Dress code στον εργασιακό χώρο

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,292 μηνύματα.
Σε καμία σοβαρή εταιρεία δεν πας με τα σανδάλια στο γραφείο σου καθώς υπάρχει dress code είτε είναι στην Ελλάδα, είτε στην Ευρώπη είτε στις ΗΠΑ, εκτός και αν εννοείς σε καφετέρια η στα McDonalds. Βέβαια και στα McDonalds υπάρχει dress code άρα ούτε εκεί ισχύει κάτι τέτοιο.
Να αναμένουν να έχεις ντυθεί σε λογικά πλαίσια το κατανοώ.
Να υπάρχει συγκεκριμένο dress code το θεωρώ απαράδεκτο. Εαν ο άλλος θέλει να έρθει με πιτζάμες και παντόφλες, είναι δικό του θέμα. Εφόσον είναι καλός υπάλληλος και βγάζει την δουλειά, το πως ντύνεται δεν πρέπει να αφορά κανέναν.

Μόνο μια φαιδρή εταιρία θα απαιτούσε συγκεκριμένο ντύσιμο απο τους εργαζόμενους της. Όπως και μόνο φαιδρές εταιρίες γράφουν και άλλες αηδίες του στυλ : "να βλέπεις την πίεση ως κίνητρο παραγωγικότητας" και κάτι τέτοια, για να δημιουργούν culture που μπορούν να σε γαμάνε και να μην μιλάς. Αυτές οι φαιδρές εταιρίες θεωρούν επίσης πολύ συχνά και bonus το να σου παρέχουν δωρεάν καφέ ή φαγητό( είναι bonus τα βασικά πράγματα δηλαδή για δήθεν μεγάλες και σοβαρές εταιρίες).

Στο μόνο που θα δεχόμουν συγκεκριμένο dress code θα ήταν σε επαγγέλματα που το απαιτούν(όπου τίθεται θέμα υγιεινής και ασφάλειας, δηλαδή κουζίνες, οικοδομές, εργαστήρια κτλπ.) ή σε ιδιαίτερα περιβάλλοντα( λόγου χάρη νοσοκομεία ).

Κατά τα άλλα δεν έχω θέμα με όσους επιλέγουν συνειδητά το OnlyFans για να βγάλουν χρήματα. Σε ελεύθερο κόσμο ζούμε ας κάνει ο καθένας οτι θέλει. Πρόβλημα έχω μόνο εαν κάποιος αναγκαστεί να καταφύγει σε δουλειές που δεν επιθυμεί λόγω οικονομικής ανάγκης, οι οποίες νιώθει οτι μειώνουν την αξιοπρέπεια του ως άνθρωπο, και εκμηδενίζουν τους κόπους που κατέβαλλε μέσω σπουδών κτλπ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Να αναμένουν να έχεις ντυθεί σε λογικά πλαίσια το κατανοώ.
Να υπάρχει συγκεκριμένο dress code το θεωρώ απαράδεκτο. Εαν ο άλλος θέλει να έρθει με πιτζάμες και παντόφλες, είναι δικό του θέμα. Εφόσον είναι καλός υπάλληλος και βγάζει την δουλειά, το πως ντύνεται δεν πρέπει να αφορά κανέναν.

Μόνο μια φαιδρή εταιρία θα απαιτούσε συγκεκριμένο ντύσιμο απο τους εργαζόμενους της. Όπως και μόνο φαιδρές εταιρίες γράφουν και άλλες αηδίες του στυλ : "να βλέπεις την πίεση ως κίνητρο παραγωγικότητας" και κάτι τέτοια, για να δημιουργούν culture που μπορούν να σε γαμάνε και να μην μιλάς. Όπως αυτές οι φαιδρές εταιρίες θεωρούν και bonus να σου παρέχουν δωρεάν καφέ ή φαγητό.

Στο μόνο που θα δεχόμουν συγκεκριμένο dress code θα ήταν σε επαγγέλματα που το απαιτούν(όπου τίθεται θέμα υγιεινής και ασφάλειας, δηλαδή κουζίνες, οικοδομές, εργαστήρια κτλπ.) ή σε ιδιαίτερα περιβάλλοντα( λόγου χάρη νοσοκομεία ).

Κατά τα άλλα δεν έχω θέμα με όσους επιλέγουν συνειδητά το OnlyFans για να βγάλουν χρήματα. Σε ελεύθερο κόσμο ζούμε ας κάνει ο καθένας οτι θέλει. Πρόβλημα έχω μόνο εαν κάποιος αναγκαστεί να καταφύγει σε δουλειές που δεν θέλει και δεν επιθυμεί, λόγω οικονομικής ανάγκης, οι οποίες νιώθει οτι μειώνουν την αξιοπρέπεια του ως άνθρωπο και εκμηδενίζει τους κόπους του μέσω σπουδών κτλπ.

Νταξει στην Corinth Capital βεβαια που ένας φιλος δουλευε παλιά ως συμβουλος Επενδύσεων και τσιμπούσε πρώτο μισθό 1500 στα 30 του.... πηγαινε με γραβατουλα και πουκαμισάκι.

Αμα δε θες δε πειράζει θα σου πούν θα τα πάρει αλλος τα 1500... στα 30 του.

θα έπαιρνες μια ντουζίνα γραβάτες και πουκάμισα... οχι θα έφερνες και αντιρρησεις... νταξει τωρα ακουμε εδω μέσα επιχειρηματα μικρών παιδιών που μολις έχουν βγει απο τη σχολή και την είδαν η κορη μου η σοσιαλίστρια. Δεν αναφέρομαι σε σένα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,316 μηνύματα.
νταξει τωρα ακουμε εδω μέσα επιχειρηματα μικρών παιδιών που μολις έχουν βγει απο τη σχολή και την είδαν η κορη μου η σοσιαλίστρια. Δεν αναφέρομαι σε σένα.
Αν αναφέρεσαι σε μένα δουλεύω απο τα 19 μου κι έχω αλλάξει πάμπολλες δουλειές ανα την Ευρώπη.
Εσύ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε καμία σοβαρή εταιρεία δεν πας με τα σανδάλια στο γραφείο σου καθώς υπάρχει dress code είτε είναι στην Ελλάδα, είτε στην Ευρώπη είτε στις ΗΠΑ, εκτός και αν εννοείς σε καφετέρια η στα McDonalds. Βέβαια και στα McDonalds υπάρχει dress code άρα ούτε εκεί ισχύει κάτι τέτοιο.
Αναλογα αμα εχεις προσοντα . Αμα ξερουν οτι εισαι φλουφης ναι μετραει το ντυσιμο .Αν ξερεις το τι ικανοτητες εχεις και να μπορεις να πουλας τον ευατο σου ....πανε και γυμνος


ΥΓ: Κανω meeting με tshirt και δεν μου κεγεται καρφι...μην σου πω οτι αν καπνιζα θα μπορουσα να αναψω και κανα τσιγαρω εν ωρα καμερας
1713469717870.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αναλογα αμα εχεις προσοντα . Αμα ξερουν οτι εισαι φλουφης ναι μετραει το ντυσιμο .Αν ξερεις το τι ικανοτητες εχεις και να μπορεις να πουλας τον ευατο σου ....πανε και γυμνος


ΥΓ: Κανω meeting με tshirt και δεν μου κεγεται καρφι...μην σου πω οτι αν καπνιζα θα μπορουσα να αναψω και κανα τσιγαρω εν ωρα καμερας
View attachment 131734

εντάξει και εγω κάνω meeting με τον Μητσάκο που ασχολείτσαι με τα κρυπτονόμίσματα ή την Ορεινή Μέλισα

που ειναι youtuber - influencer - content creator και φτιάχνει συνταγές ομελετες με μισο κιλο τυρι πάνω και αλευρι και αντι να στοκάρει κανα τοίχο κάθεται και τα τρώει.

Μιλαμε τωρα να πάς σε meeting με σοβαρούς ανθρώπους. όχι με κουνόμωρα. Σορρυ.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,628 μηνύματα.
Ωραία η ελευθερία έκφρασης στο ντύσιμο, αλλά δε μπορώ να φανταστώ business meeting σε πολυεθνική και η άλλη να είναι με καυτό σορτς πχ και βαθύ ντεκολτέ. Υπάρχει και ένα όριο στο πως εμφανιζομαστε
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αν αναφέρεσαι σε μένα δουλεύω απο τα 19 μου κι έχω αλλάξει πάμπολλες δουλειές ανα την Ευρώπη.
Εσύ;

Εγω δεν χρειάστηκε να αλλάξω δουλειές. Ημουν σταθερός.

Δουλευω απο τα 19-23 και απο τα 27 έως τα 37.

14 χρόνια προυπήρεσία. Τα 19-23 ηταν σε αιθουσες έκανα το γκαρσόνι. Ουτε εκει πήγαινες όπως γουσταρες.

Ειχες δεξιώσεις και καλεσμένους. Πουκαμισάκι , παπιγιόν μαυρο παπουτσι δερμα και παντελόνι κοστουμιού μαύρο.

Ξυρισμένος - κουρεμένος... σέρβιρες δεν θα έφευγαν οι ΤΖΙΒΕΣ στα πιάτα που θα ερχότασν η αμαρέλια να φάει με το καυτό ξεκωλο της. Γιατι η τρίχα θα της καθόταν στο λαιμό.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,316 μηνύματα.
Ξυρισμένος - κουρεμένος... σέρβιρες δεν θα έφευγαν οι ΤΖΙΒΕΣ στα πιάτα που θα ερχότασν η αμαρέλια να φάει με το καυτό ξεκωλο της. Γιατι η τρίχα θα της καθόταν στο λαιμό.
Αυτά που αναφέρεις είναι καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος και προφανώς υπάρχουν περιορισμοί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
εντάξει και εγω κάνω meeting με τον Μητσάκο που ασχολείτσαι με τα κρυπτονόμίσματα ή την Ορεινή Μέλισα

που ειναι youtuber - influencer - content creator και φτιάχνει συνταγές ομελετες με μισο κιλο τυρι πάνω και αλευρι και αντι να στοκάρει κανα τοίχο κάθεται και τα τρώει.

Μιλαμε τωρα να πάς σε meeting με σοβαρούς ανθρώπους. όχι με κουνόμωρα. Σορρυ.
Εεεεεε αυτα ειναι συνηθως σε Goldman sachts κλπ εκει νταξ περνας και μηνυμα


Φαντασου τωρα τον φωτη να παει σε τραπεζα να κανει αιτηση .Να ξερει της πουτανας τις γνωσεις ,να εχει γαματο βιογραφικο και να ειναι τσακαλι στο τι απαντησεις δινει ο recruiter .

και

Φαντασου τον ιδιο φωτη χωρις γνωσεις χωρις τιποτα να παει με απλα ρουχα .....ε δεν του λες ενα ''ελα αγορι μου πηγαινε κατω εκει στην καφετερια΄΄
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.
Ωραία η ελευθερία έκφρασης στο ντύσιμο, αλλά δε μπορώ να φανταστώ business meeting σε πολυεθνική και η άλλη να είναι με καυτό σορτς πχ και βαθύ ντεκολτέ. Υπάρχει και ένα όριο στο πως εμφανιζομαστε
Απ' ό,τι διαβάζω, εδώ μέσα, μάλλον...υπήρχε. Δεν υπάρχει...

Αφού "έπεσε στο τραπέζι" και η πιτζάμα με την παντόφλα, στο χώρο εργασίας, οκ. Η πρόοδος σε άλλα επίπεδα. Ή η αντίδραση...Δεν έχω αποφασίσει...
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,316 μηνύματα.
Πάντως το χω πει και θα το ξαναπώ όλα αυτά είναι το Α και το Ω για social engineering, το να θεωρείς κάποιον με κουστούμι σοβαρότερο απο κάποιον με παντόφλα ή φλοράλ πουκάμισο.
Τα χρησιμοποιούν καθημερινά για πάμπολλους σκοπούς.
Anyway, ο κάθε ένας ας πορευτεί με το μυαλό που κουβαλάει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αυτά που αναφέρεις είναι καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος και προφανώς υπάρχουν περιορισμοί.

Α! Βρήκαμε δηλαδή και ένα μέρος που υπάρχουν περιορισμοί. Επίσης στο στρατό ή το Λιμενικό ή την Αστυνομία αυριο μεθαύριο θα βρεθείς σε meetings ακομη και με ανθρώπους του ΝΑΤΟ ή μεγάλους στρατηγούς - Περιφερειάρχες - Δημάρχους - Αρχηγούς κτλ... θα σκάσεις με τη παντόφλα.

Θα σου πουν εσυ αγόρι μου απο που το έσκασες... απο τους sex pistols;

νταξει να δεχτώ οτι σαν ελεύθεροι επαγγελματίες είστε πιο ανάλαφροι αλλα υπάρχει και ένα όριο και το καλό ντυσιμο πάντα τραβάει το μάτι ακομη και αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας.

Ενας γιατρός δε θα βγει με το σόρτς.... ένας δικηγόρος το ίδιο... δεν θα τον πάρουν στα σοβαρά καννεναν απο αυτούς. Τωρα στις δικές σας εταιρείες εκει δε ξέρω τι παίζει. Εσυ τα ξές καλύτερα. Απλα μιλησες για καταπιεση και συντηρητισμούς για αυτο τοποθετηθήκαμε. Ειναι απλά ένας κώδικας και μια μορφή σεβασμού στους παρευρισκόμενους να είσαι περιποιημένος.

τα ιδια και οι ένστολοι... ειναι τραγικό να βλέπω στο λιμάνι λες και έχουν ξεβάψει πήγαινε πάρε ενα παντελόνι ρε φιλε πάρε ενα dry polo μπλε. Έλεος.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,292 μηνύματα.
Νταξει στην Corinth Capital βεβαια που ένας φιλος δουλευε παλιά ως συμβουλος Επενδύσεων και τσιμπούσε πρώτο μισθό 1500 στα 30 του.... πηγαινε με γραβατουλα και πουκαμισάκι.

Αμα δε θες δε πειράζει θα σου πούν θα τα πάρει αλλος τα 1500... στα 30 του.
θα έπαιρνες μια ντουζίνα γραβάτες και πουκάμισα... οχι θα έφερνες και αντιρρησεις... νταξει τωρα ακουμε εδω μέσα επιχειρηματα μικρών παιδιών που μολις έχουν βγει απο τη σχολή και την είδαν η κορη μου η σοσιαλίστρια. Δεν αναφέρομαι σε σένα.
Είναι επιλογές όλα Devil μου.
Υπάρχουν καλές, και υπάρχουν και κακές εταιρίες. Υπάρχουν καλοί, υπάρχουν και κακοί εργοδότες.
Εαν κάποιος έχει σκοπό να ανεχτεί έναν κακό εργοδότη δεν είναι πρόβλημα μου. Στην ιδανική περίπτωση ο εργοδότης προσέχει και σέβεται τους εργαζόμενους του, αλλά και οι εργαζόμενοι πέρα απο τον μισθό που παίρνουν, υποτίθεται οτι πρέπει να βρίσκουν νόημα στον σκοπό της εταιρίας, και να γουστάρουν που είναι μέρος της. Κάνοντας οτι καλύτερο μπορούν για να πάει καλά. Στην Ελλάδα σε πολλές περιπτώσεις είτε λείπει το ένα, είτε το άλλο, είτε και τα δύο.

Κατά τα άλλα είναι απλή λογική.
Ικανοποιημένοι υπάλληλοι, με καλό μισθό, μεταφράζεται άμεσα σε αυξημένη παραγωγικότητα. Ίσως, λεω ίσως, να σκεφτούν αυτές οι εταιρίες να δώσουν μεγαλύτερο μισθό, αντί να μιλάνε για απόδοση υπό πίεση(με την απειλή της απόλυσης ίσως στο βάθος ; ), εαν θέλουν καλά αποτελέσματα.

Να το θέσω αλλιώς. Εαν με πλήρωναν βάσει του πως ντύνομαι, εαν φυσικά όπως είπα δεν ήταν απαραίτητο αυτό, τότε θα έφευγα απο αυτή την εταιρία γιατί με μαθηματική ακρίβεια θα χρεοκοπούσε, εφόσον η διοίκηση θα ασχολιόταν με μαλακίες και όχι την ουσία των πραγμάτων.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πάντως το χω πει και θα το ξαναπώ όλα αυτά είναι το Α και το Ω για social engineering, το να θεωρείς κάποιον με κουστούμι σοβαρότερο απο κάποιον με παντόφλα ή φλοράλ πουκάμισο.
Τα χρησιμοποιούν καθημερινά για πάμπολλους σκοπούς.
Anyway, ο κάθε ένας ας πορευτεί με το μυαλό που κουβαλάει.

ΕΊΣΑΙ δεν είσαι σοβαρός σαν προσωπικότητα δεν θα πάς να αγορεύσεις σε ενα δικαστήριο με τα σωβρακα και τις παντοφλες. Νταξει τι διαβαζουμε :P

Το χώρο σέβεσαι και τους θεσμούς οχι πάντα τους ασόβαρους που κρυβονται πισω απο την σοβαροφάνεια των κοστουμιών και σε αυτο με βρίσκεις συμφωνο.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.
Μήπως η ΟΔ να το έκανε ξεχωριστό θρεντ αυτό; Γιατί νομίζω βγήκαμε εκτός θέματος, αλλά είναι πολύ ενδιαφέρον για περαιτέρω συζήτηση.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,990 μηνύματα.
εγώ στη δουλειά κυκλοφορώ κάπως έτσι:

ερτ.jpg


:redface:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,316 μηνύματα.
Απ' ό,τι διαβάζω, εδώ μέσα, μάλλον...υπήρχε. Δεν υπάρχει...

Αφού "έπεσε στο τραπέζι" και η πιτζάμα με την παντόφλα, στο χώρο εργασίας, οκ. Η πρόοδος σε άλλα επίπεδα. Ή η αντίδραση...Δεν έχω αποφασίσει...

Το δεύτερο είναι καθώς ούτε οι ίδιοι που τα λένε αυτά πάνε με την παντόφλα και το μαγιό στην δουλειά τους. Απλά τώρα γίνεται μια φασαρία απλά για να γίνει, όπως γίνεται εξάλλου σε όλα τα threads.

Τέλος πάντων ευτυχώς υπάρχουν μερικοί κανόνες στην κοινωνία οι οποίοι θα τηρούνται πάντα καθώς διατηρείται η τάξη και η πειθαρχία.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,990 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ενας γιατρός δε θα βγει με το σόρτς.
Ενας απ τους πιο καλους ιατρους χειρουργους της περιοχης μου (ανεβαινε αθηνα και θεσσαλονικη κιολας)στην ελλαδα οταν εμενα εκει . Φορουσε το ασπρο πραγμα που φορανε οι ιατροι ...και απο κατω σορτς . Γιατι ? γιατι ειχε τρομερες γνωσεις ,σεμιναρια απο αμερικη καθε μηνα κλπ κλπ .Δεν χρειαζεται να κανει διαφημιση γιατι τον ξερουν ολοι τι δεξιοτητες εχει ....οποτε κλαιν
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Είναι επιλογές όλα Devil μου.
Υπάρχουν καλές, και υπάρχουν και κακές εταιρίες. Υπάρχουν καλοί, υπάρχουν και κακοί εργοδότες.
Εαν κάποιος έχει σκοπό να ανεχτεί έναν κακό εργοδότη δεν είναι πρόβλημα μου. Στην ιδανική περίπτωση ο εργοδότης προσέχει και σέβεται τους εργαζόμενους του, αλλά και οι εργαζόμενοι πέρα απο τον μισθό που παίρνουν, υποτίθεται οτι πρέπει να βρίσκουν νόημα στον σκοπό της εταιρίας, και να γουστάρουν που είναι μέρος της. Κάνοντας οτι καλύτερο μπορούν για να πάει καλά. Στην Ελλάδα σε πολλές περιπτώσεις είτε λείπει το ένα, είτε το άλλο, είτε και τα δύο.

Κατά τα άλλα είναι απλή λογική.
Ικανοποιημένοι υπάλληλοι, με καλό μισθό, μεταφράζεται άμεσα σε αυξημένη παραγωγικότητα. Ίσως, λεω ίσως, να σκεφτούν αυτές οι εταιρίες να δώσουν μεγαλύτερο μισθό, αντί να μιλάνε για απόδοση υπό πίεση(με την απειλή της απόλυσης ίσως στο βάθος ; ), εαν θέλουν καλά αποτελέσματα.

Να το θέσω αλλιώς. Εαν με πλήρωναν βάσει του πως ντύνομαι, εαν φυσικά όπως είπα δεν ήταν απαραίτητο αυτό, τότε θα έφευγα απο αυτή την εταιρία γιατί με μαθηματική ακρίβεια θα χρεοκοπούσε, διότι η διοίκηση θα ασχολιόταν με μαλακίες και όχι την ουσία των πραγμάτων.

Ναι ρε φιλε οκ με τη οπληρωμή και σου λεει ο άλλος θα παίρνεις 1500-2000 το μήνα αλλα ΘΕΛΩ να είσαι πένα.

Δευτερο χρόνο δεν θα έχεις το ίδιο παντελόνι. Κάπως έτσι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top