07/03/2021 - Επεισόδια στη Νέα Σμύρνη - αστυνομική βία

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ούτε τρεις ώρες από το συμβάν κι έχουμε 2 βίντεο από το official ακάου της αστυνομίας στο yt κι ένα διάγγελμα (επικίνδυνα μονόπλευρο).
Κυριακή τέτοια ώρα, ότι είχε να προσφέρει το twitter, απ' όποιους είχαν καταφέρει να έχουν ακόμα τα κινητά τους.
Τι ωραία που λειτουργούν τα αντανακλαστικά όταν δεν χρειάζεται χρόνος να χτίσεις κάποιο αφήγημα ρε πστμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Ρε φιλε σορρυ κιολας αλλα κάθεσαι και γράφεις σε ενα αβατάρ που χει βάλει τον καθηγητη που δέχθηκε επιθεση απο τραμπούκους μέσα στην ΑΣΟΕΕ και οι τύποι πάνε για κακουργημα ; ελεος !!! Ο τύπος ειναι στο κοσμο του... παριστανει και τον "σοβαρο" , "αντικειμενικο" συνομιλητη εδω μέσα. Απορω που οι υπευθυνοι του σάιτ του επιτρέπουν ενα τετοιο ΜΙΣΑΛΟΔΟΞΟ αβατάρ γιατι το αλλο που ειχε βάλει με τον Μπακογιάννη και τον πατέρα του που ειχαν ανεβάσει κάτι ΑΛΗΤΕΣ στο πανεπιστημιο Πειραια για να παινεψουν την τροοκρατικη δολοφονικη ενέργεια έγινε αναφορά απο εμένα και αφαιρέθηκε πριν κανα μήνα. Τι να σου πω χαρα στο κουράγιο σου μερικοι δεν ειναι για κουβέντες.
Ελεύθεροι είναι οι φοιτητές.

Προς ενημέρωση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ούτε τρεις ώρες από το συμβάν κι έχουμε 2 βίντεο από το official ακάου της αστυνομίας στο yt κι ένα διάγγελμα (επικίνδυνα μονόπλευρο).
Κυριακή τέτοια ώρα, ό,τι είχε να προσφέρει το twitter, απ' όποιους είχαν καταφέρει να έχουν ακόμα τα κινητά τους.
Τι ωραία που λειτουργούν τα αντανακλαστικά όταν δεν χρειάζεται χρόνος να χτίσεις κάποιο αφήγημα ρε πστμ.
Τρέχει ο διαδικτυακός στρατός των νδουλων να σώσει ό,τι σώζεται
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω. Γενικά η κατάσταση και όλα αυτά που γίνονται αρρωσταίνουν ακόμα περισσότερη τη χώρα. Είναι λες και κάθε βράδυ εδώ και 2-3 ημέρες έχουμε πόλεμο Βαγδάτης
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Προσπαθώ πάντα να ενεργώ βάσει του "assume good intentions". Ο Mountain δεν μου έχει μιλήσει άσχημα, απαντά στις ερωτήσεις μου και γενικά η συζήτηση πηγαίνει ομαλά.


Με αυτους εδω που παιρνουν την εικονα απο τον άνθρωπο και τη σκιζουν θα έκανες κουβεντα ;

ο άνθρωπος δεν τους πειραξε... και αυτο το τσόλι στο τέλος παιρνει ύπουλα την εικονα της Παναγιας απο πισω και την σκιζει....

Θα έπρεπε πριν φυγει με το μηχανάκι ο κύριος και γκαζώσει να της τραβήξει και μια ροχάλα στη μούρη και μια μουτζα και άντε γειά. Και να φυγει γρηγορα να μη μπορέσουν να τον προλάβουν οι "αγαπητικοι".

Κάτι τυπάκια εκει 60 κιλων μισή σφαλιάρας άνθρωποι... αλλα παιρνουν ενα κοντάρι και μαζευονται και 10-15 και την βλέπουν μάγκες.

Ειμαι σιγουρος πως αν ήταν το Κοράνι και το έκανε κάποιος άλλος αυτο... θα του κάνανε κυρηγματα περι "σεβασμου". ΑΘΛΙΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
 

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Φαντάσου τώρα ένα κράτος αριστερών προοδευτικών όπου έχει πάει στο διάολο η θρησκεία, η οικογένεια και η πατρίς και ζούνε αυτοί, πόσο αρμονικά θα ζούνε μεταξύ τους με όλα τα υπέροχα στοιχεία που τους ενώνουν (γκουχ 250 συνιστώσες γκουχ) και πόσο πιο σκληρός και απολυταρχικός θα πρέπει να είναι ο κρατικός μηχανισμός που κρατάει όλα αυτά τα μέλη του underclass από το να σφαχτούν μεταξύ τους. Είναι για γέλια η υπόθεση.
Ενώ τώρα ρε παιδί μου ο κρατικός μηχανισμός λειτουργεί υπέροχα ένα πράμα.

 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

Με αυτους εδω που παιρνουν την εικονα απο τον άνθρωπο και τη σκιζουν θα έκανες κουβεντα ;

ο άνθρωπος δεν τους πειραξε... και αυτο το τσόλι στο τέλος παιρνει ύπουλα την εικονα της Παναγιας απο πισω και την σκιζει....
Θα έκανα κουβέντα με οποιονδήποτε, όσο μου επιτρέπει το σθένος και η υπομονή μου. Το τέλειο πρότυπο άξιο αντιγραφής είναι ο Χριστός, ο οποίος "έκανε κουβέντα" με πολύ χειρότερα άτομα.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι διαδηλωτές χάσανε το δίκιο τους σήμερα ντροπή....
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Μια αλλη παρατηρηση για οσους νομιζουν οτι ζουμε σε αστυνομοκρατουμενη κοινωνια. Ας δεχθουμε οτι το 90% εκει ηταν αγανακτισμενοι οικογενειαρχες φιλησυχοι πολιτες. Οταν το 10% με τα καδρονια ειχε βαλει κατω τον αστυνομικο και τον σαπιζε στο ξυλο σε μια τετοια κοινωνια, αντι οι συναδελφοι του να φυγουν και να τον αφησουν μεχρι να ερθουν τα ΜΑΤ με τα δακρυγονα να διαλυσουν το πληθος, θα ειχαν βγαλει τα οπλα τους και θα τους ειχαν εκτελεσει οπως στο Αμερικα με συνοπτικες διαδικασιες. Και αληθεια για τον ουγκανο μπατσο υπηρξε εισαγγελικη παρεμβαση ορθως και ας τον στειλουν μεσα για προκληση σωματικης βαριας βλαβης, για τους διαδηλωτες υπερ της κοινωνικης ειρηνης θα υπαρξει αναλογη δραση;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Οι θλιβερές εικόνες βίας που είδαμε όλοι, απόψε, στην Αθήνα πρέπει να είναι οι τελευταίες. Και η ζωή ενός συμπολίτη μας, του νεαρού αστυνομικού που κινδύνευσε, να μας αφυπνίσει. Αυτές τις στιγμές πρέπει να επικρατήσει απ’ όλους αυτοσυγκράτηση και ψυχραιμία. Και απευθύνομαι ειδικά στους νέους μας, που είναι προορισμένοι να δημιουργούν. Όχι να καταστρέφουν. Η τυφλή οργή δεν οδηγεί πουθενά.


Δυστυχώς, κάποιοι αγνόησαν τις προειδοποιήσεις μας. Και σε όσους επιχειρούν να σπείρουν το μίσος και το διχασμό στην κοινωνία για να καλύψουν το δικό τους αδιέξοδο, όπως έκαναν και στο παρελθόν, απαντώ το εξής: To βράδυ των εκλογών της 7ης Ιουλίου 2019 τόνισα ότι είμαι εδώ για να εγγυηθώ την ενότητα, την ασφάλεια και την ευημερία όλων των Ελλήνων. Αυτό επαναλαμβάνω και τώρα. Δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να μας διχάσει. Δεν θα αφήσουμε κανέναν να μας γυρίσει πίσω.


Ο άνθρωπος που σπείρει τη διχόνοια στο λαό επικαλείται ενότητα και ευημερία;;; Αυτός που 2 μέρες ήταν άφαντος και καταδικάζει μόνο το ένα γεγονός και δεν αφιερώνει όυτε 10 δευτερόλεπτα στο συμβάν της Κυριακής. Εδώ και 1.5 χρόνο μόνο ένα περιστατικό βίας είδε, αλλά μέσα στην πανδημία να περάσει νομοσχέδια
Ξέρει κανείς να πει πόσο καιρό του πήρε να πει δυο λέξεις για την Ικαρία ; Πόσο καιρό του πήρε για την Πάρνηθα ; Πόσο καιρο του πήρε για να μιλήσει για τα γεγονότα στην πλατεία ; Στους δικους του πάντως πήρε μια μέρα να βγουν και να δώσουν τον φάκελο με το ονοματεπώνυμο και πολιτικά φρονήματα.
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης, που όποιος τον επικρίνει είναι ακροαριστερός θα λειτουργήσει ως εγγυητής ενότητας και πυλώνας σταθερότητας!

Αιδώς Αργείοι!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Θα έκανα κουβέντα με οποιονδήποτε, όσο μου επιτρέπει το σθένος και η υπομονή μου. Το τέλειο πρότυπο άξιο αντιγραφής είναι ο Χριστός, ο οποίος "έκανε κουβέντα" με πολύ χειρότερα άτομα.

Ο Χριστός και ο Θεός ειναι για να συγχωρεί. Εγώ όχι. Δεν ειναι για συγχώρεση να σταματας εναν ανθρωπο και να βιάζεις τα πιστευω του με τέτοιο τροπο επειδη βγηκατε 20 ατομα... αυτες οι πιτσιρικες που βλέπεις και ο ΛΙΜΟΚΟΝΤΟΡΟΣ που τους το παιζει μαγκάκος ... αν ηταν μονοι τους κάπου θα ειχανε χάσει τη μιλιά τους ποσο ΜΑΛΛΟΝ να κάνουν τέτοιο μπούλινκ σε άνθρωπο που πιστευει στο ΧΡΙΣΤΟ και τη ΠΑΝΑΓΙΑ... οπου θέλουμε θα πιστεψουμε. Δεν θα δωσουμε λογαριασμό στον κάθε αξύριστο χαραμοφάη που σηκωνεται στις 12 το μεσημέρι.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Screenshot_2021-03-09-22-57-24-692_com.facebook.katana.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Οι διαδηλωτές χάσανε το δίκιο τους σήμερα ντροπή....

Ποιοι διαδηλωτες... κάτι αλήτες σεσημασμενοι ειναι αυτοφωράκηδες που ολη τους τη ζωη θα απασχολουν τα δικαστήρια. Συμπλεγματικές προσωπικοτητες.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
@αυγή όντος Δεν ξέρω ακόμα τι σχέση έχουν αυτά, αλλά για να μιλήσω πρακτικά, κι όχι θεωρητικά, θα παραπέμψω στις πολιτοφυλακές του Ισπανικού εμφυλίου. Η ειδοποιός διαφορά, πέρα από την κοινωνικοποίηση των μέσων παραγωγής που εισάγει μια νέα υλική συνθήκη, είναι πως αποτελούνταν και λογοδοτούσαν στην κοινωνική βάση μέσω αδιαμεσολάβητων και οριζόντιων διαδικασιών και μηχανισμών (όπως άμεση ανακλητότητα ή το γεγονός πως τα μέλη από τα οποία απαρτίζονταν είχαν ταυτόχρονα κι άλλους οργανικούς ρόλους).

Αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν όλα αυτά, το ζητούμενο ήταν να προσδιορίσουμε τον ουσιαστικό ρόλο της αστυνομίας στην υπάρχουσα κοινωνία, όχι να προτείνουμε την τάδε ή δείνα αφήγηση η οποία με κάποιο τρόπο θα οδηγήσει σε κοινωνική ευημερία.

---------

Πέρα από αυτά, 2-3 πραγματάκια για να την κάνω κιόλας
- Ο Devil με έχει κάνει ignore αλλά από ότι φαίνεται με παρακολουθεί και με σχολιάζει (λογικά λόγω της παράθεσης) αν και δεν είναι η πρώτη φορά. Επειδή κλασσικά μαλακίες λέει και ανυπόστατα πράγματα για τα οποία δεν έχει γνώση, ας του μεταφέρει κάποιος πως το άβαταρ δεν είναι επιδοκιμαστικό της ενέργειας αλλά ένας σχολιασμός της στάσης συγκεκριμένων αριστερών οργανώσεων ως προς αυτό το περιστατικό. Όσοι ήταν να πιάσουν το αστείο από το άβαταρ, το πιασαν, οι υπόλοιποι ας κρατήσουν τα συμπεράσματά τους. Επίσης Δεν είχα ποτέ άβαταρ πανό με τον Μπακογιάννη, το δε ποστ, παρά την αναφορά του μάλλον ακόμα αναρτημένο είναι, δεν παίρνω κι όρκο, δεν έχω τσεκάρει.
- Είναι λιγάκι ειρωνικό να μιλάνε ορισμένοι για last men κλπ κλπ. Δεν ξέρω τα προσωπικά του καθενός και δεν θα ασχολιόμουν αν δεν τιθόταν το θέμα επί προσωπικού, αλλά έχω καλό λόγο να υποπτεύομαι ότι εδώ μέσα ορισμένοι είναι τεράστιοι σκουπίδαροι.
- Κροπότκιν και Προυντόν είναι το entry level, τώρα είμαι βαθιά χωμένος μέσα στα σκατά.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Περαστικά στον πεσόντα, δυνατός καί καλή επάνοδο.

Όσο η κυβέρνηση συνεχίζει την πολιτικές εγκλεισμού όπου είναι η βασική αιτία της εκρηκτικής κατάστασης, οι οπαδοί του χάους θα πολλαπλασιάζονται. Ελπίζω να το καταλάβει σύντομα
Εκείνο που εγώ βλέπω, είναι οτι μάλλον έχουν δοθεί εντολές στην κατάσταση των ελέγχων για κλιμάκωση τους.
Αυτό επιτείνει την ανησυχία του κόσμου. Και σίγουρα η κατάλυση της ελευθερίας μας, είναι τραγική και αδικαιολόγητη.
Πόση ακόμα υπομονή να επιδείξει ο κόσμος;
Εχει κλειστεί μέσα, έχει κλείσει τις επιχειρήσεις του, έχει καταστραφεί οικονομικά και οι έλεγχοι τον αναγκάζουν σε πρόστιμα και δεν ψάχνω να συνεχίσω με άλλες εκδοχές.
Και μέσα σε όλα έχουμε και την εκμετάλλευση αφορμών απο τους γνωστούς άγνωστους.
Σίγουρα δεν είναι απλά τα πράγματα.
Και είμαστε στην εξέλιξη της κατάστασης αναμένοντας.
Μεγάλες οι ευθύνες της κυβέρνησης.
Ακόμα και εδώ βλέπουν τον συριζα.

Να ποιοι είναι οι ηθικοί αυτουργοί.

2 χρόνια ασχολούνται με τον συριζα, ενώ ο σύριζα έχει κριθεί ανεπαρκής από τον λαό !
Και ναί, γνωστές οι διασυνδέσεις του Σύριζα. Μη τον βγάζεις απέξω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Για ολα αυτα ευθυνονται οι κυριοι 300 με τις γραβατες μεσα στην βουλη !!!
Ο ενας κανει διαγγελμα και προκαλει ,οι αλλοι και απ τα δυο κομματα προκαλουν με τουιτς απ στο σπιτι τους χαλαρα διπλα απο το τζακι τους .....ενω οι αστυνομικοι και πολιτες (μαζι και εμεις γιατι καποιος θα τα πληρωσει αυτα ) πεθαινουν στην ασφαλτο και αλληοχτυπιουνται


ΜΠΡΑΒΟ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤ ΣΑΝ ΧΩΡΑ ....αλλα αυτες ειναι οι συνεπειες οταν εισαι φανατικος τους
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,866 μηνύματα.
Ποιοι διαδηλωτες... κάτι αλήτες σεσημασμενοι ειναι αυτοφωράκηδες που ολη τους τη ζωη θα απασχολουν τα δικαστήρια. Συμπλεγματικές προσωπικοτητες.
Δεν ξέρω αν είναι αλήτες σεσημασμενοι και αυτοφωρακηδες. Ξέρω ότι συμπεριφέρονται σαν αλήτες σεσημασμενοι και αυτοφωρακηδες.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οι διαδηλωτές χάσανε το δίκιο τους σήμερα ντροπή....
Πάντα και σε κάθε διαδήλωση, όταν πρεισφρέουν κακοποιά στοιχεία, αλλοιώνεται η κατάσταση και διαλύεται η διαδήλωση αλλάζοντας όλη την μορφή της και αυτούς ακόμα τους σκοπούς που ξεκίνησε.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
- Είναι λιγάκι ειρωνικό να μιλάνε ορισμένοι για last men κλπ κλπ. Δεν ξέρω τα προσωπικά του καθενός και δεν θα ασχολιόμουν αν δεν τιθόταν το θέμα επί προσωπικού, αλλά έχω καλό λόγο να υποπτεύομαι ότι εδώ μέσα ορισμένοι είναι τεράστιοι σκουπίδαροι.
Και πολύ καλά κάνεις και υποπτεύεσαι. Απλώς κρύβονται από τον μανδύα που έχουν δημιουργήσει οι ίδιοι ή μάλλον φοβούνται να το εκφράσουν
Έχουν αποκαλυφθεί αλλού τι είναι του είδους τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι αλήτες σεσημασμενοι και αυτοφωρακηδες. Ξέρω ότι συμπεριφέρονται σαν αλήτες σεσημασμενοι και αυτοφωρακηδες.

Σου βαζω και στοιχημα ! Παραμελημένα παιδιά χωρις αγωγή, μπλέξανε με κακες παρεες τους κάνανε πλυση εγκεφάλου και κατέληξαν αλήτες περιπλανώμενοι. Εγω να ειχα τέτοιο παιδι ; θα το ειχα ΞΕΓΡΑΨΕΙ. Θα έλεγα οτι δεν έχω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top