07/03/2021 - Επεισόδια στη Νέα Σμύρνη - αστυνομική βία

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Σε όλα αυτά έχω να επαναλάβω οτι προσπαθήσαμε εγώ και άλλοι, σε γενικές γραμμές να πούμε οτι κάτι υπονομεύεται αυτές τις μέρες και δεν είναι απλά τα πράγματα. Ωσπου ήρθε και η αφορμή στην Ν. Σμύρνη.
Τώρα αν συμφωνείς, γιατι αυτό αφήνεις να φανεί όταν λες <<επειδή τα θύματα είναι δικά μας>>, είναι και δικό σου θέμα. Οπότε τι μπορώ να πώ; απολύτως τίποτα.
Βία στην βία λοιπόν, απο όπου και αν προέρχεται.
Καλό βράδυ.
Κινέζικα γράφω ;
Δηλαδή τώρα η βία, επειδή τα θύματα είναι δικά μας, είναι κατακριτέα, αλλά την Κυριακή όχι ; Τι λέτε μωρέ

Πώς γίνεται σήμερα να γράφουμε για υπέρμετρη βία, και την Κυριακή για μια απλή Κυριακή ; Γιατί πολύ απλά η βία χτύπησε την δικιά μας πόρτα. Όταν λοιπόν η βία χτυπάει την πόρτα του διπλανού είναι μη κατακριτέα, αλλά όταν χτυπάει τη δικιά μας είναι. Αυτό λοιπόν αφήνεται να εννοηθεί από πολλούς χρήστες. Επομένως αυτοί που επιθυμούν βία εναντίον βίας, είναι αυτοί που εθελοτυφλούν στο περιστατικό της Κυριακής ή το σημερινό και καταδικάζουν μόνο το ένα.

Για ποιο λόγο υπάρχουν κάποιοι που κατακρίνουν μόνο το ένα περιστατικό και όχι και τα δύο ; Γιατί άραγε και ο πρωθυπουργός ακολουθεί την ίδια τακτική ;

Οι ίδιοι μέσα στο πανικό τους επιθυμούν περιστατικά ανάλογα της Κυριακής, άλλωστε ποτέ δεν το καταδίκασαν .
 
Τελευταία επεξεργασία:

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Κοιτα δε ξερω πως μπορει να συμβει αυτο στη σημερινη κοινωνια παντα οχι το 1967 επι πραγματικης στρατιωτικης δικτατοριας. Αν τωρα ερθει αστυνομικος να μου κανει ελεγχο και εγω αντι να δειξω τη ταυτοτητα του πω Αντε Γαμησου Μπατσε, ε λογικο θα ναι
Εντόπισες κάποια ανάλογη αντίδραση στο βίντεο; Γιατί εγώ είδα έναν άνθρωπο να σηκώνει τα χέρια του και να τον χτυπάνε 20 ένοπλοι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Κοιτα δε ξερω πως μπορει να συμβει αυτο στη σημερινη κοινωνια παντα οχι το 1967 επι πραγματικης στρατιωτικης δικτατοριας. Αν τωρα ερθει αστυνομικος να μου κανει ελεγχο και εγω αντι να δειξω τη ταυτοτητα του πω Αντε Γαμησου Μπατσε, ε λογικο θα ναι

Ναι ρε ! Τέτοια κάνουνε... πουλάνε εξυπνάδες και ειρωνιες στους αστυνομικους επειδη έχουνε μάθει να κάνουν οτι γουστάρουνε και τους ενοχλει κάποιος να τους ελέγχει. Αυτο ειναι επι της ουσιας. Πιστευεις τωρα τις αστειες υπεκφυγες. Ειναι σαν να μπει εδω μέσα η ζαβή που έσκισε την εικονα της Παναγιας και να μας μιλάει για σεβασμο στα ανθρωπινα δικαιωματα... οι περισσοτεροι απο αυτους ΚΛΟΟΥΝ ειναι και απλα θέλουν να επικρατησει η δικιά τους ιδεολογια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντόπισες κάποια ανάλογη αντίδραση στο βίντεο; Γιατί εγώ είδα έναν άνθρωπο να σηκώνει τα χέρια του και να τον χτυπάνε 20 ένοπλοι.

Γιατι ειδες ολοκληρο το βιντεο ; οχι αλλα επιλέγεις τη πλευρά που σου κάθεται καλυτερα αναλογα τα ιδεολογικα σου πιστευω. Πχ αν εισαι και ψιλο αναρχικος εεε μωρε ο μπατσος θα φταιει σιγουρα. Οτι κ αν γινει ο μπατσος φταιει.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ναι ρε ! Τέτοια κάνουνε... πουλάνε εξυπνάδες και ειρωνιες στους αστυνομικους επειδη έχουνε μάθει να κάνουν οτι γουστάρουνε και τους ενοχλει κάποιος να τους ελέγχει. Αυτο ειναι επι της ουσιας. Πιστευεις τωρα τις αστειες υπεκφυγες. Ειναι σαν να μπει εδω μέσα η ζαβή που έσκισε την εικονα της Παναγιας και να μας μιλάει για σεβασμο στα ανθρωπινα δικαιωματα... οι περισσοτεροι απο αυτους ΚΛΟΟΥΝ ειναι και απλα θέλουν να επικρατησει η δικιά τους ιδεολογια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Γιατι ειδες ολοκληρο το βιντεο ; οχι αλλα επιλέγεις τη πλευρά που σου κάθεται καλυτερα αναλογα τα ιδεολογικα σου πιστευω. Πχ αν εισαι και ψιλο αναρχικος εεε μωρε ο μπατσος θα φταιει σιγουρα. Οτι κ αν γινει ο μπατσος φταιει.
Αναμένω την δική σου αντικειμενική τοποθέτηση με το εν λόγω οπτικοακουστικό υλικό
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Εντόπισες κάποια ανάλογη αντίδραση στο βίντεο; Γιατί εγώ είδα έναν άνθρωπο να σηκώνει τα χέρια του και να τον χτυπάνε 20 ένοπλοι.
Και αν 10 δευτερα πριν αρχισει να τραβαει βιντεο η κυρια, εκεινος τους στολιζε κανονικοτατα; Εσυ το ξερεις με σιγουρια;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Αναμένω την δική σου αντικειμενική τοποθέτηση με το εν λόγω οπτικοακουστικό υλικό

Δεν έχω αντικειμενικη τοποθέτηση γιατι δεν ξέρω τι έγινε , δεν υπάρχει ολο το βιντεο. Η αστυνομια θα απαντησει μετα απο έρευνα. Εκτος και αν εχετε δικο σας πραγματογνωμονα να αιτηθειτε να διοριστει. Πάντως αρκετοι εδω μέσα ανεβάζουν πηγές οπως ο ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ και η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ... τουλάχιστον σε αυτο ναι εχω να πω οτι η "αντικειμενικοτητα" αυτων των σαιτ ειναι για γέλια.

Διαβασα την συνεντευξη του ανθρωπου που έφαγε ξύλο .... και πραγματικα η εφημεριδα τον κατύηθηνε.... ηταν ολοφάνερο.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Και αν 10 δευτερα πριν αρχισει να τραβαει βιντεο η κυρια, εκεινος τους στολιζε κανονικοτατα; Εσυ το ξερεις με σιγουρια;
Όχι αλλά ούτε ο μάντης Κάλχας είμαι, άρα κρίνω με ότι βλεπω αντί να κάνω εικασίες
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Δεν έχω αντικειμενικη τοποθέτηση γιατι δεν ξέρω τι έγινε , δεν υπάρχει ολο το βιντεο. Η αστυνομια θα απαντησει μετα απο έρευνα. Εκτος και αν εχετε δικο σας πραγματογνωμονα να αιτηθειτε να διοριστει. Πάντως αρκετοι εδω μέσα ανεβάζουν πηγές οπως ο ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ και η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ... τουλάχιστον σε αυτο ναι εχω να πω οτι η "αντικειμενικοτητα" αυτων των σαιτ ειναι για γέλια.
Ποια πηγή θες να ανεβάζουμε ; protothema, skai, kathimerini, Νεα, Βήμα, capital, liberal, mea culpa ;
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δεν έχω αντικειμενικη τοποθέτηση γιατι δεν ξέρω τι έγινε , δεν υπάρχει ολο το βιντεο. Η αστυνομια θα απαντησει μετα απο έρευνα. Εκτος και αν εχετε δικο σας πραγματογνωμονα να αιτηθειτε να διοριστει. Πάντως αρκετοι εδω μέσα ανεβάζουν πηγές οπως ο ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ και η ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ... τουλάχιστον σε αυτο ναι εχω να πω οτι η "αντικειμενικοτητα" αυτων των σαιτ ειναι για γέλια.
αντικειμενικότητα της αστυνομίας διαφέρει άρδην και δεν παραπληροφορεί δηλαδή;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αν 10 δευτερα πριν αρχισει να τραβαει βιντεο η κυρια, εκεινος τους στολιζε κανονικοτατα; Εσυ το ξερεις με σιγουρια;
Αχαχααχαχαχαχαχαχαχχααχα
Ε ναι ρε, ας βγάλουμε μια υπόθεση από τον κώλο μας: αν τους έβριζε ο άοπλος, σκοτώστε τον στο ξύλο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
αντικειμενικότητα της αστυνομίας διαφέρει άρδην και δεν παραπληροφορεί δηλαδή;

Ο ημεροδρομος ρε φιλε ; που βριζει ολη μέρα τους αστυνομους ;;;; γελάει ο κοσμος.

Η εφσυν ρωτουσε τον νεαρό που τις έφαγε ... και σε μια ερωτηση του λέει

"Εσεις ενω ρωτουσατε σε ηρεμο τονο.... πειτε μας μετα τι εγινε" χαχαχα κ που ξέρει αν ρωταει σε ηρεμο τονο απλα θελει να κατευθυνει τον αναγνωστη σε ενα κατασκευασμενο συμπερασμα οτι δηλαδη αυτος ηταν ο ηρεμος και ο μπατσος ο νευρικος που μπορει να ισχυει αλλα ειναι δυνατον αντικειμενικο δημοσιογραφος να υπαγορευει τέτοιες ερωτησεις ;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Και αν 10 δευτερα πριν αρχισει να τραβαει βιντεο η κυρια, εκεινος τους στολιζε κανονικοτατα; Εσυ το ξερεις με σιγουρια;
Δηλαδή αν τους στόλιζε πρέπει να φάει ξύλο από ένοπλους με ειδικό εξοπλισμό? δηλαδή τι άλλο θα πείτε για να υπερασπιστείτε την συμμορία που λέγεται ελληνική αστυνομία ?
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Αχαχααχαχαχαχαχαχαχχααχα
Ε ναι ρε, ας βγάλουμε μια υπόθεση από τον κώλο μας: αν τους έβριζε ο άοπλος, σκοτώστε τον στο ξύλο.
Υπερβαλλεις λιγο, δε πηγαν να τον σκοτωσουν στο ξυλο. Εξαλλου η κυρια στο βιντεο το λεει ξεκαθαρα ειναι αυτος που ψαχνουν αρα ποιος ξερει σε τι ανομες ενεργειες εχει προβει
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Για ποιο λόγο υπάρχουν κάποιοι που κατακρίνουν μόνο το ένα περιστατικό και όχι και τα δύο ; Γιατί άραγε και ο πρωθυπουργός ακολουθεί την ίδια τακτική ;

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, μόνο ένα μέλος μίλησε για νόμιμη βία την Κυριακή. Μέλη που καταδίκασαν μόνο το ένα περιστατικό υπάρχουν αρκετά, αλλά μη σε εκπλήξει που είναι (σχεδόν) όλα από την ακροαριστερή μεριά. Θα ήθελα πολύ ο λόγος να είναι γιατί είναι αυτονόητη η καταδίκη ενός ξυλοδαρμού με ρόπαλα, αλλά έχω αμφιβολίες.

Βία υπάρχει μπόλικη κι από τις δυο μεριές, γιατί πλέον μιλάμε για μια βεντέτα με ιδεολογικό μίσος που κρατάει όμηρο τον υπόλοιπο λαό. Αυτά τα γεγονότα είναι απλά λάδι στη φωτιά.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Δηλαδή αν τους στόλιζε πρέπει να φάει ξύλο από ένοπλους με ειδικό εξοπλισμό? δηλαδή τι άλλο θα πείτε για να υπερασπιστείτε την συμμορία που λέγεται ελληνική αστυνομία ?
Αν τον στολιζε επρεπε να τον συλλαβουν χωρις τα μπουκετα που εφαγε. Αν συμμετειχε στα επεισοδια και λιγες εφαγε
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ο ημεροδρομος ρε φιλε ; που βριζει ολη μέρα τους αστυνομους ;;;; γελάει ο κοσμος.

Η εφσυν ρωτουσε τον νεαρό που τις έφαγε ... και σε μια ερωτηση του λέει

"Εσεις ενω ρωτουσατε σε ηρεμο τονο.... πειτε μας μετα τι εγινε" χαχαχα κ που ξέρει αν ρωταει σε ηρεμο τονο απλα θελει να κατευθυνει τον αναγνωστη σε ενα κατασκευασμενο συμπερασμα οτι δηλαδη αυτος ηταν ο ηρεμος και ο μπατσος ο νευρικος που μπορει να ισχυει αλλα ειναι δυνατον αντικειμενικο δημοσιογραφος να υπαγορευει τέτοιες ερωτησεις ;
Εγώ ξέρω ότι κανάλια και μεγάλες ειδησογραφικά σαιτ μίλαγαν για ξυλοδαρμό αστυνομικών απο 30 "αντιεξουσιαστές" και μόλις αντιληφθήκαν ότι υπάρχουν πειστήρια άλλαξαν τοποθετήσεις.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει βεντέτα ανάμεσα στην κρατική βία και τυχαίους κουκουλοφόρους. Μην εξισώνετε μήλα με πορτοκάλια, έχετε βιάσει τη μαθηματική λογική.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
● Υπήρξαν κυβερνητικοί και αστυνομικοί ισχυρισμοί, που δεν προκύπτουν από πουθενά, ότι αποπειράθηκες να πάρεις το όπλο του αστυνομικού! Πως το σχολιάζεις;


χα χα χα

εδω δες ερωτηση..... Υπαρχουν λεει ισχυρισμοι... οτι αποπειραθηκες να παρεις το οπλο... τι απαντας εσυ...

ΑΑΑ ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ πριν απαντησεις να πουμε οτι οι ισχυρισμοι αυτοι δεν προκυπτουν απο πουθενά. Απλα να σου κανω μια ερωτηση για τα ματια του κοσμου. Πωπω αυτη η εφημεριδα των συντακτων ειναι ο ορισμος της αριστεροστροφης προπαγάνδας.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αν τον στολιζε επρεπε να τον συλλαβουν χωρις τα μπουκετα που εφαγε. Αν συμμετειχε στα επεισοδια και λιγες εφαγε
άρα η αστυνομία οφείλει να απαντήσει με βία, γι'αυτό πληρώνεται εξάλλου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top