ChatGPT της OpenAI

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,764 μηνύματα.
Δεν βάζουμε κάτω τους μισθούς μας να ανοίξουμε μια ψησταριά στο μοναστηράκι λέω εγώ; :loltooth:

Aυτό δεν μας το λέει ο κύριος "cool" με το τζάκετ που ήρθε να μας πουλήσει το προϊόν του. Δηλαδή, δεν μας λέει απλά πράγματα της ζωής, για ποιο λόγο ουσιαστικό χρειάζεται αυτή η ανακάλυψη ή ανθρώπινη αντικατάσταση / βελτίωση και εφόσον η συζήτηση είναι υποθετική, δεν μας λέει ότι απλά είναι εικασίες σε ότι μας διδάσκει; Στο τέλος της ημερίδας πάντως ότι θα πεινούσαν τρομερά και αν είχαν ένα πιτόγυρο από ανθρώπινα χέρια φτιαγμένο θα το έτρωγαν μαζί με το χαρτί. :hehe:

Πρώτη φορά στην ανθρώπινη ιστορία δισεκατομμυριούχοι προσπαθούν να ερμηνεύσουν την επιστήμη με βάση την σκοπιμότητα που οι ίδιοι πληρώνουν.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
 

amarelia

Περιβόητο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,096 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
Αχ το καλύτερο καναλάκι αυτό, είχε και εκπληκτικά βίντεο που μόνο απο αυτόν καταλάβαινες το backpropagation, τι μου θύμισες <3


offtopic
Ρίχνει πάρα πολύ δουλειά, και το έργο του είναι άξιο θαυμασμού πραγματικά !
Ένα εξίσου καλό κανάλι είναι το Art of the problem εαν το έχεις ακουστά.

Αυτά είναι πάντως όντως δημιουργικό content. Τα βλέπεις και πραγματικά νιώθεις οτι το έβαλες να δουλέψει το ρημάδι. Και όχι μόνο αυτό, αλλά μιλάμε και για τρομερά όμορφες έννοιες. Μακάρι να υπήρχαν περισσότερα κανάλια σε τέτοια στυλ, και για διάφορα άλλα θέματα όχι μόνο για επιστήμες( Ο Σαρακατσάνης ας πούμε βγάζει κάποια καλά ας πούμε περί φιλοσοφίας και σχολιασμού). Και όχι να παίζουν πρωϊνάδικα και survivor νυχθημερών που αδρανοποιούν τον εγκέφαλο.
 

Paragontas7000

Περιβόητο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4,377 μηνύματα.
Chatgpt εχει κουβαλησει απειρες εργασιες <3 . Ο θεος να δινει χρονια στους δημιουργους του.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,764 μηνύματα.
Αλλά διατηρώ επιφυλάξεις γιατί :
1) Ίσως το εγχείρημα καθυστερήσει ή αποτύχει κιόλας λόγω φυσικών περιορισμών που αφορούν το υλικό.
2) Ίσως ακόμα και τα ίδια τα μαθηματικά να διακόψουν την επέλαση της AI λόγω κορεσμού στο learning curve.

2) Aκόμη δεν μπορούν να απαντήσουν πως και γιατί μετά το 1990 ο αντίκτυπος των μαθηματικών και της φυσικής στην ανθρωπότητα τείνει στο μηδέν με την παραγωγή εκατοντάδων νέων δημοσιεύσεων ανά εξάμηνο ενώ η τεχνολογία βελτιώθηκε ως προς την μειωμένη ανθρώπινη φαντασία και σκέψη και το φθηνό ανθρώπινο δυναμικό (=σκλάβοι υποψήφιοι διδάκτορες) βγάζει τη δουλειά μεγάλων καθηγητών.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 4,207 μηνύματα.
Μου είχε βγάλει λίγες μέρες δωρεαν το 4 , και είδα σημαντική διαφορά στις απαντήσεις . Εαν δεν έκανε 20 ευρώ , και είχε μια φυσιολογική συνδρομητική τιμή γύρω στο τάληρο θα το σκεφτόμουν .
 

Paragontas7000

Περιβόητο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4,377 μηνύματα.
Μου είχε βγάλει λίγες μέρες δωρεαν το 4 , και είδα σημαντική διαφορά στις απαντήσεις . Εαν δεν έκανε 20 ευρώ , και είχε μια φυσιολογική συνδρομητική τιμή γύρω στο τάληρο θα το σκεφτόμουν .
Για εμας tous ceidades αξιζει το 20ρικο
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 18,449 μηνύματα.
Μου είχε βγάλει λίγες μέρες δωρεαν το 4 , και είδα σημαντική διαφορά στις απαντήσεις . Εαν δεν έκανε 20 ευρώ , και είχε μια φυσιολογική συνδρομητική τιμή γύρω στο τάληρο θα το σκεφτόμουν .
Αααα ήμουν χθες στο chatgpt και δούλευε το 4 και νόμιζα ότι το απελευθέρωσαν δωρεάν για όλους εν όψει νεότερων εκδόσεων. Φτου :(

Θα το βάλω τέλος του μήνα!
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 4,207 μηνύματα.
Για εμας tous ceidades αξιζει το 20ρικο
εμενα δεν με βοηθαει τοσο για να δωσω 20ρικο , δεν εχει προσβαση σε ερευνες που χρειαζομαι για τις εργασιες . Κυριως για να μου εξηγει φαινομενα το εχω και να μην ψαχνομαι
Αααα ήμουν χθες στο chatgpt και δούλευε το 4 και νόμιζα ότι το απελευθέρωσαν δωρεάν για όλους εν όψει νεότερων εκδόσεων. Φτου :(

Θα το βάλω τέλος του μήνα!
αν δεν κανω λαθος σου δινει το 4 με περιορισμενο αριθμο μηνυματων
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,859 μηνύματα.
To ChatGPT θα ενσωματωθεί στο iOS 18 στα iPhone. Ο τρόπος ενσωμάτωσης είναι τέτοιος ώστε να μπουν και άλλες ΑΙ στο μέλλον. Λογική που θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,516 μηνύματα.
Η μετοχή της Apple σήμερα εκτινάσσεται κατά 6% με αποτέλεσμα να ξεπεράσει την Microsoft ως η εταιρεία με την μεγαλύτερη κεφαλαιοποίηση στον πλανήτη. Το Market Cap της Apple ανέρχεται πλέον σε $3.14 trillion.

IMG_5925.png
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 4,207 μηνύματα.
τελικα αγορασα το premium :redface: Το βάζω να μου λυνει παλια θεματα :redface:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 6,499 μηνύματα.
Το κακό του 4ο είναι ότι ξεχνάει γρήγορα, τα 128k tokens είναι λίγα αν εισάγεις πχ κώδικα 1000 γραμμών και κάθε φορά ανά prompt σου παράγει τόσες γραμμές
Μετά από 7-10 prompts εχει ξεχάσει τα αρχικά prompts και είναι σπαστικό
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 6,499 μηνύματα.

ark178

Διάσημο μέλος

Ο ark178 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,139 μηνύματα.
Μεγαλύτερος υποκριτής από το Musk δεν υπάρχει. Καπιταλιστής, υπέρμαχος της ελεύθερης αγοράς αλλά όταν μια άλλη εταιρία τον έχει αφήσει πίσω σε επίπεδο τεχνολογίας και ανταγωνισμού, απειλεί λες και είμαστε σε σοβιετία (όπως θα έλεγε και ένας φιλελεύθερος).
 

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Μεγαλύτερος υποκριτής από το Musk δεν υπάρχει. Καπιταλιστής, υπέρμαχος της ελεύθερης αγοράς αλλά όταν μια άλλη εταιρία τον έχει αφήσει πίσω σε επίπεδο τεχνολογίας και ανταγωνισμού, απειλεί λες και είμαστε σε σοβιετία (όπως θα έλεγε και ένας φιλελεύθερος).
1718299640994.jpeg
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,859 μηνύματα.
1.png
2.png


Screenshot at Aug 02 17-51-26.png
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top