Apple

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σαχλαμάρες της ΕΕ. Δίκαιο έχει ο Cook. Τέτοιοι νόμοι δημιουργούν προβλήματα στη εξέλιξη. Επιπρόσθετα δημιουργείται άλλο σημαντικότερο πρόβλημα. Τα ίδια καλώδια δεν κάνουν για όλες τις περιπτώσεις, ούτε οι συσκευές που έχουν το ίδιο βύσμα και κάνουν την ίδια δουλειά είναι το ίδιο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Απαίσιος νόμος, άλλο ένα δείγμα της αριστερής παρεμβατικότητας της ΕΕ που καταρρίπτει τους κανόνες της ελεύθερης αγοράς.
 

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν είναι windows τα MacOS. Τα νέα SDK έχουν περιορισμένη προς τα πίσω υποστήριξη περίπου 2 χρόνια από την μη υποστήριξη του OS. Αυτή τη στιγμή για παράδειγμα η τελεύταια έκδοση του office δεν τρέχει σε macOS παλιότερα του Catalina (2019). Στα windows δεν έχεις πρόβλημα και 10 χρόνια να περάσουν.

Συνεπώς διαφωνώ. Θα τους πειράζει και πολύ και ήδη έχει αρχίσει το κράξιμο.
Ισχύει αυτό. Στο xcode για παράδειγμα ξέρω οτι έχουμε απαίτηση για latest macOS που συνδέεται με τη δυνατότητά σου να ανεβάσεις εφαρμογές στο app store.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έκανα λάθος με το SDK. Το deployment target δεν είναι μόνο 2 χρόνια. Μπορεί να κανεις εφαρμογές που να τρέχουν από MacOS Maverick (2013) και μετά ενώ στο iOS/iPad OS από το iOS 9 (iPhone 4s) και μετά. Παλιά πρέπει να ήταν πιο περιορισμένο. Αν ήθελες να υποστηρίζεις ενα πιο παλιό λειτουργικό έπρεπε να έχεις ξεχωριστο Mac με προηγουμενο λειτουργικό και αναπτύσσει ξεχωριστά την εφαρμογή και αυτό για μικρό χρονικό διάστημα γιατί η Apple απαιτεί το τελευταιο SDK κάθε φορά.

Ισχύει αυτό. Στο xcode για παράδειγμα ξέρω οτι έχουμε απαίτηση για latest macOS που συνδέεται με τη δυνατότητά σου να ανεβάσεις εφαρμογές στο app store.
1, 2 χρόνια για την ακρίβεια. Κάθε χρόνο βγαίνει ένα major update του SDK που κόβει την υποστήριξη του Xcode από το προηγούμενο macOS. Φέτος έγινε στην έκδοση 13.3 τον Απρίλη. Παλιότερα γινόταν λίγο μετά τα Χριστούγεννα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ναι θήκη για το iPhone 13. Είναι οικολογική και την αγόρασα από την Vodafone 17€.
D175B501-C56A-49EE-860A-00D52BD3F314.jpeg
F0379C36-6733-41D8-B4AA-902472BFC79F.jpeg
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,655 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ρεεε εσυ δεν ειχες samsung s21 πριν απο κανα 3-4 μηνες? Γιατι αλλαξες τοσο γρηγορα τηλεφωνο.
Είχα το S20 FE από τον 11/2020 έως και τον 2/2022. Ο λόγος που άλλαξα ήταν καθώς το s20 είχε υπερβολικά κολλήματα, ήταν αρκετά μεγάλο για τα χέρια μου (6.5 ίντσες), ενώ το iOS μου είχε λείψει αρκετά σαν ecosystem. Συν οτι είχα και επιδότηση από την Vodafone και έτσι πήρα το 13αρι από 900€ που έκανε στα 720€. Γενικά είμαι χαρούμενος με την επιλογή που έκανα .😁😁
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Πολύ άσχημη βρε πάρε τίποτα καλύτερο. :P
Καλή είναι, αυτή θα την έχω σαν δεύτερη θήκη. Για καλή θήκη και για όταν πηγαίνω παραλία που έχει ήλιο και άμμο έχω βιβλιαράκι που παρέχει σαφώς μεγαλύτερη προστασία. Αυτή εδώ είναι.

13E0D486-A0BF-4168-B8DC-57DF8EE3CCF0.jpeg
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή είναι, αυτή θα την έχω σαν δεύτερη θήκη. Για καλή θήκη και για όταν πηγαίνω παραλία που έχει ήλιο και άμμο έχω βιβλιαράκι που παρέχει σαφώς μεγαλύτερη προστασία. Αυτή εδώ είναι.

View attachment 103784
Βασικά το ανάποδο ακριβώς ισχύει... εκτός αν εννοείς προστασία από τον ήλιο.

Οι θήκες που προστατεύουν τις γωνίες και έχουν μαλακή σιλικόνη στο εσωτερικό, είναι οι μόνες που βοηθάν ουσιαστικά... τύπου spigen(υπάρχουν πολλές για iphone)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Βασικά το ανάποδο ακριβώς ισχύει... εκτός αν εννοείς προστασία από τον ήλιο.

Οι θήκες που προστατεύουν τις γωνίες και έχουν μαλακή σιλικόνη στο εσωτερικό, είναι οι μόνες που βοηθάν ουσιαστικά... τύπου spigen(υπάρχουν πολλές για iphone)
Αρα θεωρείς ότι το βιβλίο δεν προστατεύει ουσιαστικά;;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρα θεωρείς ότι το βιβλίο δεν προστατεύει ουσιαστικά;;
Ναι ρε σίγουρο είανι αν τα συγκρίνεις δίπλα δίπλα(όπως έχω κάνει εγώ). 'Εστω πως το κινητό πέφτει, πως θα μειώσει τον κραδασμό το βιβλίο; μπορεί τις γρατζουνιές μόνο(αλλά μετά θα δείχνει άσχημο αυτό :tongue: ).Οι σπίγκεν μου έχουν σώσει κινητά που χωρίς ή με χειρότερη θήκη θα πήγαιναν για πέταμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Ναι ρε σίγουρο είανι αν τα συγκρίνεις δίπλα δίπλα(όπως έχω κάνει εγώ). 'Εστω πως το κινητό πέφτει, πως θα μειώσει τον κραδασμό το βιβλίο; μπορεί τις γρατζουνιές μόνο(αλλά μετά θα δείχνει άσχημο αυτό :tongue: ).Οι σπίγκεν μου έχουν σώσει κινητά που χωρίς ή με χειρότερη θήκη θα πήγαιναν για πέταμα.
Ευχαριστώ πολύ. Θα το ψάξω και θα πάρω Σπίγκεν.😁😁
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 962 μηνύματα.
Ναι ρε σίγουρο είανι αν τα συγκρίνεις δίπλα δίπλα(όπως έχω κάνει εγώ). 'Εστω πως το κινητό πέφτει, πως θα μειώσει τον κραδασμό το βιβλίο; μπορεί τις γρατζουνιές μόνο(αλλά μετά θα δείχνει άσχημο αυτό :tongue: ).Οι σπίγκεν μου έχουν σώσει κινητά που χωρίς ή με χειρότερη θήκη θα πήγαιναν για πέταμα.
Spigen απο τις καλυτερες θηκες. Παντα spigen χρησιμοποιω και δεν ειχα ποτε προβλημα(την tough armor φοραω τωρα).
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Είναι χνουδωτού type; Ή αφήνει αποτυπώματα;
Όχι όχι δεν είναι χνουδωτό, έχει αίσθηση δέρματος χωρίς να είναι όμως. Δεν αφήνει καθόλου αποτυπώματα και μάλιστα είναι πολύ λεπτή θήκη, δεν προσθέτει πάχος στο κινητό όπως το βιβλιαράκι που έχω.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Όχι όχι δεν είναι χνουδωτό, έχει αίσθηση δέρματος χωρίς να είναι όμως. Δεν αφήνει καθόλου αποτυπώματα και μάλιστα είναι πολύ λεπτή θήκη, δεν προσθέτει πάχος στο κινητό όπως το βιβλιαράκι που έχω.
Τίμιο. Ε, το βιβλιαράκι καλό είναι για προστασία υποθέτω αλλά σε θέμα αισθητικής δεν ξέρω. Μου άρεσε όταν είχα ένα μεγάλο Sony Xperia παλαιότερα, πήγαινε γάντι.

Αλλά το iPhone επειδή είναι κομψό από μόνο του θα ήταν καλύτερο με μια θήκη όπως αυτή που του έχεις τώρα, ή σαν εκείνη που ανέφερε ο Fast πιο πάνω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Τίμιο. Ε, το βιβλιαράκι καλό είναι για προστασία υποθέτω αλλά σε θέμα αισθητικής δεν ξέρω. Μου άρεσε όταν είχα ένα μεγάλο Sony Xperia παλαιότερα, πήγαινε γάντι.

Αλλά το iPhone επειδή είναι κομψό από μόνο του θα ήταν καλύτερο με μια θήκη όπως αυτή που του έχεις τώρα, ή σαν εκείνη που ανέφερε ο Fast πιο πάνω.
Αυτό ακριβώς, το βιβλίο το έβγαλα επειδή αρχικά έκρυβε την ομορφιά του iPhone και κατά δεύτερο το έκανε να μοιάζει μικρό σε μέγεθος, σκέψου ότι είναι 6.1 ίντσες και το έκανε να μοιάζει με 5.5. Τώρα φαίνονται οι πραγματικές διαστάσεις του και είναι πολύ κομψό. Θα πάρω και μια σαν αυτή που λέει ο Fast.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.
Μείωση προσλήψεων και δαπανών από την Apple λόγω επιδείνωσης της παγκόσμιας οικονομίας.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top