Eurovision 2023 - Λίβερπουλ

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,364 μηνύματα.
Πάμε αλλά για να πέσουμε στο μέτωπο υπέρ των αδελφών μας ενάντια σε Αζέρους και Τούρκους!! Όνειρο.
Μη με καυλώνεις αγόρι μου νυχτιάτικο!

Απόβαση Σμύρνη, απελευθέρωση του Αρτσάχ!


ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ ΜΗ ΜΕ ΞΥΠΝΑΤΕ!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,124 μηνύματα.
Μη με καυλώνεις αγόρι μου νυχτιάτικο!

Απόβαση Σμύρνη, απελευθέρωση του Αρτσάχ!


ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ ΜΗ ΜΕ ΞΥΠΝΑΤΕ!
Όταν θα κερδίσουμε την Eurovision το 2504 ξανά θα την κάνουμε στην Πόλη αδελφέ!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
Θα σας το χαλασω αλλά η Φινλανδια δεν μου αρεσε επειδη στο 2ο μισο (01:50 και μετα) γινεται για μενα βαρετο και χωρις δυναμικοτητα, χανει το ιδιαιτερο που ειχε στο 1ο μερος, το πιο επιθετικο στοιχειο
Σε νοημα μιλαει για.. χαλαρο ποτακι
φωνητικα η loreen ειναι πολυ ανωτερη
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,364 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Θα σας το χαλασω αλλά η Φινλανδια δεν μου αρεσε επειδη στο 2ο μισο (01:50 και μετα) γινεται για μενα βαρετο και χωρις δυναμικοτητα, χανει το ιδιαιτερο που ειχε στο 1ο μερος, το πιο επιθετικο στοιχειο
Σε νοημα μιλαει για.. χαλαρο ποτακι
φωνητικα η loreen ειναι πολυ ανωτερη
Μου το χαλάς Τσέστερ!! ΑΜΑΑΑΑΝ!! Η Φιλανδία ήταν καλύτερη από τη Σουηδία φτάνει με την μαροκινη και τις μπαλάντες της.

ΤΣΑ ΤΣΑ ΤΣΑΤΣΑΑΑΑΑΑ ΦΟΡΕΒΑ!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
Μου το χαλάς Τσέστερ!! ΑΜΑΑΑΑΝ!! Η Φιλανδία ήταν καλύτερη από τη Σουηδία φτάνει με την μαροκινη και τις μπαλάντες της.

ΤΣΑ ΤΣΑ ΤΣΑΤΣΑΑΑΑΑΑ ΦΟΡΕΒΑ!
οχι οχι ενταξειιιιι χαχαχαα
ονειρο ζω μη με ξυπνατεεεεεε

εντωμεταξυ η loreen γιατι τοσο ηρεμη τι φαση, ειναι καλα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,124 μηνύματα.
Θα έχουν σαπίσει τα κόκκαλά μας ρε το 2504.

Κλείνω εισιτήρια για Αρμενία, παω να φορτώσω σύζυγο.-
Αν είναι να πάμε στα ξένα για να φορτώσουμε σύζυγο μη με υπολογίζεις μπρο. Πάω Ιαπωνία.

Πάντως στη eurovision μεγάλη παράδοση στο να παρουσιάζει ωραίες έχει η Πολωνία. Α ρε εποχάρες κάπου προς 2012 ΣΤ' Δημοτικού εκείνο με τις Πολωνέζες και τον κουβά πόσες φορές ριπλέι στο σχολείο παίζει να το βάζαμε με τα πρωτόγονα κινητά της εποχής.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,364 μηνύματα.
Διάλογος με μάνα μου στo μεσεντζερ:

Μάνα: -Θέλω Σουηδία, αλλά κινδυνεύει να το πάρει η Φινλανδία
Εγω: - Τι εννοείς "κινδυνεύει";;; ΓΑΜΑΕΙ η Φινλανδία
Μάνα: - Όχι, η Σουηδία είναι γαμάτη

**a few moments later μετα τους πόντους της φινλανδίας**

Εγω: Γουστάρω ΠΟΥΤΑΝΑ ΟΛΑ
Μάνα: ΑΜΑ ΒΓΕΙ Η ΦΙΝΛΑΔΙΑ ΘΑ ΣΠΑΣΩ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν είναι να πάμε στα ξένα για να φορτώσουμε σύζυγο μη με υπολογίζεις μπρο. Πάω Ιαπωνία.
Εξαιρετική επιλογή!
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Πολύ καλή η Σουηδία, άξιζε τη νίκη.
Τη Φινλανδία 25η την είχα στο τοπ μου (:upside:) οπότε χάρηκα που δεν κέρδισε.
Επίσης τη Νορβηγία την χαντάκωσαν οι επιτροπές αλλά την σώσαμε εμείς το κοινό της.

Θα επανέλθω αύριο για πιο αναλυτικά σχόλια :lol:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,364 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,860 μηνύματα.
Στον ημιτελικό η Ελλάδα πήρε 14 πόντους. 12 από την Κύπρο και 2 από την Αρμενία.
Για τα πρακτικά.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,922 μηνύματα.
ΤΣΑ ΤΣΑ ΤΣΑ και τα μυαλά στα κάγκελα. Ποια χλορίν και μ@λακίες! αυτός ο κοντός τυπάς και το κούρεμα κατσαρόλα τα έσπασε επί σκηνής! Μπράβο, άξια η 2η θέση!!!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.
Φοβερή η Σουηδία! Μπράβο, μπράβο, μπράβο! Well deserved.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,929 μηνύματα.
IMG_7155.jpeg

Συγχαρητήρια στη Φιλανδια για την νίκη της. Η Γερμανία αδικήθηκε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,175 μηνύματα.
Καλά δε δώσαμε 12αρι στη Κύπρο;;; Έλα Χριστέ και Παναγιά
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,929 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Φοβερή η Σουηδία! Μπράβο, μπράβο, μπράβο! Well deserved.
Όντως ήταν καλή, αλλά η κοπέλα ήρθε κυριολεκτικά με παρόμοιο τραγούδι με εκείνο που κέρδισε το 2012. Γι'αυτό ο κόσμος παραπονιέται, ναι μεν ήταν ωραίο, αλλά θέλαμε κάτι διαφορετικό.

Φέρτε πίσω την Eurovision χωρίς πόντους επιτροπών.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στον ημιτελικό η Ελλάδα πήρε 14 πόντους. 12 από την Κύπρο και 2 από την Αρμενία.
Για τα πρακτικά.
Η Ελλάδα αν συνεχίσει να δίνει τα δικαιώματα σε ιδιωτικές εταιρείες που βγάζουν τα παιδάκια που θέλουν αυτοί να προωθήσουν (με τους παράδες που τους δίνουν οι σπόνσορες των παιδιών αυτών), θα λέμε μέχρι τα εγγόνια μας ότι θυμόμαστε την τελευταία φορά που είχαμε στείλει κατι καλό😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης τη Νορβηγία την χαντάκωσαν οι επιτροπές αλλά την σώσαμε εμείς το κοινό της.
Κρίμα και η κοπέλα αυτή τραγούδησε πολύ ωραια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε νοημα μιλαει για.. χαλαρο ποτακι
φωνητικα η loreen ειναι πολυ ανωτερη
Και η loreen βγήκε off στην μελωδία στο αλλο μισό του τραγουδιού αλλά δεν της κόστισε και πολύ μιας και ο κόσμος ήξερε της δυνατότητές της από πιο παλιά
 
Τελευταία επεξεργασία:

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είχε γιουροβιζιον χτες και δεν είπατε μια κουβέντα ? Τώρα το έμαθα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
Καλά δε δώσαμε 12αρι στη Κύπρο;;; Έλα Χριστέ και Παναγιά
Oταν ξαναπαμε να μην μας δωσουν κανεναν βαθμο.Μακαρι.
Διοτι δωσαμε μονο 4 επειδη δεν ειχαμε συμμετοχη στον τελικο.Σου λεει το κουτοπονηρο...χεστηκα για το 12 της κυπρου...δεν εχουν να μας το ανταποδωσουν.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν μου άρεσε της Σουηδίας καθόλου. Σε σημείο να θεωρώ το δικό μας το απαίσιο καλύτερο από εκείνο. Μου άρεσε πάρα πολύ της Γαλλίας και έπειτα της Νορβηγίας, της Πολωνίας, της Γερμανίας, της Αυστραλίας και της Αυστρίας. Της Γαλλίας δεν άξιζε να βγει 16ο. Ήταν υπέροχο κομμάτι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top