Eurovision 2023 - Λίβερπουλ

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.

Δεύτερες πρόβες σήμερα, μαζί και της Ελλάδας.

Κάθε ελπίδα για πρόκριση εξανεμίζεται! Δείτε στο 1:24.

Τουλάχιστον θα τα πάει καλύτερα η Κύπρος.

(@Memetchi πες μου ότι είσαι ακόμα αισιόδοξος!)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Το τραγούδι ανύπαρκτο, τα σκηνικά ανύπαρκτα, το παιδάκι προσκοπάκι και η φωνή του καν δε βγαίνει. Καλύτερα θα τα πήγαινε η Θώδη.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.

Δεύτερες πρόβες σήμερα, μαζί και της Ελλάδας.

Κάθε ελπίδα για πρόκριση εξανεμίζεται! Δείτε στο 1:24.

Τουλάχιστον θα τα πάει καλύτερα η Κύπρος.

(@Memetchi πες μου ότι είσαι ακόμα αισιόδοξος!)
Ασπιρίνη μου, το τελευταίο εισιτήριο κατά τη δίκη μου εμπεριστατωμένη ανάλυση θα παιχτεί ανάμεσα σε εμάς, τη Δανία και την Εσθονία. Κανένας από τους τρεις δεν έχει τίποτα το τρομερό αλλά έχει κάτι που υπερισχύει (άλλος φωνή, άλλος τραγούδι, άλλος συμμαχίες κτλ). Όποτε ναι, δεν μας έχω ξεγράψει. Επιτροπές δεν υπάρχουν να νοιαστούν τόσο για τα τεχνικά, αν λίγο πουλήσει το θέαμα να πάρουμε καμία 30κάτι ψήφους (αν υποθέσουμε σίγουρο 12αρι από Κύπρο), θα τα καταφέρουμε. Εδώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπήρχε θέμα με τον ήχο. Δεν είναι μόνο ο ίδιος (που αν βάλεις άλλο λαιβ του δεν είναι τόσο χάλια), είναι γενικότερα σαν να παίζει η μουσική από πίσω περίεργα. Και φαντάζομαι αν υπήρχε τέτοιο θέμα δεν θα είχε την εμπειρία να το διαχειριστεί και θα τα έχασε τελείως. Μένει να το δούμε ολόκληρο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Στους ημιτελικούς δεν ψηφίζουν οι επιτροπές;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.

Δεύτερες πρόβες σήμερα, μαζί και της Ελλάδας.

Κάθε ελπίδα για πρόκριση εξανεμίζεται! Δείτε στο 1:24.
Victor feeling like Μαχμούτ Μαρία. Φωνάζει για να μας πείσει. Δεν φταίει το παιδί, ποιος δεν θα ήθελε να πάει; Άλλοι φταίνε.
Για ακόμη μια φορά σπρώχνουν στο διαγωνισμό κάποιον που θέλουν απλά να του βγάλουν τραγούδι με το που τελειώσει ο διαγωνισμός/να του χτίσουν καριέρα λόγω της δημοσιότητας που θα πάρει.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Δεν μπορώ να φανταστώ ούτε έναν μη Έλληνα ή Κύπριο να βλέπει το παιδί από το ΠΙΚΠΑ και να λέει, ναι μωρέ ας ξοδέψω 1€ να ψηφίσω υπέρ του.

Μόνο το 12άρι της Κύπρου θα πάρουμε και ευτυχώς μπας και του χρόνου ασχοληθούν λίγο περισσότερο και δε βάλουν κάποιον με μέσο.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ασπιρίνη μου, το τελευταίο εισιτήριο κατά τη δίκη μου εμπεριστατωμένη ανάλυση θα παιχτεί ανάμεσα σε εμάς, τη Δανία και την Εσθονία. Κανένας από τους τρεις δεν έχει τίποτα το τρομερό αλλά έχει κάτι που υπερισχύει (άλλος φωνή, άλλος τραγούδι, άλλος συμμαχίες κτλ). Όποτε ναι, δεν μας έχω ξεγράψει. Επιτροπές δεν υπάρχουν να νοιαστούν τόσο για τα τεχνικά, αν λίγο πουλήσει το θέαμα να πάρουμε καμία 30κάτι ψήφους (αν υποθέσουμε σίγουρο 12αρι από Κύπρο), θα τα καταφέρουμε. Εδώ δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν υπήρχε θέμα με τον ήχο. Δεν είναι μόνο ο ίδιος (που αν βάλεις άλλο λαιβ του δεν είναι τόσο χάλια), είναι γενικότερα σαν να παίζει η μουσική από πίσω περίεργα. Και φαντάζομαι αν υπήρχε τέτοιο θέμα δεν θα είχε την εμπειρία να το διαχειριστεί και θα τα έχασε τελείως. Μένει να το δούμε ολόκληρο.
Τι εννοείς θα τα καταφέρουμε; Να μπούμε απλά στους τελικούς η να κερδίσουμε; Γιατί με αυτό το πακέτο και θαύμα μου ακούγεται να μπούμε στους τελικούς 😂😂😂
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Τι εννοείς θα τα καταφέρουμε; Να μπούμε απλά στους τελικούς η να κερδίσουμε; Γιατί με αυτό το πακέτο και θαύμα μου ακούγεται να μπούμε στους τελικούς 😂😂😂
Έλα Τριξ δεν θέλω ηττοπάθειες!!

Athens 2024 !!1!1
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
Τι εννοείς θα τα καταφέρουμε; Να μπούμε απλά στους τελικούς η να κερδίσουμε; Γιατί με αυτό το πακέτο και θαύμα μου ακούγεται να μπούμε στους τελικούς 😂😂😂
Να μπούμε τελικό ρε. Με τέτοιο ανταγωνισμό και Κύπρο, Αλβανία, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Αυστραλία... μέχρι και το Βέλγιο μας ψηφίζει σε ημιτελικούς έστω με κάτι 3αρια. Λίγο καλά να το πει (σε αυτό το κλιπ βγήκε και είπε ότι είχε θέμα με το ακουστικό και το μίξινγκ), τότε μπορούμε να πιάσουμε μια θέση λογικά.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Να μπούμε τελικό ρε. Με τέτοιο ανταγωνισμό και Κύπρο, Αλβανία, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Αυστραλία... μέχρι και το Βέλγιο μας ψηφίζει σε ημιτελικούς έστω με κάτι 3αρια. Λίγο καλά να το πει (σε αυτό το κλιπ βγήκε και είπε ότι είχε θέμα με το ακουστικό και το μίξινγκ), τότε μπορούμε να πιάσουμε μια θέση λογικά.
Ε τι θα πει ρε μεμε ότι δεν το έχει το παιδι; 😂😂😂
Έλα τώρα.

Και άσε που είναι και άδικο γιατί κανείς μας δεν τον διάλεξε να πάει. Κάποτε διαλεγαμε το άτομο που θα μας εκπροσωπήσει.

Τωωρα θα μένουμε με την ελπίδα ότι το παιδάκι θα κάνει θαύματα και θα πάμε τελικό....οκ 😂
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Να μπούμε τελικό ρε. Με τέτοιο ανταγωνισμό και Κύπρο, Αλβανία, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Αυστραλία... μέχρι και το Βέλγιο μας ψηφίζει σε ημιτελικούς έστω με κάτι 3αρια. Λίγο καλά να το πει (σε αυτό το κλιπ βγήκε και είπε ότι είχε θέμα με το ακουστικό και το μίξινγκ), τότε μπορούμε να πιάσουμε μια θέση λογικά.
Πάντως σε όλα τα top διάφορων χρηστών που βλέπω σε yt και σε σχόλια, η Ελλάδα κάπου περί την 14η θέση στον ημιτελικό και περί την 34η στο σύνολο "κατακτά".
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
Και άσε που είναι και άδικο γιατί κανείς μας δεν τον διάλεξε να πάει. Κάποτε διαλεγαμε το άτομο που θα μας εκπροσωπήσει.
Ναι κάποτε, πριν κοντά μια δεκαετία :P Όπως και να έχει, αν ήταν τεχνικό θα φανεί
Πάντως σε όλα τα top διάφορων χρηστών που βλέπω σε yt και σε σχόλια, η Ελλάδα κάπου περί την 14η θέση στον ημιτελικό και περί την 34η στο σύνολο "κατακτά".
Ναι τα τοπ είναι το προσωπικό τους γούστο απο το audio ή teasers, δεν μετράνε στην εξίσωση το τι παίζει στα λαιβ (ειδικά γειτονικές χώρες) που έχουμε δει μέχρι και φαβορί να μένουν εκτός. Να θυμίσω το Βέλγιο το 18, 10αδες στα στοιχήματα και τοπ, το κατέστρεψε λαιβ και αποκλείστηκε, το ίδιο και η δικιά μας η μπλεδοχέρα. Τα κοιτάξα και τώρα. Πέρσι η Λιθουανία ήταν 11η στα στοιχήματα, τελικά πέρασε 7η και μάλιστα 5η στο κοινό με 2-3 πόντους διαφορά από τον 3ο.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,929 μηνύματα.
Που ήταν μια από τις χειρότερες συμμετοχες μας 😂
Μια χαρά ήταν το τραγούδι. Απλώς το σύστημα ήθελε τη Ζήνα και δεν το προώθησε καθόλου.

Πλέον δεν έχει νόημα να ασχολούμαστε με τη eurovision γιατί η επιτροπή επηρεάζει πολύ τα τελικά αποτελέσματα.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στο σημερινό ημιτελικό πάντως έχει αρκετά φαβορί: Σουηδία, Νορβηγία, Ισραήλ, Φινλανδία, Πορτογαλία, Σερβία (νομίζω είναι, όχι; ) και άλλα. Πάντως για εμένα μία είναι η νικήτρια στη φετινή Eurovision και αυτή είναι η Πορτογαλία
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,283 μηνύματα.
Της Σερβίας μού άρεσε αλλά δεν ακουγόταν καν η φωνή του, πιο πολύ μιούζικαλ ήταν ή θεατρικό παρά τραγούδι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top