Χόμπι - κάποια διέξοδος

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Γεια σας...
Ψάχνω κάποια διέξοδο να εκτονονωμαι καθώς έχω μεγάλη κουραση ψυχολογική αλλά κ σωματική κι επειδή ο ψυχολόγος είναι η εσχάτη λυση μου σκέφτηκα να χαλασω αυτά τα χρήματα σε κάτι να με εκτονωνει. Μεγαλώνω παιδια σε δυσκολη ηλικία (αμφιβάλλω αν υπάρχει ευκολη τελικά, μάλλον αυτή της βρεφικής είναι), δουλευω παρα πολυ, ολοι κάτι θέλουν από μένα συνεχώς. Μπαίνω σπιτι χαμογελαστη και είναι όλοι με μια μουρη να, μια κουζίνα στο θεο, ένα σπίτι μπαχαλο κι εγώ πρεοει να κάνω το καραγκιόζη. Στη δουλειά πανω κάτω τα ίδια να ικανοποιησω κόσμο κι εκει κ ότι και να έχω να παιζω το θέατρο του παραλογου. Η μόνο ώρα που κάνω ηρεμώ είναι αργά τη νυχτα η καποιες στιγμες που ειμαι έξω ΜΟΝΗ όταν έχει καλο ηλιολουστο καιρό και αναπνεω και γεμιζω αισιοδοξία.
Έχω θεμα άγχους και τελειομανιας επίσης μη κ κανω κανα λάθος και τελικά καταλήγω να νευριάζω να ωρυομαι να αποβλακωνομαι στο κινητό να τρώω και σα να δένω τον εαυτό μου ενα πραγμα.
Ποιος εγώ. Που κάποτε έλεγα σιγά μη με φάει εμένα η ρουτίνα. Κι έχω καταντήσει να μην πω. Υστερίκη μάνα σε λίγο υστερίκη συζυγος και δεν ξέρω που θα φτάσει. Βασικά έχω φτάσει στο αμην. σχεδόν. Γι'αυτό θέλω να το προλαβω.

Ενώ ξερω πως υπάρχει λυση σε κάθε προβλημα
Γενικά είμαι ένας πολυ ισχυρός χαρακτήρας αλλά ποιος είπε ότι κι αυτοί δεν σπανε
Ψάχνω λοιπόν κάτι να βρω να κάνω να εκτονωνομαι, μια δυο φορες την βδομάδα -δεν έχω άλλο χρονο- και σίγουρα κάτι κοινωνικό όχι μοναχικο. Σκέφτηκα το γυμναστήριο έτσι να χει λίγο κόσμο, ειδικά εκεί στα ομαδικά που είναι πιο πολλες γυναίκες να λέμε κ καμμια σαχλαμαρα. Αλλά δε με βολευει λόγω απόστασης, κι ένα αλλο που χω εδώ κοντά μου πολυ κοντά συνήθως παω και είμαι μόνη μου αντε και καμμια δυο γυναίκες ακόμα αλλά διαφορετικές κάθε φορά άρα δεν μπορώ να αναπτύξω παρεες.
Δώστε καμμια ιδέα βρε παιδια...
Μετά σκέφτηκα κ καναν ψυχολόγο να με βοηθήσει να βρω φόρμουλες να διαχειρίζομαι αυτή την ταλαιπωρία μου τη συναισθηματική
Δηλαδή μέσα στο χάος εγώ να μαι ζεν
Κάπως έτσι τελοσπαντων

Δεν έχω χάσει το χιουμορ μου, είμαι ακόμα σε σωστό δρόμο απλώς να τώρα που χαμογελάω ξαφνικά με το παραμικρο μπορεί να χάσω την υπομονή μου ενώ είχα πολλληηηη

Μαργαρίτααααααα
:)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,368 μηνύματα.
Πρεπει να σε βοηθήσει και ο άντρας σε αυτή τη φάση, να το μοιράζεστε ώστε να βρίσκεις κ εσυ περισσοτερο χρόνο να ξεκουράζεσαι κ να χαλαρώνεις. Εγώ ήμουν της άποψης οποίος φτάνει πρώτος σπίτι το ξεμπαχαλευει. Αρκετές φορές είχα μαγειρέψει κιόλας απο πριν , είχα καθαρίσει κτλπ


Και τι θα πει έχουν όλοι μια μουρη κάτω.... Γενικά είμαι της άποψης να βοηθάει κ ο άντρας αρκετά. Θέλει και από τους δυο δουλειά.

Από χόμπι δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς έχω πιο σκληροπυρηνικα πχ γυμναστήριο με στόχο τις επιδόσεις, και σκοποβολή με όπλα.... Που δεν τα κανουν όλοι κ ολες.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας...
Ψάχνω κάποια διέξοδο να εκτονονωμαι καθώς έχω μεγάλη κουραση ψυχολογική αλλά κ σωματική κι επειδή ο ψυχολόγος είναι η εσχάτη λυση μου σκέφτηκα να χαλασω αυτά τα χρήματα σε κάτι να με εκτονωνει. Μεγαλώνω παιδια σε δυσκολη ηλικία (αμφιβάλλω αν υπάρχει ευκολη τελικά, μάλλον αυτή της βρεφικής είναι), δουλευω παρα πολυ, ολοι κάτι θέλουν από μένα συνεχώς. Μπαίνω σπιτι χαμογελαστη και είναι όλοι με μια μουρη να, μια κουζίνα στο θεο, ένα σπίτι μπαχαλο κι εγώ πρεοει να κάνω το καραγκιόζη. Στη δουλειά πανω κάτω τα ίδια να ικανοποιησω κόσμο κι εκει κ ότι και να έχω να παιζω το θέατρο του παραλογου. Η μόνο ώρα που κάνω ηρεμώ είναι :lol:αργά τη νυχτα η καποιες στιγμες που ειμαι έξω ΜΟΝΗ όταν έχει καλο ηλιολουστο καιρό και αναπνεω και γεμιζω αισιοδοξία.
Έχω θεμα άγχους και τελειομανιας επίσης μη κ κανω κανα λάθος και τελικά καταλήγω να νευριάζω να ωρυομαι να αποβλακωνομαι στο κινητό να τρώω και σα να δένω τον εαυτό μου ενα πραγμα.
Ποιος εγώ. Που κάποτε έλεγα σιγά μη με φάει εμένα η ρουτίνα. Κι έχω καταντήσει να μην πω. Υστερίκη μάνα σε λίγο υστερίκη συζυγος και δεν ξέρω που θα φτάσει. Βασικά έχω φτάσει στο αμην. σχεδόν. Γι'αυτό θέλω να το προλαβω.

Ενώ ξερω πως υπάρχει λυση σε κάθε προβλημα
Γενικά είμαι ένας πολυ ισχυρός χαρακτήρας αλλά ποιος είπε ότι κι αυτοί δεν σπανε
Ψάχνω λοιπόν κάτι να βρω να κάνω να εκτονωνομαι, μια δυο φορες την βδομάδα -δεν έχω άλλο χρονο- και σίγουρα κάτι κοινωνικό όχι μοναχικο. Σκέφτηκα το γυμναστήριο έτσι να χει λίγο κόσμο, ειδικά εκεί στα ομαδικά που είναι πιο πολλες γυναίκες να λέμε κ καμμια σαχλαμαρα. Αλλά δε με βολευει λόγω απόστασης, κι ένα αλλο που χω εδώ κοντά μου πολυ κοντά συνήθως παω και είμαι μόνη μου αντε και καμμια δυο γυναίκες ακόμα αλλά διαφορετικές κάθε φορά άρα δεν μπορώ να αναπτύξω παρεες.
Δώστε καμμια ιδέα βρε παιδια...
Μετά σκέφτηκα κ καναν ψυχολόγο να με βοηθήσει να βρω φόρμουλες να διαχειρίζομαι αυτή την ταλαιπωρία μου τη συναισθηματική
Δηλαδή μέσα στο χάος εγώ να μαι ζεν
Κάπως έτσι τελοσπαντων

Δεν έχω χάσει το χιουμορ μου, είμαι ακόμα σε σωστό δρόμο απλώς να τώρα που χαμογελάω ξαφνικά με το παραμικρο μπορεί να χάσω την υπομονή μου ενώ είχα πολλληηηη

Μαργαρίτααααααα
:)
Ήρθα άλλο μου μισό ,όσες φορές σε διαβάζω σε καταστάσεις οικογένειες ειναι σαν να γράφω εγώ :lol:

Χωρίς πολλά πολλά ΘΑ ΠΑΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ δεν έχεις άλλη εναλλακτική σε όλο αυτό πίστεψε με ..
Τι άλλο να κάνεις σε αυτή την φάση?
Εκτονωση θες και καλή παρέα!
Ας είναι και μια ώρα μακρυά ,θα πας γιατί εκτός από την γυμναστική που θα σου προσφέρει σωματική ευεξία και μετά θα γυρνάς σπίτι και θα κάνεις πολλά περισσότερα από ότι αν ήσουν εκεί όλη μέρα με νεύρα φυσικά, θα κάνεις πραγματικη ψυχοθεραπεία από την παρέα και το κλίμα που θα αναπτύξεις στο τμήμα!

Ειδικά μετά από καιρό που δένεσαι και κανεις κοιλιακούς από τα γέλια και όχι από τις ασκήσεις, εγώ τουλάχιστον ακόμα και σήμερα δεν το χάνω με τίποτα το μάθημα γιατί είμαστε παρέα πλέον άντρες γυναίκες και μάλιστα έχουμε κάνει και πολλές εξόδους σαν τμήμα και περνάμε ακόμα πιο καλά!!!
Καντω λίγο εικόνα και θα αντιληφθείς τι ανάσα θα σου δώσει όλο αυτό..
Μακρυά από παιδιά, σπίτι, δουλειά και φυσικά μακρυά και από άντρα..
Το θέλουμε και αυτό όπως και εκεινοςβθελει χρονο μακρυά από εμάς και από παιδιά, δεν βγαίνει αλλιώς!

Μην ακούσω δικαιολογίες για χρονο με τα παιδιά γιατί υπάρχει και ένας πατέρας που θα το κανονίσετε τις ώρες που θα πηγαίνεις, δυο φορες την εβδομάδα, όχι παραπάνω να ειναι εκεί.
Τίποτα σπουδαίο αν το σκεφτείς...
Σκέψου μόνο πως θα αισθάνεσαι όταν βλέπεις αλλαγές και στο σώμα σου , πως θα ανέβει και η ψυχολογία σου αλλά και η αυτοπεποίθηση σου ..
Αυτά θέλουν οι μωρό μάνες τίποτα παραπάνω!
Άσε που η αλλαγή σε σώμα και ψυχή θα την αντιληφθεί και ο συζηξ μέσα από την δική σου διάθεση και θα φτιάξουν και εκεί πολλά που τα έχετε κάνει λίγο στην άκρη λόγο παιδιών ;)

Ψυχολογο έχω πάει και αν πραγματικά πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει να πας .
Εχω πάρει απίστευτη βοήθεια αλλά εγώ το τερμάτισα καλή μου με το άγχος μου ..
Ξεκίνησα κρίσεις πανικού να τα προλαβω όλα και συνάμα το άγχος να είμαι και καλή μαμά και καλή σύζυγος και καλή μαθήτρια και καλή εργαζόμενη και και και....
Να ξέρεις όμως ότι ο ψυχολόγος δεν θα κάνει τίποτα παραπάνω από αυτά που ήδη εσύ ξέρεις να κάνεις άλλα δεν έχεις τον τρόπο να τα εφαρμόζεις και να τα διαχειριζεσαι γιατί πολύ απλά έτσι ειναι ο χαρακτήρας σου .

Τι θέλω να πω ?
Ο ψυχολόγος δεν θα σου πάρει το άγχος σου που εσύ δημιουργείς στον ευατο σου γιατί πλέον έχεις επωμιστει με πολλές περισσότερες ευθύνες από αυτές που αντέχεις.
Θα σου μάθει απλά να το διαχειριζεσαι..
Πως θα γίνει αυτό?
Με το να εκπαιδεύσεις την σκέψη σου και φυσικά να αναδιοργανωσεις το ήδη υπάρχων καθημερινό σου πρόγραμμα εφόσον και στον ψυχολογο να πας αν δεν ελαφρύνει λιγάκι το πρόγραμμα σου, αν δεν βρεις έστω δυο φορες την εβδομάδα χρονο που θα κάνεις αυτό που σου αρέσει ΜΟΝΗ ΣΟΥ δεν μπορεί εκείνος να κάνει κάτι άλλο...

Να ξέρεις γάμος δεν σημαίνει μόνο ΠΡΕΠΕΙ να είμαι συνέχεια με άλλους και να ικανοποιω μόνο τις ανάγκες των άλλων..
Αυτοί που αντέχουν μέσα σε όλη αυτή την δίνη ειναι αυτοί που έχουν μάθει να διεκδικούν και την μοναχικοτητα μέσα σε αυτόν!
Ειχα φτάσει σε σημείο να ζηλεύω τους αναίσθητους ανθρώπους..
Και αυτό γιατί όσο και να το δούλευα δεν μπορούσα να γίνω..
Επιβάλλεται όμως αλλιώς δεν θα βγει,θα κλατάρεις να το ξέρεις...

Παγίδα σε όλο αυτό?
Το δεν μπορώ και το δεν προλαβαίνω..
Η αναβλητικοτητα είναι κινούμενη άμμος..
ΟΛΑ μπορείς να τα κάνεις για εσένα και ας μείνει και η κουζίνα μια μέρα με άπλυτα πιάτα και ας μπεις στο σπίτι και γίνεται χαμος από παιχνίδια μέσα σε αυτό..
Παιδιά έχουμε όχι στρατιωτάκια να είναι όλα στην εντέλεια..
Ζωές παιδιών και ζωντανών ανθρώπων μεγαλώνουν μέσα αυτό, γίνεται να υπάρχει ταξη και ηρεμία?

Άστα να εκφραστούν και να παίξουν..
Μπαίνω και εγώ τώρα μέσα στο σπίτι και είναι στην τσίτα, όπως το άφησα..
Ε τι κατάλαβα που έτρεχα να προλάβω να τα βλέπω έτσι και τότε ?
Ένα χαλασμένο στομάχι από το άγχος...
Μακάρι λέω τώρα πλέον να εμπαινα στο σπίτι και να σκονταφτω πανω σε παιχνίδια και να με περίμεναν τα μικρά να με κυνηγάνε από πίσω ..

Ξέρω λες τώρα τι μας λέει αυτή, μαζόχας είναι?
Τα ίδια έλεγα και εγώ..έψαχνα λίγη ηρεμία!
Πίστεψε με σε λιγα χρονιά θα με θυμηθείς..
Γκρινιάζουμε γιατί έχουμε επωμιστει πολλά που είναι αδύνατον να τα προλάβουμε.
Φαντάσου ότι είχα και ένα αντρα δίπλα μου,πλήρως υποστηρικτικο σε όλα ,τέλειο πατέρα που εκείνος μου έλεγε φύγε πήγαινε γυμναστική ,πήγαινε να πιεις ένα καφέ αλλά εγώ εκεί ήθελα να τα κάνω όλα μόνη μου ...

Κάνε πράγματα για τον ευατο σου ,αυτή είναι η λύση και αν νιώθεις ότι πιεζεσαι μιλάμε Αριανα μου ,ζητάμε βοήθεια, δεν είμαστε υπερανθρωποι ,ούτε θα χαρακτηριστουμε κακές μανούλες ή αδιάφορες γυναίκες γιατί δεν προλαβαίνουμε να έχουμε και το σπίτι μας όπως το είχαμε όταν ζούσαμε σαν φοιτήτριες...

Ότι θες εδώ είμαι ,όπου νομίζεις ότι πνιγεσαι με τα παιδιά και με τον άντρα σου περιμένω μηνυματακια σου να μιλήσουμε ίσως κάπως ποιο ανοιχτα αλλά καλύτερα όχι δημόσια, δεν είναι όλα για ολους ;):give_rose:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1. Μαθαίνεις στα παιδιά σου να κάνουν δουλειές στο σπίτι, δε χρειάζεται αυταρχικότητα, απλώς να τους εξηγήσεις πόσο πολύ κουράζεσαι και πόσο θα σε μπορούσαν να σε βοηθήσουν. Δεν υπάρχει δύσκολη ηλικία σε αυτό, ξέρω να ξεσκονίζω, να ποτίζω λουλούδια και να πλένω πιάτα από τα 3-4, να κάνω τις βεράντες από τα 5 και σφουγγάρισμα-ηλεκτρική σκούπα απ' το δημοτικό. Ακόμη και τοστάκια, καφέδες και αυγά ήξερα να φτιάχνω. Τα παιδιά χαίρονται να βοηθούν και να αισθάνονται χρήσιμα, συν ότι μ' αυτόν τον τρόπο, τους δείχνεις πως τα εμπιστεύεσαι.

2. Δεν ξέρω τι υπάρχει κοντά σου, αλλά κάποιες ωραίες ιδέες για να κοινωνικοποιηθείς κιόλας είναι (εκτός απ' το γυμναστήριο) η ποδηλασία αν έχετε κάποια ομάδα, τα ομαδικά αθλήματα σε στάδια και κλειστά γυμναστήρια, οι πολεμικές τέχνες, οι χοροί και οι λέσχες. Εγώ πήγαινα σε λέσχη φωτογραφίας στη Θεσσαλονίκη και γνώρισα πολύ κόσμο έτσι, μετά το μάθημα πολλές φορές πηγαίναμε για μπύρες, κάναμε εκθέσεις, παρτυ και εξορμήσεις είτε για φωτογραφία τοπίου είτε για πορτραίτα (γινομασταν ο ένας το μοντέλο του άλλου). Επίσης η φωτογραφία σου καλλιεργεί την αισθητική και είναι μια τέχνη που δεν απαιτεί ιδιαίτερα skills (όπως πχ η ζωγραφική), παρά μόνο καλό μάτι και λίγη εξάσκηση στην τεχνική. Συν ότι είναι τέλειο να βγάζεις πάντα και παντού σχεδόν επαγγελματικές φωτογραφίες. Ξέρω επίσης ότι σίγουρα τρελό τζερτζελο έχουν και οι σχολές παραδοσιακών χορών, άμα σου αρέσουν αυτά τα ακούσματα. Επίσης, ίσως μια καλή ιδέα να ήταν το pole dancing. Εχει 99,9% γυναίκες μαθήτριες, είναι άριστη γυμναστική για όλο το σώμα και θα σε ξεχάσεις ότι είσαι μαμά εκείνη τη στιγμή :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,368 μηνύματα.
Πολυ ωραίες ιδέες από την @Agaphbou

Ειδικά το pole dancing .....

Μπορείς να μάθεις να κάνεις κ στον άντρα σου κανα βράδυ. Πηγαιντε τα παιδια σε καμία γιαγιά... Βάλε αισθησιακό φωτισμό η πατε σε κανα ξενοδοχείο φορά και τίποτα καλό ξέρεις 😁 και let's the party begin...

Θα γίνεις η προσωπικη του στρίπερ.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
σας ευχαριστω πολυ όλους συγνώμη που άργησα να απαντήσω σήμερα μπήκα, η αλήθεια είναι ότι η αναβλητικότητα που λες μαργαρίτα μου πως είναι κινουμένη άμμος το χω καταλάβει κ θα συμφωνήσω. Αυτή τη βδομάδα ότι χρόνο ξεκλεψα μη γελάσεις επεφτα να κοιμηθώ
Μου λείπει υπνος πραγματικα να ηρεμει ο εγκέφαλος μου, και έτσι κάθε μέρα επεφτα για μια ώρα όταν όλοι έλειπαν, είπα δε θα κάνω τίποτε άλλο θα κοιμηθω. Σήμερα είπα δε θα κοιμηθω θα κάνω κάτι άλλο ενδιαφερον κ βγήκα να περπατησω. Εχω κάθε μέρα μια ώρα στη διάθεσή μου κ ειπα θα περπατησω.

Σχερικα με το γυμναστήριο η αλήθεια ειναι οτι εχω αποξενωθει τόσο από τον κόσμο που ντρέπομαι που χω κάνει κοιλιά πχ βέβαια θα βάλω μια φαρδιά μπλουζα αλλά καμμια σχέση με το σώμα που ειχα
Τελοσπαντων αστα βραστά, θα κάνω μια απόπειρα, αγόρασα αθλητικά παπουτσια κι αυριο κολάν ειναι μια αρχή κι αυτό :D


Αγαπημπου να σου πω να βάλω τα δικά μου παιδια να πλυνουν πιατα πιο πιθανο είναι να τα σπάσουν η στη βεράντα πιο πιθανο είναι με το λάστιχο να παιξουν μπουγέλο κ να τα κανουν όλα λίμπα αλλά κατάλαβα τι εννοείς απλώς είναι αρκετά μικρά γι αυτά. Ας μαζευουν τα παιχνιδια μου φτάνει να σου πω ! Τώρα για το πολ ντανσινγκ ασχολίαστο ασε μη βρεθώ σε κανα κατ σακατεμενη χαχαχαχα


Είμαι λίγο καλυτερα! :) (λίγο) :P
Σκέφτομαι, σκέφτομαι...

Βγηκαμε βράδυ οικογενειακως κάπως το αλκοόλ με γυρισε λίγο πισω κ το απόλαυσα
Μου κανε κι αυτο καλό!
Γενικά όσο μεγάλωνουμε μερικά πραγματα τα εκτιμάμε τελειώς διαφορετικά, αυτά που θεωρούσες δεδομενα καταλήγουν να έχουν μεγάλη αξία αλλά νέος δεν το αντιλαμβάνεσαι!!
.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αγαπημπου να σου πω να βάλω τα δικά μου παιδια να πλυνουν πιατα πιο πιθανο είναι να τα σπάσουν η στη βεράντα πιο πιθανο είναι με το λάστιχο να παιξουν μπουγέλο κ να τα κανουν όλα λίμπα αλλά κατάλαβα τι εννοείς απλώς είναι αρκετά μικρά γι αυτά.

Πάρε πλαστικά για αρχή, βαλτα να σκουπίσουν χωρίς νερό, ή να μαζεύουν απλώς τα πεσμένα φύλλα, ή να ποτίζουν τα λουλούδια με ένα μπουκάλι αντί για το λάστιχο. Μπορούν να τα καταφέρουν, είμαι βέβαιη γι' αυτό.

Ας μαζευουν τα παιχνιδια μου φτάνει να σου πω ! Τώρα για το πολ ντανσινγκ ασχολίαστο ασε μη βρεθώ σε κανα κατ σακατεμενη χαχαχαχα

Αχαχαχα, εγώ είδες, κάλυψα όλο το φάσμα των προτάσεων, μέχρι και τη φωτογραφία που είναι εντελώς στατικό χόμπι! Περιμένουμε εξελίξεις, να μάθουμε αν τελικά αποφάσισες να κάνεις κάτι καινούργιο :P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σας ευχαριστω πολυ όλους συγνώμη που άργησα να απαντήσω σήμερα μπήκα, η αλήθεια είναι ότι η αναβλητικότητα που λες μαργαρίτα μου πως είναι κινουμένη άμμος το χω καταλάβει κ θα συμφωνήσω. Αυτή τη βδομάδα ότι χρόνο ξεκλεψα μη γελάσεις επεφτα να κοιμηθώ
Μου λείπει υπνος πραγματικα να ηρεμει ο εγκέφαλος μου, και έτσι κάθε μέρα επεφτα για μια ώρα όταν όλοι έλειπαν, είπα δε θα κάνω τίποτε άλλο θα κοιμηθω. Σήμερα είπα δε θα κοιμηθω θα κάνω κάτι άλλο ενδιαφερον κ βγήκα να περπατησω. Εχω κάθε μέρα μια ώρα στη διάθεσή μου κ ειπα θα περπατησω.
Καλημέρα!
Τι να γελάσω κοριτσάκι μου γιατί εγώ δεν τα έκανα ,ειδικά όταν τα ξενύχτια ήταν ατελείωτα λόγο ιώσεων και προσαρμογής σε ένα καινούργιο πρόγραμμα...
Ταινία βάζαμε να δούμε όταν κοιμοντουσαν και ούτε τους τίτλους δεν προλάβαινα να δω, τι λες τώρα..
Και πολυ καλά κάνεις γιατί να ξέρεις και ότι η έλλειψη ύπνου σε εμάς στην δεδομένη φάση προκαλεί και υπερένταση και νεύρα.
Οποτε όταν βρίσκεις χρόνο καντω και μην το σκεφτεσαι καθόλου γιατί στο τελος αντί να τα βάζεις για ύπνο θα σε βάζουν αυτά ;)
Σχερικα με το γυμναστήριο η αλήθεια ειναι οτι εχω αποξενωθει τόσο από τον κόσμο που ντρέπομαι που χω κάνει κοιλιά πχ βέβαια θα βάλω μια φαρδιά μπλουζα αλλά καμμια σχέση με το σώμα που ειχα
Τελοσπαντων αστα βραστά, θα κάνω μια απόπειρα, αγόρασα αθλητικά παπουτσια κι αυριο κολάν ειναι μια αρχή κι αυτό :D
Ε τώρα θα σε βρίσω αλλά δεν το θέλω :bleh::bleh:
Παιδιά έκανες καλό μου τι θες να έχεις?
Ξέρεις πόσες θα ήθελαν να είχαν αυτή την κοιλίτσα?
Έλα φυσιολογικό είναι και σε γυμναστήριο θα πας για να επανέλθεις και ψυχικά και σωματικά δεν θα πας να κάνεις πασαρέλα..

Κορίτσι μου τα ίδια είχα και εγώ! Ημουν τρομερά αδύνατη πριν μείνω έγκυος πήρα 25 κιλά και μεσα σε 3 μήνες είχα επανέλθει και μάλιστα επειδή έπαιζα ακόμα βόλεϋ επανήλθα ακομα ποιο γρήγορα και σε αγώνες...
Το σώμα θυμάται Αριαννα μου και από τότε δεν ξαναχαλασε ποτε αλλά θέλει δουλίτσα!!

Καλή αρχή με το περπάτημα και να ξέρεις η αρχή έγινε αρκεί να μην μείνει μόνο εκεί, αντε παρεουλα και εγώ θα σε κάνω νοητικά αφού πλέον μεγάλωσε η μέρα και μετά το γραφείο προλαβαίνω να περπατάω ακόμα πιο πολυ !!!
Είμαι λίγο καλυτερα! :) (λίγο) :P
Σκέφτομαι, σκέφτομαι...
Α ρε αυτές οι σκέψεις μας τρώνε..
Έλα σφαλιαριτσα και συνερχομαστε δεν έχουμε άλλη επιλογή :bleh:

Βγηκαμε βράδυ οικογενειακως κάπως το αλκοόλ με γυρισε λίγο πισω κ το απόλαυσα
Μου κανε κι αυτο καλό!
Γενικά όσο μεγάλωνουμε μερικά πραγματα τα εκτιμάμε τελειώς διαφορετικά, αυτά που θεωρούσες δεδομενα καταλήγουν να έχουν μεγάλη αξία αλλά νέος δεν το αντιλαμβάνεσαι!!
.
Έτσι ακριβώς και δεν χρειάζεται να το κάνετε μόνο όταν δεν έχετε παιδιά εφόσον ειναι δύσκολο από πλευράς βοήθειας!
Εμάς ίσα ίσα μας άρεσε και βρίσκαμε τρόπους να τους έχουμε μαζί μας ,έκαναν καλή παρεουλα μεταξύ τους και δεν μας ζορίζαν..
Ξέρεις πόσα καλοκαίρια την βγάζαμε σε παιδότοπους όταν ήταν μικρούλια, αυτά έπαιζαν μέσα ξεσαλωναν στην κυριολεξία και εμείς ήρεμοι πίναμε τα ποτάκια μας και με τους διλους μας που είχαν και αυτοί παιδιά, γυρνούσαμε μετά σπίτι, ένα μπανακι και έπεφταν ξερά και εμείς είχαμε και τον χρόνο και την διάθεση να καθίσουμε και λίγο παραπάνω οι δύο μας !!!

Ειδικά τώρα που θα ανοίξει ο καιρός και θα ηρεμήσουμε λιγάκι από το κλίμα κοβιντ να το καθιερώσεται ,οποτε μπορείτε φυσικά οικονομικά γιατί ξέρω ότι και αυτό κοστίζει !

Όλα καλά θα πάνε Αριανα μου ,αντιλαμβανομαι πλήρως αυτό που λες για τα παιδιά διότι όντως εινα μικρά οπότε κάτι τέτοιο μονο παραπανω δουλειά θα βγάλει ή και κάποιο ατύχημα ειδικά με τα νερά...
Πέραν φυσικά από τα ρούχα τους και τα παιχνίδια τους.
Αργότερα θα δεις θα βρίσκεις όλο και περισσότερο χρόνο!

Δύναμη μανούλα και να ξέρεις όλες έτσι ήμασταν, δεν κάνεις ΤΙΠΟΤΑ λάθος και ούτε φυσικά κάτι το οποίο ξέρεις ότι γίνεται αλλά δεν το κάνεις εσύ ;)
Big power mama:give_rose:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πάρε πλαστικά για αρχή, βαλτα να σκουπίσουν χωρίς νερό, ή να μαζεύουν απλώς τα πεσμένα φύλλα, ή να ποτίζουν τα λουλούδια με ένα μπουκάλι αντί για το λάστιχο. Μπορούν να τα καταφέρουν, είμαι βέβαιη γι' αυτό.



Αχαχαχα, εγώ είδες, κάλυψα όλο το φάσμα των προτάσεων, μέχρι και τη φωτογραφία που είναι εντελώς στατικό χόμπι! Περιμένουμε εξελίξεις, να μάθουμε αν τελικά αποφάσισες να κάνεις κάτι καινούργιο :P
:D βασικά ενημέρωθηκα για ένα προγραμμα εκγύμνασης και με έχει συνεπάρει. Με αυτό ασχολουμαι, δεν έχω αρχίσει ακόμα βέβαια κ δεν είμαι σίγουρη αν θα το κάνω αλλα με κάτι έχω καταπιαστεί!😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλημέρα!
Τι να γελάσω κοριτσάκι μου γιατί εγώ δεν τα έκανα ,ειδικά όταν τα ξενύχτια ήταν ατελείωτα λόγο ιώσεων και προσαρμογής σε ένα καινούργιο πρόγραμμα...
Ταινία βάζαμε να δούμε όταν κοιμοντουσαν και ούτε τους τίτλους δεν προλάβαινα να δω, τι λες τώρα..
Και πολυ καλά κάνεις γιατί να ξέρεις και ότι η έλλειψη ύπνου σε εμάς στην δεδομένη φάση προκαλεί και υπερένταση και νεύρα.
Οποτε όταν βρίσκεις χρόνο καντω και μην το σκεφτεσαι καθόλου γιατί στο τελος αντί να τα βάζεις για ύπνο θα σε βάζουν αυτά ;)

Ε τώρα θα σε βρίσω αλλά δεν το θέλω :bleh::bleh:
Παιδιά έκανες καλό μου τι θες να έχεις?
Ξέρεις πόσες θα ήθελαν να είχαν αυτή την κοιλίτσα?
Έλα φυσιολογικό είναι και σε γυμναστήριο θα πας για να επανέλθεις και ψυχικά και σωματικά δεν θα πας να κάνεις πασαρέλα..

Κορίτσι μου τα ίδια είχα και εγώ! Ημουν τρομερά αδύνατη πριν μείνω έγκυος πήρα 25 κιλά και μεσα σε 3 μήνες είχα επανέλθει και μάλιστα επειδή έπαιζα ακόμα βόλεϋ επανήλθα ακομα ποιο γρήγορα και σε αγώνες...
Το σώμα θυμάται Αριαννα μου και από τότε δεν ξαναχαλασε ποτε αλλά θέλει δουλίτσα!!

Καλή αρχή με το περπάτημα και να ξέρεις η αρχή έγινε αρκεί να μην μείνει μόνο εκεί, αντε παρεουλα και εγώ θα σε κάνω νοητικά αφού πλέον μεγάλωσε η μέρα και μετά το γραφείο προλαβαίνω να περπατάω ακόμα πιο πολυ !!!

Α ρε αυτές οι σκέψεις μας τρώνε..
Έλα σφαλιαριτσα και συνερχομαστε δεν έχουμε άλλη επιλογή :bleh:


Έτσι ακριβώς και δεν χρειάζεται να το κάνετε μόνο όταν δεν έχετε παιδιά εφόσον ειναι δύσκολο από πλευράς βοήθειας!
Εμάς ίσα ίσα μας άρεσε και βρίσκαμε τρόπους να τους έχουμε μαζί μας ,έκαναν καλή παρεουλα μεταξύ τους και δεν μας ζορίζαν..
Ξέρεις πόσα καλοκαίρια την βγάζαμε σε παιδότοπους όταν ήταν μικρούλια, αυτά έπαιζαν μέσα ξεσαλωναν στην κυριολεξία και εμείς ήρεμοι πίναμε τα ποτάκια μας και με τους διλους μας που είχαν και αυτοί παιδιά, γυρνούσαμε μετά σπίτι, ένα μπανακι και έπεφταν ξερά και εμείς είχαμε και τον χρόνο και την διάθεση να καθίσουμε και λίγο παραπάνω οι δύο μας !!!

Ειδικά τώρα που θα ανοίξει ο καιρός και θα ηρεμήσουμε λιγάκι από το κλίμα κοβιντ να το καθιερώσεται ,οποτε μπορείτε φυσικά οικονομικά γιατί ξέρω ότι και αυτό κοστίζει !

Όλα καλά θα πάνε Αριανα μου ,αντιλαμβανομαι πλήρως αυτό που λες για τα παιδιά διότι όντως εινα μικρά οπότε κάτι τέτοιο μονο παραπανω δουλειά θα βγάλει ή και κάποιο ατύχημα ειδικά με τα νερά...
Πέραν φυσικά από τα ρούχα τους και τα παιχνίδια τους.
Αργότερα θα δεις θα βρίσκεις όλο και περισσότερο χρόνο!

Δύναμη μανούλα και να ξέρεις όλες έτσι ήμασταν, δεν κάνεις ΤΙΠΟΤΑ λάθος και ούτε φυσικά κάτι το οποίο ξέρεις ότι γίνεται αλλά δεν το κάνεις εσύ ;)
Big power mama:give_rose:
🥰🌷🌷🌷🌻🌻🌻🌸🌸🌸
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top