[2020] Αναβάθμιση σε XenForo - επανήλθαμε!

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
ΡΕ θα σε δαγκώσω στο ρουθούνι, το ξέρω! Απλά είχε παλιά και μια ολόκληρη σελίδα, είναι αυτό που είπε ο πέτρος παρακάτω σε άλλο ποστ. Αλλά έχει το εξής γαμάτο το Xenforo σε σχέση με το παλιό VB3, όσο γράφεις εδω τόσο επεκτείνεται ο editor (οπότε, τη βάλει δεν τη βάλει στο μέλλον τη full editor page είναι πια ψιλοπλεονασμός).

Θα σας πεθάνω στα σεντόνια.
Που να ξέρω εγώ μωρέ τι ξέρεις εσύ;Στο μεταξύ να σε βοηθήσω πήγα και θα με δαγκώσεις κιόλας;
:beee:
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι η placebo λέει για την ώρα, ώστε να γίνει 24ωρη η μορφή της. Επιπλέον, ότι στην λίστα των συνδεδεμένων χρηστών, φαίνεται στα απλά μέλη (χωρίς να είναι συντονιστές) το ποιος βλέπει το προφίλ ποιου :P Ειδικά στο Παλέρμο, αυτό το feature θα κλείσει σπίτια :hehe:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Είμαι στο τσατ αυτή τη στιγμή.Είμαι ορατή.Είναι και μια άλλη χρήστρια μέσα.Σε εκείνη δείχνει πράσινο κυκλάκι δίπλα απο το όνομα της,σε εμενα άχρωμο,λες και είμαι αόρατη ,ενώ δεν είμαι.Γιατί;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
Είμαι στο τσατ αυτή τη στιγμή.Είμαι ορατή.Είναι και μια άλλη χρήστρια μέσα.Σε εκείνη δείχνει πράσινο κυκλάκι δίπλα απο το όνομα της,σε εμενα άχρωμο,λες και είμαι αόρατη ,ενώ δεν είμαι.Γιατί;
Το άχρωμο κυκλάκι σημαίνει ότι δεν είσαι ενεργή εδώ και ώρα (δηλαδή ότι δεν έχεις στείλει μήνυμα), έτσι ξεχωρίζει στους συνδεδεμένους του chat ποιος είναι μέσα και έχει γράψει πρόσφατα. :)

ΥΓ: Πολλά από τα requests σας έχουν ήδη υλοποιηθεί. ;)
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Έφερα τον ψυχαναγκασμό μου γι' άλλη μια φορά.
1580841904535.png


Πάνω μήνυμα άλλου μέλους, κάτω το δικό μου στο οποίο δεν μπορώ να αντιδράσω (και ορθώς).
Δεν είναι στην ίδια ευθεία τα εικονίδια. :hehe:
Παλιά θυμάμαι έδειχνε την καρδιά disabled και στα δικά μας μηνύματα. Αν γίνεται να πάει δεξιότερα η ένδειξη των likes ή να ξαναμπεί η disabled καρδιά εκεί που ήταν, ένα κενό μέσα μου θα γέμιζε :redface:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
Το auto-merge συνεχόμενων μηνυμάτων, μπήκε. Ο μέγιστος χρόνος που ενώνει το σύστημα τα συνεχόμενα μηνύματα είναι τα 60 λεπτά. Μετά τα 60 λεπτά, το μήνυμα εισάγεται στο thread ως ξεχωριστό, ακόμα κι αν ο χρήστης τελευταίος είχε απαντήσει. :)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους :hi:
Προσπαθώ να βρω πώς μπορώ να αλλάξω τη σειρά εμφάνισης των μηνυμάτων, μετατρέποντάς την από αύξουσα σε φθίνουσα (δηλαδή τα πιο πρόσφατα ποστ να εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα).
Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; :confused:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους :hi:
Προσπαθώ να βρω πώς μπορώ να αλλάξω τη σειρά εμφάνισης των μηνυμάτων, μετατρέποντάς την από αύξουσα σε φθίνουσα (δηλαδή τα πιο πρόσφατα ποστ να εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα).
Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; :confused:

Το κοιτάω κι εγω τώρα στο προφίλ στις προτιμήσεις κλπ στα πολύ πεταχτά και δεν βρίσκω τετοια επιλογή.

Μπορεί να θέλει κανα add-on το xenforo αν και φαντάζομαι ότι αν προστεθούν πολλά add-ons για κάθε μια λειτουργία θα βαρύνει το σύμπαν.

Θέλουν όντως λίγο iron-out οι επιλογές ανάγνωσης.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Στα πμ (πλέον συζητήσεις) όταν κάνουμε παράθεση στο πμ του άλλου ανθρώπου, μας βγάζει τα λόγια του σε ένα κουτάκι, όπως ακριβώς στο φόρουμ, που έχει διακοσμητικά δεξιά κι αριστερά δυο τεράστια εισαγωγικά ως παρασκηνιακό μοτίβο.

Όμως εμένα μου εμφάνισε σε παράθεση πμ, ΓΕΜΑΤΗ την παράθεση με εισαγωγικά, τόσο έντονα και εκτεταμένα σε όλη την επιφάνεια της παράθεσης, σε σημείο που παρεμπόδιζαν την ανάγνωση της παράθεσης (ήθελα να δω τι παρέθεσα, πως έφυγε σαν πμ).

Μηδενικό σχεδόν κοντραστ, το μοτίβο ανακατεμένο με τα γράμματα. Μπορεί να το αναπαράγει κανείς ως bug;

Edit: Αυτό φαίνεται ότι διορθώνεται αν βγω από τη συζήτηση και ξαναμπώ και πατήσω ανάγνωση. Φαίνεται κανονικά τώρα. Με το που στέλνεται όμως το πμ και εμφανίζεται δυναμικά η παράθεση από κάτω χωρίς refresh, κάνει αυτό το σκάλωμα του μοτίβου.

Browser FF72.02 64bit
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
@Valder αυτό με την παράθεση πρέπει να διορθώθηκε.

Δεν πειράζει να έχουμε πολλά addons, άλλωστε το vBulletin 3 που είχαμε πριν ήταν καραξεσκισμένο σε addons :P Τώρα τα έχουμε όλα σε ένα με ονομασία Core που έφτιαξα εγώ.

Θα ξανά μπει λειτουργία για αλλαγή της διάταξης των μηνυμάτων, απλά επειδή δεν έχω χρόνο να τη φτιάξω και το addon που υπάρχει είναι επί πληρωμή, ίσως αργήσει λίγο (κάπου μέχρι το τέλος αυτού του μήνα).

Ένα άλλο που θα αλλάξει είναι να γίνονται strip οι παραθέσεις μηνυμάτων, όταν κάποιος κάνει hover στην αρχική σελίδα στα τελευταία μηνύματα, έτσι ώστε να φαίνεται μόνο το αυτούσιο μήνυμα του μέλους κι όχι και το μήνυμα που παραθέτει (καθώς καλύπτει χώρο και πολλές φορές δεν φαίνεται η πραγματική απάντηση, άσε που χάλασε η διάταξη μετά τη διόρθωση της γρήγορης παράθεσης όταν πατάς υποβολή).
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως να υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται η ηλικία χωρίς παράλληλα να εμφανίζεται η ακριβής ημερομηνία γέννησης; @Scandal
 

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Γίνεται να απενεργοποιήσει κάποιος το να βγαίνει το κουμπί της γρήγορης απάντησης στο κείμενο όταν κάνουμε highlight ένα κομμάτι του; Εννοώ να μπει επιλογή να γίνεται ατομικά, όχι να ισχύσει για όλα τα μέλη του forum.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ρε παιδιά μόνο εγώ δε βρίσκω τις κατηγορίες thread στο chat and fun??!! (από κινητό μόνο)

Screenshot_20200206_101202_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200206_101214_com.android.chrome.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
@Agaphbou αν πας εδώ, δεν τις βλέπεις κάτω από τις πρόσφατες συζητήσεις αν κάνεις scroll; :hmm:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1) :) Δεν μπορώ να αλλάξω τη ψήφο μου εδώ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2) Πιστεύω ότι το steki πρέπει να μπει στην εποχή του darkmode.

Αριστερά έχω το macrumor και δεξιά το steki.Κοιτάξτε το αριστερά πως αλλάζει ανάλογα με τη ρύθμιση που έχεις στο λειτουργικό σύστημα προσαρμόζεται και το template του site.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
1) :) Δεν μπορώ να αλλάξω τη ψήφο μου εδώ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

2) Πιστεύω ότι το steki πρέπει να μπει στην εποχή του darkmode.

Αριστερά έχω το macrumor και δεξιά το steki.Κοιτάξτε το αριστερά πως αλλάζει ανάλογα με τη ρύθμιση που έχεις στο λειτουργικό σύστημα προσαρμόζεται και το template του site.

View attachment 68167







Συμφωνώ
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Χμ,πως μπορώ να βλέπω τα αδιάβαστα μηνύματα του φόρουμ ,χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω σε κάθε κατηγορία και σε κάθε θέμα που παρακολουθώ;Δεν υπάρχει κουμπάκι που να μου δείχνει τα νέα μηνύματα σε όλα τα θέματα απο την τελευταία μου επίσκεψη;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,842 μηνύματα.
@Averkina δες εδώ: https://www.e-steki.gr/whats-new/latest-activity (είναι το Τι Νέα; παραπάνω) και πατάς το Νέα μηνύματα στο forum. Παίζει να το αλλάξω ώστε να οδηγεί εκεί το Τι Νέα; αμέσως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top