Adobe Photoshop: Απορίες και Ερωτήσεις

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Το gimp δεν πιάνει μια μπροστά στο photoshop. Το photoshop κάνει θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πιθανό. Και αυτός που χρειάζεται πραγματικά τα θαύματα που κάνει, θα το αγοράσει γιατί είναι επαγγελματίας. Αμφιβάλλω αν υπάρχει διψήφιος αριθμός ατόμων εδώ μέσα που δεν τους καλύπτει το gimp.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Μη δέχεσαι άκριτα ο,τι λέει ο κάθενας όμως ε, να ζητάς πολλές γνώμες πριν καταλήξεις στο συμπέρασμά σου. Γενική παρατήρηση αυτή.


Έχεις πλέον, από εδώ :)

garch εμένα με βολεύει για τα σχηματάκια που θέλω να κάνω, το πιο σημαντικό είναι ότι είναι όλα vector και κάνω scaling όσο θέλω χωρίς να χαλάει η εικόνα. Θέλω να είναι όμορφη η διπλωματική :P

Προφανώς δε χρησιμοποιώ ούτε το 1% των δυνατοτήτων του inkscape, κάτι κυκλάκια και τετραγωνάκια κάνω, τα ενώνω με γραμμούλες και χαίρομαι.



Τυχαία ανακάλυψη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το gimp δεν πιάνει μια μπροστά στο photoshop. Το photoshop κάνει θαύματα.

Για ανέφερε ένα θαύμα που κάνει το photoshop και δεν κάνει το gimp όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάπου έπρεπε να το βάλω και νομίζω ταιριάζει εδώ:

Δείτε μια νέα εκπληκτική δυνατότητα του Photoshop CS5:


https://www.youtube.com/watch?v=4nAklIkMy4g
:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος για κάτι τέτοιο να χρησιμοποιήσει το Photoshop και όχι το 3D studio.
Όπως και να έχει, ωραία δυνατότητα. Αν και κάτι μου λέει ότι στο μέλλον θα δούμε πολλές υπερβολές από αυτή την δυνατότητα. Κάτι σαν τα gradient :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο tutorial στα ελληνικά γιατί θα το πατήσω κάτω???:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μπορείς απλώς να ρωτήσεις εδώ να σου πούμε. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Θέλω να βάλω μια φώτο μέσα σε μια άλλη αλλά δεν τα καταφέρνω :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χμ.. Θα χρειαστούμε περισσότερες πληροφορίες.... Αυτό, έτσι όπως το λες γίνεται με ένα απλό paste. Αλλά μάλλον κάτι άλλο έχεις στο μυαλό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ωραία. Τι ακριβώς σε δυσκολεύει; Το ξεγύρισμα; Η απομάκρυνση δηλαδή του φόντου από την εικόνα που θέλεις να εισάγεις;

(Η εικόνα που βλέπω πάντως είναι ή πολύ κακό photoshop, ή η κοπέλα είναι γίγαντας. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
αντε και την κόβω τη φώτο οπως θελω και μετα πως διατηρω αυτο που εμεινε για να το βαλω μεσα στην αλλη φωτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ΑΝ έχω καταλάβει καλά:

Ανοίγεις την εικόνα που θέλεις να ξεγυρίσεις και αυτή στην οποία θα τοποθετήσεις το ξεγυρισμένο.
Επιλέγεις το κομμάτι που σε ενδιαφέρει, γύρω του δηλαδή βλέπεις τα λεγόμενα marching ants - μικρές διακεκομμένες γραμμές που μοιάζουν με μυρμηγκάκια που περπατούν στη σειρά - πατάς ctrl + C, επιλέγεις τη δεύτερη εικόνα να είναι ενεργή, και πατάς: ctrl + V.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μενουν ανοιχτα 2 παραθυρα και δεν επικολλαται η εικονα η μια στην αλλη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για δες αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=lRiQvi4kKLU μήπως σε βοηθήσει...

(Η τελευταία λύση, είναι να μας δώσεις να στη φτιάξουμε :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
αχ το εκανααααα!!!! ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τίποτα!!! Να 'σαι καλά!!! :-* Πολύ χαίρομαι που τα κατάφερες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα...

Ξεγύρισα πολλές εικόνες και πάτησα layer via copy σε όλες και αυτές θέλω να τις τοποθετήσω σε ένα άλλο αρχείο στο photoshop. Πώς το κάνω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε τα βασικα που κανει το φωτο σοπ? ειχα ξαναγραψει αλλα μου το διαγραψαν το μνμ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top