουμε καθαρή..!!:P
Γενικά θέλω να έχω γύρω μου ανθρώπους με πολύ πολύ χιούμουρ..!! Τη μιζέρια δεν την μπορώ καθόλου..!!
Με λίγα λόγια θέλω να γελάω Σ-Υ-Ν-Ε-Χ-Ε-Ι-Α..!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Κοιταξτε προσωπικα δεν εχω χιουμορ,ειμαι μπουρούχας δηλαδη..:hmm:...ξενερωτος και ελαφρως UFO...
κατα τ αλλα ειμαι ενα κομματι μαλαμα...:hmm:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να πουμε καταρχην οτι το χιουμορ ανηκει στην συναισθηματικη νοημοσυνη και υποδηλωνει τον τροπο που δρουμε σκεφτομαστε αλλα και αντιδρουμε πολλες φορες.
Το χιουμορ λοιπον θα πρεπει να ειναι εξυπνο
ενισχυει την εμπιστοσυνη μας προς τους αλλους
Μας κανει πιο δεκτικους και ειναι πηγη χαρας και απαραιτητο κομματι ενος φυσιολογικου ανθρωπου.
Προσωπικα δεν μπορω τους μονοχνωτους και δηθεν τυπους,χωρις χιουμορ!
Και για να απαντησω επιτελους στο ποστ του μαστερ...χωρις χιουμορ δεν θα υπηρχα τωρα με ολα αυτα που εχω περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Μ αρέσει το χιούμορ. Επίσης μ' αρέσει να περιτριγυρίζομαι από ανθρώπους με χιούμορ. Το θεωρώ άκρως απαραίτητο...
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
To χιούμορ είναι σαν τη μικρή σταγόνα καθαρού οξυγόνου στον αέρα...

Είναι η μικρή αστεία λεπτομέρεια σε μια ανάποδη μέρα,
αυτή που δεν της δίνουμε σημασία, αλλά που αν τη βρούμε και την ανακαλέσουμε στη μνήμη μας,
αρκεί για να μας φέρει ένα μικρό έστω χαμόγελο...

Είναι εκείνη η μικρή παρατήρηση αυτοσαρκασμού σε μια υψηλών τόνων συζήτηση,
που χαλαρώνει, ρίχνει τους τόνους, ανοίγει ένα παράθυρο συνεννόησης...

Είναι ένα βλέμμα, μια λέξη, μια φράση, μια κίνηση, που μας συνδέει με τον άλλο με ένα νήμα οικειότητας,
γιατί έχουμε κάτι για να γελάσουμε μαζί...

Είναι το τελευταίο μας καταφύγιο σε μέρες οργής κι απόγνωσης,
η μικρή εκείνη μπαταρία που είναι κρυμμένη στη μητρική πλακέτα,
με όλα όσα χρειαζόμαστε για να συνεχίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

denial

Νεοφερμένος

Η denial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τόσο απαραίτητο όσο και το οξυγόνο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top