1η Ιουλιου:H Eλλαδα σβηνει το τσιγαρο

Ειστε συμφωνοι με την απαγορευση του καπνισματος στους κλειστους χωρους;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Υπερ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κατα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εχω αποψη

    Ψήφοι: 0 0.0%

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Τελικά το έσβησε το Ελλάντα το τσιγάρο;Γιατί οι γνωστοί μου δεν το έχουν πάρει στα σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
To πρωί άκουγα κάτι παιδιά που έλεγαν ότι δεν πρόκειται να εφαρμοστεί.Άντε να το τηρήσουν για καμιά εβδομάδα για τα μάτια του κόσμου.Και μάλισταν έλεγαν "Σιγά μη γίνει τίποτα και να πιάσουν κάποιο να καπνίζει.Οι φυλακές είναι γεμάτες και δεν πρόκειται να βάλουν κάποιον μέσα επειδή κάπνιζε."Εκείνη την ώρα σκέφτηκα μα καλά με τέτοια μυαλά που "κουβαλούν" ορισμένοι πώς να πάμε μπροστά;
Τέλος πάντων.Τι να πει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Εγώ άκουσα ένα κορυφαίο στην τηλεόραση. Λέει ο δημοσιογράφος σε έναν καπνιστή που είναι κατά του μέτρου αυτού: "Σε όλη την Ευρώπη εφαρμόζεται αυτό όμως". Και ο άθλιος απαντάει "Η Ελλάδα δεν είναι στην Ευρώπη όμως" Άντε να παραβλέψω τα λίγα που έμαθα από γεωγραφία, όλα αυτά περί Ευρωπαϊκής Ένωσης και Ευρωεκλογών και τα λοιπά που τα πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
το πρόβλημα αυτής της χώρας είναι μερικοί σκατόμυαλοι πολίτες,
οι οποίοι άν και συνέχεια εκθιάζουν την κατάντια του τόπου και πως πάμε απο το κακό στο χειρότερο,
αδυνατούν να καταλάβουν οτι αυτοί οι ίδιοι είναι υπαίτιοι για ότι κακό έχει η ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
χαχαχαχα...ωραιο αστειο!!!πολυ ωραιο...!!!Χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Eγω παντως αν και ειμαι 1000% υπερ της απαγορευσης, αναρωτιέμαι τι θα κάνουν οι καπνιστές φιλοι μου...:( Δλδ νταξ, στην παρεα είναι 2-3 ατομα που όμως δεν ειναι και πολυ φανατικα, αρα δεν νομιζω οτι θα είχαν προβλημα να μην καπνιζουν για καποιες ωρες.
Τι θα κανουν αλλοι ομως που τα 3 απο τα 7 ατομα πχ θα είναι εξαρτημενοι?? Δεν θα αναγκαστουν τελικα να πανε σε μια καφετερεια καπνιστων? Δεν θα χασουν τον κοσμο τους οι υπολοιπες?
Γενικά είναι μεγαλη βλακεια αυτο το παραθυρακι που επιτρεπει σε οποιον θελει να κανει το μαγαζι καπνιστών... Στην ουσία δεν θα αλλάξει τπτ, απλως για καποιο χρονικο διαστημα θα εχει λιγο φασαρια μεχρι να βγουνε οι αδειες... Επειδη προφανως δεν μπορω να διαβασω ολο το thread απο την αρχη, μηπως ξερει κανεις αν θα υπαρξει καποιος περιορισμος στον αριθμο των μαγαζιων που θα παρουν αδεια?(εκτος απο το <75τμ)
Οχι τπτ αλλο, αλλα αν ειναι λιγα, θα ειναι παντα γεματα και ετσι δεν θα μπορουμε να βρουμε θεση, αρα θα παμε αλλου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τα μικρότερα των 70m^2 μπορούν να είναι εξ' ολοκλήρου καπνιστών.

Δε νομίζω να υπάρχει κάποια ρύθμιση σχετικά με τον αριθμό των μαγαζιών που θα πάρουν άδεια για καπνιστήριο ή για μετατροπή σε μαγαζιά καπνιστών, αλλά για να γίνουν αυτά θα πρέπει να πάρουν σχετικές άδειες από το δήμο κ.λπ.
Τώρα, εγώ νομίζω πως για κάνα, άντε δυο τρεις μήνες, θα κάνουν ελέγχους στις μεγάλες πόλεις, και μετά θα συνεχίσουν να καπνίζουν εκεί που δεν πρέπει.
Πάντως άκουσα σήμερα το πρωί στην τηλεόραση ότι από το 2010 (τώρα πότε ακριβώς, δε θυμάμαι) ότι θα απαγορευθεί ολοκληρωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ακόμα λένε αν δεν τηρηθεί ο νόμος από 1 Ιανουαρίου 2010 θα γίνει γενική απαγόρευση σε όλους τους κλειστούς χώρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Με ικανοποιηση διαπιστωσα στη βραδινη εξοδο μου μια απο αυτες τις μερες οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των μαγαζιων εδω οντως το απαγορευσε στους θαμωνες.νωρις ειναι ακομα ομως,θα δειξει..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fusebb

Νεοφερμένος

Η Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
προσωπικα δεν αναγνωριζω κανενα απολυτως δικαιωμα στους καπνιζοντες. οι ιδιοι διαλεξαν να καταστρεφουν την υγεια τους, γτ να πρεπει και εμεις οι υπολοιποι να εισπνεουμε τον καπνο τους.
1000% υπερ της απαγορευσης και ακομα παραπερα. Γιατι δηλαδη να απαγορευονται τα ναρκωτικα και οχι το τσιγαρο, γτ αυτο απλως σκοτωνει σε μεγαλυτερο χρονικο διαστημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

megistos

Νεοφερμένος

Ο megistos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια και εγω ειμαι υπερ.Οι παθητικοι καπνιστες δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να εισπνεουμε τον καπνο των καπνιστων,αλλα και για αυτους ηρθε η ωρα να μειωσουν το τσιγαρο και να καταλαβουν το κακο που κανουν στην υγεια τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως η απαγορευση στοχο εχει κυριως την προστασια της υγειας των μη καπνιζοντων και οχι τοσο το να συνειδητοποιησουν οι καπνιστες το κακο που προκαλουν στους εαυτους τους.κατι τετοιο αλλωστε το γνωριζουν ηδη (εκτος αν δεν ξερουν να διαβαζουν ή ειναι απο αλλο πλανητη ξερωγω), δεν χρειαζεται η νομοθεσια να τους το υπενθυμισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σε καφετέριες που βρίσκονται σε εξωτερικό χώρο απαγορεύετε? γιατί σήμερα που βγήκα δεν διαπίστωσα καμία αλλαγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Βγηκα σήμερα σε ένα μαγαζί και το 1/3 κάπνιζε χαλαρά.

ουδέν σχόλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psit

Νεοφερμένος

Ο psit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εννοειται ψηφηζω κατα του ρατσιστικου νομου που ικανοποιει μονο τη μια πλευρα και στην προκειμενη περιπτωση τη μειονοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Σε καφετέριες που βρίσκονται σε εξωτερικό χώρο απαγορεύετε? γιατί σήμερα που βγήκα δεν διαπίστωσα καμία αλλαγή

οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
εννοειται ψηφηζω κατα του ρατσιστικου νομου που ικανοποιει μονο τη μια πλευρα και στην προκειμενη περιπτωση τη μειονοτητα

και εγω κατα ειμαι...αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι μειονοτητα...!!!!αφου με στατιστικα στοιχεια το 30% καπνιζει στην ΕΛΛΑΔΑ...!!!αν κανω λαθος...διωρθοσε με!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εννοειται ψηφηζω κατα του ρατσιστικου νομου που ικανοποιει μονο τη μια πλευρα και στην προκειμενη περιπτωση τη μειονοτητα
Μα δεν απαγορεύεται το κάπνισμα,απαγορεύεται η καταστροφή της υγείας των υπολοίπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
εννοειται ψηφηζω κατα του ρατσιστικου νομου που ικανοποιει μονο τη μια πλευρα και στην προκειμενη περιπτωση τη μειονοτητα

μπα?
δλδ εγώ πρέπει να αναπνέω τον καπνό του δίπλα?
πάνε κάπνισε αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psit

Νεοφερμένος

Ο psit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και εγω κατα ειμαι...αλλα δεν μπορεις να πεις οτι ειναι μειονοτητα...!!!!αφου με στατιστικα στοιχεια το 30% καπνιζει στην ΕΛΛΑΔΑ...!!!αν κανω λαθος...διωρθοσε με!!!!

ναι αλλα βγαλε τα παιδια κατω των 13 που δεν πανε σε καφε, βγαλε τους γερους ανω των 60 που δεν πανε σε καφε, βγαλε βγαλε βγαλε

εγω εννοουσα (νταξει λιγο υπερβολικα) οτι οι καπνιστες ειναι πιο πολλοι στα καφε παρα οι μη καπνιστες
-----------------------------------------
μπα?
δλδ εγώ πρέπει να αναπνέω τον καπνό του δίπλα?
πάνε κάπνισε αλλού

δηλαδη ετσι θα λειτουργουμε πλεον? η ζωη σου ο θανατος μου?
δεν μπορουμε να βρουμε μια λυση που να ικανοποιει ολους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top