Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τα παιχνίδια τα έχω 5 μήνες - στην αρχή ξετρελαινόταν και τώρα προτιμάει να παίζει με τα στυλό μου. :look:
Ευχαριστώ πάντως, θα δοκιμάσω να της τα κρύψω μπας και! :)
Το αγαπημενο τους ειναι να κοβω σε ροδελες το χαρτονακι απο το χαρτι υγειας. Παιζουν με τις ωρες.

Για να επανελθω και στο θεμα, μια απο τις πιο αποτυχημενες αγορες μου ηταν ενα λαπτοπ compaq το οποιο το ειχα πληρωσει 1.5 χιλιαρικο και διηρκησε μονο 1.5 χρονο, πριν τα φτυσει η οθονη, το wifi και στο τελος η μητρικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα dr martnes για μενα ειναι η καλύτερη αγορά😅
Αθανατα ! χαλαλι οι πρώτοι μηνες μέχρι να σπασοουν...
Κι εγώ τις έχω από το 2012, σκυλιά. Τις πήρα βέβαια ένα νούμερο μεγαλύτερο, οπότε ναι μεν με ζόρισαν για "σπάσουν", όχι τόσο όμως. :P

Οι σολες πως ειναι; Επειδη περπαταω πολυ το πρωτο πραγμα που διαλυω ειναι τα τακουνια. Λιωνουν σε χρονο dt. Ειναι σκληρο το λαστιχο ή θα φαγωθει ευκολα; Επισκευαζεται;
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Οι σολες πως ειναι; Επειδη περπαταω πολυ το πρωτο πραγμα που διαλυω ειναι τα τακουνια. Λιωνουν σε χρονο dt. Ειναι σκληρο το λαστιχο ή θα φαγωθει ευκολα; Επισκευαζεται;

Είναι μια χαρά. Ακόμα ανάγλυφες από κάτω! Και έχε υπόψιν σου ότι α) για κάποιον απροσδιόριστο λόγο για ένα εύλογο χρονικό διάστημα στην αρχή έσερνα τα πόδια μου, και β) ακόμα κι αν δεν τα έσερνα, έχω στραβό πάτημα στο ένα πόδι οπότε αν δεν είναι καλή η σόλα, αυτή λιώνει περίεργα και γίνεται γρήγορα άβολη. Το μόνο σημείο που μού έχει λιώσει ελαφρώς είναι στο εσωτερικό πλάι της δεξιάς πτέρνας, που δεν επηρεάζει το περπάτημα, και το πιο πιθανό αν δεν είναι έτσι |/ τα πόδια σου, να μην γίνει σε εσένα. :P Επίσης, είναι πιο ελαφρύ παπούτσι από ότι περίμενα.

Edit: Δε γνωρίζω αν επισκευάζεται εύκολα, ξέρω μόνο ότι δε χρειάστηκε ποτέ να το κάνω. Επίσης, επειδή όπως προείπα έχω στραβό πάτημα, τα παπούτσια μου έχουν την τάση να ανοίγουν-σκίζονται, δεν είχα ποτέ κανένα θέμα τις συγκεκριμένες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.


Ετήσια συνδρομή Apple Arcade. Εκτός από 3, 4 must play τίτλους δεν έχω βρει άλλα τίμια παιχνίδια να παίξω. Τζάμπα 49.99 ευρώ. :(. Ελπίζω να αλλάξει αυτό με την πολυαναμενόμη κυκλοφορία του Pathless.
To Pathless κυκλοφόρησε και ότι είπα το παίρνω πίσω. Απίστευτο παιχνίδι. Σίγουρο το καλύτερο παιχνίδι που έχει κυκλοφορήσει σε smartphone (κυκλοφορεί και σε epic store, ps4/5).
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To Pathless κυκλοφόρησε και ότι είπα το παίρνω πίσω. Απίστευτο παιχνίδι. Σίγουρο το καλύτερο παιχνίδι που έχει κυκλοφορήσει σε smartphone (κυκλοφορεί και σε epic store, ps4/5).
περιμενα να πεις αποτυχημένη αγορά για το macbook που πήρες πριν δυο χρόνια τώρα που βγαίνουν οι Μ1
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Γενικά δεν ξέρω αν σας το έχω πει αλλά κάνω πολλές αγορές μέσω διαδικτύου, κάποιες ιδιαίτερα επιτυχημένες, σε καλή τιμή, μερικές μέτριες και κάποιες -λίγες ευτυχώς- πολύ χάλια. Μια από αυτές ήταν μία που έκανα τον Αύγουστο. Καλοκαίρι, διακοπές στην Κω, βράδυ. Εκεί που σερφάριζα να μια διαφήμιση για ένα χειροκίνητο περίπου πλυντήριο ρούχων, αναδιπλούμενο, με μηχανισμό στροβίλησης για να πλένει τα ρούχα, και επειδή ήταν πτυσσόμενο, χωρούσε σε βαλίτσα..ε επηρεασμένος από το ότι βρισκόμουν διακοπές, λέω ό,τι πρέπει για διακοπές είναι αυτό. Το παραγγέλνω 25 ευρώ, χωρίς πολλή σκέψη, από ΗΠΑ. Μετά από κανένα μήνα έρχεται και παίρνω αυτό που βλέπετε στις φωτό!!!

20200921_212244.jpg
20200921_212253_001.jpg
στυλο.jpg


Ναι αυτό που φαίνεται ως πλαστικό πιάτο σκύλου, το πωλούσαν για πλυντήριο, έχω βάλει και την χερούκλα μου για να δείτε το μέγεθος! Από μηχανισμό, ούτε συζήτηση, τίποτα δεν είχε! Στέλνω e-mail στην εταιρεία, η οποία, αφού ανταλλάξαμε 2-3 e-mail προσπαθούσαν να με πείσουν ότι παρήγγειλα την απλή έκδοση του "πλυντηρίου" και ότι το μεγάλο με τον μηχανισμό έκανε γύρω στα $130 αλλά επειδή είμαι εγώ, θα μου το πωλούσαν $99 μόνο και θα μπορούσα να κρατήσω την "απλή έκδοση" επίσης. Μόλις ζήτησα τα λεφτά μου πίσω, σταμάτησαν να μου απαντούν. Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal, το οποίο και μεσολάβησε και πήρα τα λεφτά μου πίσω αφού το επέστρεψα (πληρώνοντας και 11 ευρώ ταχυδρομικά). Να σημειώσω ότι η σελίδα και η περιγραφή του προϊόντος ήταν εντελώς παραπλανητική και πουθενά δεν γινόταν σαφή διάκριση μεταξύ απλής και αναβαθμισμένης έκδοσης, αντιθέτως στη μία και μοναδική φωτογραφία της "απλής" έκδοσης (που δεν αναφέροταν ως τέτοια) το χμμμ..πλυντήριο, φαινόταν τεράστιο!! Ευτυχώς που πήρα τα λεφτά μου πίσω!!!
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Ένα μίξερ διαβολάκι που δεν δούλεψε ποτέ και ένα όργανο γυμναστικής που άρχιζε να τρίζει στην πρώτη βδομάδα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Τι ειναι αυτο που αγορασατε και πραγματικα το μετανιωσατε;:hmm:
Ειτε γιατι τελικα δεν σας χρειαζοταν, ειτε γιατι δεν βγηκε οπως το θελατε ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο;
Οποιοδηποτε αντικειμενο, οποιασδηποτε αξιας οποιαδηποτε περιοδο της ζωης σας...









(το thread και η ΟΔ δε σκοπευει να σας δωσει πισω τα χρηματα που κλαιτε οποτε μην χαιρεστε!:P )
Το καρότσι των παιδιων μου, 500 ευρώ μια Μάουνα να. Δεν έκατσε ποτε κανένα παρα μέχρι να χρόνισουν. Και τελικά Βολευτηκαμε ένα φτηνό των 100 ευρώ και τη βγάλαμε για χρόνια!
Το χω βάλει προς πωληση το πρωτο κρίμα είναι...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το καρότσι των παιδιων μου, 500 ευρώ μια Μάουνα να. Δεν έκατσε ποτε κανένα παρα μέχρι να χρόνισουν. Και τελικά Βολευτηκαμε ένα φτηνό των 100 ευρώ και τη βγάλαμε για χρόνια!
Το χω βάλει προς πωληση το πρωτο κρίμα είναι...
Μαθημα ενα επειδη τα παιδια μεγαλωνουν γρηγορα μη χαλατε πολλα λεφτα σε κατι που δεν θα το εχουν για πολυ. :P


Σε πειραζω @Ariana2018 αλιμονο σαν γονεις παιρνουμε τα καλυτερα.
Εγω ειχα παρει κατι αθλητικα δε με βολεψαν τα χαρισα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Μαθημα ενα επειδη τα παιδια μεγαλωνουν γρηγορα μη χαλατε πολλα λεφτα σε κατι που δεν θα το εχουν για πολυ. :P


Σε πειραζω @Ariana2018 αλιμονο σαν γονεις παιρνουμε τα καλυτερα.
Εγω ειχα παρει κατι αθλητικα δε με βολεψαν τα χαρισα.
Εβανεσενς όλα τα πρωτα καροτσια πανω κάτω τόσο έχουν..... Υπάρχουν και πιο οικονομικά αλλά κάτω από 350 δε βρίσκεις. Καρότσι ανετο για ένα μωρό να κοιμάται καλά εκεί με ποδοσακο, καλά διαπνεοντα υφάσματα... Τόσο παει........
Το άλλο των 100 είναι το λεγόμενο μπαστουνι, εκεί δεν κοιμάται το μωρό απλά κάθεται... Όποτε έστω και για ένα χρόνο αναγκαστικά τα δίνεις... Και να ταν μόνο αυτό το έξοδο... Όταν είναι μωρά τα έξοδα είναι τρελα. Κι εμείς δεν είχαμε κάποιον να μας χαρισει τα αγοράσαμε όλα...
Ελπίζω αν το πάρει τώρα κάποιος να το χαρεί..
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εβανεσενς όλα τα πρωτα καροτσια πανω κάτω τόσο έχουν..... Υπάρχουν και πιο οικονομικά αλλά κάτω από 350 δε βρίσκεις. Καρότσι ανετο για ένα μωρό να κοιμάται καλά εκεί με ποδοσακο, καλά διαπνεοντα υφάσματα... Τόσο παει........
Το άλλο των 100 είναι το λεγόμενο μπαστουνι, εκεί δεν κοιμάται το μωρό απλά κάθεται... Όποτε έστω και για ένα χρόνο αναγκαστικά τα δίνεις... Και να ταν μόνο αυτό το έξοδο... Όταν είναι μωρά τα έξοδα είναι τρελα. Κι εμείς δεν είχαμε κάποιον να μας χαρισει τα αγοράσαμε όλα...
Ελπίζω αν το πάρει τώρα κάποιος να το χαρεί..
Ναι καλε ξερω απο φιλες και ξαδερφες. Πανακριβα ειναι. Σκετη εκμεταλλευση.
Αλλα τι να κανεις? Βολευει και στα ψωνια και στο μωρο.
Καλα εκανες. Και εκεινες τετοιο ειχαν.
Βαλτο στις αγγελιες εχει και στο φβ εχει και στο ιντερνετ καποιος θα το παρει.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το καρότσι των παιδιων μου, 500 ευρώ μια Μάουνα να. Δεν έκατσε ποτε κανένα παρα μέχρι να χρόνισουν. Και τελικά Βολευτηκαμε ένα φτηνό των 100 ευρώ και τη βγάλαμε για χρόνια!
Το χω βάλει προς πωληση το πρωτο κρίμα είναι...
Εμένα πάλι αυτή η μαούνα με βόλεψε όσο ήταν μωράκια !Το τι καφέδες ηπιαμε και αυτά ήταν εκεί μέσα και έριχναν τους υπνους τους δεν λέγεται !!!
Φυσικά ο γιος μου μόνο εκεί κοιμόταν 🤦🤦
Όταν μεγάλωσαν όπως λες και εσύ την έβγαλαν σε αυτά τα σπαστά των 100 ευρώ τα οποία έγραψαν χιλιόμετρα, ειδικά στις διακοπές και δεν έπαθαν τίποτα .
Την μαουνα ακόμα την έχω και εμένα τα παιδιά μου μεγάλωσαν ,λέω να την δώσω προίκα τους μην εμφανιστούν και χωρίς όχημα- αντίκα πλέον 🤪😋
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πέρυσι το iPad Air.
Δεν φταίει το προϊόν στην δική μου περίπτωση, εκλαιγα τα λεφτά μου γιατι εν τέλει δεν το χρειάστηκα ποτέ και κάθεται.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πέρυσι το iPad Air.
Δεν φταίει το προϊόν στην δική μου περίπτωση, εκλαιγα τα λεφτά μου γιατι εν τέλει δεν το χρειάστηκα ποτέ και κάθεται.
μπορεις να το πουλησεις καλε και να παρεις τα χρηματα σου πισω οχι οσο το πηρες αλλα να αποκομισεις κατι απο το να καθεται σε ενα ραφι ας πουμε οτι θελεις δηλαδη :thumbup: εγω ηλεκτρονικα που δεν τα χρησιμοποιω ή εφαγαν τα ψωμια τους ή τα δινω σε φιλους ή τα πουλαω,δε μαρεσει να εχω να σπιτι γεματο συσκευες που δεν χρησιμοποιω.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Γενικά δεν ξέρω αν σας το έχω πει αλλά κάνω πολλές αγορές μέσω διαδικτύου, κάποιες ιδιαίτερα επιτυχημένες, σε καλή τιμή, μερικές μέτριες και κάποιες -λίγες ευτυχώς- πολύ χάλια. Μια από αυτές ήταν μία που έκανα τον Αύγουστο. Καλοκαίρι, διακοπές στην Κω, βράδυ. Εκεί που σερφάριζα να μια διαφήμιση για ένα χειροκίνητο περίπου πλυντήριο ρούχων, αναδιπλούμενο, με μηχανισμό στροβίλησης για να πλένει τα ρούχα, και επειδή ήταν πτυσσόμενο, χωρούσε σε βαλίτσα..ε επηρεασμένος από το ότι βρισκόμουν διακοπές, λέω ό,τι πρέπει για διακοπές είναι αυτό. Το παραγγέλνω 25 ευρώ, χωρίς πολλή σκέψη, από ΗΠΑ. Μετά από κανένα μήνα έρχεται και παίρνω αυτό που βλέπετε στις φωτό!!!

View attachment 72215View attachment 72216View attachment 72217

Ναι αυτό που φαίνεται ως πλαστικό πιάτο σκύλου, το πωλούσαν για πλυντήριο, έχω βάλει και την χερούκλα μου για να δείτε το μέγεθος! Από μηχανισμό, ούτε συζήτηση, τίποτα δεν είχε! Στέλνω e-mail στην εταιρεία, η οποία, αφού ανταλλάξαμε 2-3 e-mail προσπαθούσαν να με πείσουν ότι παρήγγειλα την απλή έκδοση του "πλυντηρίου" και ότι το μεγάλο με τον μηχανισμό έκανε γύρω στα $130 αλλά επειδή είμαι εγώ, θα μου το πωλούσαν $99 μόνο και θα μπορούσα να κρατήσω την "απλή έκδοση" επίσης. Μόλις ζήτησα τα λεφτά μου πίσω, σταμάτησαν να μου απαντούν. Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal, το οποίο και μεσολάβησε και πήρα τα λεφτά μου πίσω αφού το επέστρεψα (πληρώνοντας και 11 ευρώ ταχυδρομικά). Να σημειώσω ότι η σελίδα και η περιγραφή του προϊόντος ήταν εντελώς παραπλανητική και πουθενά δεν γινόταν σαφή διάκριση μεταξύ απλής και αναβαθμισμένης έκδοσης, αντιθέτως στη μία και μοναδική φωτογραφία της "απλής" έκδοσης (που δεν αναφέροταν ως τέτοια) το χμμμ..πλυντήριο, φαινόταν τεράστιο!! Ευτυχώς που πήρα τα λεφτά μου πίσω!!!
Δεν το βλέπεις λίγο ποιο θετικά;
Για παράδεγμα, εμένα σαφώς σε πλυντήριο μου φέρνει και μάλιστα ρούχων.
Χειροκίνητο βέβαια, αλλά είναι ότι πρέπει για να πλύνεις το βρακάκι της γατούλας σου, την οποία αν δεν έχεις με ένα μικρό κόστος θα την προμηθευτείς. (δεν θα την αγοράσεις)
Και όλα μέλι γάλα... :morning1:

Υ.Γ. φαντάσου πόσο καλό θα κάνει στην ψυχολογία της γατούλας σου!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γενικά δεν ξέρω αν σας το έχω πει αλλά κάνω πολλές αγορές μέσω διαδικτύου, κάποιες ιδιαίτερα επιτυχημένες, σε καλή τιμή, μερικές μέτριες και κάποιες -λίγες ευτυχώς- πολύ χάλια. Μια από αυτές ήταν μία που έκανα τον Αύγουστο. Καλοκαίρι, διακοπές στην Κω, βράδυ. Εκεί που σερφάριζα να μια διαφήμιση για ένα χειροκίνητο περίπου πλυντήριο ρούχων, αναδιπλούμενο, με μηχανισμό στροβίλησης για να πλένει τα ρούχα, και επειδή ήταν πτυσσόμενο, χωρούσε σε βαλίτσα..ε επηρεασμένος από το ότι βρισκόμουν διακοπές, λέω ό,τι πρέπει για διακοπές είναι αυτό. Το παραγγέλνω 25 ευρώ, χωρίς πολλή σκέψη, από ΗΠΑ. Μετά από κανένα μήνα έρχεται και παίρνω αυτό που βλέπετε στις φωτό!!!

View attachment 72215View attachment 72216View attachment 72217

Ναι αυτό που φαίνεται ως πλαστικό πιάτο σκύλου, το πωλούσαν για πλυντήριο, έχω βάλει και την χερούκλα μου για να δείτε το μέγεθος! Από μηχανισμό, ούτε συζήτηση, τίποτα δεν είχε! Στέλνω e-mail στην εταιρεία, η οποία, αφού ανταλλάξαμε 2-3 e-mail προσπαθούσαν να με πείσουν ότι παρήγγειλα την απλή έκδοση του "πλυντηρίου" και ότι το μεγάλο με τον μηχανισμό έκανε γύρω στα $130 αλλά επειδή είμαι εγώ, θα μου το πωλούσαν $99 μόνο και θα μπορούσα να κρατήσω την "απλή έκδοση" επίσης. Μόλις ζήτησα τα λεφτά μου πίσω, σταμάτησαν να μου απαντούν. Ευτυχώς είχα πληρώσει μέσω paypal, το οποίο και μεσολάβησε και πήρα τα λεφτά μου πίσω αφού το επέστρεψα (πληρώνοντας και 11 ευρώ ταχυδρομικά). Να σημειώσω ότι η σελίδα και η περιγραφή του προϊόντος ήταν εντελώς παραπλανητική και πουθενά δεν γινόταν σαφή διάκριση μεταξύ απλής και αναβαθμισμένης έκδοσης, αντιθέτως στη μία και μοναδική φωτογραφία της "απλής" έκδοσης (που δεν αναφέροταν ως τέτοια) το χμμμ..πλυντήριο, φαινόταν τεράστιο!! Ευτυχώς που πήρα τα λεφτά μου πίσω!!!
Καλα κι εσυ συγνωμη τωρα οτι εβλεπες επρεπε να το παραγγειλεις αμεσως χωρις να κανεις μια ερευνα αγορας? Κατι? Εστω να δεις αν υπηρχε αυτη η εταιρια αν υπηρξαν σχολια δυσαρεστημενων πελατων?
Εγω παντα τα κοιταω αυτα πριν.
Ξερεις στον κοσμο της ελευθερης αγορας του ιντερνετ πολυ ευκολα ο αλλος κανει ενα εικονικο eshop και πουλαει αερα!
Και εξαφανιζεται και δεν βρισκεις οχι μονο να παρεις λεφτα ουτε καν προιον!
Δες εχουν γινει πολλα
https://www.distractify.com/p/wish-app-fails

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/p...p-me-kinita-tilefona-kai-proionta-tehnologias

https://www.news247.gr/epixeiriseis...thike-prostimo-300-chil-eyro.7638580.amp.html

Εδω του λενε να επιστρεψει το σωστο προιον δηλαδη άλλα κι άλλα😂
Screenshot_20210414-172607.png

https://www.protagon.gr/epikairotit...sw-kai-parte-kai-ta-lefta-sas-44342204045/amp

Και μια πλατφορμα που διαφημιζεται για φθηνα προιοντα ειναι το wish apk.
Screenshot_20210414-172835.png

Δες σχολια

Screenshot_20210414-172926.png


γιαυτο ειμαστε προσεκτικοι στις online αγορες μας ακριβως γιατι εχουν γινει πολλα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,241 μηνύματα.
Εκανα κι εγώ μια πατατα και προσπαθω να το ξεχάσω
Μου χε χαλάσει το δικό μου αιφον και ήθελα παλι το ίδιο. Το βρήκα λοιπόν σε ένα κατάστημα κάπου στην άλλη άκρη της Ελλάδας. Από κατάστημα. Ήρθε το άνοιξα αλλά φυσικά δεν ασχοληθηκα με το κουτί ουτε με το τι είχε μέσα (δεν είχε)
Γενικά υπήρξα άσχετη με αυτά, είχα υποθέσει πως το πήρα καινουριο. Τελικά δεν ήταν ,ήταν μεταχείρισμενο και μετά από κανα μηνα απλώς δε δουλευε. Πήρα στο μαγαζί λέει στείλτο να το δουμε, τελικα δεν το στειλα ποτε, έχασα ποσα ευρω και το πεταξα στα σκουπίδια.



Συνεχίζω....
Το τρελό ειναι πως μετά από μια βδομαδα αφου το πεταξα, βρήκα σε μεγάλο εμπορικό κατάστημα ένα αιφον....εξω σε ένα παγκακι. Κανεις τριγυρω. Ναι όπως το ακουτε. Κάποιος στη θέση μου θα το χε κρατήσει. Το σκέφτηκα προς στιγμήν αλλά μετά από καμμια ώρα με πηρε η ιδιοκτήτρια του και φυσικά της το επέστρεψα...

Αλλά δεν ξέρω περιεργη συμπτώση!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εκανα κι εγώ μια πατατα και προσπαθω να το ξεχάσω
Μου χε χαλάσει το δικό μου αιφον και ήθελα παλι το ίδιο. Το βρήκα λοιπόν σε ένα κατάστημα κάπου στην άλλη άκρη της Ελλάδας. Από κατάστημα. Ήρθε το άνοιξα αλλά φυσικά δεν ασχοληθηκα με το κουτί ουτε με το τι είχε μέσα (δεν είχε)
Γενικά υπήρξα άσχετη με αυτά, είχα υποθέσει πως το πήρα καινουριο. Τελικά δεν ήταν ,ήταν μεταχείρισμενο και μετά από κανα μηνα απλώς δε δουλευε. Πήρα στο μαγαζί λέει στείλτο να το δουμε, τελικα δεν το στειλα ποτε, έχασα ποσα ευρω και το πεταξα στα σκουπίδια.



Συνεχίζω....
Το τρελό ειναι πως μετά από μια βδομαδα αφου το πεταξα, βρήκα σε μεγάλο εμπορικό κατάστημα ένα αιφον....εξω σε ένα παγκακι. Κανεις τριγυρω. Ναι όπως το ακουτε. Κάποιος στη θέση μου θα το χε κρατήσει. Το σκέφτηκα προς στιγμήν αλλά μετά από καμμια ώρα με πηρε η ιδιοκτήτρια του και φυσικά της το επέστρεψα...

Αλλά δεν ξέρω περιεργη συμπτώση!
Α περιεργη συμπτωση!
Αν δεν επαιρνε ομως ειχες μια ευκαιρια να το αποκτησεις!
Κοιταξε ειναι αυτο που λενε μας σκορπαει ευκαιριες η ζωη και εμεις τις κλωτσαμε :D
 

WhaleOilBeefHooked

Νεοφερμένος

Ο WhaleOilBeefHooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ πρόσφατα είχα να ταξiδέψω από το ένα άκρο της Γερμανίας στο άλλο σε ένα χωριό, 9+ ώρες ταξίδι. Φτάνω στον προορισμό μου και πάνε όλα καλά. Ξεκινάω να επιστρέψω και ενώ περπατάω μπαίνω να αγοράσω εισητήρια στο κινητό. Περπατάω άλλη μισή ώρα, φτάνω στο σταθμό του τρένου, και βλέπω ότι τα είχα αγοράσει για αύριο :laugh: rip 250 euros
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν εγώ φταίω για αυτό που έγινε 100%
Αγόρασα απο τη σουίτα της adobe ολη την προσφορά 70 περίπου ευρώ τον μήνα με το σκεπτικό οτι συμφέρει και πως θα ασχοληθώ λίγο με όλα. Κατέληξα να χρησιμοποιώ μόνο Premiere Pro kai After Effects που ήταν και αυτά που χρησιμοποιούσα έτσι κι αλλιώς.
Έτσι τελικά είμαι δεσμευμένη να δίνω 30Ε/ μήνα στην adobe για κανέναν απολύτως λόγο.
Τώρα αν το ακυρώσω για να αγοράσω μεμονωμενα αυτά τα 2 θα πληρώσω πρόστιμο 200+ ευρώ.

:cray:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top